Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 23:21:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 564123 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1020 Dátum: 2009. Július 27. - 17:57:53 »


Ne legyél szomorú! Kacsint
Lehet, hogy van valahol képanyag róla...bár öszintén szólva én nem emlékszem rá.
Ha valaki tud segíteni, biztos szól majd.
Egyébként meg nem egy nagy dolog, ha jól emlékszem annyi csak, hogy leszeded a motortakarót, megkeresed a bowdent rögzítő kis lemezkét...lehúzod a bowdenről és egy vagy két ricnivel odébb teszed vissza. ( nagyon nem szabad megfeszíteni, egy kis játékot kell hagyni)
Ha nem voltam érthető az nem a véletlen műve... Vigyorog
De, ha meglátod a helyén biztos menni fog.

Igen a helyét azt tudom hogy hol van. Mosolyog
Megpróbálom úgy ahogy mondtad, köszi a választ, már ezzel is segítettél!  Kacsint

Hát ez egyszerűbb volt mint gondoltam Vigyorog Érezhető a változás Mosolyog
Köszi a segítséget!!  Kacsint Vigyorog
ÉS HIÁNYPÓTLÓ KÉPANYAGOT CSINÁLTÁL?!!!!!   


Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Ati0128
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Hozzászólás #1021 Dátum: 2009. Július 27. - 18:46:13 »


Ne legyél szomorú! Kacsint
Lehet, hogy van valahol képanyag róla...bár öszintén szólva én nem emlékszem rá.
Ha valaki tud segíteni, biztos szól majd.
Egyébként meg nem egy nagy dolog, ha jól emlékszem annyi csak, hogy leszeded a motortakarót, megkeresed a bowdent rögzítő kis lemezkét...lehúzod a bowdenről és egy vagy két ricnivel odébb teszed vissza. ( nagyon nem szabad megfeszíteni, egy kis játékot kell hagyni)
Ha nem voltam érthető az nem a véletlen műve... Vigyorog
De, ha meglátod a helyén biztos menni fog.

Igen a helyét azt tudom hogy hol van. Mosolyog
Megpróbálom úgy ahogy mondtad, köszi a választ, már ezzel is segítettél!  Kacsint

Hát ez egyszerűbb volt mint gondoltam Vigyorog Érezhető a változás Mosolyog
Köszi a segítséget!!  Kacsint Vigyorog
ÉS HIÁNYPÓTLÓ KÉPANYAGOT CSINÁLTÁL?!!!!!   


Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Ha hiszed ha nem, épp előbb volt eszembe hogy fel kellene tölteni 1-2 képet.  Vigyorog
Lehet hogy ma már nem, de holnap megcsinálom! Kacsint
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1022 Dátum: 2009. Július 27. - 18:47:55 »


Ne legyél szomorú! Kacsint
Lehet, hogy van valahol képanyag róla...bár öszintén szólva én nem emlékszem rá.
Ha valaki tud segíteni, biztos szól majd.
Egyébként meg nem egy nagy dolog, ha jól emlékszem annyi csak, hogy leszeded a motortakarót, megkeresed a bowdent rögzítő kis lemezkét...lehúzod a bowdenről és egy vagy két ricnivel odébb teszed vissza. ( nagyon nem szabad megfeszíteni, egy kis játékot kell hagyni)
Ha nem voltam érthető az nem a véletlen műve... Vigyorog
De, ha meglátod a helyén biztos menni fog.

Igen a helyét azt tudom hogy hol van. Mosolyog
Megpróbálom úgy ahogy mondtad, köszi a választ, már ezzel is segítettél!  Kacsint

Hát ez egyszerűbb volt mint gondoltam Vigyorog Érezhető a változás Mosolyog
Köszi a segítséget!!  Kacsint Vigyorog
ÉS HIÁNYPÓTLÓ KÉPANYAGOT CSINÁLTÁL?!!!!!   


Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Ha hiszed ha nem, épp előbb volt eszembe hogy fel kellene tölteni 1-2 képet.  Vigyorog
Lehet hogy ma már nem, de holnap megcsinálom! Kacsint

Ha már választhatok, akkor hiszem, ha látom.  Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Ati0128
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Hozzászólás #1023 Dátum: 2009. Július 27. - 19:09:39 »


Ne legyél szomorú! Kacsint
Lehet, hogy van valahol képanyag róla...bár öszintén szólva én nem emlékszem rá.
Ha valaki tud segíteni, biztos szól majd.
Egyébként meg nem egy nagy dolog, ha jól emlékszem annyi csak, hogy leszeded a motortakarót, megkeresed a bowdent rögzítő kis lemezkét...lehúzod a bowdenről és egy vagy két ricnivel odébb teszed vissza. ( nagyon nem szabad megfeszíteni, egy kis játékot kell hagyni)
Ha nem voltam érthető az nem a véletlen műve... Vigyorog
De, ha meglátod a helyén biztos menni fog.

Igen a helyét azt tudom hogy hol van. Mosolyog
Megpróbálom úgy ahogy mondtad, köszi a választ, már ezzel is segítettél!  Kacsint

Hát ez egyszerűbb volt mint gondoltam Vigyorog Érezhető a változás Mosolyog
Köszi a segítséget!!  Kacsint Vigyorog
ÉS HIÁNYPÓTLÓ KÉPANYAGOT CSINÁLTÁL?!!!!!   


Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Ha hiszed ha nem, épp előbb volt eszembe hogy fel kellene tölteni 1-2 képet.  Vigyorog
Lehet hogy ma már nem, de holnap megcsinálom! Kacsint

Ha már választhatok, akkor hiszem, ha látom.  Vigyorog

Nah csakazértis kimentem és lefotóztam

A képeken értelemszerűen a piros nyíl mutatja mit kell állítgatni, tetszés szerint. Mosolyog



Naplózva
Ati0128
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Hozzászólás #1024 Dátum: 2009. Július 27. - 19:11:52 »

Hupsz.. így talán jobb:

http://efrud.com/images/klubdsjcj.jpg


http://efrud.com/images/klubdskdk.jpg
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1025 Dátum: 2009. Július 27. - 19:12:24 »

Akkor hiszek. Így jó?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Ati0128
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Hozzászólás #1026 Dátum: 2009. Július 27. - 19:15:39 »

Akkor hiszek. Így jó?

Nemtom pontosan mire gondolsz, de ha a beállításra akkor nekem így pont jó. Laza volt.. és most gázadásnál valóban rögtön megtörténik a gázadás.  Vigyorog
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1027 Dátum: 2009. Július 27. - 19:18:07 »

Akkor hiszek. Így jó?

Nemtom pontosan mire gondolsz, de ha a beállításra akkor nekem így pont jó. Laza volt.. és most gázadásnál valóban rögtön megtörténik a gázadás.  Vigyorog

Erre gondoltam. Nekem sem ugrott, de akkor fogtam magam és ...


... megkértem ladlacot, hogy csináljon mán vele valamit!!! És azóta tényleg jobb.


Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Ati0128
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Hozzászólás #1028 Dátum: 2009. Július 27. - 19:31:13 »

Egyébként délután a szűkítőcsövet is kivettem a levegőszűrőtől.. Mintha olvastam vna hogy ez nem árt, és talán több levegőt is kap a gép. Mondjuk azt nem értem hogy akkor minek rakják bele, ha elvileg "fölösleges"..
 Mosolyog
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1029 Dátum: 2009. Július 27. - 20:39:10 »

Egyébként délután a szűkítőcsövet is kivettem a levegőszűrőtől.. Mintha olvastam vna hogy ez nem árt, és talán több levegőt is kap a gép. Mondjuk azt nem értem hogy akkor minek rakják bele, ha elvileg "fölösleges"..
 Mosolyog

Elvileg kisebb keresztmetszet- nagyobb sebesség - jobban átöblit?

Kb. egy éve a tuning topikban volt egy vita erről. Nekem sincs bent.Sőt, javaslom még a sportszűrőt is.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1030 Dátum: 2009. Július 28. - 07:26:30 »

A legjobb úgy lett volna, hogy felteszed a galériádba egy algaléria alá a képeket, csinálsz hozzá leírást (mint azt egy-két sufni-tuningos galériában látni lehet, pl:http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=47&page=inline&id=653&catid=108&limitstart=0), majd küldesz nekem egy üzenetet, hogy emeljem át a közös szerelős galériába, és akkor a későbbi, hasonló dologgal jelentkező tagtársnak egyszerűen tudunk segíteni. Kacsint


Így gyűlhetnének jól kezelhetően az egymást segítő képek+leírások.
De majd legközelebb! Mosolyog

És ezt ne (csak Te) vedd magadra! Másnak (is) szólt! Kacsint

Naplózva
Ati0128
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Hozzászólás #1031 Dátum: 2009. Július 28. - 15:04:44 »

A legjobb úgy lett volna, hogy felteszed a galériádba egy algaléria alá a képeket, csinálsz hozzá leírást (mint azt egy-két sufni-tuningos galériában látni lehet, pl:http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=47&page=inline&id=653&catid=108&limitstart=0), majd küldesz nekem egy üzenetet, hogy emeljem át a közös szerelős galériába, és akkor a későbbi, hasonló dologgal jelentkező tagtársnak egyszerűen tudunk segíteni. Kacsint


Így gyűlhetnének jól kezelhetően az egymást segítő képek+leírások.
De majd legközelebb! Mosolyog

És ezt ne (csak Te) vedd magadra! Másnak (is) szólt! Kacsint



Okés! Rendben!  Kacsint
Naplózva
Csucsu
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Hozzászólás #1032 Dátum: 2009. Július 31. - 15:08:46 »

Sziasztok!

Csucsu megkeresett PÜben és az alábbi problémája van. Engedélyével én idemásolom a levelét. Kérem a nálam jóval okosabb műszaki vénájú kollégákat reagáljanak:

"Üdvözletem !
Szeretnék kérni 1 kis segítséget. Nem régen regeltem a clubba ,és most még nem volt időm átfutni az egész fórumon,hogy esetleg volt –e téma .

Szóval  1 hónapja vettem egy 5 ajtós Lacettit.(amikor átnézték minden ok volt,na most sem olyan rossz csak felmerült bennem egy pár kérdés)  A kulcs elfordítása után a km óra fel kúszott úgy kb. 110 km/h-ra ,a fordulatszám mérő pedig 7-8 ezerre aztán pedig vissza nullára. Ezt a mai napig csinálta ,amikor is rájöttem ,hogy  elszállt egy bizti (nem jelzett vissza az irány jelzővel  a kp zár) ki lett cserélve most már nem csinálja. Ez a normális?

A másik kérdésem meg az lenne ,hogy a vezető oldali ajtón lévő lezáró gomb mellett lévő kis piros lednek kell –e világítani vagy villogni. Nekem nem csinálja egyiket sem?"

Köszi a válaszokat


Elsőre a válasz: ha bizti csere óta jó, akkor nem kell foglalkozni vele, biztos így működik. Lehet ellenpróbát csinálni, ki kell venni a biztit, csinálja-e újra?
Másodikra: az ajtón a LED nincs gyárilag bekötve, csak van. Oda be lehet kötni az utólagos riasztót, mint ahogy LadLac Főszerelőnk is bekötötte.

Szerintem is a lED az indításgátlóé. Meghibásodásnál villog.
Tehát: az ajtóban lévő LED igen is be van kötve gyárilag!
Akkor kezd el villogni, ha az autót nem a hozzá beprogramozott kulccsal próbálják meg elindítani. Tehát igen, az immobilizer használja. De nem meghibásodást jelez, hanem "lopási" kísérletet. Hogy ennek így mi az értelme azon lehet vitatkozni, de minden esetre a mérnökök ezt találták ki.
Ha látni szeretnéd működés közben a LED-et, akkor tedd a következőt: a kulcs fejét (műanyag rész) tekerd be alufóliával. Ezzel sikeresen leárnyékolod az immo jeladóját. Tedd be így betekerve a helyére (nem, ne a zsebedbe! A kormányon lévő helyére!  Vigyorog). És már villog is a LED.
Már persze csak akkor, ha nem lett átkötve. Kacsint

Biztosítékos téma:
Nem lehet, hogy valamikor megpróbálták az autót ellopni? Miért kérdezem?
Régen a riasztót úgy hatástalanították a rossz fiúk, hogy kivették az egyik index izzót, és rövidre zárták a helyét. Mivel az indexek vannak ált. rákötve a riasztóra, ezzel a művelettel ki is csapták a riasztó biztijét, és már matathattak is az autókban.
Erre volt a riasztó készítők válasza az, hogy a riasztóknak két biztosítéka lett. Egy ami a tápellátásért felel, és egy másik (kisebb), ami az index kört védi. Mai autóknál ha a rossz fiú az előbb említett módszerrel próbálkozik, akkor csak a villogást tudja kiiktatni (na az sem haszontalan, hiszen pl. egy lakótelepi parkolóban nem látszik messziről, hogy melyik autót piszkálják), a hangot, egyéb riasztási eseményt nem.
Kocsi papírjai rendben vannak? He
Akkor most mélyen meghajolok, és bocsánatért esedezem, én úgy látszik rosszul tudtam, eddig. Köszi Főni, hogy felvilágosítottad pislákoló agyamat, jó tudni ezt, főleg a jövőt illetően. Ki is próbálom, de utána mi lesz? Mit fog csinálni? Ettől egy kicsit parázom. Vagy utána visszaáll az eredeti állapot?
hellósztok!
Köszi mindenkinek aki foglalkozott a témával. Vigyorog .külön köszi komisnak aki eljárt nevemben míg nem voltam net közelben!!Olvastam a fórumon ,hogy akadt pár laci tulajnak olyan problémája ,hogy nem aludtak ki a visszajeljő fények a műszerfalon illetve a kulcs kivétele után nem állt le a motor.Na ez a jelenség pont a nyaralás előtti napon nálam elő jött.csak az ajtó kinyitása után állt le a motor.na már most én mentem vele kb 70 km -t és hála "odafentre"a probléma megszünt.Hozzáteszem indulás előtti napon nagy mosást kapott a gépes!
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1033 Dátum: 2009. Július 31. - 17:18:30 »

hellósztok!
Köszi mindenkinek aki foglalkozott a témával. Vigyorog .külön köszi komisnak aki eljárt nevemben míg nem voltam net közelben!!Olvastam a fórumon ,hogy akadt pár laci tulajnak olyan problémája ,hogy nem aludtak ki a visszajeljő fények a műszerfalon illetve a kulcs kivétele után nem állt le a motor.Na ez a jelenség pont a nyaralás előtti napon nálam elő jött.csak az ajtó kinyitása után állt le a motor.na már most én mentem vele kb 70 km -t és hála "odafentre"a probléma megszünt.Hozzáteszem indulás előtti napon nagy mosást kapott a gépes!
Ez a hiba a hátsó ablakmosóhoz vezető cső törése miatt van, kicserélés után minden rendben lesz. A kocsimosással nincs összefüggésben, valószínű kiszáradt a vezetékeknél a víz, ezért szűnt meg a probléma.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 31. - 18:44:17 írta diablo77 » Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1034 Dátum: 2009. Július 31. - 18:31:51 »

És mint tudjuk, azért van pont az ajtónyitásnál ez, mert a világítás áramkört akkor áramtalanítja a rendszer, amikor kinyitjuk az ajtót kulcskihúzás után.  Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!