Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 20:21:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 563984 alkalommal)
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #525 Dátum: 2008. Május 18. - 12:15:29 »

Sziasztok!

Én most szeretnék venni autót  Chevrolet lacetti 1.4 WTTC!
3000000Ftért vatta új csak most hogy olvasom a fórumokat elég sok hibája van:(
Pedig nagyon tetszik kívül belül!!!Holnap megyek teszt vezetésre!!Kérek tanácsokat hogy mire figyeljek!!
Köszönöm előre is a válaszokat!!:)

hát sok mindenre.először is arra, hogy ne törd össze.Én inkább az 1,6- ost választanám a helyedben.(vagy a dieselt).Kevesebb a gond velük, és jobban mennek.Néhány típushibát leszámítva nem rossz gép.De ezirányban a fórum teljes körű tájékoztatást ad.Olvasd végig aztán tudsz dönteni.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Pali
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #526 Dátum: 2008. Május 18. - 12:38:37 »

Sziasztok!

Én most szeretnék venni autót  Chevrolet lacetti 1.4 WTTC!
3000000Ftért vatta új csak most hogy olvasom a fórumokat elég sok hibája van:(
Pedig nagyon tetszik kívül belül!!!Holnap megyek teszt vezetésre!!Kérek tanácsokat hogy mire figyeljek!!
Köszönöm előre is a válaszokat!!:)

hát sok mindenre.először is arra, hogy ne törd össze.Én inkább az 1,6- ost választanám a helyedben.(vagy a dieselt).Kevesebb a gond velük, és jobban mennek.Néhány típushibát leszámítva nem rossz gép.De ezirányban a fórum teljes körű tájékoztatást ad.Olvasd végig aztán tudsz dönteni.

Csunya volna ha össze törném az autót már az elején :)Bár sose lehet tudni egyik ismerősömnek a felesége vett egy új autót épp hogy ki gurult a szalonból egyből totálkárosra törte mert kihajtott az autó elé!Pont a szalon előtt!Elég sokat olvastam az autóról végül is minden autónak vannak hibái!Remélem jól fogok vele járni:)
ÉS ha meg lesz az autó akkor megyek autós találkozókra:))
Naplózva
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #527 Dátum: 2008. Május 18. - 20:33:31 »

Sziasztok!

Én most szeretnék venni autót  Chevrolet lacetti 1.4 WTTC!
3000000Ftért vatta új csak most hogy olvasom a fórumokat elég sok hibája van:(
Pedig nagyon tetszik kívül belül!!!Holnap megyek teszt vezetésre!!Kérek tanácsokat hogy mire figyeljek!!
Köszönöm előre is a válaszokat!!:)

hát sok mindenre.először is arra, hogy ne törd össze.Én inkább az 1,6- ost választanám a helyedben.(vagy a dieselt).Kevesebb a gond velük, és jobban mennek.Néhány típushibát leszámítva nem rossz gép.De ezirányban a fórum teljes körű tájékoztatást ad.Olvasd végig aztán tudsz dönteni.

Csunya volna ha össze törném az autót már az elején :)Bár sose lehet tudni egyik ismerősömnek a felesége vett egy új autót épp hogy ki gurult a szalonból egyből totálkárosra törte mert kihajtott az autó elé!Pont a szalon előtt!Elég sokat olvastam az autóról végül is minden autónak vannak hibái!Remélem jól fogok vele járni:)
ÉS ha meg lesz az autó akkor megyek autós találkozókra:))
Igen el is várunk a talikra.Írd meg a tapasztalataidat is és, hogy melyik mellett döntöttél!
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #528 Dátum: 2008. Május 19. - 14:09:48 »

Na erre varrjatok gombot! Egy kb. 1 cm darabkát a hátsó lámpa búrájából mivel ragasszak vissza? A pillanatragasztót alapból elvetettem, mert tapasztalat: ilyesmit csak össze vaz, de nem ragaszt. Csinált már ilyet valaki?
Mert emiatt nem fogok egy komplett hátsó lámpát venni. (legalábbis nem most!)
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #529 Dátum: 2008. Május 19. - 15:59:29 »

Na erre varrjatok gombot! Egy kb. 1 cm darabkát a hátsó lámpa búrájából mivel ragasszak vissza? A pillanatragasztót alapból elvetettem, mert tapasztalat: ilyesmit csak össze vaz, de nem ragaszt. Csinált már ilyet valaki?
Mert emiatt nem fogok egy komplett hátsó lámpát venni. (legalábbis nem most!)

Szerintem próbáld meg modellragasztóval, az lassabban szárad, így a felesleget letudod törölni, mielőtt megkötne, viszont nagyjából olyan szilárd lesz, mint a pillanatragasztó
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #530 Dátum: 2008. Május 20. - 07:28:42 »

Na erre varrjatok gombot! Egy kb. 1 cm darabkát a hátsó lámpa búrájából mivel ragasszak vissza? A pillanatragasztót alapból elvetettem, mert tapasztalat: ilyesmit csak össze vaz, de nem ragaszt. Csinált már ilyet valaki?
Mert emiatt nem fogok egy komplett hátsó lámpát venni. (legalábbis nem most!)
Műanyag olvasztó nyomó pisztolyt ajánlom. Tökéletesen tömít, szintelen, kicsit rugalmas. Ha erre jársz megcsinálom Neked.

Üdv
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #531 Dátum: 2008. Május 20. - 10:43:31 »

Na erre varrjatok gombot! Egy kb. 1 cm darabkát a hátsó lámpa búrájából mivel ragasszak vissza? A pillanatragasztót alapból elvetettem, mert tapasztalat: ilyesmit csak össze vaz, de nem ragaszt. Csinált már ilyet valaki?
Mert emiatt nem fogok egy komplett hátsó lámpát venni. (legalábbis nem most!)
Kőszorszaki mód az üvegtapéta, de filléres, gyors beavatkozás.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
CDX
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Nubira III 1.8 CDX


« Hozzászólás #532 Dátum: 2008. Május 20. - 16:48:50 »


Sziasztok!          /Remélem jó oldalon vagyok?/

Szerintetek garanciaidőn túli nagyszervíz során beépített gyári alkatrészekre, mellyeket a szakszervíz szerez be,
adnak e garanciát, és ha igen mennyi időre?
Az elvégzett munkára is vállalnak e garanciát?
A telefonos érdeklődésemre, csak hablatyoltak.

Sziasztok: CDX
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #533 Dátum: 2008. Május 20. - 17:47:57 »


Sziasztok!          /Remélem jó oldalon vagyok?/

Szerintetek garanciaidőn túli nagyszervíz során beépített gyári alkatrészekre, mellyeket a szakszervíz szerez be,
adnak e garanciát, és ha igen mennyi időre?
Az elvégzett munkára is vállalnak e garanciát?
A telefonos érdeklődésemre, csak hablatyoltak.

Sziasztok: CDX
Szerintem a gyári alkatrészekre 1 év garancia van és gondolom az elvégzett munkára is vonatkozik valami garancia. Persze a számlát meg kell őrizni.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #534 Dátum: 2008. Május 20. - 18:12:57 »


Sziasztok!          /Remélem jó oldalon vagyok?/

Szerintetek garanciaidőn túli nagyszervíz során beépített gyári alkatrészekre, mellyeket a szakszervíz szerez be,
adnak e garanciát, és ha igen mennyi időre?
Az elvégzett munkára is vállalnak e garanciát?
A telefonos érdeklődésemre, csak hablatyoltak.

Sziasztok: CDX
Szerintem a gyári alkatrészekre 1 év garancia van és gondolom az elvégzett munkára is vonatkozik valami garancia. Persze a számlát meg kell őrizni.
Sokmindent hallani. Elvileg úgy kellene lennie, hogy a szakszervízben beszerelt gyári alkatrészekre (vagy nem gyári, de erről már csak a szervíz tudhat, honnan szerzi be Vigyorog) egy év jótállás jár. Garanciális, garanciaidőben kicserélt alkatrészekre detto. De!!! Más a jogszabály és más a gyakorlat. Attól függ, hogy mi mennyibe kerül!  Vigyorog Pereskedés....stb.
Most pl azt hallottam, hogy egy fél éves autónál a garanciában cserélt kormányműre nem 3 éves koráig van jótállás, mint az eredetire, hanem a beszereléstől számított egy év. Vagyis a kormánymű az autó másfél éves koráig.
Sok helyen egyéni elbírálás dönt. Ha mondjuk egy rendi ügyfél vagy és a beszerelt alkatrész relatív nagy értékű, akkor a szervízvezető segíthet, hogy garanciában el lehessen sütni. De mondjuk pl. egy ablakmosómotorra kicsi az esély, hogy egy -már nem garanciális autónál- a beszerelést követően 8 hónappal térítésmentesen cserélik-e? Nekem volt tapasztalatom, hogy a vitás helyzet elkerülése miatt (hogy az ügyfél se háborogjon) nettó beszerzési áron adták az alkatrészt, munkadíjat meg nem számoltak.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #535 Dátum: 2008. Május 20. - 19:10:46 »

Az elvégzett munkára, és az általuk beszerzett, és beépített alkatrészre garanciát kell adniuk! Kérdés csak az, hogy mennyí időre, De ennek határideje függ a kifizetett összegtől is! Nagyobb költség, hosszabb garancia! Alkatrész hiba esetén, a szerviz a munkadíjat elvileg behajthatja az alkatrész kereskedőjén, vagy gyártóján. Fontos a dokumentáció megtartása, és korrektsége! Ezért sem fogadják sokszor el, ha hozott anyagból kell dolgozniuk, akkor könnyen elvetik a garanciát. Persze, ha az ember régi, jó ügyfél, ez sem jelenthet gondot, csak meg kell előre beszélni, hogy mit ajánlanak, és milyen helyről. Sok sikert!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #536 Dátum: 2008. Május 22. - 17:12:02 »

Na erre varrjatok gombot! Egy kb. 1 cm darabkát a hátsó lámpa búrájából mivel ragasszak vissza? A pillanatragasztót alapból elvetettem, mert tapasztalat: ilyesmit csak össze vaz, de nem ragaszt. Csinált már ilyet valaki?
Mert emiatt nem fogok egy komplett hátsó lámpát venni. (legalábbis nem most!)
Műanyag olvasztó nyomó pisztolyt ajánlom. Tökéletesen tömít, szintelen, kicsit rugalmas. Ha erre jársz megcsinálom Neked.

Üdv

Jah, járnák én arra, de Te folyton dogozol!
Mondjuk jövő hét szombaton? Állítólag megyek a Nemzeti Vágtára....
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #537 Dátum: 2008. Május 23. - 14:00:50 »

Az elvégzett munkára, és az általuk beszerzett, és beépített alkatrészre garanciát kell adniuk! Kérdés csak az, hogy mennyí időre, De ennek határideje függ a kifizetett összegtől is! Nagyobb költség, hosszabb garancia! Alkatrész hiba esetén, a szerviz a munkadíjat elvileg behajthatja az alkatrész kereskedőjén, vagy gyártóján. Fontos a dokumentáció megtartása, és korrektsége! Ezért sem fogadják sokszor el, ha hozott anyagból kell dolgozniuk, akkor könnyen elvetik a garanciát. Persze, ha az ember régi, jó ügyfél, ez sem jelenthet gondot, csak meg kell előre beszélni, hogy mit ajánlanak, és milyen helyről. Sok sikert!

Mit lehet elvárni akkor, ha már a garancia ideje alatt sem működik a garancia (lsd. a Mákaszervízek topicban írtakat)?
 
Általános garanciális elv egyébként, hogy a garanciában cserélt alkatrészre újra indul a garancia, az eredetileg vállalt időtartamra.
Kivéve a mi autónknál. Vhol a könyvében (garancia füzet?? nem emlékszem pontosan hol olvastam) az van leírva, hogy nem indul újra a garancia a cserélt alkatrészekre.
Azért ez nem semmi!
Persze nyilván lehetne pereskedni.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #538 Dátum: 2008. Május 28. - 13:26:39 »

Ma megpróbálkoztam pollencserével. Nagy örömömre tűző napon, 43 fok a kocsiban, ömlött rólam a víz. Rosszul lettem az idegtől, hogy nem látok semmit. Azt sem tudom pontosan, hogy milyen irányban kell kitenni-betenni (bár sejtem) a szűrőt, mivel még életemben nem jártam arrafelé. Még a fejem is alig fért be oda, hogy egyáltalán lássam mit kell hogyan kicsavarni magamon kívül. A kesztyűtartó biztosítékot meg nem találtam a kézikönyvben, pedig szivesen leszedném, hogy lássak valamit. Küldhetne valaki egy videófelvételt a cseréről, hogy 'könnyebb és gyorsabb legyen megcsinálni, mint leírni' nekem is!!!  Zavart He
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 28. - 13:36:32 írta WERES » Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #539 Dátum: 2008. Május 28. - 13:42:24 »

Ja és tud valaki klímafeltöltő szervízt? mert állítólag azért nem hűt rendesen, mert kevés benne a gáz. Mi mindenre kell odafigyelni a kisautóinknál.
Ja és nem mindig kapcsol be (nem is világít) a klíma a gomb benyomására. Ez mi lehet szerintetek?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 28. - 13:44:12 írta WERES » Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Oldalak: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!