Lacetti klub fórum
2024. Július 07. - 08:54:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 550014 alkalommal)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #270 Dátum: 2008. Január 27. - 17:24:12 »

Nekem is még egy mutatónyival jobbra van üzemmelegen.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #271 Dátum: 2008. Január 27. - 20:33:32 »

Cartársak! Azért azt ne felejtsétek el, hogy ezek a műszerek csak tájékoztatásra szolgálnak, és nem hitelesített patika mérlegek! Egyiknél picit balra, a másiknál kicsit jobbra áll, és lehet, hogy ugyanannyi a hőfokuk. Persze a thermosztátnak is van plusz/minusz tűrése.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #272 Dátum: 2008. Január 28. - 08:27:23 »

Ha vízpumpa akkor a kiegyenlítő tarályból hiányzik a fagyállóból is,

A generátornál a több fogyasztót felkapcsolsz fűtés, hátsószélvédő fűtés, légkondi akkor a nagy terhelés miatt erőteljesebben jelentkeznie kell a hibának.
Köszi! próbálom..

Nos pár napi vadászat után ma reggel azt hiszem MCchiptem a hiba forrását. Reggel vezetés közben a rádió hangján keresztül is hallatszott, megálltam lekapcsoltam a világítást. Ki akarok szállni és elhallgatott, már mutteroztam volna, hogy megint akkor hallgat el amikor meg tudnám nézni. Ekkor jutott eszembe a tanácsotok! Vissza a világítás, rádió és újra megszólalt! Na motorház fel és amikor szemben állok,

 akkor a motor jobb oldalánál a középtájról hallom a nyöszörgést, ami 99% hogy forgómozgás közben jön! Ha jól figyeltem, akkor ez generátor lesz!?

Ha jól gondolom, akkor:
- milyen hiba várható pusztulat esetén?
- szervízben mit kérjek garis javítás címszó alatt?

HA rosszul gondolom vagy még nem teljesen egyértelmű akkor szóljatok!
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #273 Dátum: 2008. Január 28. - 08:33:53 »

Ez hol volt csak nem a Halásznál?

A Kaposvári szervízben ilyet nem tapasztalsz nem azért mert az én fiam is ott dolgozik, GM felé érkrző ügyfél elégedettségi statisztikák alapján.

Nem nem a halásznál volt, hanem a pözsóéknál.

A hőfokmérőknek meg üzenem, hogy a műszerfalon lévő hőmérő az tájékoztató jellegű adatot mutat!!
Senki ne essen abba hibába hogy ad rá. Én az üzemanyag jelzővel jártam így. Azt hittem hogy sokat eszik az autó de kiderűlt, hogy nem igaz a műszer. Amikor a piros hoz ér még lehet nyugottan 200 km-t menni.(DIESEL)
Naplózva

bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #274 Dátum: 2008. Január 28. - 10:16:25 »

Ez hol volt csak nem a Halásznál?

A Kaposvári szervízben ilyet nem tapasztalsz nem azért mert az én fiam is ott dolgozik, GM felé érkrző ügyfél elégedettségi statisztikák alapján.

Nem nem a halásznál volt, hanem a pözsóéknál.

A hőfokmérőknek meg üzenem, hogy a műszerfalon lévő hőmérő az tájékoztató jellegű adatot mutat!!
Senki ne essen abba hibába hogy ad rá. Én az üzemanyag jelzővel jártam így. Azt hittem hogy sokat eszik az autó de kiderűlt, hogy nem igaz a műszer. Amikor a piros hoz ér még lehet nyugottan 200 km-t menni.(DIESEL)

Megkaptam az üzenetet!
De mi megmértük egy digitális 25000.-ftos műszerrel ami szintén csal plusz-mínusz 100fokonként egy fokot.
Azért annak én hiszek....
Üdv bzsazsa
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #275 Dátum: 2008. Január 28. - 10:23:04 »

Ha vízpumpa akkor a kiegyenlítő tarályból hiányzik a fagyállóból is,

A generátornál a több fogyasztót felkapcsolsz fűtés, hátsószélvédő fűtés, légkondi akkor a nagy terhelés miatt erőteljesebben jelentkeznie kell a hibának.
Köszi! próbálom..

Nos pár napi vadászat után ma reggel azt hiszem MCchiptem a hiba forrását. Reggel vezetés közben a rádió hangján keresztül is hallatszott, megálltam lekapcsoltam a világítást. Ki akarok szállni és elhallgatott, már mutteroztam volna, hogy megint akkor hallgat el amikor meg tudnám nézni. Ekkor jutott eszembe a tanácsotok! Vissza a világítás, rádió és újra megszólalt! Na motorház fel és amikor szemben állok,

 akkor a motor jobb oldalánál a középtájról hallom a nyöszörgést, ami 99% hogy forgómozgás közben jön! Ha jól figyeltem, akkor ez generátor lesz!?

Ha jól gondolom, akkor:
- milyen hiba várható pusztulat esetén?
- szervízben mit kérjek garis javítás címszó alatt?

HA rosszul gondolom vagy még nem teljesen egyértelmű akkor szóljatok!

Ha szemben állsz vele akkor jobb, vagy menet irány szerint jobb?

Első esetben mondjuk kinyomó csapágy, második esetben (ott vannak a szíjak, vezérmű, vízpumpa, szervó szivattyú, stb.) sokesélyes.
Ha már tudod, hogy hogyan csald elő a hangot, akkor irány a szervíz: hagy hallják ők is. Egy jó szerelő némi tapasztalattal a háta mögött sokat meg tud állapítani a hangból. Persze nem elmondás alapján, hanem amikor a saját fülével vizsgálja.
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #276 Dátum: 2008. Január 28. - 11:44:46 »

Ha vízpumpa akkor a kiegyenlítő tarályból hiányzik a fagyállóból is,

A generátornál a több fogyasztót felkapcsolsz fűtés, hátsószélvédő fűtés, légkondi akkor a nagy terhelés miatt erőteljesebben jelentkeznie kell a hibának.
Köszi! próbálom..

Nos pár napi vadászat után ma reggel azt hiszem MCchiptem a hiba forrását. Reggel vezetés közben a rádió hangján keresztül is hallatszott, megálltam lekapcsoltam a világítást. Ki akarok szállni és elhallgatott, már mutteroztam volna, hogy megint akkor hallgat el amikor meg tudnám nézni. Ekkor jutott eszembe a tanácsotok! Vissza a világítás, rádió és újra megszólalt! Na motorház fel és amikor szemben állok,

 akkor a motor jobb oldalánál a középtájról hallom a nyöszörgést, ami 99% hogy forgómozgás közben jön! Ha jól figyeltem, akkor ez generátor lesz!?

Ha jól gondolom, akkor:
- milyen hiba várható pusztulat esetén?
- szervízben mit kérjek garis javítás címszó alatt?

HA rosszul gondolom vagy még nem teljesen egyértelmű akkor szóljatok!

Ha szemben állsz vele akkor jobb, vagy menet irány szerint jobb?

Első esetben mondjuk kinyomó csapágy, második esetben (ott vannak a szíjak, vezérmű, vízpumpa, szervó szivattyú, stb.) sokesélyes.
Ha már tudod, hogy hogyan csald elő a hangot, akkor irány a szervíz: hagy hallják ők is. Egy jó szerelő némi tapasztalattal a háta mögött sokat meg tud állapítani a hangból. Persze nem elmondás alapján, hanem amikor a saját fülével vizsgálja.
"szemben állsz vele akkor jobb" - így jobb. ..??
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Toljadneki
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62

Jazz 1.4 LS Storm Silver


« Hozzászólás #277 Dátum: 2008. Február 01. - 13:05:04 »

Sziasztok !

Megmondom őszintén, nem olvastam vissza a topicban, viszont segítségre lenne szükségem ! 

Ötajtós a Laller, és meg szeretném nézni, hogy milyen állapotban van az a bizonyos hátsó ablakmosó cső, ami el szokott törni. Meg szeretném előzni a hibát, és ha esetleg már gatya a cső, akkor a jövő heti szelepcserénél kérem ennek az alkatrésznek a cseréjét is.

No most : mit és hol kell le-szét-kiszednem ahhoz, hogy lássam ezt a csövet ?

Válaszotok előre is köszönöm ! Toli. Mosolyog
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #278 Dátum: 2008. Február 01. - 15:08:57 »

Sziasztok !

Megmondom őszintén, nem olvastam vissza a topicban, viszont segítségre lenne szükségem ! 

Ötajtós a Laller, és meg szeretném nézni, hogy milyen állapotban van az a bizonyos hátsó ablakmosó cső, ami el szokott törni. Meg szeretném előzni a hibát, és ha esetleg már gatya a cső, akkor a jövő heti szelepcserénél kérem ennek az alkatrésznek a cseréjét is.

No most : mit és hol kell le-szét-kiszednem ahhoz, hogy lássam ezt a csövet ?

Válaszotok előre is köszönöm ! Toli. Mosolyog

Kinyitod a csomagtartót, és bal oldalon van egy fekete cső. Na ott valahol, de nem garantált, hogy pont ott törik el! De ha megkéred a szervízt, akor biztos megnézik neked! Egomba viszed?
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #279 Dátum: 2008. Február 01. - 19:58:37 »

Sziasztok !

Megmondom őszintén, nem olvastam vissza a topicban, viszont segítségre lenne szükségem ! 

Ötajtós a Laller, és meg szeretném nézni, hogy milyen állapotban van az a bizonyos hátsó ablakmosó cső, ami el szokott törni. Meg szeretném előzni a hibát, és ha esetleg már gatya a cső, akkor a jövő heti szelepcserénél kérem ennek az alkatrésznek a cseréjét is.

No most : mit és hol kell le-szét-kiszednem ahhoz, hogy lássam ezt a csövet ?

Válaszotok előre is köszönöm ! Toli. Mosolyog
No ez engem is érdekelne, ugyanis annyira passzentos az a gumiharmónika, hogy ebben a hidegben nem akartam kivenni sem a kasztniból, sem az 5. ajtóból, hátha nem tudom sérülés nélkül vagy kivenni, vagy visszatenni. Aki látta már, az pls. írja le, hogy van megoldva? A kárpit alól jön egy cső és egy csatlakozón keresztül csak a harmonikában van egy másik kis darab, aztán az ajtóban megint egy csati után megy a törlőhöz, vagy netán egyben van az egész, ami jön a tartálytól a kárpit alatt egészen a hátsó törlőig és az egészet cserélik? Én is megelőzném a bajt, mert nem túl egészséges, ha akkor derül ki a hiba, amikor már minden össze-vissza műxik a zárlattól! (Jó lenne, ha kihúznám vele még ezt a pár heti hidegebb időt, aztán jön a jó idő! Ősszel úgyis megy a kétéves szervízre, akkor majd cseréltetem. .....persze ez csak terv...s mint tudjuk ember tervez, Isten végez!) 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
sz946cs
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Hozzászólás #280 Dátum: 2008. Február 02. - 11:28:53 »

Kedves Cartársak !
Tudja valaki, hogy milyen célt szolgál az a padlókárpitban levő műanyag kampószerü valami, amely a vezetőülés elött bal oldalon van ? Rettentően fúrja az oldalamat a kiváncsiság. Megpróbálok egy fotót beszúrni róla.
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #281 Dátum: 2008. Február 02. - 11:31:12 »

Kedves Cartársak !
Tudja valaki, hogy milyen célt szolgál az a padlókárpitban levő műanyag kampószerü valami, amely a vezetőülés elött bal oldalon van ? Rettentően fúrja az oldalamat a kiváncsiság. Megpróbálok egy fotót beszúrni róla.

Kérlek szépen, ez a kampó fogja le a gumiszőnyeget, hogy ne mozogjon el.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #282 Dátum: 2008. Február 02. - 13:39:48 »

Kedves Cartársak !
Tudja valaki, hogy milyen célt szolgál az a padlókárpitban levő műanyag kampószerü valami, amely a vezetőülés elött bal oldalon van ? Rettentően fúrja az oldalamat a kiváncsiság. Megpróbálok egy fotót beszúrni róla.

Kérlek szépen, ez a kampó fogja le a gumiszőnyeget, hogy ne mozogjon el.
Legalábbis fogná...nem csúszik hátra tőle az ok, de sokra nem jó!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #283 Dátum: 2008. Február 02. - 15:04:46 »

Sziasztok !

Megmondom őszintén, nem olvastam vissza a topicban, viszont segítségre lenne szükségem ! 

Ötajtós a Laller, és meg szeretném nézni, hogy milyen állapotban van az a bizonyos hátsó ablakmosó cső, ami el szokott törni. Meg szeretném előzni a hibát, és ha esetleg már gatya a cső, akkor a jövő heti szelepcserénél kérem ennek az alkatrésznek a cseréjét is.

No most : mit és hol kell le-szét-kiszednem ahhoz, hogy lássam ezt a csövet ?

Válaszotok előre is köszönöm ! Toli. Mosolyog

Kinyitod a csomagtartót, és bal oldalon van egy fekete cső. Na ott valahol, de nem garantált, hogy pont ott törik el! De ha megkéred a szervízt, akor biztos megnézik neked! Egomba viszed?
Bár nem nekem szólt a kérdés és semmi közöm hozzá, de én nem vinném az Egomi szervízbe, még ha ők fizetnének se
Bocs az OFF-ért
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #284 Dátum: 2008. Február 02. - 15:42:00 »

Kedves Cartársak !
Tudja valaki, hogy milyen célt szolgál az a padlókárpitban levő műanyag kampószerü valami, amely a vezetőülés elött bal oldalon van ? Rettentően fúrja az oldalamat a kiváncsiság. Megpróbálok egy fotót beszúrni róla.

Kérlek szépen, ez a kampó fogja le a gumiszőnyeget, hogy ne mozogjon el.
Legalábbis fogná...nem csúszik hátra tőle az ok, de sokra nem jó!

A gyári szőnyeghez van kitalálva. Állítólag.
Mondjuk én még nem láttam olyat, de állítólag.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!