Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 16:30:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 537 538 [539] 540 541 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 715255 alkalommal)
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #8070 Dátum: 2017. Január 18. - 16:35:05 »

Tomy, az új helyen helyben történik a vizsgáztatás? Gázos autó?
Nem, nincs helyben vizsga és gázos autó gázrendszer javítás sem. Nyugodtan mehetsz keszire, a fiúk segíteni fognak. Adok nevet is, kit kell keresni. Ha kell, beszélek velük. Olyan javítást, ami nem jár a gázrendszer megbontásával, valószínűleg fogunk-fogok csinálni. Ez még "képlékeny", bár a "jogszabályi hátteret" éppen most kotortam ki. Eszerint megfelelő technológia betartásával nem tiltott, nekem pedig megfelelő szakképesítésem és bizonyítványom is van erre vonatkozólag.

Ha kell Landi vagy Lovato gázszűrő, van még pár db-om..
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 18. - 16:47:05 írta Tomy61 » Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #8071 Dátum: 2017. Január 18. - 17:25:54 »

Tomy, az új helyen helyben történik a vizsgáztatás? Gázos autó?
Nem, nincs helyben vizsga és gázos autó gázrendszer javítás sem. Nyugodtan mehetsz keszire, a fiúk segíteni fognak. Adok nevet is, kit kell keresni. Ha kell, beszélek velük. Olyan javítást, ami nem jár a gázrendszer megbontásával, valószínűleg fogunk-fogok csinálni. Ez még "képlékeny", bár a "jogszabályi hátteret" éppen most kotortam ki. Eszerint megfelelő technológia betartásával nem tiltott, nekem pedig megfelelő szakképesítésem és bizonyítványom is van erre vonatkozólag.

Ha kell Landi vagy Lovato gázszűrő, van még pár db-om..
Nekem a Landihoz mindenképp kellene majd a két hozzávaló szűrő. Lassan az is cserés lesz ismét.
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #8072 Dátum: 2017. Január 18. - 17:44:22 »

Tomy, az új helyen helyben történik a vizsgáztatás? Gázos autó?
Nem, nincs helyben vizsga és gázos autó gázrendszer javítás sem. Nyugodtan mehetsz keszire, a fiúk segíteni fognak. Adok nevet is, kit kell keresni. Ha kell, beszélek velük. Olyan javítást, ami nem jár a gázrendszer megbontásával, valószínűleg fogunk-fogok csinálni. Ez még "képlékeny", bár a "jogszabályi hátteret" éppen most kotortam ki. Eszerint megfelelő technológia betartásával nem tiltott, nekem pedig megfelelő szakképesítésem és bizonyítványom is van erre vonatkozólag.

Ha kell Landi vagy Lovato gázszűrő, van még pár db-om..
Nekem a Landihoz mindenképp kellene majd a két hozzávaló szűrő. Lassan az is cserés lesz ismét.
Semmi akadálya, Yeti is éppen az imént "foglat le" egy garnitúrát.
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #8073 Dátum: 2017. Január 20. - 16:25:26 »

Tisztelt Cartásak!

Közlöm Veletek, hogy a mai nappal hivatalosan megszűnt munkaviszonyom a Medic-Car kft-vel. A jövőről majd kicsit később.
Ez most jó, hogy már nem vagy ott munkaviszonyban, vagy ellenkezőleg? 

Nekem jó. Voltak bizonyos dolgok és történések, amik az én szakmai és erkölcsi normáimnak nem feleltek meg. Tömören ennyi.
Lehet már tudni arról, hol leszel elérhető?
Igen. Óbudán, Suzuki szerviz. Pénteken megyek belépni, hétfőn kezdek. Sprint Autóklinika, Bojtár utca 36. Csillaghegyi útról van bejárat.
Ma megtörtént a "beiratkozás"!

SPRINT Autóklinika, 1037, Budapest Bojtár utca 36. Fülöp Dániel szervizvezetővel várom a "régi kuncsaftokat", persze az újakat is. Hétfőtől egy új élet kezdődik.

Tehát nem tűntem el!
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #8074 Dátum: 2017. Január 20. - 20:36:06 »

Ma megtörtént a "beiratkozás"!

SPRINT Autóklinika, 1037, Budapest Bojtár utca 36. Fülöp Dániel szervizvezetővel várom a "régi kuncsaftokat", persze az újakat is. Hétfőtől egy új élet kezdődik.

Tehát nem tűntem el!
Sok sikert az új helyen! Így, hogy közelebb kerültél, lehet még meg is látogatlak vala.  Kacsint
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #8075 Dátum: 2017. Január 21. - 12:12:44 »

Ma megtörtént a "beiratkozás"!

SPRINT Autóklinika, 1037, Budapest Bojtár utca 36. Fülöp Dániel szervizvezetővel várom a "régi kuncsaftokat", persze az újakat is. Hétfőtől egy új élet kezdődik.

Tehát nem tűntem el!
Sok sikert az új helyen! Így, hogy közelebb kerültél, lehet még meg is látogatlak vala.  Kacsint
Köszönöm!  Amúgy ettől most félnem kell, vagy örülni?  Vigyorog
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #8076 Dátum: 2017. Január 22. - 11:13:27 »

Ma megtörtént a "beiratkozás"!

SPRINT Autóklinika, 1037, Budapest Bojtár utca 36. Fülöp Dániel szervizvezetővel várom a "régi kuncsaftokat", persze az újakat is. Hétfőtől egy új élet kezdődik.

Tehát nem tűntem el!
Sok sikert az új helyen! Így, hogy közelebb kerültél, lehet még meg is látogatlak vala.  Kacsint
Köszönöm!  Amúgy ettől most félnem kell, vagy örülni?  Vigyorog
Az majd kiderül!  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #8077 Dátum: 2017. Január 25. - 19:02:28 »

Ritkán van lehetőségem más autóval közlekedni, de ma szerencsém volt egy régi off autóhoz.
Beülve tudtam, hogy opel, de nem igazán néztem, hogy melyik típus, elindulva azt hittem, hogy egy G Astrában ülök.
Elsőre az tűnt fel, hogy csendesebb, másodikra, hogy az út hibákon lágyabban megy keresztül és a futómű is csendesebb, odalépve egész jól ment és tapasztalt teljesítmény alapján arra tippeltem, hogy 1.6 - 1.8as motor lehet benne.
Aztán kiderült, hogy ez, az autó nem más mint egy Opel vectra B  - v6 2.5 motorral, na ahhoz képest meg nem volt valami virgonc.
Vissza ülve a Lacettibe csak annyit éreztem, amivel kezdtem is, hogy a Lacettiben nagyobb a motor és futómű zaj és keményebben megy át az út hibákon.
Hát ennyi volt az én kis rövidtávú városi off autózásom.


« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 25. - 19:06:14 írta whiteg » Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #8078 Dátum: 2017. Január 26. - 09:08:03 »

Ritkán van lehetőségem más autóval közlekedni, de ma szerencsém volt egy régi off autóhoz.

Én néha hajtok más autókat, többek közt céges kulcsosautókat, amik közt volt előző szériás Passat, új Mondeo, meg új Octavia. Mind turbódízel. Autóbuzi lévén keresem is ezeket a lehetőségeket, és próbálom elcsípni, hogy mitől jó egy autó, vagy mitől sem.

Nem mondom, hogy nem jobbak, mint a 12 éves Nubirám, mert nyilván jobbak, de egyikből visszaülve sem érteztem azt a 6-7 millió Ft-nyi különbséget, ami elválasztja őket az autómtól. Néha rákívánok egy-egy ilyen újabb közlekedőedényre, de aztán ezek az alkalmak mindig meggyőznek, hogy igazából felesleges lenne egyelőre váltani. Arról nem beszélve, hogy a ezek turbódízelek nem nagyon győztek meg.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #8079 Dátum: 2017. Január 26. - 10:29:07 »

Ritkán van lehetőségem más autóval közlekedni, de ma szerencsém volt egy régi off autóhoz.

Én néha hajtok más autókat, többek közt céges kulcsosautókat, amik közt volt előző szériás Passat, új Mondeo, meg új Octavia. Mind turbódízel. Autóbuzi lévén keresem is ezeket a lehetőségeket, és próbálom elcsípni, hogy mitől jó egy autó, vagy mitől sem.

Nem mondom, hogy nem jobbak, mint a 12 éves Nubirám, mert nyilván jobbak, de egyikből visszaülve sem érteztem azt a 6-7 millió Ft-nyi különbséget, ami elválasztja őket az autómtól. Néha rákívánok egy-egy ilyen újabb közlekedőedényre, de aztán ezek az alkalmak mindig meggyőznek, hogy igazából felesleges lenne egyelőre váltani. Arról nem beszélve, hogy a ezek turbódízelek nem nagyon győztek meg.
Ighen. Pont ezt meséltem nemrég, hogy a 10 éves Lacetti és a 15 éves Audi A6  között mindössze három lényeges különbség van az A6 javára: az automata váltó, a quattro hajtás  és a V6 benzinmotor. Minden mást tud vagy tudna a Lacetti is. Ráadásul sokkal jobban bírja a futóműve az én használat módomat, no meg nincs most kitiltva budapestről. Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #8080 Dátum: 2017. Január 27. - 17:07:33 »

Van-e valami ötletetek, hogy a Lacettiben miként lehetne praktikusan tárolni másfél literes palackot az jobb első ülés környékén?
Létezik-e pld, a jobb első ülés felőli váltó boksz környékére rakható hálós tároló? Csak mert ott van olyan tér ami az utas lábát sem zavarná.
Igazából kár, hogy a kesztyűtartó alatti polcra fektetve nem fér be.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #8081 Dátum: 2017. Január 27. - 17:30:13 »

Van-e valami ötletetek, hogy a Lacettiben miként lehetne praktikusan tárolni másfél literes palackot az jobb első ülés környékén?
Létezik-e pld, a jobb első ülés felőli váltó boksz környékére rakható hálós tároló? Csak mert ott van olyan tér ami az utas lábát sem zavarná.
Igazából kár, hogy a kesztyűtartó alatti polcra fektetve nem fér be.

A jobb első ülés alatt van egy fiók. Esetleg?
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #8082 Dátum: 2017. Január 27. - 17:45:13 »

Van-e valami ötletetek, hogy a Lacettiben miként lehetne praktikusan tárolni másfél literes palackot az jobb első ülés környékén?
Létezik-e pld, a jobb első ülés felőli váltó boksz környékére rakható hálós tároló? Csak mert ott van olyan tér ami az utas lábát sem zavarná.
Igazából kár, hogy a kesztyűtartó alatti polcra fektetve nem fér be.

A jobb első ülés alatt van egy fiók. Esetleg?
igen, van, de az aztán tényleg kicsi, oda max egy könyv, vagy egy pár zokni fér be :-)
Valami hasonló tárolóra gondoltam, csak nem tépőzárosra.
http://i.ebayimg.com/images/g/ekwAAOSw9IpXxqkj/s-l1600.jpg
De ez a megoldás is szimpatikus
http://i.ebayimg.com/images/g/x60AAOSwkNZUbZ34/s-l500.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 27. - 17:57:52 írta whiteg » Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #8083 Dátum: 2017. Január 28. - 13:12:48 »

Van-e valami ötletetek, hogy a Lacettiben miként lehetne praktikusan tárolni másfél literes palackot az jobb első ülés környékén?
Létezik-e pld, a jobb első ülés felőli váltó boksz környékére rakható hálós tároló? Csak mert ott van olyan tér ami az utas lábát sem zavarná.
Igazából kár, hogy a kesztyűtartó alatti polcra fektetve nem fér be.

Én korábban úgy oldottam meg, hogy az ülés és a váltóbox közé volt berakva a PET palack felső része. Utána meg találtam a Homasitában (nem röhög) egy müanyag hulladék zsákot füllel, abba raktam a palackot.
Ezt: http://www.homasita.hu/product/46041
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #8084 Dátum: 2017. Január 28. - 15:39:18 »

Kesztyűtartó? Nyáron még hidegen is tartja. Kacsint
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 537 538 [539] 540 541 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!