Lacetti klub fórum
2024. Július 02. - 13:46:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 549365 alkalommal)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #330 Dátum: 2008. Február 22. - 18:25:47 »

Igen igazadvan a venti nem meg ha nem meleg a hűtő. De ez megy akkor is. Megfogtam a saját kezemmel, a felső cső langyos volt az alsó meg hideg. Víz természetesen van benn.
Meg hova is menne el a víz egy új motorba? Vagy nem tudom.  He He
Nem megy el a viz. Amig hideg, kis körben mozog a viz. Ha bemelegszik, akkor nyitogat a termosztát és megindul a nagykörben az áramlás. Kiskörben a fütötest van benne, tehát ha fűtesz ezerrel, lehütheti az is a vizet, nem csak a hűtő.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #331 Dátum: 2008. Február 22. - 18:27:34 »

Na mindegy holnap fonáloktele egyet Balatonkeresztúrra ahol vettem meg kérdezem a véleményüket.Azt csak mondanak valamit. Remélem nem beszélnek mellé mert azt nem szeretem 
Én is ezt tanultam, mármint az autószerelést, nem tudnek félrevezetni, de mivel garanciás így nem nyúlhatok hozzá.
Ha nem lenne garis akkor már kész lenne, vagyis nem itt írogatnék hanem az autón dolgoznék hogy jó legyen reggelre. Na majd holnap írom hogy mit mondtak.
Naplózva

ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #332 Dátum: 2008. Február 22. - 18:31:09 »

Na mindegy holnap fonáloktele egyet Balatonkeresztúrra ahol vettem meg kérdezem a véleményüket.Azt csak mondanak valamit. Remélem nem beszélnek mellé mert azt nem szeretem 
Én is ezt tanultam, mármint az autószerelést, nem tudnek félrevezetni, de mivel garanciás így nem nyúlhatok hozzá.
Ha nem lenne garis akkor már kész lenne, vagyis nem itt írogatnék hanem az autón dolgoznék hogy jó legyen reggelre. Na majd holnap írom hogy mit mondtak.

Lehet még légbuborék a termosztátnál, de annak nem szabadna oda kerülnie. Fűteni fütött? Nem csöpögött valahol a vized? Vizszint max.on áll?
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #333 Dátum: 2008. Február 22. - 18:31:33 »

Igen igazadvan a venti nem meg ha nem meleg a hűtő. De ez megy akkor is. Megfogtam a saját kezemmel, a felső cső langyos volt az alsó meg hideg. Víz természetesen van benn.
Meg hova is menne el a víz egy új motorba? Vagy nem tudom.  He He
Nem megy el a viz. Amig hideg, kis körben mozog a viz. Ha bemelegszik, akkor nyitogat a termosztát és megindul a nagykörben az áramlás. Kiskörben a fütötest van benne, tehát ha fűtesz ezerrel, lehütheti az is a vizet, nem csak a hűtő.

Te a fűtés akkor is megy ha nem fűtesz! Ez nem olyan mint a Zsiguli hogy elzárom a vizet a fűtőradiátor felé.
Meg reggel men szoktam fűteni mivel 10 perc alatt be érek a munka helyemre és nincs mivel fűteni, nem melegszik fel annyira.
Majd holnap kiderül.
Naplózva

ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #334 Dátum: 2008. Február 22. - 18:38:08 »

Igen igazadvan a venti nem meg ha nem meleg a hűtő. De ez megy akkor is. Megfogtam a saját kezemmel, a felső cső langyos volt az alsó meg hideg. Víz természetesen van benn.
Meg hova is menne el a víz egy új motorba? Vagy nem tudom.  He He
Nem megy el a viz. Amig hideg, kis körben mozog a viz. Ha bemelegszik, akkor nyitogat a termosztát és megindul a nagykörben az áramlás. Kiskörben a fütötest van benne, tehát ha fűtesz ezerrel, lehütheti az is a vizet, nem csak a hűtő.

Te a fűtés akkor is megy ha nem fűtesz! Ez nem olyan mint a Zsiguli hogy elzárom a vizet a fűtőradiátor felé.
Meg reggel men szoktam fűteni mivel 10 perc alatt be érek a munka helyemre és nincs mivel fűteni, nem melegszik fel annyira.
Majd holnap kiderül.

Tudom, hogy nem vizcsappal állitasz fütést, hanem a levegő áramlását állitod fütöradiátor vagy hűtöradiátor irányba.
De meleget akkor is kell fújnia. Vagy nem fűtött, nem volt meleg a hütő, mutató nem mutatott meleget, akkor mi volt meleg. Nem lehet, hogy csak a ventilátor indult be a pára miatt?
Klimás nem volt bekapcsolva? Attól is mehetett a venti?
Hagyjuk, ha gondolod, csak engem is érdekelnek ezek az extrém hibák...
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #335 Dátum: 2008. Február 22. - 18:49:10 »

Azt tényleg nem tudom, hogy miért ment hidegen a ventillátor.De azonnal írok ha, meg tudtam valami pontosabbat!!!
Naplózva

cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #336 Dátum: 2008. Február 22. - 20:09:08 »

Igen igazadvan a venti nem meg ha nem meleg a hűtő. De ez megy akkor is. Megfogtam a saját kezemmel, a felső cső langyos volt az alsó meg hideg. Víz természetesen van benn.
Meg hova is menne el a víz egy új motorba? Vagy nem tudom.  He He
Nem megy el a viz. Amig hideg, kis körben mozog a viz. Ha bemelegszik, akkor nyitogat a termosztát és megindul a nagykörben az áramlás. Kiskörben a fütötest van benne, tehát ha fűtesz ezerrel, lehütheti az is a vizet, nem csak a hűtő.

Te a fűtés akkor is megy ha nem fűtesz! Ez nem olyan mint a Zsiguli hogy elzárom a vizet a fűtőradiátor felé.
Meg reggel men szoktam fűteni mivel 10 perc alatt be érek a munka helyemre és nincs mivel fűteni, nem melegszik fel annyira.
Majd holnap kiderül.

He Akkor nem értem. Nekem ha hidegbe van tekerve a fűtéskapcsoló és nem megy a ventillátor (alaphelyzet, mintha nyár lenne, és az enyém nem automata klímás) akkor hamarabb felmelegszik télen a hűtővíz, mintha melegre állítottam volna. Hangsúlyozom, nem megy a ventillátor akkor sem! Én úgy gondoltam eddig, hogy ez azért van, mert ha átállítom melegbe, akkor nyitja rá a rendszerre a radiátor körét és nagyobb víztömeget kell átmelegíteni a motornak, azért melegszik nehezebben.
Nem így működik? 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #337 Dátum: 2008. Február 22. - 20:15:27 »

Igen igazadvan a venti nem meg ha nem meleg a hűtő. De ez megy akkor is. Megfogtam a saját kezemmel, a felső cső langyos volt az alsó meg hideg. Víz természetesen van benn.
Meg hova is menne el a víz egy új motorba? Vagy nem tudom.  He He
Nem megy el a viz. Amig hideg, kis körben mozog a viz. Ha bemelegszik, akkor nyitogat a termosztát és megindul a nagykörben az áramlás. Kiskörben a fütötest van benne, tehát ha fűtesz ezerrel, lehütheti az is a vizet, nem csak a hűtő.

Te a fűtés akkor is megy ha nem fűtesz! Ez nem olyan mint a Zsiguli hogy elzárom a vizet a fűtőradiátor felé.
Meg reggel men szoktam fűteni mivel 10 perc alatt be érek a munka helyemre és nincs mivel fűteni, nem melegszik fel annyira.
Majd holnap kiderül.

He Akkor nem értem. Nekem ha hidegbe van tekerve a fűtéskapcsoló és nem megy a ventillátor (alaphelyzet, mintha nyár lenne, és az enyém nem automata klímás) akkor hamarabb felmelegszik télen a hűtővíz, mintha melegre állítottam volna. Hangsúlyozom, nem megy a ventillátor akkor sem! Én úgy gondoltam eddig, hogy ez azért van, mert ha átállítom melegbe, akkor nyitja rá a rendszerre a radiátor körét és nagyobb víztömeget kell átmelegíteni a motornak, azért melegszik nehezebben.
Nem így működik? 
Úgy tudom, nincs vizcsap ezekben a paripákban. Levegő irányt állithatsz csak. Ha fütésre van állitva és nem megy a venti, attól még a menetszél hoz be meleget, csak keveset és nem érzed. Ha büdös IFA megy elötted, azt is érzed. Tehát jön be levegő is, át a fütésradiátoron.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #338 Dátum: 2008. Február 22. - 20:26:29 »

Igen igazadvan a venti nem meg ha nem meleg a hűtő. De ez megy akkor is. Megfogtam a saját kezemmel, a felső cső langyos volt az alsó meg hideg. Víz természetesen van benn.
Meg hova is menne el a víz egy új motorba? Vagy nem tudom.  He He
Nem megy el a viz. Amig hideg, kis körben mozog a viz. Ha bemelegszik, akkor nyitogat a termosztát és megindul a nagykörben az áramlás. Kiskörben a fütötest van benne, tehát ha fűtesz ezerrel, lehütheti az is a vizet, nem csak a hűtő.

Te a fűtés akkor is megy ha nem fűtesz! Ez nem olyan mint a Zsiguli hogy elzárom a vizet a fűtőradiátor felé.
Meg reggel men szoktam fűteni mivel 10 perc alatt be érek a munka helyemre és nincs mivel fűteni, nem melegszik fel annyira.
Majd holnap kiderül.

He Akkor nem értem. Nekem ha hidegbe van tekerve a fűtéskapcsoló és nem megy a ventillátor (alaphelyzet, mintha nyár lenne, és az enyém nem automata klímás) akkor hamarabb felmelegszik télen a hűtővíz, mintha melegre állítottam volna. Hangsúlyozom, nem megy a ventillátor akkor sem! Én úgy gondoltam eddig, hogy ez azért van, mert ha átállítom melegbe, akkor nyitja rá a rendszerre a radiátor körét és nagyobb víztömeget kell átmelegíteni a motornak, azért melegszik nehezebben.
Nem így működik? 
Nem, már régen ezt az olcsóbb megoldást alkalmazzák, hogy a levegőt terelgetik. Mindazonáltal valóban hamarabb melegszik a motor ha hidegre ven állítva a fűtéskapcsoló mert a ventillátorral és a menetszéllel sem vonatod el hőt a fűtőradiátorból.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #339 Dátum: 2008. Február 22. - 23:18:58 »

Köszönöm szépen, így már érthető. Mindig tanul az ember! Én még leragadtam a dacia fűtésrendszerénél, talán azért, mert abban a csapnál is szivárgott állandóan a hűtővíz. Azóta nem volt gondom autóim fűtésével, talán azért nem tanulmányoztam át alaposabban őket!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cybergregg
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Hozzászólás #340 Dátum: 2008. Február 23. - 14:54:33 »

Egyébként ha amúgy sem volt benn akksi, akkor miért csuktad le a motorháztetőt teljesen He He
Elég lett volna egy kattanásra. Én alá másztam volna öltönyben is mondjuk zakó nélkül, és eldobok egy 1500 HUF-os inget és nem 8000 HUF a netto. Szerintem!

Hello!

Ez mind igaz, de egyben azt is feltételezi, hogy amikor alámásztam, felismerem a különféle varázslatos dolgok közt a motorháztető bovdent. Magamat ismerve biztosan feküdtem volna ott egy órácskát. De tényleg van egy új szakmám. Fleto is mindig hangsúlyozza az élethosszig tartó tanulás fontosságát! A találkozón gyostalpaló tanfolyam után versenyt tartunk!

A fődíj egy bükkfakanál!

Üdv - gregg
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #341 Dátum: 2008. Február 23. - 15:40:38 »

Köszönöm szépen, így már érthető. Mindig tanul az ember! Én még leragadtam a dacia fűtésrendszerénél, talán azért, mert abban a csapnál is szivárgott állandóan a hűtővíz. Azóta nem volt gondom autóim fűtésével, talán azért nem tanulmányoztam át alaposabban őket!  Vigyorog
Én is csak a Wartburg után a Suzuki-nál eszméltem rá, hogy vannak olyan megoldások, amiket nem kell mindig javitgatni, szivárgást ellenörizni, gányolni, fusizni, stb...
Mert sajna a Wereszt 2 évente gumitömités ügyileg mindig kellett.
Ezek szerint a Dacia sem volt kivétel...  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #342 Dátum: 2008. Február 23. - 17:44:20 »

Ez mind igaz, de egyben azt is feltételezi, hogy amikor alámásztam, felismerem a különféle varázslatos dolgok közt a motorháztető bovdent. Magamat ismerve biztosan feküdtem volna ott egy órácskát. De tényleg van egy új szakmám. Fleto is mindig hangsúlyozza az élethosszig tartó tanulás fontosságát! A találkozón gyostalpaló tanfolyam után versenyt tartunk!
A fődíj egy bükkfakanál!
Üdv - gregg

Mit mondsz? Fuck Anal? Oh Yeah!
Hosszúcombú alanyt is hozol hozzá? Vigyorog
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #343 Dátum: 2008. Február 23. - 20:17:20 »

Tudja valaki, milyen kulcs kell a gyertyákhoz? Spec hosszú nyakú? Megfordult a fejemben, hogy megnézném, nem laza-e valamelyik, mert mintha kicsattogna az egyik. Ugye csak a műanyag motortakarót kell levenni a hozzáféréshez?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #344 Dátum: 2008. Február 23. - 20:28:13 »

..., és ne felejtsd el levenni a gyertyakábeleket is, mert, ha nem veszed le, nem férsz hozzá, hiába vetted le a fedelet. Hehehe, legyünk precizek! Bocsika!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!