Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 19:22:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Ki, melyik olajat kultiválja inkább??
5W30 - 10 (15.6%)
5W40 - 33 (51.6%)
10W30 - 1 (1.6%)
10W40 - 20 (31.3%)
Összes szavazó: 64

Oldalak: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 57   Le
 
Szerző Téma: Kenőanyagok, üzemanyagok, adalékok LACETTI-hez  (Megtekintve 225758 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #315 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 15:52:50 »

Szép jó Napot!:)

Ma délelőtt olajcsere.. + vettem én is ezt a sokat emlegetett Dyno tabit Mosolyog  Kíváncsi leszek a változásra  Mosolyog
Erről jut eszembe,használ még valaki Dyno tabit valaki a régiek közül?
Nekem jó volt, régen nem tettem bele, van még néhány darabom. Most lesz néhány hosszabb utam, akkor megint lehet, hogy teszek bele. Kérsz?
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #316 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 18:47:05 »

Szép jó Napot!:)

Ma délelőtt olajcsere.. + vettem én is ezt a sokat emlegetett Dyno tabit Mosolyog  Kíváncsi leszek a változásra  Mosolyog
Erről jut eszembe,használ még valaki Dyno tabit valaki a régiek közül?
Nekem jó volt, régen nem tettem bele, van még néhány darabom. Most lesz néhány hosszabb utam, akkor megint lehet, hogy teszek bele. Kérsz?
Nem köszi.Nem hiszek én ezekben.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Ati0128
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Hozzászólás #317 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 19:12:40 »

Szép jó Napot!:)

Ma délelőtt olajcsere.. + vettem én is ezt a sokat emlegetett Dyno tabit Mosolyog  Kíváncsi leszek a változásra  Mosolyog
Erről jut eszembe,használ még valaki Dyno tabit valaki a régiek közül?
Nekem jó volt, régen nem tettem bele, van még néhány darabom. Most lesz néhány hosszabb utam, akkor megint lehet, hogy teszek bele. Kérsz?
Nem köszi.Nem hiszek én ezekben.

Anno Opel Omegába tettem injektortisztítót...rátankoltam és úgy megindult mint a vaddisznó..de komoly..
Én sem nagyon hiszek ezekben a csodaszerekben, de az akkor bevállt az tuti.
Ez a tabi meg pár 100ft-ért ... hátha... Mosolyog
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #318 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 07:02:03 »

Szép jó Napot!:)

Ma délelőtt olajcsere.. + vettem én is ezt a sokat emlegetett Dyno tabit Mosolyog  Kíváncsi leszek a változásra  Mosolyog
Erről jut eszembe,használ még valaki Dyno tabit valaki a régiek közül?
Nekem jó volt, régen nem tettem bele, van még néhány darabom. Most lesz néhány hosszabb utam, akkor megint lehet, hogy teszek bele. Kérsz?
Szia.
Én 1 db-ot átvennék szívesen...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Üdv: ladlac
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #319 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 16:41:52 »

Szép jó Napot!:)

Ma délelőtt olajcsere.. + vettem én is ezt a sokat emlegetett Dyno tabit Mosolyog  Kíváncsi leszek a változásra  Mosolyog
Erről jut eszembe,használ még valaki Dyno tabit valaki a régiek közül?
Nekem jó volt, régen nem tettem bele, van még néhány darabom. Most lesz néhány hosszabb utam, akkor megint lehet, hogy teszek bele. Kérsz?
Szia.
Én 1 db-ot átvennék szívesen...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Üdv: ladlac
Szívesen, de csak ma, vagy holnap, mert vasárnaptól Hajdúszoboszlón leszünk. Mától 24.-ig csak Lacettit vezetek! Azt viszont örömmel!Keress meg! Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ss26
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Hozzászólás #320 Dátum: 2009. Október 19. - 13:35:17 »

Sziasztok!
Castrol Magnatec 5W40 megfelelő olaj?
Mindenképpen 5W40-est akarok belerakni, csak nem tudom, hogy megfelel-e az előírásoknak...
ss26
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #321 Dátum: 2009. Október 19. - 14:11:31 »

Sziasztok!
Castrol Magnatec 5W40 megfelelő olaj?
Mindenképpen 5W40-est akarok belerakni, csak nem tudom, hogy megfelel-e az előírásoknak...
ss26
Szerintem igen, én is azt használom.
Naplózva


LPG
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #322 Dátum: 2009. Október 19. - 14:17:27 »

Sziasztok!
Castrol Magnatec 5W40 megfelelő olaj?
Mindenképpen 5W40-est akarok belerakni, csak nem tudom, hogy megfelel-e az előírásoknak...
ss26

Nekem is van. Pittikétól az olajport.hu-n kedvezményesen megkapod klubtagságra hivatkozva. Én most vettem, 4 liter kell belőle.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #323 Dátum: 2009. Október 20. - 08:17:24 »

Sziasztok!
Castrol Magnatec 5W40 megfelelő olaj?
Mindenképpen 5W40-est akarok belerakni, csak nem tudom, hogy megfelel-e az előírásoknak...
ss26

Nekem is van. Pittikétól az olajport.hu-n kedvezményesen megkapod klubtagságra hivatkozva. Én most vettem, 4 liter kell belőle.
3,75...  Kacsint Kacsint Kacsint
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #324 Dátum: 2009. Október 20. - 12:04:17 »

Sziasztok!
Castrol Magnatec 5W40 megfelelő olaj?
Mindenképpen 5W40-est akarok belerakni, csak nem tudom, hogy megfelel-e az előírásoknak...
ss26

Nekem is van. Pittikétól az olajport.hu-n kedvezményesen megkapod klubtagságra hivatkozva. Én most vettem, 4 liter kell belőle.
3,75...  Kacsint Kacsint Kacsint
Hivatalosan.
Az enyém mindig elnyeli a 4 L-es flaska teljes tartalmát.
Naplózva
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #325 Dátum: 2009. Október 30. - 19:49:50 »

Motorolajból típusváltás: Castrol SLX 0W-30, alapjáraton hallhatóan csendesebben jár vele a motor. GM minősítés is van rajta, csere periódus 30 ekm. Olajszaki mit szól hozzá?
0
W-30? Nem maradt le egy számjegy?
Casrol SLX LongTec 0W-30. Minősítések: SAE 0W-30, API SL/CF, ACEA A3/B3/B4, VW 502 00 / 505 00, MB229.3 / 229.5, BMW Longlife-01, GM-LL-A-025, GM-LL-B-025.
Lassan eltelt 1 év és ~10 ezer km, labor nélkül- láthatóan jobb képességű a Long Tec, (teszt: ma évfordulóm lévén kicsit elnehezült a lábam... úgy 120 fölé is)
Naplózva
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #326 Dátum: 2009. November 04. - 17:58:44 »

Motorolajból típusváltás: Castrol SLX 0W-30, alapjáraton hallhatóan csendesebben jár vele a motor. GM minősítés is van rajta, csere periódus 30 ekm. Olajszaki mit szól hozzá?
0
W-30? Nem maradt le egy számjegy?
Casrol SLX LongTec 0W-30. Minősítések: SAE 0W-30, API SL/CF, ACEA A3/B3/B4, VW 502 00 / 505 00, MB229.3 / 229.5, BMW Longlife-01, GM-LL-A-025, GM-LL-B-025.
Lassan eltelt 1 év és ~10 ezer km, labor nélkül- láthatóan jobb képességű a Long Tec, (teszt: ma évfordulóm lévén kicsit elnehezült a lábam... úgy 120 fölé is)
Bocs! A 120 után nem írtam dimenziót, de jobb is!
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #327 Dátum: 2009. November 06. - 11:51:23 »

Nos, úgy fest megoldódik a Chevrolet és Opel részecskeszűrős motorok kenőanyagait körülvevő káosz:

A probléma az volt, hogy a GM-LL-B-025 dízel előírás 1%-nál magasabb hamutartalmat ír elő, ami a dízel részecskeszűrők számára nem a legideálisabb. Amelyik olaj csökkentett hamutartalma miatt mondjuk ACEA C3 jóváhagyással rendelkezett, az nem kaphatta meg a GM minősítést, így vagy a motor kapott megfelelő olajat, vagy a részecskeszűrő.

Chevy-nél annyival volt kedvezőbb a helyzet, hogy a gyártó nem írta elő a GM jóváhagyású olajakat, így a VM Motori 2.0 dízeleihez használható volt ACEA C3, MB 229.31 szerinti csökkentett hamutartalmú kenőanyag.

2010. Január 1-től minden -európai piacon értékesített- új GM személygépkocsi motorolaj előírása GM Dexos 2, amely már számos egyéb mellett csökkentett hamutartalmat ír elő. A Dexos 2 visszavelé kompatibilis a Dexos 1-gyel, amely egyes amerikai benzinmotoros típusok előírása lesz, illetve a GM-LL-A/B-025 -tel és az ACEA A3/B4/C3-mal. Vagyis a Dexos 2 olajok minden eddigi Opel és Chevrolet (Daewoo) gépkocsiba alkalmazhatóak.

Az első és -egy ideig- egyetlen motorolaj, amely megfelel a Dexos 2-nek, a Fuchs TITAN GT1 ProFlex 5W-30. Január 1-től a gyárban is ezt az olajat töltik az új Opelekbe.

Elvileg 1-2 héten belül elérhető tőlünk az Olajport.hu-n, igaz árat egyelőre még nem tudok mondani.
Naplózva

Pittike
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #328 Dátum: 2009. November 07. - 11:18:16 »


Bocs! A 120 után nem írtam dimenziót, de jobb is!
Belőled sem lesz egyhamar nyugdíjas(vezető).  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #329 Dátum: 2010. Január 03. - 18:04:52 »

Egy kérdés az olajszakikhoz: Érdemes-e esetleg Castrol Edge Sport 0W-40-es olajat tenni a kocsiba vagy ez már azért túlzás? Csak azért kérdezem, mert árban nem vészes a különbség (legalábbis az olajpot.hu-n Kacsint ), ráadásul én szinte kizárólag csak rövid távokon használom (1-5km), szóval nagyrészt fel sem tud melegedni a motor és az olaj, ami azért kopás szempontjából nem feltétlenül jó. Másrészt viszont mit szólna a motor egy ilyen vékony olajhoz?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 57   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!