Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 18:19:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Ki, melyik olajat kultiválja inkább??
5W30 - 10 (15.6%)
5W40 - 33 (51.6%)
10W30 - 1 (1.6%)
10W40 - 20 (31.3%)
Összes szavazó: 64

Oldalak: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 57   Le
 
Szerző Téma: Kenőanyagok, üzemanyagok, adalékok LACETTI-hez  (Megtekintve 225739 alkalommal)
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #330 Dátum: 2010. Január 03. - 18:15:17 »

Nekem Castrol Edge 5-30 as van benne nem panaszkodik Kacsint
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #331 Dátum: 2010. Január 03. - 18:28:45 »

Nekem Castrol Edge 5-30 as van benne nem panaszkodik Kacsint
Most nekem is Magnatec 5w-40 van benne.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #332 Dátum: 2010. Január 03. - 18:41:17 »

Nekem Castrol Edge 5-30 as van benne nem panaszkodik Kacsint
Most nekem is Magnatec 5w-40 van benne.
Szerintem elég az 5w-s. Inkább fulszintetikust vegyél.
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #333 Dátum: 2010. Január 03. - 18:58:48 »

Nekem Castrol Edge 5-30 as van benne nem panaszkodik Kacsint
Most nekem is Magnatec 5w-40 van benne.
Szerintem elég az 5w-s. Inkább fulszintetikust vegyél.
Oké, de jelenleg pl a Castrol Edge 5w-30 drágább mint az Edge sport 0w-40

http://www.olajport.hu/webshop_termekek.php?st=0&kat=1568144
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #334 Dátum: 2010. Január 03. - 19:12:58 »

Nekem Castrol Edge 5-30 as van benne nem panaszkodik Kacsint
Most nekem is Magnatec 5w-40 van benne.
Szerintem elég az 5w-s. Inkább fulszintetikust vegyél.
Oké, de jelenleg pl a Castrol Edge 5w-30 drágább mint az Edge sport 0w-40

http://www.olajport.hu/webshop_termekek.php?st=0&kat=1568144
én ezért vettem mobil 1-et Kacsint
http://www.olajport.hu/webshop_termek.php?id=68129269&ref=webshop_termekek.php%3Fst%3D50%26kat%3D1568144%26ord%3D1%26sc%3Dasc
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #335 Dátum: 2010. Január 03. - 19:36:25 »

Ez sem rossz.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #336 Dátum: 2010. Január 04. - 10:38:36 »

Egy kérdés az olajszakikhoz: Érdemes-e esetleg Castrol Edge Sport 0W-40-es olajat tenni a kocsiba vagy ez már azért túlzás? Csak azért kérdezem, mert árban nem vészes a különbség (legalábbis az olajpot.hu-n Kacsint ), ráadásul én szinte kizárólag csak rövid távokon használom (1-5km), szóval nagyrészt fel sem tud melegedni a motor és az olaj, ami azért kopás szempontjából nem feltétlenül jó. Másrészt viszont mit szólna a motor egy ilyen vékony olajhoz?
Én edge sport asszem 0w-60-at nyomtam bele utoljára, mert néha azért megy 4ezer fölé a mutató. Sőt azelőtt is azt rakattam bele. Nekem prímán műkszik.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #337 Dátum: 2010. Január 05. - 01:06:44 »

Egy kérdés az olajszakikhoz: Érdemes-e esetleg Castrol Edge Sport 0W-40-es olajat tenni a kocsiba vagy ez már azért túlzás? Csak azért kérdezem, mert árban nem vészes a különbség (legalábbis az olajpot.hu-n Kacsint ), ráadásul én szinte kizárólag csak rövid távokon használom (1-5km), szóval nagyrészt fel sem tud melegedni a motor és az olaj, ami azért kopás szempontjából nem feltétlenül jó. Másrészt viszont mit szólna a motor egy ilyen vékony olajhoz?

Használd bátran! A W előtti szám a hidegindításkor mutatott viszkozitásra utal. Ez pedig még a szóban forgó "0W" olajok esetében is jóval nagyobb, mint az optimális. Vagyis még a 0W-s olajok is sűrűbbek hidegen, kellene. Az üzemi hőmérséklet közben jellemző viszkozitást pedig a második szám mutatja, a "40" függetlenül az első számtól.

Az Edge 5W-30 egyébként azért drágább, mert a VW csoport elnyújtott szervizciklusához (VW 504.00/507.00) készült speciális kenőanyag. (Ezért nem is szoktuk pl. Lacettibe sem ajánlani)
Naplózva

Pittike
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #338 Dátum: 2010. Január 10. - 18:30:25 »

Nos, úgy fest megoldódik ........ amely megfelel a Dexos 2-nek, a Fuchs TITAN GT1 ProFlex 5W-30. Január 1-től a gyárban is ezt az olajat töltik az új Opelekbe.
Elvileg 1-2 héten belül elérhető tőlünk az Olajport.hu-n, igaz árat egyelőre még nem tudok mondani.
Tudsz mondani árat?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #339 Dátum: 2010. Január 11. - 13:33:34 »

Nos, úgy fest megoldódik ........ amely megfelel a Dexos 2-nek, a Fuchs TITAN GT1 ProFlex 5W-30. Január 1-től a gyárban is ezt az olajat töltik az új Opelekbe.
Elvileg 1-2 héten belül elérhető tőlünk az Olajport.hu-n, igaz árat egyelőre még nem tudok mondani.
Tudsz mondani árat?

Persze. Illetve utána kell néznem. Mosolyog
Naplózva

Pittike
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #340 Dátum: 2010. Január 13. - 11:46:49 »

Nos, úgy fest megoldódik ........ amely megfelel a Dexos 2-nek, a Fuchs TITAN GT1 ProFlex 5W-30. Január 1-től a gyárban is ezt az olajat töltik az új Opelekbe.
Elvileg 1-2 héten belül elérhető tőlünk az Olajport.hu-n, igaz árat egyelőre még nem tudok mondani.
Tudsz mondani árat?

Persze. Illetve utána kell néznem. Mosolyog
Tegnap takarítottam kicsit. Átnéztem a folyadékokat. A hűtő min alatt, olaj sötét barna. Előkaptam a kézikönyvet és végignéztem a folyadék dolgokat. Kérdés:
- a szervo olaj csere mikor esedékes?
- a fékolaj 15ekm muszáj vagy használat szerint?
- hűtőfolyadékot év alapján, km alapján vagy foka szerint cseréljem?


Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #341 Dátum: 2010. Január 13. - 14:31:18 »

Nos, úgy fest megoldódik ........ amely megfelel a Dexos 2-nek, a Fuchs TITAN GT1 ProFlex 5W-30. Január 1-től a gyárban is ezt az olajat töltik az új Opelekbe.
Elvileg 1-2 héten belül elérhető tőlünk az Olajport.hu-n, igaz árat egyelőre még nem tudok mondani.
Tudsz mondani árat?

Persze. Illetve utána kell néznem. Mosolyog
Tegnap takarítottam kicsit. Átnéztem a folyadékokat. A hűtő min alatt, olaj sötét barna. Előkaptam a kézikönyvet és végignéztem a folyadék dolgokat. Kérdés:
- a szervo olaj csere mikor esedékes?
- a fékolaj 15ekm muszáj vagy használat szerint?
- hűtőfolyadékot év alapján, km alapján vagy foka szerint cseréljem?




Szervo olajat nem igazán szokták cserélni, csak ha gond van. Az enyémben 100.000 van. Mármint az olajban. Akkor szennyeződik nagyobb mértékben, ha valami gond van a rendszerben. Azt meg úgyis javítani kell. Olajat ráér akkor cserélni.

Fékolaj 2 évenként ajánlott (vizesedik, és attól romlik a forráspontja).

Hűtőfolyadék is 2-3 évente mehet - az általános javaslat szerint. Mondjuk én nem cserélgetem. Még vízpumpa cserénél sem. Nem kell szennyezni a környezetet ezekkel az agresszív cuccokkal fölöslegesen. Csak utántöltés. persze ha látod, hogy nagyon nem jól néz ki a cucc, akkor le kell cserélni, de csak úgy, mint a szervo olajnál: elsőként kideríteni, hogy mi dzsuvázta össze, javítani, majd tiszta folyadékkal feltölteni.
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #342 Dátum: 2010. Január 13. - 18:29:12 »

Nos, úgy fest megoldódik ........ amely megfelel a Dexos 2-nek, a Fuchs TITAN GT1 ProFlex 5W-30. Január 1-től a gyárban is ezt az olajat töltik az új Opelekbe.
Elvileg 1-2 héten belül elérhető tőlünk az Olajport.hu-n, igaz árat egyelőre még nem tudok mondani.
Tudsz mondani árat?

Persze. Illetve utána kell néznem. Mosolyog
Tegnap takarítottam kicsit. Átnéztem a folyadékokat. A hűtő min alatt, olaj sötét barna. Előkaptam a kézikönyvet és végignéztem a folyadék dolgokat. Kérdés:
- a szervo olaj csere mikor esedékes?
- a fékolaj 15ekm muszáj vagy használat szerint?
- hűtőfolyadékot év alapján, km alapján vagy foka szerint cseréljem?
Szervo olajat nem igazán szokták cserélni, csak ha gond van. Az enyémben 100.000 van. Mármint az olajban. Akkor szennyeződik nagyobb mértékben, ha valami gond van a rendszerben. Azt meg úgyis javítani kell. Olajat ráér akkor cserélni.
Fékolaj 2 évenként ajánlott (vizesedik, és attól romlik a forráspontja).
Hűtőfolyadék is 2-3 évente mehet - az általános javaslat szerint. Mondjuk én nem cserélgetem. Még vízpumpa cserénél sem. Nem kell szennyezni a környezetet ezekkel az agresszív cuccokkal fölöslegesen. Csak utántöltés. persze ha látod, hogy nagyon nem jól néz ki a cucc, akkor le kell cserélni, de csak úgy, mint a szervo olajnál: elsőként kideríteni, hogy mi dzsuvázta össze, javítani, majd tiszta folyadékkal feltölteni.
Oké.
Akkor most aktuális 4-5éves.
Még nem vészes, de erősen opálos.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #343 Dátum: 2010. Január 14. - 15:39:42 »

Az etilén-glykol alapú hagyományos "kék" fagyálló hivatalosan kettő évet bír, az etán-diol bázisú pirosakat pedig öt év után kellene cserélni. Lacettibe mindkettőt töltötték a gyárban, ezért meg kell nézni a szinét, hogy melyik van benne. Ha sötét vagy épp átlátszó (vízszínű) akkor csereérett csakúgy, mintha egyéb gyanús jelet látsz benne, pl. iszapszerű lerakódás, olaj, szennyeződés, stb..

Érdemes cserélni, mert a motormeghibásodások elég nagy százalékát a hűtőrendszer problémája okozza, sajnos Mo.-n nem divat sem a váltóolaj sem a hűtőfolyadék csere. Szervizben kell cseréltetni, ahol a veszélyes hulladékot megfelelően tudják kezelni és akkor nem lesz gond a környezetvédelemmel.

Mindenképpen olyat vegyél, ami aluhűtőkhöz is használható (rá van írva) bár a leggagyibbakat leszámítva ma már mindegyik ilyen, a koncentrátumot pedig feltétlenül hígítani kell.

Fékolaj, szervofolyadék: Stocz úr már megválaszolta Mosolyog
Naplózva

Pittike
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #344 Dátum: 2010. Január 14. - 15:44:46 »

Nos, úgy fest megoldódik ........ amely megfelel a Dexos 2-nek, a Fuchs TITAN GT1 ProFlex 5W-30. Január 1-től a gyárban is ezt az olajat töltik az új Opelekbe.
Elvileg 1-2 héten belül elérhető tőlünk az Olajport.hu-n, igaz árat egyelőre még nem tudok mondani.
Tudsz mondani árat?
Persze. Illetve utána kell néznem. Mosolyog

Kisebb magyarázkodásra kényszerülök: Rákérdeztem, január végén lesz ára az importőrnél, ami alapján mi is tudunk majd mondani. Egyelőre még csak hordósban van az országban, annak már van ára is... :S
Naplózva

Pittike
Oldalak: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 57   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!