Lacetti klub fórum
2024. Június 24. - 12:49:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 548705 alkalommal)
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1140 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 14:35:17 »

Sziasztok!

Nemrég az alábbi problémába ütköztem:

A szellőző ventillátor működése közben egy érdekes kattogó hangot hallok, mintha valami be lenne szorulva és elállná a levegő útját.
Bekerülhetett valami a szellőzőrendszerbe?
Ezt én meg tudom valahogy vizsgálni, vagy vigyem a szervízbe?
Elég idegesítő, mert a rádiót sem hallom tőle rendesen, hacsaknem üvöltetem.

Valakinek volt már hasonló problémája?
Segítsetek!
Valószínüleg az lesz a baj, amit Te is írsz. Itt találsz néhány képet erről:http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=47&catid=54
Kattincs a képekre!
De gyors vagy, pont most akartam ugyan ezt írni. Kacsint
Naplózva


LPG
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1141 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 14:36:48 »

Sziasztok!

Nemrég az alábbi problémába ütköztem:

A szellőző ventillátor működése közben egy érdekes kattogó hangot hallok, mintha valami be lenne szorulva és elállná a levegő útját.
Bekerülhetett valami a szellőzőrendszerbe?
Ezt én meg tudom valahogy vizsgálni, vagy vigyem a szervízbe?
Elég idegesítő, mert a rádiót sem hallom tőle rendesen, hacsaknem üvöltetem.

Valakinek volt már hasonló problémája?
Segítsetek!
Valószínüleg az lesz a baj, amit Te is írsz. Itt találsz néhány képet erről:http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=47&catid=54
Kattincs a képekre!
De gyors vagy, pont most akartam ugyan ezt írni. Kacsint
Bocs. Kacsint
Naplózva
Hetényi Károly
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


1,4 Star +


« Hozzászólás #1142 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 14:44:16 »

Sziasztok!

Nemrég az alábbi problémába ütköztem:

A szellőző ventillátor működése közben egy érdekes kattogó hangot hallok, mintha valami be lenne szorulva és elállná a levegő útját.
Bekerülhetett valami a szellőzőrendszerbe?
Ezt én meg tudom valahogy vizsgálni, vagy vigyem a szervízbe?
Elég idegesítő, mert a rádiót sem hallom tőle rendesen, hacsaknem üvöltetem.

Valakinek volt már hasonló problémája?
Segítsetek!
Valószínüleg az lesz a baj, amit Te is írsz. Itt találsz néhány képet erről:http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=47&catid=54
Kattincs a képekre!
De gyors vagy, pont most akartam ugyan ezt írni. Kacsint
Bocs. Kacsint

Köszönöm szépen a gyors választ!
Akkor megpróbálkozom a javítással. Mosolyog
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1143 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 14:46:31 »

Sziasztok!

Nemrég az alábbi problémába ütköztem:

A szellőző ventillátor működése közben egy érdekes kattogó hangot hallok, mintha valami be lenne szorulva és elállná a levegő útját.
Bekerülhetett valami a szellőzőrendszerbe?
Ezt én meg tudom valahogy vizsgálni, vagy vigyem a szervízbe?
Elég idegesítő, mert a rádiót sem hallom tőle rendesen, hacsaknem üvöltetem.

Valakinek volt már hasonló problémája?
Segítsetek!
Valószínüleg az lesz a baj, amit Te is írsz. Itt találsz néhány képet erről:http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=47&catid=54
Kattincs a képekre!
De gyors vagy, pont most akartam ugyan ezt írni. Kacsint
Bocs. Kacsint

Köszönöm szépen a gyors választ!
Akkor megpróbálkozom a javítással. Mosolyog
Szívesen, bár a dicséret Stocz kollégát illeti a teljeskörű dokumentációért!
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1144 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 13:10:55 »

Sziasztok!

Nemrég az alábbi problémába ütköztem:

A szellőző ventillátor működése közben egy érdekes kattogó hangot hallok, mintha valami be lenne szorulva és elállná a levegő útját.
Bekerülhetett valami a szellőzőrendszerbe?
Ezt én meg tudom valahogy vizsgálni, vagy vigyem a szervízbe?
Elég idegesítő, mert a rádiót sem hallom tőle rendesen, hacsaknem üvöltetem.

Valakinek volt már hasonló problémája?
Segítsetek!
Valószínüleg az lesz a baj, amit Te is írsz. Itt találsz néhány képet erről:http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=47&catid=54
Kattincs a képekre!
De gyors vagy, pont most akartam ugyan ezt írni. Kacsint
Bocs. Kacsint

Köszönöm szépen a gyors választ!
Akkor megpróbálkozom a javítással. Mosolyog
Túl nagy javításra nincs szükség.
Ha csak a hibát akarod gyorsan elhárítani, akkor vedd ki a pollenszűrőt, és pörgesd meg úgy a szellőző motort. Ha tényleg vmilyen levél, vagy ahhoz hasonló gyenge dolog, akkor ledarálja/kiköpi. Nehezebb, keményebb dolog (ág) ami kárt tehetne bele nem hiszem, hogy bele tud kerülni.

Ha kibontod úgy, ahogy a képeken is látod, akkor nagyon figyelj oda az esőcsatorna borításának leszerelésére!
Könnyen törik, ha feszegeti az ember (az enyémet a szervizben törték el!).
ha már szét van szedve annyira amennyire a képeken látszik, és kitakarítottad tehetsz rá borítást is, hogy legközelebb ne menjen bele semmi (ezt spórolták el a gyárban  ).
Én krumplis hálóból készítettem.
Nem egy szép látvány, és ha esetleg nem megfelelően rögzíted, akkor veszélyes is lehet (beszívja a ventilátor,  és tönkre megy tőle). Ezért nem tettem fel ezt a képet a galériába. Ide becsatolom, de szigorúan csak saját felelősségre!!!
(mondjuk nekem azóta - 2 éve - tökéletesen, hiba nélkül működik)
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1145 Dátum: 2009. Szeptember 10. - 14:36:14 »

Én krumplis hálóból készítettem.
Nem egy szép látvány, és ha esetleg nem megfelelően rögzíted, akkor veszélyes is lehet (beszívja a ventilátor,  és tönkre megy tőle). Ezért nem tettem fel ezt a képet a galériába. Ide becsatolom, de szigorúan csak saját felelősségre!!!
(mondjuk nekem azóta - 2 éve - tökéletesen, hiba nélkül működik)

Nem is ártana akkor leellenőrizned, mert két év a napon (az árnyékban is van sugárzás) az UV sugárzás miatt már kikezdi ezeket a lágy műanyagokat és szépen apró darabokban bedarálja.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1146 Dátum: 2009. Szeptember 11. - 12:53:24 »

Én krumplis hálóból készítettem.
Nem egy szép látvány, és ha esetleg nem megfelelően rögzíted, akkor veszélyes is lehet (beszívja a ventilátor,  és tönkre megy tőle). Ezért nem tettem fel ezt a képet a galériába. Ide becsatolom, de szigorúan csak saját felelősségre!!!
(mondjuk nekem azóta - 2 éve - tökéletesen, hiba nélkül működik)

Nem is ártana akkor leellenőrizned, mert két év a napon (az árnyékban is van sugárzás) az UV sugárzás miatt már kikezdi ezeket a lágy műanyagokat és szépen apró darabokban bedarálja.
Ahol ez van, oda az UV is csak elem lámpával jár.
Ettől függetlenül igazad van, legalább évente egyszer rá kéne nézni. Ez idén még biztosan nem volt meg. a tavalyra meg nem emlékszem.  Vigyorog
Szóval jó, hogy szóba került.
Naplózva
Iminyo
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Hozzászólás #1147 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 18:47:36 »

Sziasztok!

 A segítségeteket kérném egy olyan hiba felderitésében amire a szervíz nem tudott semmit mondani. Hétfő óta 'hangos' koppanást hallok időnként a kocsi alól (hátul középtájből), ami érzésre olyan mintha egy több kilós súlyt dobnának a csomiban, egy határozott nagy ütést érezni ilyenkor (hangja van és a kocsin is érezni) amit nem lehet semmivel összetéveszteni, gondolok itt az úthibákra, kátyúkra, még aznap előjött egy másik hiba is: amikor a motort leállítom olyan hangja van hátul mint a kihülő fémnek, a 'pattogásnál' jobb kifejezést nemigen tudnék rá mondani (a szervizes arc első hallásra azt mondta erre hogy AC pumpa és eddig is csinálta csak nem vettem észre, mondtam hogy ez kizárt dolog, ez nagyon hallható és eddig biztos nem csinálta). A 45000 km-es szerviz úgyis párszáz km-en belül esedékes lett volna úgyhogy elvittem picit korábban, elvileg erre a 2. hibának tudják az okát (igazából elfelejtettem mit mondott az arc, de valami pumpa vagy szivattyút mondott) ezt garanciában cserélik még a héten, majd szólnak ha megjött, mert rendelni kell... Az első hibára viszont nemtudtak mit mondani. Nekem picit olyan érzésem volt mintha sumákolnának, de ez lehet hogy tényleg azért mert nem tudják mi a hiba forrása.
 Ha valakinek lenne valami ötlete vagy találkozott már ezzel, örülnék ha megosztaná itt.

 A felfüggesztés/csillapítók tökéletesek, gondoltam még a kézifékre, átnézték feszesebbre lett véve, ez sem a hiba forrása volt.

 A válaszokat előre is köszönöm.

Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1148 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 19:05:45 »

Sziasztok!

 A segítségeteket kérném egy olyan hiba felderitésében amire a szervíz nem tudott semmit mondani. Hétfő óta 'hangos' koppanást hallok időnként a kocsi alól (hátul középtájből), ami érzésre olyan mintha egy több kilós súlyt dobnának a csomiban, egy határozott nagy ütést érezni ilyenkor (hangja van és a kocsin is érezni) amit nem lehet semmivel összetéveszteni, gondolok itt az úthibákra, kátyúkra, még aznap előjött egy másik hiba is: amikor a motort leállítom olyan hangja van hátul mint a kihülő fémnek, a 'pattogásnál' jobb kifejezést nemigen tudnék rá mondani (a szervizes arc első hallásra azt mondta erre hogy AC pumpa és eddig is csinálta csak nem vettem észre, mondtam hogy ez kizárt dolog, ez nagyon hallható és eddig biztos nem csinálta). A 45000 km-es szerviz úgyis párszáz km-en belül esedékes lett volna úgyhogy elvittem picit korábban, elvileg erre a 2. hibának tudják az okát (igazából elfelejtettem mit mondott az arc, de valami pumpa vagy szivattyút mondott) ezt garanciában cserélik még a héten, majd szólnak ha megjött, mert rendelni kell... Az első hibára viszont nemtudtak mit mondani. Nekem picit olyan érzésem volt mintha sumákolnának, de ez lehet hogy tényleg azért mert nem tudják mi a hiba forrása.
 Ha valakinek lenne valami ötlete vagy találkozott már ezzel, örülnék ha megosztaná itt.

 A felfüggesztés/csillapítók tökéletesek, gondoltam még a kézifékre, átnézték feszesebbre lett véve, ez sem a hiba forrása volt.

 A válaszokat előre is köszönöm.


Pótkereked rögzítve van?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Iminyo
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Hozzászólás #1149 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 19:07:31 »

Igen, ki lett véve és ugyanúgy csinálja.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1150 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 19:10:42 »

Igen, ki lett véve és ugyanúgy csinálja.
Szerszámok? Kis rekeszek? Meg kéne hallgatni, mert így nehéz okosnak lenni, meg különben is. Esetleg kézifék? Az külön dobfék!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1151 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 19:16:30 »

Igen, ki lett véve és ugyanúgy csinálja.
Szerszámok? Kis rekeszek? Meg kéne hallgatni, mert így nehéz okosnak lenni, meg különben is. Esetleg kézifék? Az külön dobfék!
Kipufogó?
Naplózva


LPG
Iminyo
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Hozzászólás #1152 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 19:27:54 »

Nincs semmi olyasmi a kocsiban ami ekkorát tudna ütni, se szerszám se a kis rekeszekben nincs ilyesmi. A kéziféket megnézték (állítottak is rajta, mert magasan fogott nem pár kattanás után).
A kocsit felemelték/tük a kipufogó rögzítései is jók, annyit lötyög amennyit kell.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1153 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 19:35:08 »

Talán a lengéscsillapítókat kellene a rázatópadon megjáratni. He
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Iminyo
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Hozzászólás #1154 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 19:46:45 »

'Elvileg' arra is azt mondták hogy jó, de igazából ugye azt mondanak amit akarnak, vagy igaz vagy nem... Ilyen rázatópadot hol találok Pest megyében?
Még egy amit elfelejtettem hozzátenni, álló helyzetben is hallottam/éreztem már (pl., pirosnál megállásnál)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!