Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 08. - 03:51:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Le
 
Szerző Téma: Libegő motorháztető  (Megtekintve 75085 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #60 Dátum: 2007. November 14. - 17:30:57 »

Ma mentem hosszabbat. Hideg is volt, szél is fújt kicsit, 120-130 is megvolt, nameg a csodás 7-es út a maga nyomvályúival, gödreivel. Minden kellék rendelkezésre állt, ahhoz, hogy produkálja a megszokott ciripelést a motorháztető (legalábbis eddig abból az irányból jött valami ciripelés). Láss csodát, nem hallottam semmit. Na nem a zene miatt, félúton végig füleltem!
Fogalmam sincs, hogy az ablakmosó csövének és a keresztben futó szigetelő gumicsíknak találkozási pontjának beszilikonozásával, vagy a motorháztető két első sarkán a gumibakok beállításával értem ezt el, de a lényeg, hogy most csend van! 7ágra sütött a nap, szárazak voltak az utak, örömautóztam egy nagyot! Vigyorog
Ismételten el kell keserítsem a T. cartársakat... :
A libegés nálam sem minden alkalommal jelentkezik, szerény lehetőségeimmel vizslatva a dolgot, arra a következtetésre jutottam (ezt egyébként már korábban kifejtettem...), hogy a szélirány is baromira számít - és itt nem arra kell ám gondolni, hogy ha hátulról fúj, akkor nem libeg, ha meg szemből akkor libeg! Sokkal kisebb mértékű "irányváltozás" is elég lehet, hogy a jelenség megjelenjen (ill. megszűnjön).

Tudom, tudom, már megint a negatív hullámok... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Na már nemcsak a negatív hullámok, hanem azoknak iránya is! Meg még az irányuk változtatása! Hmmm.... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #61 Dátum: 2007. November 14. - 17:45:54 »

Ma mentem hosszabbat. Hideg is volt, szél is fújt kicsit, 120-130 is megvolt, nameg a csodás 7-es út a maga nyomvályúival, gödreivel. Minden kellék rendelkezésre állt, ahhoz, hogy produkálja a megszokott ciripelést a motorháztető (legalábbis eddig abból az irányból jött valami ciripelés). Láss csodát, nem hallottam semmit. Na nem a zene miatt, félúton végig füleltem!
Fogalmam sincs, hogy az ablakmosó csövének és a keresztben futó szigetelő gumicsíknak találkozási pontjának beszilikonozásával, vagy a motorháztető két első sarkán a gumibakok beállításával értem ezt el, de a lényeg, hogy most csend van! 7ágra sütött a nap, szárazak voltak az utak, örömautóztam egy nagyot! Vigyorog
Ismételten el kell keserítsem a T. cartársakat... :
A libegés nálam sem minden alkalommal jelentkezik, szerény lehetőségeimmel vizslatva a dolgot, arra a következtetésre jutottam (ezt egyébként már korábban kifejtettem...), hogy a szélirány is baromira számít - és itt nem arra kell ám gondolni, hogy ha hátulról fúj, akkor nem libeg, ha meg szemből akkor libeg! Sokkal kisebb mértékű "irányváltozás" is elég lehet, hogy a jelenség megjelenjen (ill. megszűnjön).

Tudom, tudom, már megint a negatív hullámok... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Na már nemcsak a negatív hullámok, hanem azoknak iránya is! Meg még az irányuk változtatása! Hmmm.... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Óóóó, elméletek gyártásában kíváló voltam világ életemben... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
mester
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Hozzászólás #62 Dátum: 2008. Január 02. - 09:48:49 »

Üdv mindenkinek!!
A mot ház.t libegését sajna nem igen lehet kiküszöbölni nekem is egy ügyes lakatoshoz kellett fordulnom h kimerevitse a mot.h tetőt plusz még kapott 4 új gumi tömítést az iveknél és megszűnt a libegés viszont ez nem 2 forintos mutatvány!
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #63 Dátum: 2008. Január 03. - 21:23:51 »

Nekem mindig csak ilyenkor van eszemben a lebegés, mikor itt vagyok. Még soha nem figyeltem rá menet közben! Lehet, hogy ez már nem is lebeg?
Ha mégis, akkor a ellenszer a következő:
Ülés, háttámla max. hátra, elfeküdni, így akarva sem tudod a motortér-tetőt lesegetni! Vigyorog
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #64 Dátum: 2008. Január 04. - 07:48:21 »

Nekem mindig csak ilyenkor van eszemben a lebegés, mikor itt vagyok. Még soha nem figyeltem rá menet közben! Lehet, hogy ez már nem is lebeg?
Ha mégis, akkor a ellenszer a következő:
Ülés, háttámla max. hátra, elfeküdni, így akarva sem tudod a motortér-tetőt lesegetni! Vigyorog

...Vagy nagyra kell nőni.  Kacsint
Magas embereknek nem libeg...  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
noracz
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Hozzászólás #65 Dátum: 2008. Január 08. - 17:13:42 »

Kedves Fórumtársak!

Bizony eltüntem egy kis idöre, de csak azért, hogy (számomra) jó hírrel térhessek vissza. Jelentem, a soproni Chevrolet szervíz megjavította Lacit! Már vagy egy hónapja nem ciripel!!!! Nem szereltek be semmit, csak valamit megigazítottak a motorháztetön. Maga a tetö sem libeg már annyira, persze minimális mozgás még megmaradt.
Egyébként minden elismerésem a soproni fiúké - udvarias, gyors, a vevö érdekeit szem elött tartó szolgáltatás!!! Végre!
Alkatrészröl ök sem tudtak, ez valószínü az elözö szerelö fantáziájának szüleménye, viszont, mint fent említett példa is bizonyítja - VAN MÉG REMÉNY!

Üdv,

Egy Boldog Lacetti Tulajdonos
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #66 Dátum: 2008. Január 08. - 19:01:05 »

Kedves Fórumtársak!

Bizony eltüntem egy kis idöre, de csak azért, hogy (számomra) jó hírrel térhessek vissza. Jelentem, a soproni Chevrolet szervíz megjavította Lacit! Már vagy egy hónapja nem ciripel!!!! Nem szereltek be semmit, csak valamit megigazítottak a motorháztetön. Maga a tetö sem libeg már annyira, persze minimális mozgás még megmaradt.
Egyébként minden elismerésem a soproni fiúké - udvarias, gyors, a vevö érdekeit szem elött tartó szolgáltatás!!! Végre!
Alkatrészröl ök sem tudtak, ez valószínü az elözö szerelö fantáziájának szüleménye, viszont, mint fent említett példa is bizonyítja - VAN MÉG REMÉNY!

Üdv,

Egy Boldog Lacetti Tulajdonos
Üdv újra nálunk!
Jó hosszú szervíz volt, nem mondom!  Vigyorog
Szeretnénk gyakrabban látni itt, ne fogd vissza magad!
Üdv!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #67 Dátum: 2008. Január 08. - 19:41:19 »

Norancz! Cápa legyen a példaképed! Ha visszanézed a témát, elolvashatod, hogy én, hogyan oldottam meg a problémát, jól! Még a szervizvezetőnek is tetszett az olcsó, de jó megoldás. Jó egészséget, és sok örömöt a kedvenc Lacettihez!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #68 Dátum: 2008. Január 08. - 20:20:04 »

Norancz! Cápa legyen a példaképed! Ha visszanézed a témát, elolvashatod, hogy én, hogyan oldottam meg a problémát, jól! Még a szervizvezetőnek is tetszett az olcsó, de jó megoldás. Jó egészséget, és sok örömöt a kedvenc Lacettihez!
Namármost Gidy cartárs!...Abban, hogy merevítettem ki nyekergő, libegő motorháztetőmet, vagy legyen ő is írógép?
(Amúgy erre a titulusra -ahogy nézem- Te vagy a legesélyesebb!  Vigyorog)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #69 Dátum: 2008. Január 08. - 20:25:21 »

A tetőt én csináltam meg, nem Te Cápa. Viszonz, mint irógép, azt hiszem nem én vagyok a legjobb, hanem Te kedves uszonyos cimborám. Alig várom, hogy az ezredes nevet is megszerezd. Látom már azért gyógyulsz, mert kezdesz visszatérni a fórumhoz. Mire megyek kutyabajod se legyen!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #70 Dátum: 2008. Január 09. - 09:23:40 »

A tetőt én csináltam meg, nem Te Cápa. Viszonz, mint irógép, azt hiszem nem én vagyok a legjobb, hanem Te kedves uszonyos cimborám. Alig várom, hogy az ezredes nevet is megszerezd. Látom már azért gyógyulsz, mert kezdesz visszatérni a fórumhoz. Mire megyek kutyabajod se legyen!
Nem-nem!
Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy nekem is nyekergett a bal első sarokban valami. Ennek forrását kerestem meg és ekkor egyúttal a motorháztetőt is beállítottam. Azóta nem libeg és nem nyekereg.
Sürgősen hozzáteszem, hogy az én libegésem -felteszem- teljesen más mértékű volt, mint a sedan/sw tetőnél, de sajnos volt.
Ami az írógép titulust illeti:szerintem valami csalás( Vigyorog) lehet a dologban, mert én ennyit nem írok! Kizárt dolog! Vigyorog Vigyorog Nekem biztosan duplán számol a gép! Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #71 Dátum: 2008. Január 09. - 09:33:12 »

A tetőt én csináltam meg, nem Te Cápa. Viszonz, mint irógép, azt hiszem nem én vagyok a legjobb, hanem Te kedves uszonyos cimborám. Alig várom, hogy az ezredes nevet is megszerezd. Látom már azért gyógyulsz, mert kezdesz visszatérni a fórumhoz. Mire megyek kutyabajod se legyen!
Nem-nem!
Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy nekem is nyekergett a bal első sarokban valami. Ennek forrását kerestem meg és ekkor egyúttal a motorháztetőt is beállítottam. Azóta nem libeg és nem nyekereg.
Sürgősen hozzáteszem, hogy az én libegésem -felteszem- teljesen más mértékű volt, mint a sedan/sw tetőnél, de sajnos volt.
Ami az írógép titulust illeti:szerintem valami csalás( Vigyorog) lehet a dologban, mert én ennyit nem írok! Kizárt dolog! Vigyorog Vigyorog Nekem biztosan duplán számol a gép! Vigyorog

Nincs csalás!  Mosolyog Csak pörög a számláló mint a gázóra!  Vigyorog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #72 Dátum: 2008. Január 09. - 09:52:12 »

A tetőt én csináltam meg, nem Te Cápa. Viszonz, mint irógép, azt hiszem nem én vagyok a legjobb, hanem Te kedves uszonyos cimborám. Alig várom, hogy az ezredes nevet is megszerezd. Látom már azért gyógyulsz, mert kezdesz visszatérni a fórumhoz. Mire megyek kutyabajod se legyen!
Nem-nem!
Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy nekem is nyekergett a bal első sarokban valami. Ennek forrását kerestem meg és ekkor egyúttal a motorháztetőt is beállítottam. Azóta nem libeg és nem nyekereg.
Sürgősen hozzáteszem, hogy az én libegésem -felteszem- teljesen más mértékű volt, mint a sedan/sw tetőnél, de sajnos volt.
Ami az írógép titulust illeti:szerintem valami csalás( Vigyorog) lehet a dologban, mert én ennyit nem írok! Kizárt dolog! Vigyorog Vigyorog Nekem biztosan duplán számol a gép! Vigyorog

Nincs csalás!  Mosolyog Csak pörög a számláló mint a gázóra!  Vigyorog
Szerencse, hogy ezért nem kell fizetni! Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #73 Dátum: 2008. Január 09. - 14:14:45 »

Várd ki a végét! Lassan a levegőért is kell fizetni. Ráadásul felemelték a benzin, és a cápauszonyleves árát is! Cápára vigyázni kell, nagyon értékes lett!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #74 Dátum: 2008. Január 09. - 16:19:05 »

A tetőt én csináltam meg, nem Te Cápa. Viszonz, mint irógép, azt hiszem nem én vagyok a legjobb, hanem Te kedves uszonyos cimborám. Alig várom, hogy az ezredes nevet is megszerezd. Látom már azért gyógyulsz, mert kezdesz visszatérni a fórumhoz. Mire megyek kutyabajod se legyen!
Nem-nem!
Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy nekem is nyekergett a bal első sarokban valami. Ennek forrását kerestem meg és ekkor egyúttal a motorháztetőt is beállítottam. Azóta nem libeg és nem nyekereg.
Sürgősen hozzáteszem, hogy az én libegésem -felteszem- teljesen más mértékű volt, mint a sedan/sw tetőnél, de sajnos volt.
Ami az írógép titulust illeti:szerintem valami csalás( Vigyorog) lehet a dologban, mert én ennyit nem írok! Kizárt dolog! Vigyorog Vigyorog Nekem biztosan duplán számol a gép! Vigyorog

Nincs csalás!  Mosolyog Csak pörög a számláló mint a gázóra!  Vigyorog
Szerencse, hogy ezért nem kell fizetni! Vigyorog

És a hozzászóláscsíkod hol fog folytatódni 1000 felett?
Nekem nincs helyem a monitor mellett, fel fogja lökni az olvasólámpámat!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!