Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 21. - 21:16:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Ki, melyik olajat kultiválja inkább??
5W30 - 10 (15.6%)
5W40 - 33 (51.6%)
10W30 - 1 (1.6%)
10W40 - 20 (31.3%)
Összes szavazó: 64

Oldalak: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 57   Le
 
Szerző Téma: Kenőanyagok, üzemanyagok, adalékok LACETTI-hez  (Megtekintve 225302 alkalommal)
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #645 Dátum: 2013. április 14. - 11:15:02 »

Sziasztok. Lassan csinálok egy wepp felsőtisztitást. Aki már csinálta az csak simán befujta járó motornál majd leállit vár  fél orát és meghajtja? Azt nem lehetne hogy pl befecskendezők biztiét kivenni illetve trafók kábeleit lekötni és öninditozni közben jól teleszivatni a hengereket a wepp speyvel. persze előtte jol bemelegiteni a motort.
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #646 Dátum: 2013. április 14. - 12:28:56 »

Sziasztok. Lassan csinálok egy wepp felsőtisztitást. Aki már csinálta az csak simán befujta járó motornál majd leállit vár  fél orát és meghajtja? Azt nem lehetne hogy pl befecskendezők biztiét kivenni illetve trafók kábeleit lekötni és öninditozni közben jól teleszivatni a hengereket a wepp speyvel. persze előtte jol bemelegiteni a motort.
Van a flakonon magyar nyelvű leírás, aszerint kell eljárni. Vannak kiegészítő "trükkök" még, de ezt ebben jártas szakemberre bíznám.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #647 Dátum: 2013. április 14. - 12:46:57 »

Sziasztok. Lassan csinálok egy wepp felsőtisztitást. Aki már csinálta az csak simán befujta járó motornál majd leállit vár  fél orát és meghajtja? Azt nem lehetne hogy pl befecskendezők biztiét kivenni illetve trafók kábeleit lekötni és öninditozni közben jól teleszivatni a hengereket a wepp speyvel. persze előtte jol bemelegiteni a motort.

He?
minek nem érted a probléma okát az pedig a szelep,nem az égéstér.
És még egy fontos dolog üzemmeleg motor esetén kell mindezt,de amit többször is leírtam ez nem csodaszer a masszív lerakódás esetén nem ér semmit!
Naplózva

70/4334431
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #648 Dátum: 2013. április 14. - 12:58:52 »

Sziasztok. Lassan csinálok egy wepp felsőtisztitást. Aki már csinálta az csak simán befujta járó motornál majd leállit vár  fél orát és meghajtja? Azt nem lehetne hogy pl befecskendezők biztiét kivenni illetve trafók kábeleit lekötni és öninditozni közben jól teleszivatni a hengereket a wepp speyvel. persze előtte jol bemelegiteni a motort.

He?
minek nem érted a probléma okát az pedig a szelep,nem az égéstér.
És még egy fontos dolog üzemmeleg motor esetén kell mindezt,de amit többször is leírtam ez nem csodaszer a masszív lerakódás esetén nem ér semmit!
Minek-minek? Hát van felesleges kb 4500 forintja.  Vigyorog
Naplózva
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #649 Dátum: 2013. április 14. - 13:10:24 »

hát inkább fölös 4500 am legyen mint fölös 150 ezrem ami nincs a motor szétszedésre. meg annyira nagy lerakodás nem lehet ha kb 2000 km enként van a hiba szal...
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #650 Dátum: 2013. április 14. - 16:22:15 »

hát inkább fölös 4500 am legyen mint fölös 150 ezrem ami nincs a motor szétszedésre. meg annyira nagy lerakodás nem lehet ha kb 2000 km enként van a hiba szal...

a végén lesz még katalizátorra is 50-100.000ft od+egy motorgenerálra 200.000 Vigyorog
Naplózva

70/4334431
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #651 Dátum: 2013. április 14. - 17:08:28 »

mért mert pár ezer km enként néha bejelez?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #652 Dátum: 2013. április 14. - 17:28:10 »

mért mert pár ezer km enként néha bejelez?

tudod ilyen esetben elégetlen üzemanyag kerül a katalizátorba ami ott ég el az katalizátor károsodáshoz vezet a tönkrement katalizátor pedig megölheti a motort de van akinek még idejében sikerült megelőzni a problémát.
Ha visszaolvasnál néha akkor rátalálnál ezekre a bejegyzésekre
Naplózva

70/4334431
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #653 Dátum: 2013. április 18. - 18:08:57 »

Van valakinek etanol átalakító beszerelve a kocsiába hogy 100% ban azzal is mehessen? ha igen mennyibe kerül és mik a tapasztalatok?
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #654 Dátum: 2013. április 18. - 18:15:52 »

Van ennek topikja. Kacsint
http://www.lacettiklub.hu/forum/index.php?topic=218.0
Naplózva


LPG
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #655 Dátum: 2013. Május 09. - 20:13:35 »

Akkor most itt a nagy kavarodásban melyik magyar melyik nem végülis melyik az a benya (kút) ami a lacettik nagy többségében bevált illetve nem is eszik túl sokat belőle? Én 1x tankoltam a molnál amióta megvan a kocsi evett is belőle +1.5 literrel többet. Azóta kizárólag omv super 95 öst tankoltam. Most álltam át az omv maxx motion 95 re. Igaz +10ft/literrel drágább de nem tudom jobb e és ha igen mivel. Tapasztalat valakinek??
ide válaszolok, a helyére  Kacsint

a maxxmotion 95 az elég jó anyag, jól is fogyaszt tőle a lacsi és megy is rendesen. ilyet csak ritkábban használok, nekem az auchan 98 jön be, olcsóbb, mint bármilyen kúton lévő (akár kedvezményes) 95 és sosem volt tőle problémám. ha meg nem azt, akkor auchan féle etanolból 15 liter és a többi szintén itt 95ös, igaz ebből a kombóból többet fogyaszt másfél literrel kb per 100 km.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #656 Dátum: 2013. Május 10. - 14:42:08 »

Akkor most itt a nagy kavarodásban melyik magyar melyik nem végülis melyik az a benya (kút) ami a lacettik nagy többségében bevált illetve nem is eszik túl sokat belőle? Én 1x tankoltam a molnál amióta megvan a kocsi evett is belőle +1.5 literrel többet. Azóta kizárólag omv super 95 öst tankoltam. Most álltam át az omv maxx motion 95 re. Igaz +10ft/literrel drágább de nem tudom jobb e és ha igen mivel. Tapasztalat valakinek??
ide válaszolok, a helyére  Kacsint

a maxxmotion 95 az elég jó anyag, jól is fogyaszt tőle a lacsi és megy is rendesen. ilyet csak ritkábban használok, nekem az auchan 98 jön be, olcsóbb, mint bármilyen kúton lévő (akár kedvezményes) 95 és sosem volt tőle problémám. ha meg nem azt, akkor auchan féle etanolból 15 liter és a többi szintén itt 95ös, igaz ebből a kombóból többet fogyaszt másfél literrel kb per 100 km.
Igazabol nekem az OMW, a Lukoil (regebben JET), es az Agipos 95-bol ugyanannyit evett mindig. Nem volt lenyeges kulonbseg. A Shell 95-bol es a Shell premiumbol  tobbet, a MOL 95-bol meg riasztoan sokat. Az elmult ket evben, ha csak tehettem Agip 95-ot tankoltam.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #657 Dátum: 2013. Május 10. - 17:11:26 »

Igen ez a mol 95 egy kalap sz.a.r. Már a régi 21 éves alfám is majd 2 literrel többet evett belőle Így csak az ottani benyával vagy adalékával nem stimmel valami. Én kizárólag csak omv kútnál tankoltam az autót egyetlen 1x a molnál pedig már több mint 1 éve megvan. Innen tom a fogyasztás növekedést is az ottani 95 ből. A maxx motiont most próbáltam ki, hogy "olcsóbb" lett a benzin. igaz most 30 liter etanollal van felesben keverve így a fogyi nem lesz hiteles/mérvadó de kijárom a tankot és akkor csak maxx motion lesz benne és meglátom a fogyit. Ha csak fél literrel enne kevesebbet a tiszta maxx motionnal mint a sima super 95 ből már a pénzemnél is lennék.  Bár az etanolos koktél szerintem a fogyi növekedés miatt ugyan annyira jön ki mintha tiszta benyát tankolnánk maximum annyi a haszna, hogy pucolja a motort a tisztább égés miatt meg talán alsó tartományban nyomatékosabb a 105 ös oktán miatt.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #658 Dátum: 2013. Május 10. - 20:54:50 »

Igen ez a mol 95 egy kalap sz.a.r. Már a régi 21 éves alfám is majd 2 literrel többet evett belőle Így csak az ottani benyával vagy adalékával nem stimmel valami. Én kizárólag csak omv kútnál tankoltam az autót egyetlen 1x a molnál pedig már több mint 1 éve megvan. Innen tom a fogyasztás növekedést is az ottani 95 ből. A maxx motiont most próbáltam ki, hogy "olcsóbb" lett a benzin. igaz most 30 liter etanollal van felesben keverve így a fogyi nem lesz hiteles/mérvadó de kijárom a tankot és akkor csak maxx motion lesz benne és meglátom a fogyit. Ha csak fél literrel enne kevesebbet a tiszta maxx motionnal mint a sima super 95 ből már a pénzemnél is lennék.  Bár az etanolos koktél szerintem a fogyi növekedés miatt ugyan annyira jön ki mintha tiszta benyát tankolnánk maximum annyi a haszna, hogy pucolja a motort a tisztább égés miatt meg talán alsó tartományban nyomatékosabb a 105 ös oktán miatt.

az etenolnak max 1 haszna van
mégpedig megújúló energia...
Naplózva

70/4334431
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #659 Dátum: 2013. Május 10. - 21:21:45 »

meg tisztító oldó hatása van illetve tisztábban is ég el mint a benzin ez is bizonyitott
Naplózva
Oldalak: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 57   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!