Lacetti klub fórum
2024. Június 23. - 19:26:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 548560 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #465 Dátum: 2008. április 07. - 20:04:27 »

és tisztán a klingeritlap is látszik benne.  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #466 Dátum: 2008. április 07. - 20:07:35 »

és tisztán a klingeritlap is látszik benne.  Vigyorog
Én úgy alakra reszeltem, hogy olyan volt, mint a gyári Vigyorog Viszont a szervíz vissza tette a gyárit Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #467 Dátum: 2008. április 07. - 20:17:30 »

és tisztán a klingeritlap is látszik benne.  Vigyorog
Én úgy alakra reszeltem, hogy olyan volt, mint a gyári Vigyorog Viszont a szervíz vissza tette a gyárit Mosolyog
Mármint a gyári acéllemez tömítésre gondolsz ugye? Én is az alapján végtam ki a klingeritet, ezért is van egy kis füle ami kilóg az EGR síkjából. Az acéllemez is ilyen alakú. Mondjuk én az acéltömítést is vis****aktam a klingerit alá.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #468 Dátum: 2008. április 07. - 20:20:53 »

és tisztán a klingeritlap is látszik benne.  Vigyorog
Én úgy alakra reszeltem, hogy olyan volt, mint a gyári Vigyorog Viszont a szervíz vissza tette a gyárit Mosolyog
Mármint a gyári acéllemez tömítésre gondolsz ugye? Én is az alapján végtam ki a klingeritet, ezért is van egy kis füle ami kilóg az EGR síkjából. Az acéllemez is ilyen alakú. Mondjuk én az acéltömítést is vis****aktam a klingerit alá.
Én azt nem tudtam, mert elszakadt...rá volt gyógyulva az EGR-re. Úgy hogy csiszálni kellett.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #469 Dátum: 2008. április 07. - 20:28:53 »

és tisztán a klingeritlap is látszik benne.  Vigyorog
Én úgy alakra reszeltem, hogy olyan volt, mint a gyári Vigyorog Viszont a szervíz vissza tette a gyárit Mosolyog
Mármint a gyári acéllemez tömítésre gondolsz ugye? Én is az alapján végtam ki a klingeritet, ezért is van egy kis füle ami kilóg az EGR síkjából. Az acéllemez is ilyen alakú. Mondjuk én az acéltömítést is vis****aktam a klingerit alá.
Én azt nem tudtam, mert elszakadt...rá volt gyógyulva az EGR-re. Úgy hogy csiszálni kellett.
Acéllemez rágyógyulva? Az nem semmi! Én 15000-nél zártam le, de kormolódáson kívül semmi baja nem volt.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #470 Dátum: 2008. április 07. - 20:35:23 »

és tisztán a klingeritlap is látszik benne.  Vigyorog
Én úgy alakra reszeltem, hogy olyan volt, mint a gyári Vigyorog Viszont a szervíz vissza tette a gyárit Mosolyog
Mármint a gyári acéllemez tömítésre gondolsz ugye? Én is az alapján végtam ki a klingeritet, ezért is van egy kis füle ami kilóg az EGR síkjából. Az acéllemez is ilyen alakú. Mondjuk én az acéltömítést is vis****aktam a klingerit alá.
Én azt nem tudtam, mert elszakadt...rá volt gyógyulva az EGR-re. Úgy hogy csiszálni kellett.
Acéllemez rágyógyulva? Az nem semmi! Én 15000-nél zártam le, de kormolódáson kívül semmi baja nem volt.
Én tavaly nyárom...akkor volt benne 28E körül
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #471 Dátum: 2008. április 09. - 10:28:25 »

Mondja mar meg valaki nekem azt hogy, hogy alszik ki a muszerfalon a jobb felolipiros biztonsagiov, vagy legzsak, vagy tudomisen milyen lampa
Naplózva

athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #472 Dátum: 2008. április 09. - 10:29:54 »

Mondja mar meg valaki nekem azt hogy, hogy alszik ki a muszerfalon a jobb felolipiros biztonsagiov, vagy legzsak, vagy tudomisen milyen lampa

Az a légzsák visszajelzője lesz. Magától ki kell aludnia. Ha nem, az hibára utal.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #473 Dátum: 2008. április 09. - 13:02:51 »

Mondja mar meg valaki nekem azt hogy, hogy alszik ki a muszerfalon a jobb felolipiros biztonsagiov, vagy legzsak, vagy tudomisen milyen lampa
  Baroti komám! A bizti öv lámpája balra van, és addig világít, míg a vezető be nem kapcsolja az övét. A légzsák lámpája gyujtás ráadásakor világít, majd kb 5-6 másodperc múlva kialszik, ha rendben van a rendszer. Ha égve marad, az HIBAJELZÉS! Akkor sűrgősen nézesd meg szervizben, mert, ha Isten ne adja, de balesetet szenvedsz, nem véd meg a lufi! Ha 4 légzsákos a kocsid esetleg, akkor az is lehet, hogy az oldallégzsákok, amik az ülések oldalában vannak, a vezetékük kicsúszott a csatlakozóból az ülések alatt ellenőrizd, és ha kell csatlakoztasd vissza, és meg is csináltad valószinüleg ez volt a gond. Ha nem, akkor mégiscvsak szervizbe kell vinni, mert ez nem vicc, baj lehet belőle! Majd számolj be a történetről, mindenki okulására, kérlek! sok szerencsét!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #474 Dátum: 2008. április 09. - 19:01:16 »

Mondja mar meg valaki nekem azt hogy, hogy alszik ki a muszerfalon a jobb felolipiros biztonsagiov, vagy legzsak, vagy tudomisen milyen lampa
Bal első ülés alatt is van egy csati, úgy hallottam annak a kontakt hibája is kavarhat ilyesmit. Ha valaki balhátul űl akkor a lábával "szétrúghatja" a csatit. Ez valami előfeszítőnek a kábele és nézi a biztonsági őv bekötöttségét.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #475 Dátum: 2008. április 10. - 09:45:54 »

Mondja mar meg valaki nekem azt hogy, hogy alszik ki a muszerfalon a jobb felolipiros biztonsagiov, vagy legzsak, vagy tudomisen milyen lampa
Bal első ülés alatt is van egy csati, úgy hallottam annak a kontakt hibája is kavarhat ilyesmit. Ha valaki balhátul űl akkor a lábával "szétrúghatja" a csatit. Ez valami előfeszítőnek a kábele és nézi a biztonsági őv bekötöttségét.
A valami előfeszítő, az a biztosági öv előfeszítő, ami attól véd meg, hogy fullon lefejeld a felfújódott lufit, és összetörjön az arcod. Ehelyett "finoman" enged rá. Mosolyog
Valóban ezzel együtt van a öv bekapcsolását ellenőrző érintkező is.
A szétrúghatósága mondjuk érdekes, mert mint biztonsági felszerelés, extra biztosítása kellene hogy legyen "szétrúgás" ellen, mondjuk egy kengyellel, vagy úgy, hogy nem ott vezetik, ahol hozzá lehet férni könnyen...
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #476 Dátum: 2008. április 10. - 10:22:41 »

Mondja mar meg valaki nekem azt hogy, hogy alszik ki a muszerfalon a jobb felolipiros biztonsagiov, vagy legzsak, vagy tudomisen milyen lampa
Bal első ülés alatt is van egy csati, úgy hallottam annak a kontakt hibája is kavarhat ilyesmit. Ha valaki balhátul űl akkor a lábával "szétrúghatja" a csatit. Ez valami előfeszítőnek a kábele és nézi a biztonsági őv bekötöttségét.
A valami előfeszítő, az a biztosági öv előfeszítő, ami attól véd meg, hogy fullon lefejeld a felfújódott lufit, és összetörjön az arcod. Ehelyett "finoman" enged rá. Mosolyog
Valóban ezzel együtt van a öv bekapcsolását ellenőrző érintkező is.
A szétrúghatósága mondjuk érdekes, mert mint biztonsági felszerelés, extra biztosítása kellene hogy legyen "szétrúgás" ellen, mondjuk egy kengyellel, vagy úgy, hogy nem ott vezetik, ahol hozzá lehet férni könnyen...

http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=32:

"  17. Utasülés légzsák csatlakozója sok problémát okoz (a csatlakozó az ülés alatt van).
      Megoldás: Össze kell forrasztani és minden megoldódik (szervízben !)."

Azért vannak leírva, hogy olvasgassátok.
Persze, ha nem, hát nem.
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #477 Dátum: 2008. április 10. - 10:40:22 »

Mondja mar meg valaki nekem azt hogy, hogy alszik ki a muszerfalon a jobb felolipiros biztonsagiov, vagy legzsak, vagy tudomisen milyen lampa
Bal első ülés alatt is van egy csati, úgy hallottam annak a kontakt hibája is kavarhat ilyesmit. Ha valaki balhátul űl akkor a lábával "szétrúghatja" a csatit. Ez valami előfeszítőnek a kábele és nézi a biztonsági őv bekötöttségét.
A valami előfeszítő, az a biztosági öv előfeszítő, ami attól véd meg, hogy fullon lefejeld a felfújódott lufit, és összetörjön az arcod. Ehelyett "finoman" enged rá. Mosolyog
Valóban ezzel együtt van a öv bekapcsolását ellenőrző érintkező is.
A szétrúghatósága mondjuk érdekes, mert mint biztonsági felszerelés, extra biztosítása kellene hogy legyen "szétrúgás" ellen, mondjuk egy kengyellel, vagy úgy, hogy nem ott vezetik, ahol hozzá lehet férni könnyen...

http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=32:

"  17. Utasülés légzsák csatlakozója sok problémát okoz (a csatlakozó az ülés alatt van).
      Megoldás: Össze kell forrasztani és minden megoldódik (szervízben !)."

Azért vannak leírva, hogy olvasgassátok.
Persze, ha nem, hát nem.


Bocs Főnök, de a bal első, az nem az utas ülés Kacsint, ráadásul annak nincs övvisszajelzője se (szakszóval GuKo, Gurt Kontrolle), szvsz.
Naplózva
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #478 Dátum: 2008. április 10. - 17:54:53 »

Koszi a hozza szolasaitokat, latom van velemeny boven megegyezoek is meg masok is. Tanacsitokat kovetve megneztem az utasules alatti csatit de nincs szet csuszva sot van neki biztositek is hogy NE konnyen csuszkaljon . Na de a problema tovabra is fenall es keszitettem par fotot rola hogy megkonyitsem megertetni magam. Ime a zavaro Piroslampa.( Na ez nem jott ossze majd meg treningezem rajta.)
Kulomben az en elkepzelesem ( mondjatok ha nem jo) az lenne hogy nem lehet-e ki - be aktivalni a jobb oldali legzsakot a gyerekules miatt ugyanis van egy ilyen tilto matrica jobrol a muszerfal oldalan
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #479 Dátum: 2008. április 10. - 18:49:44 »

Koszi a hozza szolasaitokat, latom van velemeny boven megegyezoek is meg masok is. Tanacsitokat kovetve megneztem az utasules alatti csatit de nincs szet csuszva sot van neki biztositek is hogy NE konnyen csuszkaljon . Na de a problema tovabra is fenall es keszitettem par fotot rola hogy megkonyitsem megertetni magam. Ime a zavaro Piroslampa.( Na ez nem jott ossze majd meg treningezem rajta.)
Kulomben az en elkepzelesem ( mondjatok ha nem jo) az lenne hogy nem lehet-e ki - be aktivalni a jobb oldali legzsakot a gyerekules miatt ugyanis van egy ilyen tilto matrica jobrol a muszerfal oldalan

  Az ötleted most sajnos nem talált, a Lacettinél nem lehet kikapcsolni a jobb egyes ülés lufiját. ezért is van tiltva a gyerekülés ide tétele. Valóban van olyan kocsi is, ahol ez müködhet így is, de nem a mienken! Szóval úgy néz ki a dolog, hogy jó lenne meglátogatni a szervizt, mert ez biztonsági dolog, nem lehet vele játszani! A csatlakozó szétcsúszása lett volna az egyetlen házilag javítható dolog ez ügyben- sajnos. Sok sikert!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!