Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 23:26:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 564189 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #720 Dátum: 2008. December 09. - 20:30:03 »

Ezen infók halmaza szerintem sokaknak megvan, csak kell rá áldozni pár percet, amíg megkeresi az ember, hol is találja.
De nagyon szívesen segítek mindenkinek ily módon, hisz ezáltal én is tanulok! (Magam sem tudtam, hogyan csinálja a hideg-meleg állítást, hisz anno én is forgattam a Wartburgban (1000, majd 353 ) a szívótorkot kipuffcsonkra és vissza. De mostmár kapizsgálom! Vigyorog)
Amúgy köszönöm az elismerést....nem az én érdemem, csak használom.  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #721 Dátum: 2008. December 09. - 20:35:17 »

S még valami kiegészítésként....így próbálom némi hasznos infókkal dúsítani azt a több, mint 3000 hozzászólást, mert a végén csak szimpla mihaszna billentyűgyilkosként emlegettek.  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #722 Dátum: 2008. December 09. - 20:28:44 »

Ilyenről is volt már szó:

Egyenetlen út érzékelő

A motor-szabályozó modult (ECM) a VR-érzékelő figyelmezteti, ha a jármű egyenetlen úton halad. Az ECM a egyenetlen útra vonatkozó információt arra használja, hogy a gyújtáskimaradás-diagnosztikát ki- ill. bekapcsolja. A gyújtáskimaradás-diagnosztikát nagyban befolyásolhatja a főtengely sebességének egyenetlen út által okozott ingadozása. A VR-érzékelő egyenetlen útra vonatkozó információ gyanánt olyan jelet gerjeszt, amelynek erőssége arányos az érzékelő belsejében lévő kis fémrúd mozgásával.
Ha olyan meghibásodás történik, amelynek folytán az ECM nem kap egyenetlen útra vonatkozó információt 30 és 80 mph (50 és 132 km/h) között, P1391 diagnosztikai hibakód kerül tárolásra.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #723 Dátum: 2008. December 10. - 09:13:27 »

Egyenetlen út érzékelő:

Hol is van ennek a senzora? Remélem nem a futómű környékén.
Egyébként ez egy olyan felszerelése az autónak, amivel még mindig nem sikerült megbarátkoznom. Elég gyakran úgy avatkozik be, hogy a frászt hozza rám.
Egy szimpla Astrában is van?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #724 Dátum: 2008. December 14. - 17:43:02 »

Egyenetlen út érzékelő:

Hol is van ennek a senzora? Remélem nem a futómű környékén.
Egyébként ez egy olyan felszerelése az autónak, amivel még mindig nem sikerült megbarátkoznom. Elég gyakran úgy avatkozik be, hogy a frászt hozza rám.
Egy szimpla Astrában is van?
Az Astrát nem tudom, de ezt az érzékelőt még szervizben (Gombos) sem találtuk! 
Ők sem tudták, hogy hol van.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Ahova a "szakrajz" jelöli, ott nem volt semmi. 
"beavatkoznia" nem kellene: elvileg csak az a szerepe, hogy azoknál a paraméter hibáknál, amit a rossz út (rázkódás) okoz(hat) ne rögzítse/jelezze a vezérlő a hibát.
Naplózva
flower78
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Hozzászólás #725 Dátum: 2008. December 29. - 09:16:53 »

Üdvözlök minden Lacsi tulajt!
Nem tudom jó helyen írok e. Tanács kellene. Hidegen első indításkor a motortér aljából, hangos rezgő fémes hang hallatszik ami pár percnyi járatás után lecsendesül, majd megszűnik. Mi lehet? Ha valakinek van tapasztalata kérem írjon.  He
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #726 Dátum: 2008. December 29. - 09:28:58 »

Üdvözlök minden Lacsi tulajt!
Nem tudom jó helyen írok e. Tanács kellene. Hidegen első indításkor a motortér aljából, hangos rezgő fémes hang hallatszik ami pár percnyi járatás után lecsendesül, majd megszűnik. Mi lehet? Ha valakinek van tapasztalata kérem írjon.  He

Én anno a Fiatomnál tapasztaltan hasonlót. Ott a váltóból jöttek ilyesmi zajok, olaj csere megoldotta a problémát.
Naplózva


LPG
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #727 Dátum: 2008. December 29. - 10:28:09 »

Üdvözlök minden Lacsi tulajt!
Nem tudom jó helyen írok e. Tanács kellene. Hidegen első indításkor a motortér aljából, hangos rezgő fémes hang hallatszik ami pár percnyi járatás után lecsendesül, majd megszűnik. Mi lehet? Ha valakinek van tapasztalata kérem írjon.  He

Valószínüleg a kinyomócsapágy hangját hallod.
(Nyomd ki a kuplungpedált, ha úgy is zörög akkor nem a kinyomócsapágy.)
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #728 Dátum: 2008. December 29. - 14:36:11 »

Üdvözlök minden Lacsi tulajt!
Nem tudom jó helyen írok e. Tanács kellene. Hidegen első indításkor a motortér aljából, hangos rezgő fémes hang hallatszik ami pár percnyi járatás után lecsendesül, majd megszűnik. Mi lehet? Ha valakinek van tapasztalata kérem írjon.  He

Valószínüleg a kinyomócsapágy hangját hallod.
(Nyomd ki a kuplungpedált, ha úgy is zörög akkor nem a kinyomócsapágy.)
Úgy -úgy!
Pont ahogy Jopek írja!
Nekem még melegen is hajlamos ezt eljátszani. Valahogy rosszul helyezkedik el a kinyomó időnként. Leginkább olyankor, ha gyorsan engedi fel az ember a pedált.
Ha nem akar elhallgatni egy-két kuplungolás után, akkor azt szoktam csinálni, hogy (üresben!) elég lasan engedem fel a pedált, és akkor általában megszűnik a hang. Az utána következő, normális kuplungolásoknál is.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #729 Dátum: 2008. December 29. - 15:17:00 »

Nekem is ad ki hangot szinte új kora óta a kinyomó csapágy hidegen,de kis idő után abbahagyja.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #730 Dátum: 2008. December 29. - 17:30:55 »

Nekem is ad ki hangot szinte új kora óta a kinyomó csapágy hidegen,de kis idő után abbahagyja.
Enyém nem csinálja. kopp-kopp-kopp
Naplózva


LPG
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #731 Dátum: 2008. December 29. - 17:42:49 »

Nekem is ad ki hangot szinte új kora óta a kinyomó csapágy hidegen,de kis idő után abbahagyja.
Enyém nem csinálja. kopp-kopp-kopp
Itt csak egy minimális hangra kell gondolni,ami már fel sem tűnik nekem.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #732 Dátum: 2008. December 29. - 18:01:07 »

Nekem is ad ki hangot szinte új kora óta a kinyomó csapágy hidegen,de kis idő után abbahagyja.
Enyém nem csinálja. kopp-kopp-kopp
Itt csak egy minimális hangra kell gondolni,ami már fel sem tűnik nekem.
Tudom miről beszélsz a dedrám csinálta. Ha a pedált egy picit megemeltem, elhallgatott.
Naplózva


LPG
flower78
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Hozzászólás #733 Dátum: 2008. December 29. - 18:40:13 »

Üdv!
Köszönöm a tanácsot, már csak holnap fogom kipróbálni, mert ma a garázsban pihent a kicsike. Ilyen hidegben csak ha nagyon muszáj veszem elő a kicsikémet.
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #734 Dátum: 2008. December 30. - 01:36:31 »

Na, megjött a nagyon hideg időjárás. Az éjszakai mínuszokban, a generátor környékéről nyikorgó hang hallatszik. Olyasmi, mint amikor két tárcsa forgás közben összeér. A lényeg, hogy nem hidegen csinálja, hanem 7-8 km megtétele után, és csak akkor, amikor tényleg repkednek a mínuszok. Szerintetek?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!