Lacetti klub fórum
2024. Június 26. - 07:01:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 93   Le
 
Szerző Téma: Észrevételek  (Megtekintve 206204 alkalommal)
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #135 Dátum: 2007. November 22. - 20:52:43 »

A fórum felhasználói listájában Pozíció szerinti szűrés esetén szegény:
-Törzstag
-Teljes tag
-Globális moderátor Cartársakat az utolsó elötti oldalra helyezi, a még hozzá sem szólók közé!
Biztos azért, mert mi már beszéltünk eleget, teret akarunk adni az újaknak is... Vigyorog
bocsi... Vigyorog
Szóval...szerintem névsorban csinálja a szűrést...valóban...nem rangsor szerint

Nem névsorban van, Cápa! Nézd meg! Admin, Bejáratós, utána Friss hús! Nem követve az ABC-t név szerint sem.
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #136 Dátum: 2007. November 22. - 22:06:55 »

A fórum felhasználói listájában Pozíció szerinti szűrés esetén szegény:
-Törzstag
-Teljes tag
-Globális moderátor Cartársakat az utolsó elötti oldalra helyezi, a még hozzá sem szólók közé!
Biztos azért, mert mi már beszéltünk eleget, teret akarunk adni az újaknak is... Vigyorog
bocsi... Vigyorog
Szóval...szerintem névsorban csinálja a szűrést...valóban...nem rangsor szerint

Nem névsorban van, Cápa! Nézd meg! Admin, Bejáratós, utána Friss hús! Nem követve az ABC-t név szerint sem.
Nem a felhasználók nevének sorára gondoltam, hanem a tisztségek névsorára.
Admin, mint A
Bejáratós, mint B
Friss hús, mint F
Globális moderátor, mint G
Teljes tag, mint Te
és Törzstag mint Tö
így gondoltam.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #137 Dátum: 2007. November 23. - 09:51:20 »

Cápa dobj meg 5 perccel az idődből!
Nézd végig a fórumo(ka)t úgy 50cm-ről. Kicsit kinőtték az átláthatóságot..sztem. Vagy darabolni kellene vagy amiről már szó volt összevonogatni esetleg párhuzamos dolgokat egybeolvasztani.

Gondoltam 1-2 megoldási javallatot. PL:
1. A Társalgóba csak a kötetlen témájú részek maradnának, aminek egyértelmű profilja van azt átsorolni egy konkrét cimke alá.
vagy 2. A legforgalmasabbakat (mondjuk 10-et) kiemelni egy Top10 kategóriába
vagy 3. Archiválás-ba tenni azokat amik kifulladtak
vagy 4. csak Modik nyitnának új topikrészt nekik beküldött 5letekből - miután ellenőrizték, hogy sem azonos, sem hasonló nincs.
vagy ......
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #138 Dátum: 2007. November 23. - 09:58:18 »

Nem a felhasználók nevének sorára gondoltam, hanem a tisztségek névsorára.
Admin, mint A
Bejáratós, mint B
Friss hús, mint F
Globális moderátor, mint G
Teljes tag, mint Te
és Törzstag mint Tö
így gondoltam.

Tényleg! Bocs!
Viszont tegnap még utánatok is voltak "Friss Húsok", ma már nincs pozíciójuk!
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 23. - 10:15:31 írta peti74 » Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #139 Dátum: 2007. November 23. - 16:45:02 »

Cápa dobj meg 5 perccel az idődből!
Nézd végig a fórumo(ka)t úgy 50cm-ről. Kicsit kinőtték az átláthatóságot..sztem. Vagy darabolni kellene vagy amiről már szó volt összevonogatni esetleg párhuzamos dolgokat egybeolvasztani.

Gondoltam 1-2 megoldási javallatot. PL:
1. A Társalgóba csak a kötetlen témájú részek maradnának, aminek egyértelmű profilja van azt átsorolni egy konkrét cimke alá.
vagy 2. A legforgalmasabbakat (mondjuk 10-et) kiemelni egy Top10 kategóriába
vagy 3. Archiválás-ba tenni azokat amik kifulladtak
vagy 4. csak Modik nyitnának új topikrészt nekik beküldött 5letekből - miután ellenőrizték, hogy sem azonos, sem hasonló nincs.
vagy ......

Bocs, hogy beleszólok, de egy-két ellenérv:
-Társalogni elég nehéz úgy, hogy több téma ne fedje vagy érintse egymást! Épp ezért van ez a topic, ne kelljen mereven ragaszkodni a megkötésekhez! Szerintem így jó, ahogy van!
-TOP10 kategóriát szükségtelen létrehozni, mivel a hozzászólás ideje szerint van rendezve , mindig a legérdekeltebb témákat látod elöl.
-Kifulladt téma szerintem nincs, legfeljebb nem volt tapasztalata, kérdése senkinek egy ideje. Közben látni őket újraéledni!
A topicnyitás lehetőségét nem szabad elvenni akkor sem, ha + munkát ad a Mod-nak! Együttérzésünkről biztosítjuk, köszönjük neki.
Ezenkívül Te akasztanál a legtöbb munkát a nyakukba!

Szerintem!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #140 Dátum: 2007. November 23. - 16:46:22 »

Nem a felhasználók nevének sorára gondoltam, hanem a tisztségek névsorára.
Admin, mint A
Bejáratós, mint B
Friss hús, mint F
Globális moderátor, mint G
Teljes tag, mint Te
és Törzstag mint Tö
így gondoltam.

Tényleg! Bocs!
Viszont tegnap még utánatok is voltak "Friss Húsok", ma már nincs pozíciójuk!
Megettem őket!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #141 Dátum: 2007. November 23. - 16:48:28 »

Megettem őket!  Vigyorog

Afffffffffffffffffffffrancba! Ilyen harapós vagy?
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #142 Dátum: 2007. November 23. - 17:21:52 »

Cápa dobj meg 5 perccel az idődből!
Nézd végig a fórumo(ka)t úgy 50cm-ről. Kicsit kinőtték az átláthatóságot..sztem. Vagy darabolni kellene vagy amiről már szó volt összevonogatni esetleg párhuzamos dolgokat egybeolvasztani.

Gondoltam 1-2 megoldási javallatot. PL:
1. A Társalgóba csak a kötetlen témájú részek maradnának, aminek egyértelmű profilja van azt átsorolni egy konkrét cimke alá.
vagy 2. A legforgalmasabbakat (mondjuk 10-et) kiemelni egy Top10 kategóriába
vagy 3. Archiválás-ba tenni azokat amik kifulladtak
vagy 4. csak Modik nyitnának új topikrészt nekik beküldött 5letekből - miután ellenőrizték, hogy sem azonos, sem hasonló nincs.
vagy ......
1. Nos átfutottam a fórumot, meresztettem a szemeimet és a szokásos rendszert láttam. Legalábbis nekem nagyjából logikus felépítésűnek tűnik a dolog. Ez persze nem azt jelenti, hogy nincs benne gixer, de hibátlan sosem lesz. Szerintem. Sajnos/szerencsére rengeteg hozzászólás születik akár egy nap alatt is és ezek átfedik egymást. Nem is lehet egy fórumon úgy beszélgetni, hogy el ne hangozzék fél mondat az autó más részéről is, ilyen sarkosan nem lehet beszélgetni.
Azzal viszont egyetértek, hogy a Társalgóban nyitott topicok témái néha átfedésben vannak a Sufni/tuning-ban nyitott topicok egyes hozzászólásaival és fordítva. Kissé összemosódni látszik, hogy mi a tuning és mi a hibaelhárítás/műszaki eset. Ezen már törtem a fejem, hogy lehetne okosan megoldani, de eddig tökéleteset nem sikerült alkotni. Óvatos operációnak kell lennie, ugyanis egyes tagok még arra is érzékenyek, ha kissé kritikusan szól hozzá a témához valaki. Valószínű az jelentené a megoldást, hogy a tuning részt leválasztani a műszakiról, de pl. egy motorháztető átalakítást hova lehetne tenni? Műszaki megoldás, vagy tuning? Hisz a jobb légellenállás elérése végett akár hangolásnak mis fel lehet fogni, másrészt meg valaki csak azt szeretné a megoldással elérni, hogy ne zörögjön a tető. A másik ok, hogy kialakult egy megszokás és nehéz már ide-oda tologatni valamit, hisz azt minden felhasználónak könnyen meg is kell találnia.
2. Top 10-es kategóriát azért nem tartom, szerencsésnek, mert egyrészt mindenkinek más dolog fontos. Másképp fogalmazva, nem biztos, hogy mindenkinek az a topic a fontos, amiben a legtöbb hozzászólás születik. Másrészt velem is előfordult nemegyszer, hogy olyan topicba írtam, ami már a lap aljára csúszott régebbi bejegyzés miatt. A fórum motorja szerintem helyesen rendezi a dolgokat, hogy hozzászólások ideje szerint rangsorol. Mindig a legfrissebb felül.
3. Olyan topic nincs még, ami kifulladt. Ehhez még túl frissek vagyunk. Az olyan esetek, amik aktualitásukat vesztették (pl. szavazások) idővel le lesznek/le vannak zárva. Topic hamar nem kerül erre a sorsra, mert évek múlva is lehet valaki, aki frissen talál ránk és neki minden infó új itt. (mint az újszülött a viccekkel Vigyorog)
4. Demokrácia van. Moderátornak közvetlenül nem feladata a fórum irányokba terelése, új dolgok, ötletek adása, csupán felügyelete, a vadhajtások nyesegetése és az ide nem illő hozzászólások kiszűrése. Mindenkinek elvileg joga van saját véleményét leírni, a fórumhoz szellemileg -hozzászólásain keresztül- infókkal hozzájárulni, persze a fórum szabályzata (merthogy ilyen is létezik)által határolt korlátok között. Ezen korlátok között kell terelnünk a népet előre a haladásban.
Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem sikerült megválaszolnom észrevételeidet!
Üdv!   
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #143 Dátum: 2007. November 24. - 16:55:56 »

Én annak idején úgy gondoltam, hogy az összes műszaki rész a sufni/tuning kategóriába kerül.
Ezért is lett az alcíme az, ami.
A társalgó meg minden egyéb.
Természetesen nehéz meghúzni a határt (és néha jobb elnézőnek lenni).
Ennek ellenére van két téma, ami minden képpen a szerelős topicba tartozna (sztem).
Eddig nem 'bántottam' ezeket, de ha következetesek akarunk lenni, akkor bizony át kellene őket helyezni.
Ki találja ki melyik kettőre gondoltam?
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #144 Dátum: 2007. November 24. - 17:41:16 »

Én annak idején úgy gondoltam, hogy az összes műszaki rész a sufni/tuning kategóriába kerül.
Ezért is lett az alcíme az, ami.
A társalgó meg minden egyéb.
Természetesen nehéz meghúzni a határt (és néha jobb elnézőnek lenni).
Ennek ellenére van két téma, ami minden képpen a szerelős topicba tartozna (sztem).
Eddig nem 'bántottam' ezeket, de ha következetesek akarunk lenni, akkor bizony át kellene őket helyezni.
Ki találja ki melyik kettőre gondoltam?


Az egyik a "Műszaki segítség, tanácskérés" a másik pedig a "Lehet-e tenni valamit..." Szerintem.  Mosolyog
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #145 Dátum: 2007. November 24. - 17:43:39 »

 Mosolyog Mosolyog
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #146 Dátum: 2007. November 26. - 15:31:52 »

Köszi az 5-5percekért! Kacsint

Bár a képen nem látszik, de szemüveges vagyok és némileg csőlátó. Fórumot is csövön keresztül szemléltem.
A válaszaitokat köszönöm kissé korrigálták a látás módom.

CSő!!  Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #147 Dátum: 2007. November 27. - 09:34:37 »

Milyen szuper kis naptárunk lett! köszönjük Stocz!  Kacsint
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #148 Dátum: 2007. November 27. - 09:44:12 »

Szívesen.
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #149 Dátum: 2007. November 28. - 00:36:35 »

Stocz,

Kb. egyszemélyes kérés, de lehet olyan, hogy a színek közé bekerül a Dark Turqoise 58U?
Eddig is tudtam, hogy nem Imperial Blue, de most sikerült megtudnom az igazi színét...

Kösz,
Gatsy
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 93   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!