Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 16. - 21:28:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Le
 
Szerző Téma: Libegő motorháztető  (Megtekintve 75172 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #45 Dátum: 2007. November 03. - 16:43:34 »

Tegnap megnéztem én is a motorháztetőt, amikor ciripelő hangot adott nagyobb sebességnél, ill. rosszabb úton. Amennyit láttam a tető első sarkaiból, abból azt szűrtem le, hogy libeg az ötajtósé is. De nem mondanám, hogy jobban, mint egy centi. Vagy még annyit sem.
Ma elkezdtem logikusan keresni a hibát, miért csak a bal oldalról jön a ciripelés. Megrángattam, megnyomkodtam a tetőt elöl-hátul, de így álló helyzetben is csak a bal oldal. Ami még furcsább volt, hogy nem az eleje, ami a zsanértól távol van, hanem a zsanérhoz közel ciripel. Ott meg csak egy valami van, ami csupán bal oldalt található. Az ablakmosó vezetéke (ill. egy műanyag toldat a csövön) átmegy a szigetelőcsík felett, -de inkább- azt lenyomva átmegy rajta. Úgy érzékeltem, ez nyekeg. Szilikonnal befújtam, megszűnt a nyekegés. Kíváncsi leszek, hogy menet közben jelentkezni fog-e?
Ami az eredeti problémát -vagyis a motorháztető libegését- illeti, a két sarkon lévő gumibakon kellett egy kicsit felfelé állítani, mert volt holtjáték lecsukott állapotban, le tudtam kicsit nyomni. Most sem középen, sem a két szélén nincs mozgás.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #46 Dátum: 2007. November 04. - 19:09:04 »

Hallo! Ma végre egy kicsit meghuzattam, és semmi! Lehet, hogy megcsináltam!?! Olvassátok vissza a leirtakat, hogy mit míveltem vele, akit érdekel! Hamarosan ujabb próba lesz, majd beszámolok. Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #47 Dátum: 2007. November 06. - 11:41:39 »

A tapasztalatok szerint az ültetés BIZTOSAN használ a jelenség ellen... (főleg, ha nem is jelentkezett előtte sem...  Kacsint Vigyorog Kacsint Vigyorog)
Csak nem mindenki - köztünk én sem - erre a megoldásra vár...

Noracz cartársnő!
Van már valami infód arról, hogy mégis milyen alkatrészt óhajtott (volna) megrendelni a szervized a jelenség ellen...?
Jövő héten megyek az enyémmel második kötelező szervizre, de az "én" szervizem nem tudott semmi fejleményről a dolog lényegét tekintve, ezért esetleg felvilágosítanám őket!

Előre is köszi:
kripic
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 06. - 11:47:58 írta kripic » Naplózva
noracz
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Hozzászólás #48 Dátum: 2007. November 07. - 17:11:56 »

Kedves kripic és többiek!

Fejlemény most csak annyi, hogy jövö héten én is viszem kötelezö szervízre Lacit, de mivel elköltöztünk, Budapest helyett Sopronban fogják kezelni a járgányt. Telefonban megemlítettem a motorháztetö dolgot az új szervízesnek is, aki TUDOTT róla, és azt mondta, hogy volt már két ilyen esete, amit jelentett a központjuknak. Ezekre konkrét reagálás még nem érkezett, de a pali biztos benne, hogy valamit ki fognak dolgozni ez ügyben. Megpróbálom megszerezni a címet, ahova ö is "jelentget" és elkezdem rágni a fülüket. Ha Ti is segítetek, szerintem eredményesebbek leszünk! Senki nem szeret sokáig több "feldühödött" vevövel foglalkozni!!!
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #49 Dátum: 2007. November 07. - 17:49:38 »

Kedves kripic és többiek!
Fejlemény most csak annyi, hogy jövö héten én is viszem kötelezö szervízre Lacit, de mivel elköltöztünk, Budapest helyett Sopronban fogják kezelni a járgányt. Telefonban megemlítettem a motorháztetö dolgot az új szervízesnek is, aki TUDOTT róla, és azt mondta, hogy volt már két ilyen esete, amit jelentett a központjuknak. Ezekre konkrét reagálás még nem érkezett, de a pali biztos benne, hogy valamit ki fognak dolgozni ez ügyben. Megpróbálom megszerezni a címet, ahova ö is "jelentget" és elkezdem rágni a fülüket. Ha Ti is segítetek, szerintem eredményesebbek leszünk! Senki nem szeret sokáig több "feldühödött" vevövel foglalkozni!!!

Szia Noracz, és köszi!

Sajna idáig - mármint, hogy tudnak a jelenségről, és jelentették a dolgot a "központnak"... -  az "én" szervizem már januárban (ha jól számolom, ennek több mint 10 hónapja!!!) eljutott - állítólag. Ja, és persze ők is "biztosak benne, hogy hamarosan megkapják az itinert a szervizközponttól..." És azóta semmi... 
Úgyhogy ha a "te" szervized hatékonyabb - amit nem nagyon hiszek az eddigiek fényében, mégiscsak egy márkaszerviz az is (gondolom) - , én szívesen elmegyek akár Sopronba is egyet pampogni, meg asztalt csapkodni, meg anyázni, CSAK TÖRTÉNJEN MÁR VALAMI ÉRDEMLEGES!!!

üdv:
kripic
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #50 Dátum: 2007. November 09. - 20:27:03 »

Kripic!
Látod, hogy van impozáns kivitele is annak a motorháztető-lefogatónak?  Vigyorog Ennek biztosan nem libeg!
Még mindig nem jött meg a kedved hozzá?  Vigyorog
Bocsi, de nem tudtam kihagyni, amikor megláttam a képet, egyből eszembe jutottál!
Ugye nincs harag? Ígérem ez volt az utolsó!
Üdv!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #51 Dátum: 2007. November 09. - 20:32:43 »

Hello! Hétvégén a fiam megy autópályán oda-vissza Kecskemétre, most eldől végre, hogy tényleg megcsináltam-e a motortértetőt. Druk-druk! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #52 Dátum: 2007. November 11. - 09:25:02 »

Kripic!
Látod, hogy van impozáns kivitele is annak a motorháztető-lefogatónak?  Vigyorog Ennek biztosan nem libeg!
Még mindig nem jött meg a kedved hozzá?  Vigyorog
Bocsi, de nem tudtam kihagyni, amikor megláttam a képet, egyből eszembe jutottál!
Ugye nincs harag? Ígérem ez volt az utolsó!
Üdv!
Menj már, mitől lenne harag... Kacsint Ezt a töketlenkedést, ami a GM részéről ezügyben (is) megnyilvánul, csakis kellő mennyiségű humorral felvértezve lehet elviselni...
A megoldás egyébként tökéletes, a kép impozáns, egyetlen ok miatt nem fogom mégsem alkalmazni: A legjobban a fehér felirat mellett mutat, és hát ugye nálam fehér alapon fehér betük... Antagonisztikus ellentét... Vigyorog
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #53 Dátum: 2007. November 11. - 11:07:36 »

Szerintem azt a kis "kéket" bárki elcserélné a sajátjára. Már csak a fix motorháztető miatt!!  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #54 Dátum: 2007. November 11. - 13:06:17 »

Kripic!
Látod, hogy van impozáns kivitele is annak a motorháztető-lefogatónak?  Vigyorog Ennek biztosan nem libeg!
Még mindig nem jött meg a kedved hozzá?  Vigyorog
Bocsi, de nem tudtam kihagyni, amikor megláttam a képet, egyből eszembe jutottál!
Ugye nincs harag? Ígérem ez volt az utolsó!
Üdv!
Menj már, mitől lenne harag... Kacsint Ezt a töketlenkedést, ami a GM részéről ezügyben (is) megnyilvánul, csakis kellő mennyiségű humorral felvértezve lehet elviselni...
A megoldás egyébként tökéletes, a kép impozáns, egyetlen ok miatt nem fogom mégsem alkalmazni: A legjobban a fehér felirat mellett mutat, és hát ugye nálam fehér alapon fehér betük... Antagonisztikus ellentét... Vigyorog
Kripic! Ez nem lehet akadály! Úgyis most tervezzük a klubmatricát, legyártatunk valami sötétebb, ilyen nagy formátumú feliratot és felragacsoljuk a motorháztetődre! Ha már átfúrjuk a rögzítők miatt, a matrica nem lehet gond!  Vigyorog
Üdv tesó!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #55 Dátum: 2007. November 11. - 15:56:19 »

Szakad a hó most itt, így nem fog valószinüleg remegni a tető a hó súlya megoldja a problémát. Tanulság: az idő megold mindent. A hó súlya, és a lassúbb sebesség a legjobb megoldás. Kripic! Ne söpörd le a kocsid, és akkor Cápa ötletét is megúszhatod. Most persze izgulok, hogy épségben megjöjjön a fiam, mert esik, csúszik, és sötétedik, én meg tovább őszülök. Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #56 Dátum: 2007. November 11. - 18:39:50 »

Hurrá! Megjött, minden rendben, ügyes volt. A MOTORHÁZTETŐ pedig nem libegett, remegett, ciripelt, stb. MEGCSINÁLTAM! /Pedig kipróbálta nagyobb sebességnél is az autópályán oda- vissza volt rá lehetősége. Halleluja! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #57 Dátum: 2007. November 13. - 21:15:24 »

Ma mentem hosszabbat. Hideg is volt, szél is fújt kicsit, 120-130 is megvolt, nameg a csodás 7-es út a maga nyomvályúival, gödreivel. Minden kellék rendelkezésre állt, ahhoz, hogy produkálja a megszokott ciripelést a motorháztető (legalábbis eddig abból az irányból jött valami ciripelés). Láss csodát, nem hallottam semmit. Na nem a zene miatt, félúton végig füleltem!
Fogalmam sincs, hogy az ablakmosó csövének és a keresztben futó szigetelő gumicsíknak találkozási pontjának beszilikonozásával, vagy a motorháztető két első sarkán a gumibakok beállításával értem ezt el, de a lényeg, hogy most csend van! 7ágra sütött a nap, szárazak voltak az utak, örömautóztam egy nagyot! Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #58 Dátum: 2007. November 14. - 08:53:34 »

Ma mentem hosszabbat. Hideg is volt, szél is fújt kicsit, 120-130 is megvolt, nameg a csodás 7-es út a maga nyomvályúival, gödreivel. Minden kellék rendelkezésre állt, ahhoz, hogy produkálja a megszokott ciripelést a motorháztető (legalábbis eddig abból az irányból jött valami ciripelés). Láss csodát, nem hallottam semmit. Na nem a zene miatt, félúton végig füleltem!
Fogalmam sincs, hogy az ablakmosó csövének és a keresztben futó szigetelő gumicsíknak találkozási pontjának beszilikonozásával, vagy a motorháztető két első sarkán a gumibakok beállításával értem ezt el, de a lényeg, hogy most csend van! 7ágra sütött a nap, szárazak voltak az utak, örömautóztam egy nagyot! Vigyorog
Ismételten el kell keserítsem a T. cartársakat... :
A libegés nálam sem minden alkalommal jelentkezik, szerény lehetőségeimmel vizslatva a dolgot, arra a következtetésre jutottam (ezt egyébként már korábban kifejtettem...), hogy a szélirány is baromira számít - és itt nem arra kell ám gondolni, hogy ha hátulról fúj, akkor nem libeg, ha meg szemből akkor libeg! Sokkal kisebb mértékű "irányváltozás" is elég lehet, hogy a jelenség megjelenjen (ill. megszűnjön).

Tudom, tudom, már megint a negatív hullámok... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #59 Dátum: 2007. November 14. - 16:58:03 »

Kripic! Te negativ. Látom piszkosan ragaszkodsz hozzá, hogy a tied egészen máshogy remeg, csapodik, táncol, stb. Akinek volt gondja ezzel, egyiksem arról sirt, hogy ez valami elementáris zörgés, lebegés, csak éppen zavarja a tökéletességre vágyókat, mint amilyenek mi vagyunk. Vigyél el egy körre, hogy láthassam a többiektől erősen eltérő motortértető integetését. Hamarosan amúgy "teljes" leszel, alig várom, hogy köszönthesselek, pláne, mint a G.M. kedvencét. Próbáltad már a szelet ellensúlyozni erős negativ hullámokkal? Hátha kioldja?!? Na nem bántalak, engem a kis remegés is az örületbe kergetett, de tény, hogy a bűvészkedésem megoldotta a problémát! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!