Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 19:14:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 563944 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1110 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 19:08:51 »

Ma elmentem a gumishoz megnézetni valamit. Egyben lett az autó felemelve kb. 10 percre. Leengedés után csak az tűnt fel (sima az út), hogy fekszik a kanyarban, mintha ültetve lenne. Rosszabb útra érve tapasztaltam, hogy mintha az öreg BX-emben ülnék aminek éppen elment a gáz a gömbjéből...pattog az autó bal elöl. Próbáltam menni még vele, de nem változott. Kimentem a szervízbe, ismerik a problémát. Holnapra kaptam volna időpontot, de azért annyit megcsináltak, hogy mentek vele egy próbakört, illetve megmérték a teleszkópokat a rázópadon. Az eredmény szinte tökéletes (elöl 82-78%; hátul 67-67%), elöl csak 4% az eltérés, hátul tök egyforma. Viszont továbbra is úgy érzem, hogy a bal eleje nem úgy rugózik, mint eddig.
Ötlete valakinek?
Úgy emlékszem már volt róla szó és pont hasonló tünetekkel ami emelés után jelentkezett. Ezt valamiféle felakadás okozza és egy rosszabb úton való végighaladással orvosolni lehet. Azt hiszem annó erről volt szó.
Valahol tényleg volt róla szó, de a futóműves témában nem találom.
Amúgy ez egy idő után helyreáll, vagy mindenképpen kell egy rossz úton való nyúzás neki? Még sosem jártam így, pedig párszor már meg volt emelve a kocsi sok időre is...most meg csak 10 percre!
Nekem van évente 2x ilyen gondom.Itt beszéltem róla:
http://www.lacettiklub.hu/forum/index.php?topic=48.msg23259#msg23259
Teleszkópra és lengéscsillapítóra is kerestem a keresőben, de nem adta ki ezt. Pedig nekem is rémlett, hogy volt már valakinek ilyen.
Mindenesetre köszi Meatloaf, remélem most már rendben lesz a gép. Ha mégsem, akkor elnézek Csepelre... Kacsint Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1111 Dátum: 2009. Augusztus 29. - 13:49:21 »

Teleszkópra és lengéscsillapítóra is kerestem a keresőben, de nem adta ki ezt. Pedig nekem is rémlett, hogy volt már valakinek ilyen.
Mindenesetre köszi Meatloaf, remélem most már rendben lesz a gép. Ha mégsem, akkor elnézek Csepelre... Kacsint Vigyorog
A keresést mindig a fórum fő lapjáról indítsd! Csak ebben az esetben fog az összes hozzászólás között keresni.
Ha valamelyik topicból indítod a keresést, akkor csak abban a topicban keresi a kulcsszót!

Ha így sem jön meg a várt eredmény, akkor érdemes a kulcsszóval játszani (teló, telo, teleszkóp, lengéscsillapító, gátló  Kacsint).
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1112 Dátum: 2009. Augusztus 29. - 18:12:13 »

A talin kerestétek, melyik a bemenő üzemanyag vezeték. Szerintem ez(50%)! Vigyorog
Ez a koszos motor nem az enyém. A galériában találtam a képeket. Vigyorog
Naplózva


LPG
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #1113 Dátum: 2009. Augusztus 31. - 19:07:03 »

Ez a koszos motor 40hónap alat 94000kmet futot hiba nélkül. Kacsint
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1114 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 17:43:22 »

Cápa,megjavult a lengéscsillapítód?
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1115 Dátum: 2009. Szeptember 01. - 19:19:22 »

Cápa,megjavult a lengéscsillapítód?
Éppen ma gondoltam arra, hogy írok egy nagyon halk és kisbetűs asszem megjavult szöveget. Nem akarom, hogy meghallja és megint elkezdjen vacakolni.  Vigyorog
Ma reggel volt talán az első, amikor nem vettem észre indulás után sem, hogy keményebb lenne a rugózás. Szal minden úgy történt, ahogy elmesélted...fokozatosan, lassan. Kacsint
Köszi mégegyszer az infót! (gumival (gumiabronccsal) kapcsolatban is folytatok egy kísérletet, arról majd a megfelelő topicban írok, ha látok némi eredményt)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 01. - 21:39:11 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Busa
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Hozzászólás #1116 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 18:07:05 »

Sziasztok!

Az a gondom, hogy az én Lacettimben egyszerű síktükör a balos vp. tükör. Úgy gondoltam először, h. fura, majd megszokom. De most már azt hiszem, ezt nem is lehet megszokni, mert túl szűk a látószöge. Előtte régi Swiftem volt, aminek a tükre domború volt, (nagyobb látószögű) és a városi forgalomban hajszál pontosan tudtam vele váltogatni a sávokat, és beférni 2 autó közé. Azt hiszem, ezt a tükröt eleve nem is erre tervezték. Talán pályára, ahol nagyobbak a távolságok? Vagy nem is eredeti az én tükröm? A fényereje is kisebb a jobboldali tükörnél. Nektek milyen a balos tükrötök, meg vagytok vele elégedve?
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1117 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 18:21:01 »

Sziasztok!

Az a gondom, hogy az én Lacettimben egyszerű síktükör a balos vp. tükör. Úgy gondoltam először, h. fura, majd megszokom. De most már azt hiszem, ezt nem is lehet megszokni, mert túl szűk a látószöge. Előtte régi Swiftem volt, aminek a tükre domború volt, (nagyobb látószögű) és a városi forgalomban hajszál pontosan tudtam vele váltogatni a sávokat, és beférni 2 autó közé. Azt hiszem, ezt a tükröt eleve nem is erre tervezték. Talán pályára, ahol nagyobbak a távolságok? Vagy nem is eredeti az én tükröm? A fényereje is kisebb a jobboldali tükörnél. Nektek milyen a balos tükrötök, meg vagytok vele elégedve?

Helló üdv Közöttünk! Én tökéletesen meg vagyok elégedve a tükörrel nincs vele gondom. Az eredeti bal tükrön található egy angol feliratú figyelmeztetés, hogy nem az eredeti képet látod és aszférikus.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1118 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 19:30:20 »

Sziasztok!

Az a gondom, hogy az én Lacettimben egyszerű síktükör a balos vp. tükör. Úgy gondoltam először, h. fura, majd megszokom. De most már azt hiszem, ezt nem is lehet megszokni, mert túl szűk a látószöge. Előtte régi Swiftem volt, aminek a tükre domború volt, (nagyobb látószögű) és a városi forgalomban hajszál pontosan tudtam vele váltogatni a sávokat, és beférni 2 autó közé. Azt hiszem, ezt a tükröt eleve nem is erre tervezték. Talán pályára, ahol nagyobbak a távolságok? Vagy nem is eredeti az én tükröm? A fényereje is kisebb a jobboldali tükörnél. Nektek milyen a balos tükrötök, meg vagytok vele elégedve?

Gyere el egy minitalira, és akkor összehasonlíthatod a többiekével, és kiderül az esetleges turpisság. Egyébként kapható külön az eredeti tükörüveg is, ha tényleg átvertek volna. Gondolom használtan vetted a kocsid. Még senki sem panaszkodott a tükrökre. Többen vagyunk fővárosiak, szívesen megmutatjuk, hogy milyen az eredeti, akihez a legközelebb laksz. Én is cseréltem már tükörlapot, igaz törés miatt, beakadt a kilincsbe a kertben tolatáskor, amikor Csaba beállt, és az ajtóü megmozdult. Cápa! Weres! Jani! Többiek! Tényleg nem én voltam! Mielőtt jönne a zümmögő kórus, ezt közölnöm kellett. Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Busa
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Hozzászólás #1119 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 19:46:28 »

Sziasztok!

Az a gondom, hogy az én Lacettimben egyszerű síktükör a balos vp. tükör. Úgy gondoltam először, h. fura, majd megszokom. De most már azt hiszem, ezt nem is lehet megszokni, mert túl szűk a látószöge. Előtte régi Swiftem volt, aminek a tükre domború volt, (nagyobb látószögű) és a városi forgalomban hajszál pontosan tudtam vele váltogatni a sávokat, és beférni 2 autó közé. Azt hiszem, ezt a tükröt eleve nem is erre tervezték. Talán pályára, ahol nagyobbak a távolságok? Vagy nem is eredeti az én tükröm? A fényereje is kisebb a jobboldali tükörnél. Nektek milyen a balos tükrötök, meg vagytok vele elégedve?

Helló üdv Közöttünk! Én tökéletesen meg vagyok elégedve a tükörrel nincs vele gondom. Az eredeti bal tükrön található egy angol feliratú figyelmeztetés, hogy nem az eredeti képet látod és aszférikus.

Üdv! Kösz a választ, na nekem ilyen felirat nincs rajta, csak a jobboldalin.
Naplózva
Busa
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Hozzászólás #1120 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 20:06:11 »

Sziasztok!

Az a gondom, hogy az én Lacettimben egyszerű síktükör a balos vp. tükör. Úgy gondoltam először, h. fura, majd megszokom. De most már azt hiszem, ezt nem is lehet megszokni, mert túl szűk a látószöge. Előtte régi Swiftem volt, aminek a tükre domború volt, (nagyobb látószögű) és a városi forgalomban hajszál pontosan tudtam vele váltogatni a sávokat, és beférni 2 autó közé. Azt hiszem, ezt a tükröt eleve nem is erre tervezték. Talán pályára, ahol nagyobbak a távolságok? Vagy nem is eredeti az én tükröm? A fényereje is kisebb a jobboldali tükörnél. Nektek milyen a balos tükrötök, meg vagytok vele elégedve?

Gyere el egy minitalira, és akkor összehasonlíthatod a többiekével, és kiderül az esetleges turpisság. Egyébként kapható külön az eredeti tükörüveg is, ha tényleg átvertek volna. Gondolom használtan vetted a kocsid. Még senki sem panaszkodott a tükrökre. Többen vagyunk fővárosiak, szívesen megmutatjuk, hogy milyen az eredeti, akihez a legközelebb laksz. Én is cseréltem már tükörlapot, igaz törés miatt, beakadt a kilincsbe a kertben tolatáskor, amikor Csaba beállt, és az ajtóü megmozdult. Cápa! Weres! Jani! Többiek! Tényleg nem én voltam! Mielőtt jönne a zümmögő kórus, ezt közölnöm kellett. Vigyorog

Üdv! Kösz a választ, és a meghívást, örömmel csatlakoznék egy ilyen Lacettis találkozóhoz. Mikor, hol szokott lenni? Én XVIII. kerületben lakom. Vagy úgy gondoltad, hogy aki itt lakik a közelben? Használtan vettem, igen. Hát igen, örök dilemma hogy odaadja e a kocsiját az ember valakinek, hacsak egy tolatás erejéig is. Ha nagylelkű vagy, jól érezheted magad, de könnyen ráfázhatsz. Ha nem adod, akkor meg "stréber" vagy. Pedig szerintem senki sem adja NYUGODTAN, még ha SZÍVESEN is adja, kiben nincs ott a kisördög, hogy "kiadtad a kezedből a kocsid? De egy veréb vagy!" Na nem ragozom. Ki tudja mi a helyes... Ti hogy vagytok ezzel? Üdv.
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1121 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 20:25:21 »

Üdv! Kösz a választ, és a meghívást, örömmel csatlakoznék egy ilyen Lacettis találkozóhoz. Mikor, hol szokott lenni?
Üdv. nálunk!

A találkozós topicban megtalálod a megfelelő infókat ezzel kapcsolatban.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1122 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 20:45:00 »

Sziasztok!

Az a gondom, hogy az én Lacettimben egyszerű síktükör a balos vp. tükör. Úgy gondoltam először, h. fura, majd megszokom. De most már azt hiszem, ezt nem is lehet megszokni, mert túl szűk a látószöge. Előtte régi Swiftem volt, aminek a tükre domború volt, (nagyobb látószögű) és a városi forgalomban hajszál pontosan tudtam vele váltogatni a sávokat, és beférni 2 autó közé. Azt hiszem, ezt a tükröt eleve nem is erre tervezték. Talán pályára, ahol nagyobbak a távolságok? Vagy nem is eredeti az én tükröm? A fényereje is kisebb a jobboldali tükörnél. Nektek milyen a balos tükrötök, meg vagytok vele elégedve?

Gyere el egy minitalira, és akkor összehasonlíthatod a többiekével, és kiderül az esetleges turpisság. Egyébként kapható külön az eredeti tükörüveg is, ha tényleg átvertek volna. Gondolom használtan vetted a kocsid. Még senki sem panaszkodott a tükrökre. Többen vagyunk fővárosiak, szívesen megmutatjuk, hogy milyen az eredeti, akihez a legközelebb laksz. Én is cseréltem már tükörlapot, igaz törés miatt, beakadt a kilincsbe a kertben tolatáskor, amikor Csaba beállt, és az ajtóü megmozdult. Cápa! Weres! Jani! Többiek! Tényleg nem én voltam! Mielőtt jönne a zümmögő kórus, ezt közölnöm kellett. Vigyorog

Üdv! Kösz a választ, és a meghívást, örömmel csatlakoznék egy ilyen Lacettis találkozóhoz. Mikor, hol szokott lenni? Én XVIII. kerületben lakom. Vagy úgy gondoltad, hogy aki itt lakik a közelben? Használtan vettem, igen. Hát igen, örök dilemma hogy odaadja e a kocsiját az ember valakinek, hacsak egy tolatás erejéig is. Ha nagylelkű vagy, jól érezheted magad, de könnyen ráfázhatsz. Ha nem adod, akkor meg "stréber" vagy. Pedig szerintem senki sem adja NYUGODTAN, még ha SZÍVESEN is adja, kiben nincs ott a kisördög, hogy "kiadtad a kezedből a kocsid? De egy veréb vagy!" Na nem ragozom. Ki tudja mi a helyes... Ti hogy vagytok ezzel? Üdv.
Van egy olyan mondás, hogy nőt autót nem szabad kölcsönadni Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1123 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 21:05:59 »

Mostmár tudjuk, kire hasonlít a fiad. Tiszta apja. Vigyorog
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1124 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 21:45:10 »

Mostmár tudjuk, kire hasonlít a fiad. Tiszta apja. Vigyorog
Jani! Végre meggyógyultál! Amúgy már egy hete lassan, hogy nem húztam meg semmilyen kocsit. Pedig tegnap is vezettem, meg hétfőn is, igaz szombaton egy Opellel volt randim, de ez már szokásommá kezd válni, vonzom őket. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!