Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 00:25:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 163 164 [165] 166 167 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 565242 alkalommal)
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #2460 Dátum: 2012. December 15. - 08:43:31 »

Én meg most ezekben a mínuszokban (jelenleg is -12 van, reggel -15 volt) amíg fel nem melegszik az autó, a zökkenőknél huppogást hallok hátulról. Mintha a telóknak nem tetszene a hideg. Pedig ha tetszik, ha nem, most ez van. Kacsint Vigyorog
Lehet,hogy tele van hóval a kerék járat.Piszkáld ki valamivel.Nálunk tegnap -17 fok volt,meg is döglött a játszós autóban az akksi.
Jön az enyhülés, ilyen hidegben nem piszkálgatok semmit! Majd ha kicsit megolvad!  Kacsint Vigyorog
Én meg nem merem nyitogatni a csomagtartót, mert továbbra is recseg a cső
Én sem...csak ha muszáj...akkor is csak éppen annyira nyitom fel, hogy benyúljak valamiért. Félek ilyen hidegben utolér engem is az ablakmosócső mizéria...
Egy kis segítség! A Ladákhoz talán még kapható, a vákuumos előgyújtás szabályzóhoz használatos szürke színű szilikongumi vákuumcső. Rendkívül rugalmas, elég vastag falú, hogy ne törjön meg, a nagy mínuszokban sem merevedik meg. Én ezt használtam a kényes helyeken. A csatlakozásoknál egy vékony gyorskötözővel ajánlott megfogatni, ha vágni kell, azt csak igen éles késsel, különben hajlamos elhasadni. Örök, mint a szegénység!
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2461 Dátum: 2012. December 23. - 10:16:22 »

Tegnap nyitom ki a csomagtartót és halk ropogást, recsegést hallottam. Mínusz 8 fok. Lehet az, hogy a hátsó ablakmosóban megfagyott a víz, és azt hallottam? Ill abban a fekete gumicsőben megy az ablakmosó csöve is?
Ha a víz fagyott meg a csőben, akkor a legcélszerűbb a folyadékot fagyállóra lecserélni  Kacsint.
Cső általam javasolt javítását most írtam le (ismét  Mosolyog) az ablaktörlős topicban.
Egyébként itt is kint van: http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=73&Itemid=70
Mondjuk a leírást lehet aktualizálni kellene a Tomy féle javaslattal.

Ettől függetlenül használható - lenne.
Persze ha valaki inkább órákon át szerelni akar.... Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 24. - 10:18:22 írta Stocz » Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2462 Dátum: 2012. December 23. - 12:53:08 »

Tegnap nyitom ki a csomagtartót és halk ropogást, recsegést hallottam. Mínusz 8 fok. Lehet az, hogy a hátsó ablakmosóban megfagyott a víz, és azt hallottam? Ill abban a fekete gumicsőben megy az ablakmosó csöve is?
Ha a víz fagyott meg a csőben, akkor a legcélszerűbb a folyadékot fagyállóra lecserélni  Kacsint.
Cső általam javasolt javítását most írtam le 8ismét  Mosolyog) az ablaktörlős topicban.
Egyébként itt is kint van: http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=73&Itemid=70
Mondjuk a leírást lehet aktualizálni kellene a Tomy féle javaslattal.

Ettől függetlenül használható - lenne.
Persze ha valaki inkább órákon át szerelni akar.... Vigyorog
Igen olvastam! Egyszer nyáron próbáltam már szétszedni, de nekem nem sikerült. Amúgy ősszel mindig váltok téli folyadékra, de a hátsót sosem használom, ezért lehet benne még a nyári.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2463 Dátum: 2012. December 24. - 10:14:40 »

 Vigyorog Vigyorog
Akkor most leírom, hogy mit szoktam mondani életem párjának "téli" átállás után (jönnek az első fagyok, mire észbekapok, hogy az ablakmosóba is kellene fagyálló):
"Mikor hazaértél addig nyomd a mosót amíg nem érzed a fagyálló szagát"  Kacsint
Nyilván azért amikor hazaért, mert ekkorra a legmelegebb a rendszer. Tehát ekkor van a legtöbb esély rá, hogy már nincs befagyva a cső. Mosolyog
Most ugye a hátsó mosóról beszélünk. Elsőnél az is fontos szempont (sokkal fontosabb!!!) amit Gidy már említett korábban: a fagyálló nélküli mosó folyadék a hideg szélvédőre permetezve ráfagyhat, komoly balesetveszélyt okozva.

A fenti módszer természetesen erre is megoldást ad, csak teljesen más a fontossági sorrend.
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 24. - 10:18:04 írta Stocz » Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2464 Dátum: 2012. December 27. - 21:01:24 »

Én ősszel már csak télit töltök utána, az így kapott egyveleg még jó -1-2 fokban, aztán az őszi locspocsos időben úgyis kifogy annyira, hogy a már újból beletöltött télivel jó lesz. Amúgy ha hirtelen jön meg a hideg, mindig addig nyomom hátulra is, amíg kb elér a fagyállós folyadék a csőben hátra. Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #2465 Dátum: 2012. December 28. - 19:42:43 »

Én ősszel már csak télit töltök utána, az így kapott egyveleg még jó -1-2 fokban, aztán az őszi locspocsos időben úgyis kifogy annyira, hogy a már újból beletöltött télivel jó lesz. Amúgy ha hirtelen jön meg a hideg, mindig addig nyomom hátulra is, amíg kb elér a fagyállós folyadék a csőben hátra. Kacsint
Nekem meg mindig téli van benne és nincsenek ilyen gondok.Tulajdonképpen nem is értem minek cserélgetni,talán jobb illatú a nyári?
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2466 Dátum: 2012. December 28. - 19:48:16 »

Én ősszel már csak télit töltök utána, az így kapott egyveleg még jó -1-2 fokban, aztán az őszi locspocsos időben úgyis kifogy annyira, hogy a már újból beletöltött télivel jó lesz. Amúgy ha hirtelen jön meg a hideg, mindig addig nyomom hátulra is, amíg kb elér a fagyállós folyadék a csőben hátra. Kacsint
Nekem meg mindig téli van benne és nincsenek ilyen gondok.Tulajdonképpen nem is értem minek cserélgetni,talán jobb illatú a nyári?
A tescos télinél minden jobb illatú.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #2467 Dátum: 2012. December 29. - 09:09:43 »

Én ősszel már csak télit töltök utána, az így kapott egyveleg még jó -1-2 fokban, aztán az őszi locspocsos időben úgyis kifogy annyira, hogy a már újból beletöltött télivel jó lesz. Amúgy ha hirtelen jön meg a hideg, mindig addig nyomom hátulra is, amíg kb elér a fagyállós folyadék a csőben hátra. Kacsint
Nekem meg mindig téli van benne és nincsenek ilyen gondok.Tulajdonképpen nem is értem minek cserélgetni,talán jobb illatú a nyári?
A nyáriban "állítólag" van bogároldó adalék. Ezt néha "észreveszem", néha nem. Egyébként, ha nem cserélem ki a télit, egy idő után büdös cefré szaga lesz mosáskor az ablaknak, ezért tiszta vízzel átmosom tavasszal, utána jön a nyári mosólé. Télire való átálláskor nem jáccom ilyesmivel...  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2468 Dátum: 2012. December 31. - 11:15:36 »

Én ősszel már csak télit töltök utána, az így kapott egyveleg még jó -1-2 fokban, aztán az őszi locspocsos időben úgyis kifogy annyira, hogy a már újból beletöltött télivel jó lesz. Amúgy ha hirtelen jön meg a hideg, mindig addig nyomom hátulra is, amíg kb elér a fagyállós folyadék a csőben hátra. Kacsint
Nekem meg mindig téli van benne és nincsenek ilyen gondok.Tulajdonképpen nem is értem minek cserélgetni,talán jobb illatú a nyári?
A téliben van alkohol, attól lesz fagyálló....az alkohol meg csak nekünk hasznos és nekünk is csak belülről...pláne mostanság! Az autókra sincs jótékony hatással kívülről. Kacsint Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Baliqua
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


Lacetti 1.6 16V WTCC


« Hozzászólás #2469 Dátum: 2013. Január 05. - 14:35:12 »

Sziasztok!

BÚÉK mindenkinek!

Kigyulladt ma a műszerfalon egy sárga üzemzavart jelző lámpa.
Menet közben egyszer csak villogni kezdett, utána már folyamatosan világított.
Azóta sem alszik el az indítás után.
Mi lehet a probléma? Mire utalhat ez?

Köszi a segítséget előre is!

üdv!
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2470 Dátum: 2013. Január 05. - 15:33:28 »

Sziasztok!

BÚÉK mindenkinek!

Kigyulladt ma a műszerfalon egy sárga üzemzavart jelző lámpa.
Menet közben egyszer csak villogni kezdett, utána már folyamatosan világított.
Azóta sem alszik el az indítás után.
Mi lehet a probléma? Mire utalhat ez?i

Köszi a segítséget előre is!

üdv!
El kell menni és kiolvastatni a hibakódott, ha villágít a lámpa akkor van hibakód is és annak tudatában lehet menni tovább.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #2471 Dátum: 2013. Január 31. - 18:44:03 »

OFF
Ma mentem munkába, mikor az egyik kanyar után éreztem, hogy defektes az elsőm. Megfogom, hagyom gurulni és közben agyaltam a puszta közepén, hol az istenbe álljak meg, hogy ne legyek utba és lássam mit csinálok majd vele. Nos a kocsi egyenesben nem volt defektes mozgású. Gondoltam kihúzom egy településrészig. Hát még két kanyarban ezt eljátszotta, de egyenesben korrekt volt a futás. Egy kúton megálltam, defektnek nyoma sincs. Felpumpáltam alig 0,1 hiányzott.
Hazafelé óvatosan jöttem és figyeltem, de nem jelentkezett - igaz nem is mentem bele erősen a kanyarokba. Ha nem kerék, akkor... a tudásom futómű tekintetében itt fogyott el!

Kérdésem, mi okozhat még olyan 'érzetet', mintha defektes lenne az egyik első kerék. Hogyan tudom ezt ellenőrizni?
Hozzáfűzés: 2nap alatt kb 10fokot melegedett az idő télből-tavasz. A kocsi öreg csataló és a futóműre ráférne egy erős igazítás. Az új munkahelyem felé elég szűk kanyarok vannak komoly szintkülönbségekkel.
ON
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #2472 Dátum: 2013. Január 31. - 20:40:28 »

Minden konkrét tudást mellőzve....MosolyogMosolyogMosolyog:
Nem lehet a fék?
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2473 Dátum: 2013. Január 31. - 20:45:57 »

Kerékcsavarok nincsenek meglazulva?
Naplózva


LPG
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2474 Dátum: 2013. Január 31. - 21:43:04 »

Úthiba?
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Oldalak: 1 ... 163 164 [165] 166 167 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!