Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 16. - 21:22:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Le
 
Szerző Téma: Libegő motorháztető  (Megtekintve 75165 alkalommal)
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #90 Dátum: 2008. április 23. - 07:48:04 »

szia! most akkor minden oké a motorháztetőddel.mert én ma vettem észre először igaz siettem és 160 körül már olyan érzésem volt felcsapódik.
Nem néztem azóta, de most lejjebb van kb.0,5-1cmrel. Vagyis ennyivel kisebb a rés a hűtőrács és a motorháztető között.
Én épp eleget szívtam ezzel a dologgal, több szervizben kértem tanácsot, hímeztek, meg hámoztak, meg hümmögtek, meg mindenféle gyógyírt ajánlottak, meg majd a GM központilag megoldja (ja, hogyne... ), de végül is ez segített, amit Jani is tett: Keményen beljebb kell tekerni a rugós leszorító szárát (bátran, akár 1-1,5 cm-rel is!!!), és a probléma a múlté.
(Azért az oldalsó - a karosszériában lévő, állítható! - gumibakokra figyelni, ezt azért illik utánaállítani, ha szükséges: lecsukott állapotban a tető (sarka) ne álljon ki, de ne is lehessen kézzel lenyomni.)
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #91 Dátum: 2008. Június 28. - 08:01:27 »

Igaz nem libegés de mégiscsak a motorháztetőről van szó. Kacsint

Azt találtam ki, hogy elmegyek suzuki bontóba és veszek ilyen tömítést, aztán valahogy felrakom a motorháztetőre.
Remélem sikerül és akkor kevésbé fog koszolódni a motortér. Mosolyog
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #92 Dátum: 2008. Június 28. - 10:29:07 »

Hali! Ezt én már megoldottam, de sajnos képet még nem csináltam róla. Majd a másik Lad-ot megkérem, hogy fotózza le, és tegye fel a fórumra. Addig is szövegben: Klimás szigetelő csővel oldottam meg a dolgot úgy, hogy a hűtőmaszk csavarjait használtam fel erre, és azóta patyolat a motor, akármilyen trutyis is az idő, meg az út. Tudom ajánlani, nekem nagyon bevált. és pofon egyszerű volt felszerelni, még nekem is, hát még ezermestereknek. Kép lesz majd!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
fankyboy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Hozzászólás #93 Dátum: 2008. Június 28. - 21:16:37 »

légyszi a képet minél hamarabb mert sokat megyek autópályán és amióta itt olvastam azóta nézem és idegesít.köszi
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #94 Dátum: 2008. Június 29. - 14:07:47 »

légyszi a képet minél hamarabb mert sokat megyek autópályán és amióta itt olvastam azóta nézem és idegesít.köszi

 
Most mi érdekel? A libegés eltüntetése, vagy a koszolódás megelőzése? Mindkettőre van már jó megoldásunk! Amúgy, hol laksz, mert, ha mocsokfalvi vagy, akkor meg is tudom mutatni a megoldást. Ha messze vagy, akkor a Főszerelő, Főfényképező Modi Ezredes Úr, aki majd segít nekem a fénképekkel, és a fórumra is ő teszi majd fel, mert én még mindig PC-béna vagyok, mint tudhatjátok. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #95 Dátum: 2008. Június 29. - 15:37:54 »

A lebegésre Kipric által javasolt megoldás a nyerő.
Nemrég leszereltem azt a rugós menetes szárat a mocitetőről, mert nem mertem beljebb tekerni. Féltem kijön a másik oldalon, de ettől nem kell félni, mert kétszer olyan hosszú csavar is elférne. vis****akás után még beljebb tekertem mint eddig, most kb. 4-5 menet látszik csak ki. Az eredmény szemmel látható, a rés 1cm-ről 3-4mm-re csökkent. Vigyorog

Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #96 Dátum: 2008. Június 29. - 17:38:06 »

Jani! Mivel lazítottad meg a nagy anyát? Nekem nem sikerült eddig, pedig küszködtem becsülettel, de fel kellett adnom időlegesen. Amúgy, köszi megkaptuk a cuccokat Werestől.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #97 Dátum: 2008. Június 29. - 20:16:39 »

Jani! Mivel lazítottad meg a nagy anyát? Nekem nem sikerült eddig, pedig küszködtem becsülettel, de fel kellett adnom időlegesen. Amúgy, köszi megkaptuk a cuccokat Werestől.
A WD-40 + francia kulcs együttesen meghozza az eredményt. Amúgy, szívesen a cuccokat. Vigyorog
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #98 Dátum: 2008. Június 29. - 20:49:54 »

légyszi a képet minél hamarabb mert sokat megyek autópályán és amióta itt olvastam azóta nézem és idegesít.köszi

 
Most mi érdekel? A libegés eltüntetése, vagy a koszolódás megelőzése? Mindkettőre van már jó megoldásunk! Amúgy, hol laksz, mert, ha mocsokfalvi vagy, akkor meg is tudom mutatni a megoldást. Ha messze vagy, akkor a Főszerelő, Főfényképező Modi Ezredes Úr, aki majd segít nekem a fénképekkel, és a fórumra is ő teszi majd fel, mert én még mindig PC-béna vagyok, mint tudhatjátok. Kacsint Vigyorog
Azért Gidy apu pc-bénasága gyanítom hasonló Peti74 autójának lustaságához! Amennyit panaszkodik rá!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #99 Dátum: 2008. Június 30. - 11:44:05 »

Jelentem: Sprayvel befújva, meglazítva, beállítva, megcsinálva a motortérfedő!  Vigyorog Köszi Jani az ötletet, utána simán lehetett csavarozni. Vigyorog Majd még LadLac megnézi, hogy megfelelő-e, mert ő a legigényesebb cartárs. Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
fankyboy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Hozzászólás #100 Dátum: 2008. Június 30. - 18:58:26 »

szia !arra a gumicsöves megoldásra lennék kiváncsi.amugy sopron.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #101 Dátum: 2008. Június 30. - 19:05:49 »

szia !arra a gumicsöves megoldásra lennék kiváncsi.amugy sopron.
  Oké, hamarosan felteszem, némi segítséggel. Nagyon jó lett, patyolat marad a motor bármilyen ocsmány időben. Ráadásul nem kell semmit fúrni, faragni, mert a csavarok is adva vannak hozzá gyárilag, azokat használtam fel. Még egy kis türelmet kérek. Sopron nagyon szép város, de ahhoz sajnos messze van, hogy megnézhesd a megoldásom egy minitali keretében. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #102 Dátum: 2008. Július 01. - 06:55:31 »

Jelentem: Sprayvel befújva, meglazítva, beállítva, megcsinálva a motortérfedő!  Vigyorog Köszi Jani az ötletet, utána simán lehetett csavarozni. Vigyorog Majd még LadLac megnézi, hogy megfelelő-e, mert ő a legigényesebb cartárs. Vigyorog
...dehogy igényes, inkább precíz, amennyire lehet...  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #103 Dátum: 2008. Július 03. - 18:37:49 »

Ma elkészült, és felkerül ide fényképpel a motorháztető "csöves" megoldása LadLac jóvoltából. Mindamellett beállítottuk a tető hézagát egy új szuper módszerrel, amit én találtam ki. Kacsint Vigyorog

 Ha van rá igény, akkor Veszprémben bárkiét pillanatok alatt beállítjuk jó precízen, szomjúság oltása ellenében esetleg. Kacsint De tényleg, szívesen! Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #104 Dátum: 2008. Július 03. - 19:09:21 »

Neekem nem libeg a tető, pedig egyszer libbenhetne ,hogy be tudjam tenni a hiperszuper kapcsolómat.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!