Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 21:16:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 564013 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #540 Dátum: 2008. Május 28. - 16:16:25 »

Ja és tud valaki klímafeltöltő szervízt? mert állítólag azért nem hűt rendesen, mert kevés benne a gáz. Mi mindenre kell odafigyelni a kisautóinknál.
Ja és nem mindig kapcsol be (nem is világít) a klíma a gomb benyomására. Ez mi lehet szerintetek?
Képet pont nem találtam róla, azt a részt nem fotóztam le amikor szereltem a kihangosítót, csak rajzot.
A biztosítéktáblán a jobb oszlopban felülről a negyedik 15A-s bizti a kesztyűtartóé. Az van a fedélre írva, hogy "Rear Fog", vagyis a hátsó ködzáróval van közösen kötve.
Klímát Zalaegerszegen a Thermo King márkaszervízben töltenek, az is az Opel-Chevrolet Kiss-Gerencsér Autóház fennhatósága.
Sok sikert és várjuk a beszámolód!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #541 Dátum: 2008. Május 28. - 16:44:49 »

Ja és tud valaki klímafeltöltő szervízt? mert állítólag azért nem hűt rendesen, mert kevés benne a gáz. Mi mindenre kell odafigyelni a kisautóinknál.
Ja és nem mindig kapcsol be (nem is világít) a klíma a gomb benyomására. Ez mi lehet szerintetek?
Ez ott van tőled 5 percre. www.autoklimaklinika.hu
Nehogy már 200km-t autózz egy klíma töltésért. Kacsint
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #542 Dátum: 2008. Május 28. - 18:51:52 »

Ja és tud valaki klímafeltöltő szervízt? mert állítólag azért nem hűt rendesen, mert kevés benne a gáz. Mi mindenre kell odafigyelni a kisautóinknál.
Ja és nem mindig kapcsol be (nem is világít) a klíma a gomb benyomására. Ez mi lehet szerintetek?
  Klimát lehet tölteni a SPEEDY szerviznél is, a városban sok helyen megtalálhatóak. Viszonylag olcsón dolgoznak, nekem jó tapasztalatom van velük. Ha viszont nem kapcsol be, akkor lehet, hogy nem is a gázzal van baj, hanem elektromos a gond. Bizti, relé, nyomógom, stb hiba lehetséges. Nekem is volt ilyen gondom, lejött a kompresszorról a csatlakozó, ezért nem müködött. Ezt nézd meg az ékszíjtárcsánál, mozgasd meg a vezetéket, hátha ott a bibi. Amúgy pedig a pollenszűrőt, gáztöltéssel, ellenőrzéssel, elektromos hiba elhárítással, lehet, hogy jobban jársz, ha tényleg elviszed szervizbe. Sajnos ez pénzes, ha nem garis már. Ha garis, akkor pedig ne szórakozz vele, menj Chevys szervizbe! Segítettem? Elszomorítottalak? Az előbbiben reménykedem, az utóbbit sajnálnám!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #543 Dátum: 2008. Május 28. - 19:05:48 »

Ja és tud valaki klímafeltöltő szervízt? mert állítólag azért nem hűt rendesen, mert kevés benne a gáz. Mi mindenre kell odafigyelni a kisautóinknál.
Ja és nem mindig kapcsol be (nem is világít) a klíma a gomb benyomására. Ez mi lehet szerintetek?
  Klimát lehet tölteni a SPEEDY szerviznél is, a városban sok helyen megtalálhatóak. Viszonylag olcsón dolgoznak, nekem jó tapasztalatom van velük. Ha viszont nem kapcsol be, akkor lehet, hogy nem is a gázzal van baj, hanem elektromos a gond. Bizti, relé, nyomógom, stb hiba lehetséges. Nekem is volt ilyen gondom, lejött a kompresszorról a csatlakozó, ezért nem müködött. Ezt nézd meg az ékszíjtárcsánál, mozgasd meg a vezetéket, hátha ott a bibi. Amúgy pedig a pollenszűrőt, gáztöltéssel, ellenőrzéssel, elektromos hiba elhárítással, lehet, hogy jobban jársz, ha tényleg elviszed szervizbe. Sajnos ez pénzes, ha nem garis már. Ha garis, akkor pedig ne szórakozz vele, menj Chevys szervizbe! Segítettem? Elszomorítottalak? Az előbbiben reménykedem, az utóbbit sajnálnám!
A klímában a gáz "csak úgy" nem megy el. Ha nem járattad ősz óta, akkor is mennie kell. Ha nem indul a kompresszor /nem ég a lámpa/, lehet hogy kicsi a nyomás, ez lehet, de elösször töltés elött ellenörizni kell a tömítettséget. Mert ugye a szervízben rátöltenek, ha kell, ha nem , csak fizess. Utána meg nagy csalódás, ha megint elmegy a gáz... 
A límahűtő esetleg nem kapott követ? Mert ugye ott szökhet a gáz... 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #544 Dátum: 2008. Május 28. - 20:56:39 »

Először megmérik a rendszerben a nyomást, ha ott a gyári értéknél kevesebb van vagy nincs nyomás nem töltenek rá, hanem tömítetlenséget keresnek.Persze csak a szakemberek.Ha néha bekapcsol néha nem akkor ez nem nyomásprobléma, hanem elektromos.Bízzál benne, hogy csak egy relé, vagy valami apró, mert általában a klímakompresszor kuplungja szokott a ludas lenni.Az Oktáviámban 2x kellett cserélni (130.000 Ft/db) nem voltam túl boldog tőle.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #545 Dátum: 2008. Május 28. - 20:58:00 »

Ha már a klímánál tartunk. Az bekapcsolásnál mindenkinek olyan hangosan indul el a klíma mint nekem? Mintha egy repülő szállna fel. Ez csak akkor van, ha aznap először kapcsol be. utánna már elhalkul és ha leállítom a kocsit és később elindulok akkor sem annyira hangos. Tudom, hogy mine héten be kell kapcsolni de mivel AUTO állásban van, szinte  minden nap ment (szerintem)
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #546 Dátum: 2008. Május 28. - 21:14:25 »

Ha már a klímánál tartunk. Az bekapcsolásnál mindenkinek olyan hangosan indul el a klíma mint nekem? Mintha egy repülő szállna fel. Ez csak akkor van, ha aznap először kapcsol be. utánna már elhalkul és ha leállítom a kocsit és később elindulok akkor sem annyira hangos. Tudom, hogy mine héten be kell kapcsolni de mivel AUTO állásban van, szinte  minden nap ment (szerintem)
hát ez érdekes. Nekem nem nagyon van hangja, legalább is belülről.Csak akkor veszem észre ha megy, ha a kijelzőre nézek.Ja meg ha okádja a hideget.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #547 Dátum: 2008. Május 28. - 21:18:57 »

Ha már a klímánál tartunk. Az bekapcsolásnál mindenkinek olyan hangosan indul el a klíma mint nekem? Mintha egy repülő szállna fel. Ez csak akkor van, ha aznap először kapcsol be. utánna már elhalkul és ha leállítom a kocsit és később elindulok akkor sem annyira hangos. Tudom, hogy mine héten be kell kapcsolni de mivel AUTO állásban van, szinte  minden nap ment (szerintem)
hát ez érdekes. Nekem nem nagyon van hangja, legalább is belülről.Csak akkor veszem észre ha megy, ha a kijelzőre nézek.Ja meg ha okádja a hideget.
Eddig nekem sem tűnt fel a dolog, mert a rádió hamarabb indul mint a klíma. Ma viszont rádió nélkül indultam,így feltűnt ez a furcsa hang. Majd felveszem valahogy és feltöltöm.
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #548 Dátum: 2008. Május 28. - 21:21:53 »

Ha már a klímánál tartunk. Az bekapcsolásnál mindenkinek olyan hangosan indul el a klíma mint nekem? Mintha egy repülő szállna fel. Ez csak akkor van, ha aznap először kapcsol be. utánna már elhalkul és ha leállítom a kocsit és később elindulok akkor sem annyira hangos. Tudom, hogy mine héten be kell kapcsolni de mivel AUTO állásban van, szinte  minden nap ment (szerintem)
hát ez érdekes. Nekem nem nagyon van hangja, legalább is belülről.Csak akkor veszem észre ha megy, ha a kijelzőre nézek.Ja meg ha okádja a hideget.
Eddig nekem sem tűnt fel a dolog, mert a rádió hamarabb indul mint a klíma. Ma viszont rádió nélkül indultam,így feltűnt ez a furcsa hang. Majd felveszem valahogy és feltöltöm.
A klímaventillátor elindul ugyan, de mindig ugyanolyan erős hangja van.Nem változik.Legalább is szerintem.De holnap meghallgatom a kedvedért.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #549 Dátum: 2008. Május 28. - 21:22:54 »

Uraim! Van klímának topicja. "Karosszéria, fényezés, utastér -> Fűtés-szellőzés, légkondi". Bővebben erről ott kéretik társalogni, ide csak rövid tanácskérések és megválaszolások kerüljenek! Köszönöm!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #550 Dátum: 2008. Május 28. - 21:37:33 »

Uraim! Van klímának topicja. "Karosszéria, fényezés, utastér -> Fűtés-szellőzés, légkondi". Bővebben erről ott kéretik társalogni, ide csak rövid tanácskérések és megválaszolások kerüljenek! Köszönöm!
Bocs de segítség kérésnek hangzott!De folytathatjuk a megadott helyen!
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #551 Dátum: 2008. Május 28. - 21:42:48 »

Uraim! Van klímának topicja. "Karosszéria, fényezés, utastér -> Fűtés-szellőzés, légkondi". Bővebben erről ott kéretik társalogni, ide csak rövid tanácskérések és megválaszolások kerüljenek! Köszönöm!
Bocs de segítség kérésnek hangzott!De folytathatjuk a megadott helyen!
OK, ezért mondtam, hogy Bővebben ott. Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #552 Dátum: 2008. Május 29. - 11:46:01 »

Köszi szépen mindenkinek!
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #553 Dátum: 2008. Május 29. - 18:02:01 »

Köszi szépen mindenkinek!
Ha kell profi autóklímás, aki tuti nem ver át, keress meg priviben. /ez bárkire vonatkozik.../
üdv
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #554 Dátum: 2008. Június 05. - 20:08:51 »

Ha most velem is megtörténik, ami sok Cartárssal, akkor fel lehet ébredni az álomból, miszerint 2007-ben már módosított szelepekkel gördültek le!
Ha az lesz a problémám, és nem az egér.
Kb 1 hete produkálja, hogy torpantgat, ezen kivül mintha nem kapna üzemanyagot, csak prüszköl.
Többnyire hidegen, kis gázadásnál, de nem szûnik meg teljesen melegen sem. Egy ízben már majdnem én is szélvédõt fejeltem, kezd félelmetes, és ciki lenni!
Nem tudom mi lehet, mert  konkrétan egyik eddig tapasztalt jelenség sem fogható rá, ez most csinál minden hülyeséget, amit lehet.
Kiégetve ki van, ellustitva nincs, de ezt úgy is tudjátok.
Jövõ héten rászánom magam a bringával való közlekedésre, aztán elviszem Doktor bácsihoz. Vigyorog
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Oldalak: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!