Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 23:23:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 564142 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #810 Dátum: 2009. Január 15. - 13:13:58 »

Fojtószelepház...
Hiszitek, nem hiszitek, ha tippelni kellett volna, erre tippelek... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

A tisztítása hogyan megy?
Egyszerűen belefújnak a spary-vel, aztán lesz ami lesz? Pillangószelepet békénhagyják, vagy el kell fordítani és "mögé" is fújni (a motort nem károsítja...?)?
Utána kitörlik, vagy egyszerűen elpárolog a féktisztító?

Megujjaztam, csúszott bévül... (Jól felizgattam a szerviz emlegetésével, mi... Vigyorog Vigyorog?) És elég szutykos volt, bár a szutykot nem mondanám koromnak...
Spirccoljak neki valamit, vagy ne spriccoljak... (mármint tisztításilag... Vigyorog?)
Jól telefujják mindenhová a szervízben és nálam koromfekete trutyi szokott kifolyni(meg gondolom befolyni a motorba is ami aztán pikk-pakk elég).Nekem nincs lezárva az egér,gondolom ezért fekete a lé.Ja és a naggyát ki is törlik.
Én biztosan kiszerelném a gépből, és úgy adnék neki a féktisztítóból. Függőlegesen tartva a cuccot (a levegő útjának szempontjából), hogy a dzsuva ki tudjon folyni belőle.
A féktisztító gyorsan elpárolog, nem hiszem, hogy mire odáig érsz, hogy beindítod a motort maradna nyoma.
Azért a törlés nem árt.
Én is kiszerelve gondolnám a leghatásosabbnak (meg a legbiztonságosabbnak) a tisztítását, csak kicsit fázom tőle:
Jópár ilyen-olyan cső megy bele innen-onnan, hűtővíz, miegymás. Minuma le kellene ereszteni a vízből egy adagot, ezt hol kellene megtenni viszonylag kis hibázási lehetőség mellett?
Meg attól, hogy ilyen "olajosan" koszos, az hogyan és miért befolyásolja a motor működését? Vagy bévül még van valami (akár érzékelő, akár más) amire ha ez a szmötye lerakódik, akkor megbolondítja a computert...?
Vízcső az szerintem se megy rá.
Érzékelő az természetesen van benne: a gázpedál állás jeladó. Meg az úgynevezett alapjárati motor. Ez állítja a pillangó szelepet az autó állapotának+az aktuális terhelésnek megfelelően.
Ezért nem esik le pl. a fordulatszám a klíma bekapcsolásakor. Egyből korrigál az elektronika.
Bármilyen fogyasztót kapcsolsz be (és az elkezdi terhelni a generátort) máris kompenzál.
Pedig megy rá vízcső, az egyik a termosztát házról, a másik a kiegyenlítő tartályról.
Köszi Sebijoe, már kezdtem megijedni, hogy romlik a szemem... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Meg vagyok erősítve, nem akarom leszedni, majd kitalálok valami indokot a service felé, hogy miért ők csinálják meg... Kacsint
Ingadozik az alapjárat...erre mindig az a javaslatuk, hogy ki kell tisztítani a fojtószelepházat... Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #811 Dátum: 2009. Január 15. - 13:16:29 »

Fojtószelepház...
Hiszitek, nem hiszitek, ha tippelni kellett volna, erre tippelek... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

A tisztítása hogyan megy?
Egyszerűen belefújnak a spary-vel, aztán lesz ami lesz? Pillangószelepet békénhagyják, vagy el kell fordítani és "mögé" is fújni (a motort nem károsítja...?)?
Utána kitörlik, vagy egyszerűen elpárolog a féktisztító?

Megujjaztam, csúszott bévül... (Jól felizgattam a szerviz emlegetésével, mi... Vigyorog Vigyorog?) És elég szutykos volt, bár a szutykot nem mondanám koromnak...
Spirccoljak neki valamit, vagy ne spriccoljak... (mármint tisztításilag... Vigyorog?)
Jól telefujják mindenhová a szervízben és nálam koromfekete trutyi szokott kifolyni(meg gondolom befolyni a motorba is ami aztán pikk-pakk elég).Nekem nincs lezárva az egér,gondolom ezért fekete a lé.Ja és a naggyát ki is törlik.
Én biztosan kiszerelném a gépből, és úgy adnék neki a féktisztítóból. Függőlegesen tartva a cuccot (a levegő útjának szempontjából), hogy a dzsuva ki tudjon folyni belőle.
A féktisztító gyorsan elpárolog, nem hiszem, hogy mire odáig érsz, hogy beindítod a motort maradna nyoma.
Azért a törlés nem árt.
Én is kiszerelve gondolnám a leghatásosabbnak (meg a legbiztonságosabbnak) a tisztítását, csak kicsit fázom tőle:
Jópár ilyen-olyan cső megy bele innen-onnan, hűtővíz, miegymás. Minuma le kellene ereszteni a vízből egy adagot, ezt hol kellene megtenni viszonylag kis hibázási lehetőség mellett?
Meg attól, hogy ilyen "olajosan" koszos, az hogyan és miért befolyásolja a motor működését? Vagy bévül még van valami (akár érzékelő, akár más) amire ha ez a szmötye lerakódik, akkor megbolondítja a computert...?
Vízcső az szerintem se megy rá.
Érzékelő az természetesen van benne: a gázpedál állás jeladó. Meg az úgynevezett alapjárati motor. Ez állítja a pillangó szelepet az autó állapotának+az aktuális terhelésnek megfelelően.
Ezért nem esik le pl. a fordulatszám a klíma bekapcsolásakor. Egyből korrigál az elektronika.
Bármilyen fogyasztót kapcsolsz be (és az elkezdi terhelni a generátort) máris kompenzál.


Pedig megy rá vízcső, az egyik a termosztát házról, a másik a kiegyenlítő tartályról.
A termosztátról veszi a motorhőmérsékletet? Akkor az OK. De a tágulási tartályba csak azért van kötve, mert a vízpárát oda vezeti be nem? Oda a vízszint fölé érkezik be a cső, onnan víz elvileg nem jöhet a fojtószelepház felé, meg nem is nyomócső, mert elég gyér a bilincs rajta! Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
zotyec
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Hozzászólás #812 Dátum: 2009. Január 15. - 21:44:49 »

Hello  Sziasztok !
Érdekes jelenségnek lettem tanúja az este , miután hazaértünk , állt az autó egy kicsit , nemsoká elindultam vele és azt tapasztaltam , hogy a hátsó ablaktörlő időnként önálló életet kezd élni , ezt értsd 5 perces autózás közben. Hazafelé megmozgattam a kapcsolót és azt tapasztaltam , hogy még sűrűbben kezdd dolgozni a törlő.Hazaérve kulcs elfordít/ gyújtás kikapcsol / - motor jár tovább és az összes visszajelző halványan világít és a motortérből zümmögő hang hallható , ekkor kulcs kihúz , mondom biztos valamit nem jól csinálok , a jelenség tovább marad , azzal a külömbséggel , hogy mikor az ajtót kinyitottam leállt a motor és a lámpák is kialudtak , ekkor kulcs be - indít - motor indul , de amikor a gyújtást levettem akkor a jelenség visszatért /motor tovább jár , visszajelzők halványan világítanak , ajtónyitásra megszűnik !!!. a 3-4 indítás után már be sem indult a motor. Kinyitom az ajtót kiszólok a nejemnek , inditózok és motor , nyitott ajtónál beindul !!!!!   He  Na ezt add össze ! Levéve a sarut , hátha ?! semmi nem változás , kivettem az ablaktörlő biztosítékot és kis idő múlva visszatettem és lőn csoda ,nem jelentkezett semmi hiba. Motor - ok , világítás - ok ablaktörlők - ok . Valakinek hasonló tapasztalat ?  Eddig ilyen csoda még nem volt .
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #813 Dátum: 2009. Január 15. - 22:10:14 »

Szia!

A hátsó ablakmosó cső van eltörve, és folyik a víz az egyik csatlakozóra.
Ott szokott eltörni, ahol a kábel átvezetés van a hátsó ajtóba.
Ha garis vidd szervizbe és kicserélik.

Már volt téma egy párszor a fórumon, próbáld megkeresni. Kacsint
Naplózva


LPG
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #814 Dátum: 2009. Január 15. - 22:14:06 »

Pl. itt:http://lacetti-klub.extra.hu/forum/index.php?topic=249.msg21255#msg21255
Naplózva


LPG
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #815 Dátum: 2009. Január 18. - 11:26:11 »

Hello  Sziasztok !
Érdekes jelenségnek lettem tanúja az este , miután hazaértünk , állt az autó egy kicsit , nemsoká elindultam vele és azt tapasztaltam , hogy a hátsó ablaktörlő időnként önálló életet kezd élni , ezt értsd 5 perces autózás közben. Hazafelé megmozgattam a kapcsolót és azt tapasztaltam , hogy még sűrűbben kezdd dolgozni a törlő.Hazaérve kulcs elfordít/ gyújtás kikapcsol / - motor jár tovább és az összes visszajelző halványan világít és a motortérből zümmögő hang hallható , ekkor kulcs kihúz , mondom biztos valamit nem jól csinálok , a jelenség tovább marad , azzal a külömbséggel , hogy mikor az ajtót kinyitottam leállt a motor és a lámpák is kialudtak , ekkor kulcs be - indít - motor indul , de amikor a gyújtást levettem akkor a jelenség visszatért /motor tovább jár , visszajelzők halványan világítanak , ajtónyitásra megszűnik !!!. a 3-4 indítás után már be sem indult a motor. Kinyitom az ajtót kiszólok a nejemnek , inditózok és motor , nyitott ajtónál beindul !!!!!   He  Na ezt add össze ! Levéve a sarut , hátha ?! semmi nem változás , kivettem az ablaktörlő biztosítékot és kis idő múlva visszatettem és lőn csoda ,nem jelentkezett semmi hiba. Motor - ok , világítás - ok ablaktörlők - ok . Valakinek hasonló tapasztalat ?  Eddig ilyen csoda még nem volt .
Egyébb Villamossági Hibáknál keresd. Van szó róla bőven, sok segítséggel.
Naplózva

Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #816 Dátum: 2009. Január 24. - 21:14:58 »

Egy jó tanács mindenkinek! Kacsint Ha nincs gond az autóval ne nyúlj semmihez!!!!!!

Kicsit tisztogattam az autót és ha már a motor környékén jártam, leszedtem a gumi harmonikát a folytószelepházról.
És egy darab ronggyal kitörölgettem, ne ezt nem kellet volna. Azóta meleg motornál, össze vissza megy az alapjárat. He 1000-től 2000-ig gázpedállal játszva néha visszaesik normálisra. Holnap megpucolom még egyszer, de most már féktísztítót is használok.
Naplózva


LPG
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #817 Dátum: 2009. Január 24. - 22:37:38 »

Egy jó tanács mindenkinek! Kacsint Ha nincs gond az autóval ne nyúlj semmihez!!!!!!

Kicsit tisztogattam az autót és ha már a motor környékén jártam, leszedtem a gumi harmonikát a folytószelepházról.
És egy darab ronggyal kitörölgettem, ne ezt nem kellet volna. Azóta meleg motornál, össze vissza megy az alapjárat. He 1000-től 2000-ig gázpedállal játszva néha visszaesik normálisra. Holnap megpucolom még egyszer, de most már féktísztítót is használok.
Mert biztos te balról jobbra törölted és nem jobbról balra ezért a levegő most kóvájog odabenn.Meg ne csíkos ronggyal pucold,hanem kockással. Vigyorog
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #818 Dátum: 2009. Január 24. - 22:41:22 »

Egy jó tanács mindenkinek! Kacsint Ha nincs gond az autóval ne nyúlj semmihez!!!!!!

Kicsit tisztogattam az autót és ha már a motor környékén jártam, leszedtem a gumi harmonikát a folytószelepházról.
És egy darab ronggyal kitörölgettem, ne ezt nem kellet volna. Azóta meleg motornál, össze vissza megy az alapjárat. He 1000-től 2000-ig gázpedállal játszva néha visszaesik normálisra. Holnap megpucolom még egyszer, de most már féktísztítót is használok.
Mert biztos te balról jobbra törölted és nem jobbról balra ezért a levegő most kóvájog odabenn.Meg ne csíkos ronggyal pucold,hanem kockással. Vigyorog
Most nincs kedvem vigyorogni! Majd holnap, ha jó lesz az alapjárat. Kacsint
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #819 Dátum: 2009. Január 24. - 22:52:31 »

Egy jó tanács mindenkinek! Kacsint Ha nincs gond az autóval ne nyúlj semmihez!!!!!!
Na igen! Nekem is mondták már sokszor, mert mindent olyan tökéletesre akarok megcsinálni...aztán néha roszabb lesz, vagy túlzásba viszem valaminek a meghúzását és megszakad, eltörik, avagy nem vagyok elégedett az eredménnyel és tizedszerre szedem szét és akkor adja meg magát....
Drukkolok Jani...de szerintem ennek oka van! Nézd meg, hogy mindent úgy raktál-e vissza, ahogy volt.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #820 Dátum: 2009. Január 25. - 09:08:31 »

Egy jó tanács mindenkinek! Kacsint Ha nincs gond az autóval ne nyúlj semmihez!!!!!!

Kicsit tisztogattam az autót és ha már a motor környékén jártam, leszedtem a gumi harmonikát a folytószelepházról.
És egy darab ronggyal kitörölgettem, ne ezt nem kellet volna. Azóta meleg motornál, össze vissza megy az alapjárat. He 1000-től 2000-ig gázpedállal játszva néha visszaesik normálisra. Holnap megpucolom még egyszer, de most már féktísztítót is használok.
Mert biztos te balról jobbra törölted és nem jobbról balra ezért a levegő most kóvájog odabenn.Meg ne csíkos ronggyal pucold,hanem kockással. Vigyorog
Most nincs kedvem vigyorogni! Majd holnap, ha jó lesz az alapjárat. Kacsint
Lehet az a baj hogy csak törölgetted és összemaszatoltál valamilyen érzékelőt.Pucold ki rendesen és meggyógyul.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #821 Dátum: 2009. Január 25. - 09:34:11 »

Egy jó tanács mindenkinek! Kacsint Ha nincs gond az autóval ne nyúlj semmihez!!!!!!

Kicsit tisztogattam az autót és ha már a motor környékén jártam, leszedtem a gumi harmonikát a folytószelepházról.
És egy darab ronggyal kitörölgettem, ne ezt nem kellet volna. Azóta meleg motornál, össze vissza megy az alapjárat. He 1000-től 2000-ig gázpedállal játszva néha visszaesik normálisra. Holnap megpucolom még egyszer, de most már féktísztítót is használok.
Mert biztos te balról jobbra törölted és nem jobbról balra ezért a levegő most kóvájog odabenn.Meg ne csíkos ronggyal pucold,hanem kockással. Vigyorog
Most nincs kedvem vigyorogni! Majd holnap, ha jó lesz az alapjárat. Kacsint
Lehet az a baj hogy csak törölgetted és összemaszatoltál valamilyen érzékelőt.Pucold ki rendesen és meggyógyul.
Az lesz, csak előbb el kell mennem venni valamilyen pucolót.
Naplózva


LPG
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #822 Dátum: 2009. Január 25. - 13:36:02 »

Egy jó tanács mindenkinek! Kacsint Ha nincs gond az autóval ne nyúlj semmihez!!!!!!

Kicsit tisztogattam az autót és ha már a motor környékén jártam, leszedtem a gumi harmonikát a folytószelepházról.
És egy darab ronggyal kitörölgettem, ne ezt nem kellet volna. Azóta meleg motornál, össze vissza megy az alapjárat. He 1000-től 2000-ig gázpedállal játszva néha visszaesik normálisra. Holnap megpucolom még egyszer, de most már féktísztítót is használok.
Mert biztos te balról jobbra törölted és nem jobbról balra ezért a levegő most kóvájog odabenn.Meg ne csíkos ronggyal pucold,hanem kockással. Vigyorog
Most nincs kedvem vigyorogni! Majd holnap, ha jó lesz az alapjárat. Kacsint
Lehet az a baj hogy csak törölgetted és összemaszatoltál valamilyen érzékelőt.Pucold ki rendesen és meggyógyul.
Az lesz, csak előbb el kell mennem venni valamilyen pucolót.
A Lacetti nem szereti, ha "javítani" akarják.
Az enyémnek is minden baja volt, amíg szervizbe jártam vele.
Amióta nem viszem be minden kis hibával, nincs is baja. A Km. az igazi gyógyszer neki.
Olaj, benzin (gáz  Kacsint), azt hagy menjen!  Vigyorog
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #823 Dátum: 2009. Január 25. - 14:20:58 »

Elmentünk a gazdaságosba bevásárolni (6km oda-vissza), ott vettem féktisztítót. Hazafelé úgy éreztem javul az alapjárat, ezért hazaérve nem is pucoltam meg. Ellenben levettem az aksi kábelt, vártam egy kicsit és megcsináltam az alapjárat tanítást. Amitől még egy picit javult, de nem olyan mint volt.
Naplózva


LPG
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #824 Dátum: 2009. Január 25. - 15:42:01 »

Elmentünk a gazdaságosba bevásárolni (6km oda-vissza), ott vettem féktisztítót. Hazafelé úgy éreztem javul az alapjárat, ezért hazaérve nem is pucoltam meg. Ellenben levettem az aksi kábelt, vártam egy kicsit és megcsináltam az alapjárat tanítást. Amitől még egy picit javult, de nem olyan mint volt.
Türelem.
2-3 nap (az nálam hány Km?  Vigyorog) mire beáll.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!