Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 21:33:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Ki, melyik olajat kultiválja inkább??
5W30 - 10 (15.6%)
5W40 - 33 (51.6%)
10W30 - 1 (1.6%)
10W40 - 20 (31.3%)
Összes szavazó: 64

Oldalak: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 57   Le
 
Szerző Téma: Kenőanyagok, üzemanyagok, adalékok LACETTI-hez  (Megtekintve 225829 alkalommal)
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #285 Dátum: 2009. Július 07. - 16:11:54 »

LACETTIBBNEK üzenem!!!

Castrol Magnatec nem jó a dízel lacsinak, tudja ugyan ACEA C3-at, de nem tudja a MB229.31-t. csak MB229.3.
Legjobb olaj bele Castrol Edge Turbo Dízel 5W40. Hétfőn került a gépbe, 17.000 km nél olajcsere, 2. kötelező szervíz volt.
Javaslat, mert én szívtam, minden alkatrészt (olaj, olajszűrő, levegőszürő, pollen szürő) rendeld meg a neten keresztül, mert több ezret takaríthatsz meg. Olajat olajport.hu, két nap megjön és kedvezményt is kapsz, ha beírod lacetti klubbos neved.
Köszi  tanácsokat!
A Magnatec Diesel 5W-40 B4 olaj adatait a netről néztem meg, és itt az alábbi adatok vannak mindenhol feltüntetve:

Minősítések és jóváhagyások
API CF
ACEA A3/B3/B4, C3
MB 229.31
VW 502 00/505 00

Megrendeltem ezt az olajat az olajport.hu-n, és tényleg jóval olcsóbban és 10% kedvezménnyel pittike pontos időben le is szállította. Ezúton is kösz!
Hazamegyek és megnézem az olaj dobozát, hogy mi van ráírva.
MB 229.31 vagy MB 229.3?
Mert ezek szerint nem lehet hinni az internetes adatoknak?
Ezeket a filtereket hol lehet megrendelni a neten, mert én az első szervizemnél keresgettem, de nem nagyon találtam?


Igazán nincs mit! Mosolyog
Naplózva

Pittike
lacettibb
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


sw 2.0 dízel Platinum


WWW
« Hozzászólás #286 Dátum: 2009. Július 08. - 11:46:13 »

LACETTIBBNEK üzenem!!!

Castrol Magnatec nem jó a dízel lacsinak, tudja ugyan ACEA C3-at, de nem tudja a MB229.31-t. csak MB229.3.
Legjobb olaj bele Castrol Edge Turbo Dízel 5W40. Hétfőn került a gépbe, 17.000 km nél olajcsere, 2. kötelező szervíz volt.
Javaslat, mert én szívtam, minden alkatrészt (olaj, olajszűrő, levegőszürő, pollen szürő) rendeld meg a neten keresztül, mert több ezret takaríthatsz meg. Olajat olajport.hu, két nap megjön és kedvezményt is kapsz, ha beírod lacetti klubbos neved.
Köszi  tanácsokat!
A Magnatec Diesel 5W-40 B4 olaj adatait a netről néztem meg, és itt az alábbi adatok vannak mindenhol feltüntetve:

Minősítések és jóváhagyások
API CF
ACEA A3/B3/B4, C3
MB 229.31
VW 502 00/505 00

Megrendeltem ezt az olajat az olajport.hu-n, és tényleg jóval olcsóbban és 10% kedvezménnyel pittike pontos időben le is szállította. Ezúton is kösz!
Hazamegyek és megnézem az olaj dobozát, hogy mi van ráírva.
MB 229.31 vagy MB 229.3?
Mert ezek szerint nem lehet hinni az internetes adatoknak?
Ezeket a filtereket hol lehet megrendelni a neten, mert én az első szervizemnél keresgettem, de nem nagyon találtam?


Igazán nincs mit! Mosolyog
Megnéztem otthon az olaj dobozán is a minősítést, és ezek szerint lehet hinni az internetnek, mert a csomagoláson is az előírtnak megfekelő minősítések szerepelnek.
API CF
ACEA A3/B3/B4, C3
MB 229.31
VW 502 00/505 00


Nem tudom, te honnan vetted az MB 229.3-at?
Naplózva

Ne dobd a használt zoknid kifordítva a szennyestartóba!
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #287 Dátum: 2009. Július 08. - 12:23:08 »

LACETTIBBNEK üzenem!!!

Castrol Magnatec nem jó a dízel lacsinak, tudja ugyan ACEA C3-at, de nem tudja a MB229.31-t. csak MB229.3.
Legjobb olaj bele Castrol Edge Turbo Dízel 5W40. Hétfőn került a gépbe, 17.000 km nél olajcsere, 2. kötelező szervíz volt.
Javaslat, mert én szívtam, minden alkatrészt (olaj, olajszűrő, levegőszürő, pollen szürő) rendeld meg a neten keresztül, mert több ezret takaríthatsz meg. Olajat olajport.hu, két nap megjön és kedvezményt is kapsz, ha beírod lacetti klubbos neved.
Köszi  tanácsokat!
A Magnatec Diesel 5W-40 B4 olaj adatait a netről néztem meg, és itt az alábbi adatok vannak mindenhol feltüntetve:

Minősítések és jóváhagyások
API CF
ACEA A3/B3/B4, C3
MB 229.31
VW 502 00/505 00

Megrendeltem ezt az olajat az olajport.hu-n, és tényleg jóval olcsóbban és 10% kedvezménnyel pittike pontos időben le is szállította. Ezúton is kösz!
Hazamegyek és megnézem az olaj dobozát, hogy mi van ráírva.
MB 229.31 vagy MB 229.3?
Mert ezek szerint nem lehet hinni az internetes adatoknak?
Ezeket a filtereket hol lehet megrendelni a neten, mert én az első szervizemnél keresgettem, de nem nagyon találtam?


Igazán nincs mit! Mosolyog
Megnéztem otthon az olaj dobozán is a minősítést, és ezek szerint lehet hinni az internetnek, mert a csomagoláson is az előírtnak megfekelő minősítések szerepelnek.
API CF
ACEA A3/B3/B4, C3
MB 229.31
VW 502 00/505 00


Nem tudom, te honnan vetted az MB 229.3-at?
Az egyik korábbi kommentemhez csatoltam egy az olajos flakonról képet ott jól látható, hogy tudja. Olvass vissza és megláthatod.
Naplózva

cupika
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203


2.0 D Elite


« Hozzászólás #288 Dátum: 2009. Július 08. - 22:45:34 »

Elég nagy a vita úgy látom a dízeles lacetti kenőolaja terén.
Infok szedése:
- olajdoktor - több fórum és honlap
- olajport
- castrol honlap
- pdtdi motorokkal szerelt márkákat forgalmazók
- tdci motorokkal szerelt autókat forgalmazók
- a megyében található chevrolet szalonok.
Pl egy válasz:
- Tisztelt Varga úr!
Autójának az olajcsere ciklusa 15000 km.
A Castrol kenési táblázata alapján  elsődlegesen a EDGE Turbó dízel 5W-40-es olajat javasolja, ami hosszú csereperiódusú olaj.
http://www.ripca.hu/termekek?PID=32514&op=product
Az új minősítései alapján azonban a  Magnatec 5W-40 C3 is megfelelő.
http://www.ripca.hu/termekek?PID=32564&op=product
De te írtad, hogy még 15 ezret sem ment az autó, amibe megjegyzem az írásod szerint nem teljesen szintetikus motorolajat raktak. Ahová én vittem az autót, két kérdést raktak fel az olajjal kapcsoaltban:
- teljesen szintetikus?
- teljesíti a gyártó által előírtakat?
A dízeles lacettire vonatkozó gépkönyv és a gyártó (VM motori) honlap full szintetikus motorolajat ír elő a motorhoz. A magnatecnek két fajtája van:
CASTROL MAGNATEC 5W-40 C3:
A Castrol Magnatec egyedi részszintetikus alapolaja rendkívül erős kenőfilmet épít fel. A motor hosszú ideig megőrzi kifogástalan teljesítőképességét.
CASTROL MAGNATEC DIESEL 5W-40
A Castrol Magnatec Diesel teljesen szintetikus összetevőket tartalmazó alapolaja tartósan kifogástalan működést eredményez. A dízelmotor hosszú ideig megőrzi kifogástalan teljesítőképességét.
Az edge:
CASTROL EDGE TURBO DIESEL SAE 5W-40
A Castrol több mint 100 éve kínál különböző motorolajokat az autókhoz. Az új EDGE sorozat a Castrol mindeddig legteljesebb választékot nyújtó, legjobb tapasztalatainkat és tudásunkat ötvöző termékcsaládja, amely a legkritkusabb követelményeknek is megfelel. A Castrol EDGE motorolajok szintetikus technológiával gyártott alapolajból készülnek azoknak a megalkuvást nem ismerő autósoknak akiknek hozzánk hasonlóan mindenük az autó.
Megbízható védelmet nyújt a normál szervízciklussal használt dízelmotoroknak
Meggátolja a lerakódások kialakulását
A legjobb megoldás a turbófeltöltővel és intercoolerrel szerelt dízelmotorokhoz (a PD TDI-hez is).
A legjobb teljesítmény elérése érdekében szintetikus technológiával készül
Jóváhagyások és minősítések
API SM/CF
ACEA A3/B3, A3/B4, C3
BMW Longlife-04
Ford WSS-M2C917-A
MB-Approval 229.51
VW 502 00/ 505 00/ 505 01
Info: castrol.com
Nem értem, ha jó az olaj a fenti márkáknak, akkor neked miért nem? Castroléktól is azt a választ kaptam, hogy az edge turbo jobb, a részecske szürős, turbo dízel motorokhoz. A Lacetti dízelek pedig ilyenek: részecskeszűrős, turbo, intercooler. Hidd el, nem azon a pár száz forinton fog múlni, ami a két olaj típus közötti különbség. Inkább örülj annak, hogy van egy olyan autód, ami elég kurens motorral van szerelve és vigyázz rá. A fenti márkák tulajdonosai is csak néznek, mikor egy-egy piros lámpánál állva hagyom őket. De Te tudod.

Korábbi törzstagokat idézve:
"Mindenki azt tesz bele amit akar."
Azért én hiszek régebbi lacetti tulajdonosoknak, motorolajhoz értőknek.
Ha végig olvasod az olajjal foglalkozó fórumot, megtalálod kérdésedre a választ. Ha pedig ez sem győz meg, akkor kérdezgesd végig te is az összes olajjal foglalkozó szakikat.
Én csak segíteni akartam.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 08. - 23:04:29 írta cupika » Naplózva
Evil
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Hozzászólás #289 Dátum: 2009. Július 22. - 15:03:59 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Q8 olajokkal? melyiket érdemes tenni a lacsiba ugyanis nekem 75e km van benne, mehet bele a 5w-s olaj vagy inkább 10w?
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #290 Dátum: 2009. Július 22. - 17:38:40 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Q8 olajokkal? melyiket érdemes tenni a lacsiba ugyanis nekem 75e km van benne, mehet bele a 5w-s olaj vagy inkább 10w?
A Q8 olajról nem tudok véleményt mondani, soha nem használtam. 5w-t viszont nyugodtan tehetsz bele.
Nekem is olyan van benne, nem eszi, nem fogy belőle. A motorban 99e km van.
Naplózva


LPG
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #291 Dátum: 2009. Július 22. - 19:06:38 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Q8 olajokkal? melyiket érdemes tenni a lacsiba ugyanis nekem 75e km van benne, mehet bele a 5w-s olaj vagy inkább 10w?
A Q8 olajról nem tudok véleményt mondani, soha nem használtam. 5w-t viszont nyugodtan tehetsz bele.
Nekem is olyan van benne, nem eszi, nem fogy belőle. A motorban 99e km van.

A Q8-s olaj egy Kuvaiti olaj tehát arab olaj, Magyarországon nem egy agyon reklámozott olaj kitűnő termék, az ára pedig jóval kedvezőbb mint a többi agyon reklámozott olajnak!
Naplózva

Evil
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Hozzászólás #292 Dátum: 2009. Július 22. - 20:03:26 »

Köszönöm a válaszokat!

Én is ezeket hallottam a Q8-ról, van egy ismerősöm aki Wv sharan-ba rakja mióta megvette vagy 3éve és azóta csak ezt mást nem, másrészről azért kérdeztem hogy rakhatom e bele az 5w40-et mert mivel második  tulaj vagyok az előző tulaja valaMIÉRT A 3. szervíznél 10w40-est rakatott vAgy rakott a szervíz bele és azóta az van benne, ez nem gond? jah és félszintetikus vagy részszintetikust vegyek bele? és 5w30VAGY 5w40? 10-11e km után le szoktam cserélni az olajat.
Naplózva
Evil
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Hozzászólás #293 Dátum: 2009. Július 24. - 15:44:44 »

Tudna valaki segíteni a fenti kérdésekben ?
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #294 Dátum: 2009. Július 24. - 20:02:26 »

Tudna valaki segíteni a fenti kérdésekben ?

A téma korában is szerepelt már csatolok két véleményt:

Idézetet írta: Pittike - 2009. Március 23. - 23:58:13
Elvileg a márkaszervizben 5W-30 -as ACEA C3 olajat kellene, hogy beletöltsenek, GM-et vagy más márkát.

De láttam én már csodát...

A részszintetikus 10W-40 egy új autóba nem az optimális választás, pláne városi használatban inkább 5W-40 kellene, méginkább a belevaló 5W-30. Sajnos sok helyen 10W-40 -et raknak a Lacsikba, nem tudom miért. Talán mert olcsóbb és többet tudnak rátenni, vagy mert kevesebbet fogyaszt a motor, és nem fogod visszavinni gariban olajfogyasztási tünetekkel.
Én egyetlen különbséget ÉREZTEM a 10/40 és az 5/30 között. Mivel csillag garázsban áll, a hidegben hamarabb válik kezessé a váltó. Egyéb tünete nem volt... ezért elgondolkodtam, hogy az árkülönbség megéri-e?
Naplózva

kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #295 Dátum: 2009. Július 26. - 06:49:41 »

...
Én egyetlen különbséget ÉREZTEM a 10/40 és az 5/30 között. Mivel csillag garázsban áll, a hidegben hamarabb válik kezessé a váltó. Egyéb tünete nem volt... ezért elgondolkodtam, hogy az árkülönbség megéri-e?
Igazán nem kötözködésképpen, de érdekelne, hogy a MOTORolajnak mi köze van a VÁLTÓ kezességéhez...?
Nem jól tudom, hogy a motorolaj a motort keni, a váltóolaj meg a váltót...?
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #296 Dátum: 2009. Július 26. - 07:47:58 »

...
Én egyetlen különbséget ÉREZTEM a 10/40 és az 5/30 között. Mivel csillag garázsban áll, a hidegben hamarabb válik kezessé a váltó. Egyéb tünete nem volt... ezért elgondolkodtam, hogy az árkülönbség megéri-e?
Igazán nem kötözködésképpen, de érdekelne, hogy a MOTORolajnak mi köze van a VÁLTÓ kezességéhez...?
Nem jól tudom, hogy a motorolaj a motort keni, a váltóolaj meg a váltót...?

Ha figyelmesebb vagy akkor rájöttél volna, hogy 2 korábbi véleményt idéztem és nem az én nevem alatt adod tovább idézetként!!!!!!!!!!!!
Ha már bele akarsz kötni valamibe legyél figyelmesebb pontosabb!!
"A téma korában is szerepelt már csatolok két véleményt:"
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 26. - 07:53:23 írta sebijoe » Naplózva

kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #297 Dátum: 2009. Július 26. - 08:23:33 »

...
Én egyetlen különbséget ÉREZTEM a 10/40 és az 5/30 között. Mivel csillag garázsban áll, a hidegben hamarabb válik kezessé a váltó. Egyéb tünete nem volt... ezért elgondolkodtam, hogy az árkülönbség megéri-e?
Igazán nem kötözködésképpen, de érdekelne, hogy a MOTORolajnak mi köze van a VÁLTÓ kezességéhez...?
Nem jól tudom, hogy a motorolaj a motort keni, a váltóolaj meg a váltót...?

Ha figyelmesebb vagy akkor rájöttél volna, hogy 2 korábbi véleményt idéztem és nem az én nevem alatt adod tovább idézetként!!!!!!!!!!!!
Ha már bele akarsz kötni valamibe legyél figyelmesebb pontosabb!!
"A téma korában is szerepelt már csatolok két véleményt:"
Kérlek ne kezd már megint...
Mint írtam, nem kötözködésképpen kérdeztem... Már ha figyelmesebb vagy. Bár lehet, hogy ez hihetetlen számodra, de tényleg így gondoltam.
És ha figyelmesebb vagy, akkor úgy idézel, hogy az egyértelmű legyen. Nekem is, másoknak is.
És bocs, hogy emiatt nem sikerült elsőre kiszűrnöm, hogy meddig tart a hónapokkal előbbi (két) vélemény/hozzászólás, és hol kezdődik a Tiéd. Ami a jelek szerint nem is volt...
És külön elnézésedet kérem azért, hogy Te neved alatt megjelenő hozzászólásokat a Te hozzászólásaidként értelmezem.

Részemről a téma ezen része lezárva.
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #298 Dátum: 2009. Július 26. - 11:15:53 »

Köszönöm a válaszokat!

Én is ezeket hallottam a Q8-ról, van egy ismerősöm aki Wv sharan-ba rakja mióta megvette vagy 3éve és azóta csak ezt mást nem, másrészről azért kérdeztem hogy rakhatom e bele az 5w40-et mert mivel második  tulaj vagyok az előző tulaja valaMIÉRT A 3. szervíznél 10w40-est rakatott vAgy rakott a szervíz bele és azóta az van benne, ez nem gond? jah és félszintetikus vagy részszintetikust vegyek bele? és 5w30VAGY 5w40? 10-11e km után le szoktam cserélni az olajat.
Tudna valaki segíteni a fenti kérdésekben ?
Van egy szavazásunk erről, legfelül. Te is láthatod, az általad említett olajok szerepelnek benne, éppen azért mert ezeket az olajokat használjuk általában. Az is látszik a szavazás eredményén, hogy nincs egyértelmű "győztes". Ha 10 ezrenként cserélsz olajat, szerintem jó az 5w40.

Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #299 Dátum: 2009. Július 26. - 11:48:08 »

...
Én egyetlen különbséget ÉREZTEM a 10/40 és az 5/30 között. Mivel csillag garázsban áll, a hidegben hamarabb válik kezessé a váltó. Egyéb tünete nem volt... ezért elgondolkodtam, hogy az árkülönbség megéri-e?
Igazán nem kötözködésképpen, de érdekelne, hogy a MOTORolajnak mi köze van a VÁLTÓ kezességéhez...?
Nem jól tudom, hogy a motorolaj a motort keni, a váltóolaj meg a váltót...?

Ha figyelmesebb vagy akkor rájöttél volna, hogy 2 korábbi véleményt idéztem és nem az én nevem alatt adod tovább idézetként!!!!!!!!!!!!
Ha már bele akarsz kötni valamibe legyél figyelmesebb pontosabb!!
"A téma korában is szerepelt már csatolok két véleményt:"
Sebi! Ha segíteni akarsz valakinek, légyszi olyan hsz.-t idézz amitől okosabbak leszünk....( ez a motorolaj-váltó kombó nem ilyen volt )

És nem kell rögtön veszekedni, nem nagyon látom értelmét a csapkodásnak.
Nem szoktuk ezt itt meg, talán nem is szeretnénk...

Kösz! Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 57   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!