Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 00:38:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Ki, melyik olajat kultiválja inkább??
5W30 - 10 (15.6%)
5W40 - 33 (51.6%)
10W30 - 1 (1.6%)
10W40 - 20 (31.3%)
Összes szavazó: 64

Oldalak: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 57   Le
 
Szerző Téma: Kenőanyagok, üzemanyagok, adalékok LACETTI-hez  (Megtekintve 225380 alkalommal)
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #600 Dátum: 2013. Január 28. - 23:19:56 »

Sziasztok. lassan olajat kell cserélnem és a véleményetekre vagyok kiváncsi melyik olaj a jobb a castrol edge 5W-40 vagy a shell helix ultra 5w-40. jelenleg e két olaj között filózom melyik legyen mert mind a kettőről olvastam full szintetikusak és az api illetve acea osztályozások sem rosszak. köszi
Naplózva
cupika
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203


2.0 D Elite


« Hozzászólás #601 Dátum: 2013. Január 29. - 19:51:47 »

Sziasztok. lassan olajat kell cserélnem és a véleményetekre vagyok kiváncsi melyik olaj a jobb a castrol edge 5W-40 vagy a shell helix ultra 5w-40. jelenleg e két olaj között filózom melyik legyen mert mind a kettőről olvastam full szintetikusak és az api illetve acea osztályozások sem rosszak. köszi
Jó olaj mind a kettő. Castrolnál figyelj oda a csomagolásra - flakon kupakja(fekete- piros nem mindegy), 5 literes kiszerelést kétkedve fogadnék - gyártó honlapján én nem találtam 5 literes kiszerelést az én autómhoz való olaj esetében (castrol edge turbo diesel 5w40), sok ciril betűs felirat esetén nem biztos hogy megvenném. Gyártás dátumára figyelj oda.
Naplózva
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #602 Dátum: 2013. Január 29. - 22:37:07 »

ennyi a hamis olaj? vagy csak a castrol esetében ilyen rossz a helyzet? mert akkor maradok a shellnél. nálunk a közelben van egy homasita autófelszerelés áruház. ott rengeteg fajta olaj van. a hamisak inkább nem csak piacon meg ilyen helyeken vannak?
Naplózva
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #603 Dátum: 2013. Január 29. - 23:41:13 »

Azt nem értem, hogy a lacettibe elvileg mitől jobb egy 5w-30 as olaj amit a könyv is ír mint pl egy 5w-40 es aminek ugye relatíve magasabb a meleg oldali viszkozitási stabilitása. tehát értem ez alatt ha valaki egy nyári kánikulában pl 38C tolja az autót 4-5 ezres fordulattal vagy dugóban araszol stb akkor elvileg a 30 as olaj már a határon mozog, hogy kenjen rendesen és ne szakadjon meg az olajfilm. akkor ez mitől jobb a motornak??
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #604 Dátum: 2013. Január 30. - 01:43:27 »

Azt nem értem, hogy a lacettibe elvileg mitől jobb egy 5w-30 as olaj amit a könyv is ír mint pl egy 5w-40 es aminek ugye relatíve magasabb a meleg oldali viszkozitási stabilitása. tehát értem ez alatt ha valaki egy nyári kánikulában pl 38C tolja az autót 4-5 ezres fordulattal vagy dugóban araszol stb akkor elvileg a 30 as olaj már a határon mozog, hogy kenjen rendesen és ne szakadjon meg az olajfilm. akkor ez mitől jobb a motornak??
Olvasgasd a topikot volt erről és a tagok által használt és ajánlott olajokról is szó.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #605 Dátum: 2013. Január 30. - 10:51:18 »

elolvastam az egész 41 oldalnyi írást az olajok adalékok dologban de konkrétan nem derül ki mért jobb az 5w-30 as olaj a 40 esnél. Én meg nem is járok nyugdíjas tempóban/fordulattal (gyakori a 4-5 ezerig kihuzatás) így a nyári kánikula pl: tavaly is ami volt + a hajtós pörgetős vezetés mellé nem tom elegendő e a 30 as olaj. de aki szakértő a dologban illetve van tapasztalata az irja le. Mert nem szeretném, hogy egy egy kánikulai hajtás miatt hajtókaros legyen a motor mert az olaj nem bírta. köszi
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #606 Dátum: 2013. Január 30. - 11:24:10 »

elolvastam az egész 41 oldalnyi írást az olajok adalékok dologban de konkrétan nem derül ki mért jobb az 5w-30 as olaj a 40 esnél. Én meg nem is járok nyugdíjas tempóban/fordulattal (gyakori a 4-5 ezerig kihuzatás) így a nyári kánikula pl: tavaly is ami volt + a hajtós pörgetős vezetés mellé nem tom elegendő e a 30 as olaj. de aki szakértő a dologban illetve van tapasztalata az irja le. Mert nem szeretném, hogy egy egy kánikulai hajtás miatt hajtókaros legyen a motor mert az olaj nem bírta. köszi
Gyári ajánlás szerint elegendő a 30-as meleg oldali viszkozitás. A 40-es tartós nagy tempónál, utánfutó használatnál, "hegymászás" esetén hosszútávon hasznosabb lehet, hogy úgy mondjam, egyfajta túlbiztosítás. Nem kell azonban ennyire túlmisztifikálni a dolgot, ha betartod a gyári specifikációt, semmi baj nem lesz.
Naplózva
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #607 Dátum: 2013. Január 30. - 11:53:16 »

Értem. akkor a "száraz" húzatás meg nagyobb fordulat miatt nem kell a 40 es olaj csak extrém terhelés mellé. Igen már utána olvastam neten, hogy a 30as olaj adott meleg oldali hőmérséklet részen hígabb mint a 40 es. Ezzel akár üzemanyagot is lehet spórolni mert pl a motor üzemi hőfokánál jobban felhígul így kissebb az ellenállása is. Lehet akkor mégis 5w-30 ast teszek bele. a kérdés csak a márka meg api fokozat lesz. Esetleg konkrét ajánlat van ilyen olajra ami full szintetikus és jó minőségű? Ár annyira nem lényeg
Naplózva
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #608 Dátum: 2013. Január 30. - 12:08:50 »

http://castrolmintabolt.hu/webshop/product/castrol-magnatec-a3-b4-5w-30-4-literes/213/7933 Ezt találtam a castrol mintaboltban amit ajánlanak a lacettihez. innen érdemes megrendelni? a hamisítványok elkerülése végett? mert itt tuti nem hamis amit innen rendelnek szerintem
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #609 Dátum: 2013. Január 30. - 16:29:22 »

http://castrolmintabolt.hu/webshop/product/castrol-magnatec-a3-b4-5w-30-4-literes/213/7933 Ezt találtam a castrol mintaboltban amit ajánlanak a lacettihez. innen érdemes megrendelni? a hamisítványok elkerülése végett? mert itt tuti nem hamis amit innen rendelnek szerintem
Hogy "hígabb" vagy "sűrűbb" egy olaj az adott hőmérsékleten, ez erősen szubjektív és pontatlan meghatározás. Sokkal összetettebb és bonyolultabb annál, hogy ilyen mélységekbe menjünk. Nincs is értelme, nálunk sokkal képzettebb szakemberek már  "kitalálták" helyettünk.
Igen, jó a választásod. Bár van barátibb áron hasonló paraméterű olaj más márkából.
Minden esetre felesleges ennyit rágódni az olajcserén, általános, hétköznapi használat esetén nem lehet nagyot hibázni.
Naplózva
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #610 Dátum: 2013. Január 30. - 20:14:59 »

Hát ahhoz képest, hogy ez hivatalos castrol boltbol van és bizti eredeti nem is olyan rossz ár mert pl hipermarketben meg benzinkuton 12 alatt nem kapod meg a 4litert és még az se biztos, hogy eredeti. ennek tükrében szerintem jo ár
Naplózva
cupika
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203


2.0 D Elite


« Hozzászólás #611 Dátum: 2013. Január 30. - 20:37:39 »

http://castrolmintabolt.hu/webshop/product/castrol-magnatec-a3-b4-5w-30-4-literes/213/7933 Ezt találtam a castrol mintaboltban amit ajánlanak a lacettihez. innen érdemes megrendelni? a hamisítványok elkerülése végett? mert itt tuti nem hamis amit innen rendelnek szerintem
A rendelés helye jó, a forgalmazó megbízható, létező cég. A környékemen lévő szakszervízek viszont a magnatecet nem javasolják a lacettibe. Inkább a castrol edge sorozatát ajánlják. Árban nem drágább.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #612 Dátum: 2013. Január 30. - 20:46:11 »

Hát ahhoz képest, hogy ez hivatalos castrol boltbol van és bizti eredeti nem is olyan rossz ár mert pl hipermarketben meg benzinkuton 12 alatt nem kapod meg a 4litert és még az se biztos, hogy eredeti. ennek tükrében szerintem jo ár

A Castrol már sajnos rég nem az ami volt/A Magnatec az a legalaja ../
BP felvásárlása nem tett neki jót
Nem csak a hamisítás hanem a minőség is gond/Castrol Hungáriától származó-t is megette jópár autó/ sokan panaszkodnak,hogy elfogy az autóból és igen irreálisan drága.
5-30 v.5w40 teljesen mindegy hétköznapi felhasználás során
ami tapasztalatok alapján bevált Q8 5W40, Mobil ESP formula vagy 3000XE, ELF SXR ezek közül a Q8/6500Ft/4L/ a legolcsóbb a Mobil ESP/3500Ft/L a legdrágább
Naplózva

70/4334431
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #613 Dátum: 2013. Január 30. - 23:06:46 »

Na akkor most már tényleg nem tudom, melyik olaj legyen ha a castrol tényleg nem jó. És hol érdemes beszerezni olajat mert a hamisakról is hallani sajnos eleget
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #614 Dátum: 2013. Január 31. - 07:22:14 »

Na akkor most már tényleg nem tudom, melyik olaj legyen ha a castrol tényleg nem jó. És hol érdemes beszerezni olajat mert a hamisakról is hallani sajnos eleget

a lényeg a megbizható forrás én lehetőség szerint megpróbálom az imprtőrtől/GM esetén márkakereskedői hálozat/ venni..
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 57   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!