Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 00:19:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 520 521 [522] 523 524 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 714075 alkalommal)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #7815 Dátum: 2015. December 31. - 20:13:12 »

Minden Kedves Klubtársnak Boldog Új Évet Kívánok!!!
 Mosolyog Mosolyog Mosolyog Mosolyog Mosolyog Mosolyog Mosolyog Mosolyog Mosolyog Mosolyog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #7816 Dátum: 2016. Január 01. - 09:22:26 »

Egészségben, sikerekben gazdag és balesetmentes boldog új évet kívánok mindenkinek!
Naplózva

diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7817 Dátum: 2016. Január 04. - 16:08:42 »

Bár idén (tavaly) nem mondták el, hogy mennyire felkészült a közútkezelő a télre, ismét semmi változás nincs az előző évekhez képest. Leesett egy kis hó, itt a környékünkön 3-4 centi talán, de az utak teljesen hóval borítottak. Az még hagyján, hogy a mellékutak milyenek, de hogy a 10-es számú főút Dorog-Tokodaltáró-Tát viszonylatban is tiszta hó, azt felháborítónak tartom. Akárcsak a bajnai út, amin rengetegen járnak dolgozni Tatabányára, illetve sok teherautó az M1 felé.
Persze láttam összetört autókat is az út szélén.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7818 Dátum: 2016. Január 04. - 20:24:15 »

Otthoni használatra vennék akkumulátoros fúrógépet. Két típust találtam, amik jónak tűnnek és árban is megfelelnének, de dönteni nem nagyon tudok közöttük:

Black & Decker EGBL148KB ütvefúró/csavarozó
SKIL 2598 AA Akkumulátoros ütvefúró-csavarozó

Esetleg más is szóba jöhet, ha vannak tippek. A lényeg, hogy akkumulátoros legyen és lehessen vele falazatba is fúrni.
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #7819 Dátum: 2016. Január 06. - 10:25:18 »

Otthoni használatra vennék akkumulátoros fúrógépet. Két típust találtam, amik jónak tűnnek és árban is megfelelnének, de dönteni nem nagyon tudok közöttük:

Black & Decker EGBL148KB ütvefúró/csavarozó
SKIL 2598 AA Akkumulátoros ütvefúró-csavarozó

Esetleg más is szóba jöhet, ha vannak tippek. A lényeg, hogy akkumulátoros legyen és lehessen vele falazatba is fúrni.

például Dewalt DCD735M2 vagy Bosch GSB 12-2
Elég drágák, de lehet nekik nyomni sok éven keresztül, nem Tesco gazdaságos.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 06. - 10:40:51 írta kubu87 » Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #7820 Dátum: 2016. Január 06. - 10:44:31 »


Origo-n olvastam, hogy a fogyasztóvédelmi hatóság tesztelte a téli szélvédőmosókat és a hűtőfolyadékokat. Néhány folyadék magasabb hőmérsékleten kezd dermedni, mint amit a címkén jelölnek. Szóval extrém hideg, hegyvidéki, fagyzúgos völgyekben elrheti meglepetés az autótulajokat. A cikk alján megtalálható a link, amin a termékek képeivel felsorolják, melyik lötyi oké és melyik nem.

http://www.origo.hu/gazdasag/20160106-szelvedomoso-folyadek-teszt.html

Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #7821 Dátum: 2016. Január 06. - 13:25:13 »

Bár idén (tavaly) nem mondták el, hogy mennyire felkészült a közútkezelő a télre, ismét semmi változás nincs az előző évekhez képest. Leesett egy kis hó, itt a környékünkön 3-4 centi talán, de az utak teljesen hóval borítottak. Az még hagyján, hogy a mellékutak milyenek, de hogy a 10-es számú főút Dorog-Tokodaltáró-Tát viszonylatban is tiszta hó, azt felháborítónak tartom. Akárcsak a bajnai út, amin rengetegen járnak dolgozni Tatabányára, illetve sok teherautó az M1 felé.
Persze láttam összetört autókat is az út szélén.
Náluk ezt jelenti a felkészülés.  Kacsint
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7822 Dátum: 2016. Január 06. - 16:59:18 »

Otthoni használatra vennék akkumulátoros fúrógépet. Két típust találtam, amik jónak tűnnek és árban is megfelelnének, de dönteni nem nagyon tudok közöttük:

Black & Decker EGBL148KB ütvefúró/csavarozó
SKIL 2598 AA Akkumulátoros ütvefúró-csavarozó

Esetleg más is szóba jöhet, ha vannak tippek. A lényeg, hogy akkumulátoros legyen és lehessen vele falazatba is fúrni.

például Dewalt DCD735M2 vagy Bosch GSB 12-2
Elég drágák, de lehet nekik nyomni sok éven keresztül, nem Tesco gazdaságos.
Köszi.

Hát a Dewalt tényleg profi, de ennyit nem szánok rá, meg otthoni használatra szerintem felesleges is. A Bosch viszont árban drágább, mint a hasonló teljesítményűek, ráadásul "csak" NiCd-os az akksija. Egyébként Makita lett végül.
http://www.gepdepo.hu/akkus-gep/utvefuro-csavarbehajto/makita-hp457dwe-utvefuro-csavarbehajto-hp457dwe.html
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #7823 Dátum: 2016. Január 06. - 20:18:22 »

A Makitával se lesz gond, az is jó minőség.

Mondjuk a Dewalt cucc tényleg drága lett volna a háztartási használatra. Mosolyog
Naplózva
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #7824 Dátum: 2016. Január 07. - 11:51:30 »

http://www.nfh.hu/sites/default/files/fagyallo_szelvedomoso.pdf
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7825 Dátum: 2016. Január 09. - 13:06:39 »

Ismét segítséget kérnék, egy másik témában.

A 2011-ben vásárolt hidromasszázs zuhanykabinunk már nem sokáig használható. Már egy éves korában elrepedt a zuhanytálca, akkor próbáltuk gariban cseréltetni, de a magyarországi forgalmazó felszámolás alatt volt, az olaszországi gyártó pedig megszűnt addigra (a 2 év garit így buktuk, így utólag már gyanús is, miért adták ennyire áron alul). Valahogy sikerült megragasztani, de mostanra már kezd az egész szétmállni, a lefolyó résznél már ki is tört egy darab, így mindenképp csere lesz belőle. Milyet érdemes venni? Gondoltuk, hogy csak a tálcát cseréljük ki (a felső rész hibátlan), de mivel mélytálcás, elég nehéz hozzá méretben passzolót találni. Amit találtunk (elvileg méretileg jó, de igazából csak beszereléskor derülne ki, hogy tényleg az is), az pedig olyan árban van, hogy majdnem kijön az árából egy új komplett kabin. Mivel kockáztatni nem akarunk (ha mégsem teljesen stimmel a méret, akkor kidobtunk egy rakás pénzt az ablakon), így teljesen újat vennénk. Na és itt jön a kérdés: melyiket érdemes? Félünk attól, hogy a mélytálcásak esetleg nem annyira bírják a kiképzést és ismét eltörnek. Mennyire jellemző ez egyáltalán? Néztünk Sanotechniket, Sanimixet és még egy rakás márkát, de mindegyikről olvasni a neten rosszat. ha van valakinek tapasztalata, szivesen veszem.
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #7826 Dátum: 2016. Január 09. - 17:28:47 »

Tuskabinokban nem vagyok otthon, de kádcsere előtt körbejártam a témát, és szerintem van, ami a tuskádnál ugyanúgy érvényes.

Pl. hogy az akril nem mindenhatóság, ha ugyanannyiért van lemez, meg akril, akkor vszeg az már egy jó lemez, a másik meg egy gagyi akril. Illetve ha akril, akkor mindenképpen alá kell támasztani rendesen, mert önmagában nem tart semmit, ki fog törni. Tégla, akármi alá, aztán óvatosan, kevés purhabbal kinyomni (és hagyni neki helyet tágulni, mert még a lemezt is képes megroppantani, hát még az akrilt).
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #7827 Dátum: 2016. Január 10. - 10:32:52 »

Ismét segítséget kérnék, egy másik témában.

A 2011-ben vásárolt hidromasszázs zuhanykabinunk már nem sokáig használható. Már egy éves korában elrepedt a zuhanytálca, akkor próbáltuk gariban cseréltetni, de a magyarországi forgalmazó felszámolás alatt volt, az olaszországi gyártó pedig megszűnt addigra (a 2 év garit így buktuk, így utólag már gyanús is, miért adták ennyire áron alul). Valahogy sikerült megragasztani, de mostanra már kezd az egész szétmállni, a lefolyó résznél már ki is tört egy darab, így mindenképp csere lesz belőle. Milyet érdemes venni? Gondoltuk, hogy csak a tálcát cseréljük ki (a felső rész hibátlan), de mivel mélytálcás, elég nehéz hozzá méretben passzolót találni. Amit találtunk (elvileg méretileg jó, de igazából csak beszereléskor derülne ki, hogy tényleg az is), az pedig olyan árban van, hogy majdnem kijön az árából egy új komplett kabin. Mivel kockáztatni nem akarunk (ha mégsem teljesen stimmel a méret, akkor kidobtunk egy rakás pénzt az ablakon), így teljesen újat vennénk. Na és itt jön a kérdés: melyiket érdemes? Félünk attól, hogy a mélytálcásak esetleg nem annyira bírják a kiképzést és ismét eltörnek. Mennyire jellemző ez egyáltalán? Néztünk Sanotechniket, Sanimixet és még egy rakás márkát, de mindegyikről olvasni a neten rosszat. ha van valakinek tapasztalata, szivesen veszem.
A jó akril egészen biztosan sokkal drágább, mint a jó lemez. Utóbbinál viszont fent ál a veszély, ha rozsdás.

Én idén tervezem, hogy fürdőszoba átalakítás lesz, kád helyett zuhanykabin (de addig is ki kellett cserélnem az elrozsdásodott lemezkádat, egy naggggyon alsópolcos akrilt vettem erre a kis időre).
Mivel a fürdő építésekor nem terveztünk zuhanyt és nem akarok alapot bontani, meg ilyenek, a kiállított, sorozatgyártott kabinok szóba sem jöhetnek. Egyedileg fogom legyártatni, méret után. Van Zuglóban egy cég, ilyesmivel foglalkozik. Az ára 15-20%-al magasabb, viszont olyan lesz, amit szeretnék.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7828 Dátum: 2016. Január 10. - 11:05:43 »

Ismét segítséget kérnék, egy másik témában.

A 2011-ben vásárolt hidromasszázs zuhanykabinunk már nem sokáig használható. Már egy éves korában elrepedt a zuhanytálca, akkor próbáltuk gariban cseréltetni, de a magyarországi forgalmazó felszámolás alatt volt, az olaszországi gyártó pedig megszűnt addigra (a 2 év garit így buktuk, így utólag már gyanús is, miért adták ennyire áron alul). Valahogy sikerült megragasztani, de mostanra már kezd az egész szétmállni, a lefolyó résznél már ki is tört egy darab, így mindenképp csere lesz belőle. Milyet érdemes venni? Gondoltuk, hogy csak a tálcát cseréljük ki (a felső rész hibátlan), de mivel mélytálcás, elég nehéz hozzá méretben passzolót találni. Amit találtunk (elvileg méretileg jó, de igazából csak beszereléskor derülne ki, hogy tényleg az is), az pedig olyan árban van, hogy majdnem kijön az árából egy új komplett kabin. Mivel kockáztatni nem akarunk (ha mégsem teljesen stimmel a méret, akkor kidobtunk egy rakás pénzt az ablakon), így teljesen újat vennénk. Na és itt jön a kérdés: melyiket érdemes? Félünk attól, hogy a mélytálcásak esetleg nem annyira bírják a kiképzést és ismét eltörnek. Mennyire jellemző ez egyáltalán? Néztünk Sanotechniket, Sanimixet és még egy rakás márkát, de mindegyikről olvasni a neten rosszat. ha van valakinek tapasztalata, szivesen veszem.
A jó akril egészen biztosan sokkal drágább, mint a jó lemez. Utóbbinál viszont fent ál a veszély, ha rozsdás.

Én idén tervezem, hogy fürdőszoba átalakítás lesz, kád helyett zuhanykabin (de addig is ki kellett cserélnem az elrozsdásodott lemezkádat, egy naggggyon alsópolcos akrilt vettem erre a kis időre).
Mivel a fürdő építésekor nem terveztünk zuhanyt és nem akarok alapot bontani, meg ilyenek, a kiállított, sorozatgyártott kabinok szóba sem jöhetnek. Egyedileg fogom legyártatni, méret után. Van Zuglóban egy cég, ilyesmivel foglalkozik. Az ára 15-20%-al magasabb, viszont olyan lesz, amit szeretnék.
Annyi mindent olvastam már a neten, kérdeztem ismerősöket és szakembereket, így egyre jobban hajlunk arra, hogy inkább építtetünk egy fixet. Mivel lakótelepi lakásról van szó, így a szifon és a lefolyó miatt meg kell emelni, de ez nem olyan nagy probléma. Árban így sem lesz sokkal több, viszont szinte örökéletű, nem lesz gond a tálcával és a kabinnal sem, mivel az egyik oldalát üvegtéglából csináltatjuk majd, a másik oldalra kerül csak ajtó kerettel. Viszont így nyárig el kell tolni a dolgot, mert azért ez nem egy nap lesz.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #7829 Dátum: 2016. Január 10. - 11:11:57 »

Ismét segítséget kérnék, egy másik témában.

A 2011-ben vásárolt hidromasszázs zuhanykabinunk már nem sokáig használható. Már egy éves korában elrepedt a zuhanytálca, akkor próbáltuk gariban cseréltetni, de a magyarországi forgalmazó felszámolás alatt volt, az olaszországi gyártó pedig megszűnt addigra (a 2 év garit így buktuk, így utólag már gyanús is, miért adták ennyire áron alul). Valahogy sikerült megragasztani, de mostanra már kezd az egész szétmállni, a lefolyó résznél már ki is tört egy darab, így mindenképp csere lesz belőle. Milyet érdemes venni? Gondoltuk, hogy csak a tálcát cseréljük ki (a felső rész hibátlan), de mivel mélytálcás, elég nehéz hozzá méretben passzolót találni. Amit találtunk (elvileg méretileg jó, de igazából csak beszereléskor derülne ki, hogy tényleg az is), az pedig olyan árban van, hogy majdnem kijön az árából egy új komplett kabin. Mivel kockáztatni nem akarunk (ha mégsem teljesen stimmel a méret, akkor kidobtunk egy rakás pénzt az ablakon), így teljesen újat vennénk. Na és itt jön a kérdés: melyiket érdemes? Félünk attól, hogy a mélytálcásak esetleg nem annyira bírják a kiképzést és ismét eltörnek. Mennyire jellemző ez egyáltalán? Néztünk Sanotechniket, Sanimixet és még egy rakás márkát, de mindegyikről olvasni a neten rosszat. ha van valakinek tapasztalata, szivesen veszem.
A jó akril egészen biztosan sokkal drágább, mint a jó lemez. Utóbbinál viszont fent ál a veszély, ha rozsdás.

Én idén tervezem, hogy fürdőszoba átalakítás lesz, kád helyett zuhanykabin (de addig is ki kellett cserélnem az elrozsdásodott lemezkádat, egy naggggyon alsópolcos akrilt vettem erre a kis időre).
Mivel a fürdő építésekor nem terveztünk zuhanyt és nem akarok alapot bontani, meg ilyenek, a kiállított, sorozatgyártott kabinok szóba sem jöhetnek. Egyedileg fogom legyártatni, méret után. Van Zuglóban egy cég, ilyesmivel foglalkozik. Az ára 15-20%-al magasabb, viszont olyan lesz, amit szeretnék.
Annyi mindent olvastam már a neten, kérdeztem ismerősöket és szakembereket, így egyre jobban hajlunk arra, hogy inkább építtetünk egy fixet. Mivel lakótelepi lakásról van szó, így a szifon és a lefolyó miatt meg kell emelni, de ez nem olyan nagy probléma. Árban így sem lesz sokkal több, viszont szinte örökéletű, nem lesz gond a tálcával és a kabinnal sem, mivel az egyik oldalát üvegtéglából csináltatjuk majd, a másik oldalra kerül csak ajtó kerettel. Viszont így nyárig el kell tolni a dolgot, mert azért ez nem egy nap lesz.
Nekem is emelt lesz a tálca, mert nem fogom felverni miatta a csempét, meg az alapot. A belmagasság hiányzik, emiatt az üvegfalak is egyediek lesznek. A tálca is, mert a lefolyó és csapkiállások miatt nem lehet akárhova szerelni. Megdrágítja.

Ha nem felejtem el, megadom a címüket.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 520 521 [522] 523 524 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!