Lacetti klub fórum
2024. Október 01. - 08:29:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 134 135 [136] 137 138 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 565855 alkalommal)
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2025 Dátum: 2011. Január 14. - 06:05:52 »

Nekem meg egy magas, visító hang szűrődik be, ami a fordulatszám emelkedésével magasodik. Úgy vettem észre, hogy nem volt bekapcsolva a rádió... He He He He
Ez a cincogás nálan is van,először a gumikra gondoltam mert vadiújak,felrakás után volt futómű beállítás is.Váltóra gyanakszom,mert üresben gurulva nincs.Szerintetek? He
3. fokozatban nekem is volt ilyen hang amig volt 3.-am.De azt hiszem Veres kollégának is 3.-ban csinálja,ha még hallja a morgótól.
Naplózva

06 70/22 11 222
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2026 Dátum: 2011. Január 14. - 07:26:26 »

Nekem meg egy magas, visító hang szűrődik be, ami a fordulatszám emelkedésével magasodik. Úgy vettem észre, hogy nem volt bekapcsolva a rádió... He He He He
Ez a cincogás nálan is van,először a gumikra gondoltam mert vadiújak,felrakás után volt futómű beállítás is.Váltóra gyanakszom,mert üresben gurulva nincs.Szerintetek? He
3. fokozatban nekem is volt ilyen hang amig volt 3.-am.De azt hiszem Veres kollégának is 3.-ban csinálja,ha még hallja a morgótól.
ezt nemtom.nekem a váltónál rezonálásos hang volt, mert kikopott a váltókarban (nem a botváltóban  Kacsint ) egy műanyag gyűrű.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2027 Dátum: 2011. Január 17. - 20:22:07 »

Nekem meg egy magas, visító hang szűrődik be, ami a fordulatszám emelkedésével magasodik. Úgy vettem észre, hogy nem volt bekapcsolva a rádió... He He He He
Ez a cincogás nálan is van,először a gumikra gondoltam mert vadiújak,felrakás után volt futómű beállítás is.Váltóra gyanakszom,mert üresben gurulva nincs.Szerintetek? He
3. fokozatban nekem is volt ilyen hang amig volt 3.-am.De azt hiszem Veres kollégának is 3.-ban csinálja,ha még hallja a morgótól.
ezt nemtom.nekem a váltónál rezonálásos hang volt, mert kikopott a váltókarban (nem a botváltóban  Kacsint ) egy műanyag gyűrű.
A motortérből jön, olyan elektromos jellegű.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2028 Dátum: 2011. Január 20. - 22:24:27 »

Nos, a hidegjárásos nyikorgás megszűnt. Van helyette minden gyorsításkor nagyon hangos és erőtlenebb és erőlködő motor. Totál kétségbeestem, reggel megnézem a légszűrőt meg az olajat, mást nem tudok. Alapjáraton semmi baj, minden tökéletes mindig, csak zavar, hogy minden intenzívebb gyorsítás hangos. Mintha a  morgó sem lenne elég öblös. Lehet elment egy henger vagy csak full koszos lett a sportbetét a sok sótól?  Zavart
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2029 Dátum: 2011. Január 20. - 22:40:04 »

Nos, a hidegjárásos nyikorgás megszűnt. Van helyette minden gyorsításkor nagyon hangos és erőtlenebb és erőlködő motor. Totál kétségbeestem, reggel megnézem a légszűrőt meg az olajat, mást nem tudok. Alapjáraton semmi baj, minden tökéletes mindig, csak zavar, hogy minden intenzívebb gyorsítás hangos. Mintha a  morgó sem lenne elég öblös. Lehet elment egy henger vagy csak full koszos lett a sportbetét a sok sótól?  Zavart
Több dolog is lehet.Igy távolból nem lehet megmondani csak találgatni.
Naplózva

06 70/22 11 222
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2030 Dátum: 2011. Január 21. - 09:57:26 »

Nos, a hidegjárásos nyikorgás megszűnt. Van helyette minden gyorsításkor nagyon hangos és erőtlenebb és erőlködő motor. Totál kétségbeestem, reggel megnézem a légszűrőt meg az olajat, mást nem tudok. Alapjáraton semmi baj, minden tökéletes mindig, csak zavar, hogy minden intenzívebb gyorsítás hangos. Mintha a  morgó sem lenne elég öblös. Lehet elment egy henger vagy csak full koszos lett a sportbetét a sok sótól?  Zavart
Több dolog is lehet.Igy távolból nem lehet megmondani csak találgatni.
ma lesz egy utam Kecskemétre és vissza, igyekszem vigyázni a lacsira. ma átnéztem amit tudtam és minden rendben, persze nem vagyok szaki, csak egy halandó, aki szereti a kisautóját.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2031 Dátum: 2011. Január 21. - 23:03:13 »

Nos, a hidegjárásos nyikorgás megszűnt. Van helyette minden gyorsításkor nagyon hangos és erőtlenebb és erőlködő motor. Totál kétségbeestem, reggel megnézem a légszűrőt meg az olajat, mást nem tudok. Alapjáraton semmi baj, minden tökéletes mindig, csak zavar, hogy minden intenzívebb gyorsítás hangos. Mintha a  morgó sem lenne elég öblös. Lehet elment egy henger vagy csak full koszos lett a sportbetét a sok sótól?  Zavart
Több dolog is lehet.Igy távolból nem lehet megmondani csak találgatni.
ma lesz egy utam Kecskemétre és vissza, igyekszem vigyázni a lacsira. ma átnéztem amit tudtam és minden rendben, persze nem vagyok szaki, csak egy halandó, aki szereti a kisautóját.
Szerintem nincs vele semmi gond ,csak túl félted a vasat! Vigyorog
Naplózva

06 70/22 11 222
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2032 Dátum: 2011. Január 22. - 09:43:02 »

Nos, a hidegjárásos nyikorgás megszűnt. Van helyette minden gyorsításkor nagyon hangos és erőtlenebb és erőlködő motor. Totál kétségbeestem, reggel megnézem a légszűrőt meg az olajat, mást nem tudok. Alapjáraton semmi baj, minden tökéletes mindig, csak zavar, hogy minden intenzívebb gyorsítás hangos. Mintha a  morgó sem lenne elég öblös. Lehet elment egy henger vagy csak full koszos lett a sportbetét a sok sótól?  Zavart
Több dolog is lehet.Igy távolból nem lehet megmondani csak találgatni.
ma lesz egy utam Kecskemétre és vissza, igyekszem vigyázni a lacsira. ma átnéztem amit tudtam és minden rendben, persze nem vagyok szaki, csak egy halandó, aki szereti a kisautóját.
Szerintem nincs vele semmi gond ,csak túl félted a vasat! Vigyorog
persze, hogy féltem, mert nem normális dolog, ami van és szeretném a szerelésig megkímélni. 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2033 Dátum: 2011. Január 22. - 15:12:59 »

....Van helyette minden gyorsításkor nagyon hangos és erőtlenebb és erőlködő motor. ...... Alapjáraton semmi baj, minden tökéletes mindig, csak zavar, hogy minden intenzívebb gyorsítás hangos. .....
Benzin szűrő???
Mikor cseréltetted?
Ha alapjáraton fülelsz (kapcsold ki a magnót! Vigyorog) nem hangosabb az AC a szokásosnál? Ha igen, akkor sürgős szűrő csere! (meg ha régebben cserélted akkor is.)
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2034 Dátum: 2011. Január 24. - 09:06:07 »

....Van helyette minden gyorsításkor nagyon hangos és erőtlenebb és erőlködő motor. ...... Alapjáraton semmi baj, minden tökéletes mindig, csak zavar, hogy minden intenzívebb gyorsítás hangos. .....
Benzin szűrő???
Mikor cseréltetted?
Ha alapjáraton fülelsz (kapcsold ki a magnót! Vigyorog) nem hangosabb az AC a szokásosnál? Ha igen, akkor sürgős szűrő csere! (meg ha régebben cserélted akkor is.)
magnót csak ritkán használok. Ugyanolyan halk az ac-pumpa. 11 ezer km-rel ezelőtt cseréltem benyaszűrőt még etanolozás közben.
sztem vmelyik görgő lehet a rudas, de szerda reggel kiderül.
köszi
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
fabi77
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21



« Hozzászólás #2035 Dátum: 2011. Február 04. - 21:21:29 »

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Tegnap tönkrement a gyújtáskapcsoló a lacsinkban. 5 éves az autónk, még 90e km sincs benne. A kulcsot be lehet dugni a gyújtáskapcsolóba, de elfordítani már nem, a kormányzár lezárva. Megnézettem egy autószerelő ismerősömmel, azt mondta, hogy széthullhatott a zárszerkezet. Telefonáltunk egy párat és eléggé lehervadtam... 30e Ft - 70eFt az új gyújtáskapcsoló + be is kell programozni, ráadásul szakszervízben (a legközelebbi 60 km-re van)  Volt már valakinek hasonló problémája? Van vmi olcsóbb megoldás is? (nem vagyok egy milliomos!) A kocsit ma trélereztük haza (nem volt vmi felemelő látvány a "harcképtelen" gép  )
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2036 Dátum: 2011. Február 05. - 07:46:41 »

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Tegnap tönkrement a gyújtáskapcsoló a lacsinkban. 5 éves az autónk, még 90e km sincs benne. A kulcsot be lehet dugni a gyújtáskapcsolóba, de elfordítani már nem, a kormányzár lezárva. Megnézettem egy autószerelő ismerősömmel, azt mondta, hogy széthullhatott a zárszerkezet. Telefonáltunk egy párat és eléggé lehervadtam... 30e Ft - 70eFt az új gyújtáskapcsoló + be is kell programozni, ráadásul szakszervízben (a legközelebbi 60 km-re van)  Volt már valakinek hasonló problémája? Van vmi olcsóbb megoldás is? (nem vagyok egy milliomos!) A kocsit ma trélereztük haza (nem volt vmi felemelő látvány a "harcképtelen" gép  )

A legolcsóbb megoldás a sérült lamellák kiszedése a zárszerkezetből.De előtte én megpróbálnám zárolajzóval jól telenyomni és kulcsal átmozgatni,hátha.
Naplózva

06 70/22 11 222
cucogany
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


« Hozzászólás #2037 Dátum: 2011. Február 05. - 20:36:37 »

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mi az az aláfutásgátló?
Most nézegettem a kocsi dokumentációit és a 2009-es műszaki vizsgával kapcsolatos Tanúsítvány hibajegyzékében az áll, hogy az aláfutásgátló elöl a bal oldalon sérült/deformált.
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #2038 Dátum: 2011. Február 05. - 20:43:22 »

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mi az az aláfutásgátló?
Most nézegettem a kocsi dokumentációit és a 2009-es műszaki vizsgával kapcsolatos Tanúsítvány hibajegyzékében az áll, hogy az aláfutásgátló elöl a bal oldalon sérült/deformált.
Ez egy műanyag valaminek kell lennie a kerék előtt gondolom. He
Naplózva

06 70/22 11 222
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #2039 Dátum: 2011. Február 05. - 20:48:54 »

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mi az az aláfutásgátló?
Most nézegettem a kocsi dokumentációit és a 2009-es műszaki vizsgával kapcsolatos Tanúsítvány hibajegyzékében az áll, hogy az aláfutásgátló elöl a bal oldalon sérült/deformált.
Lacettin?
Teherautón, kamionon, sőt mozdonyoknál már hallottam róla ott kell a nagy hasmagasság miatt, de lacsinál??
De lehet én tévedek?!
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Oldalak: 1 ... 134 135 [136] 137 138 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!