Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 28. - 20:21:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 516 517 [518] 519 520 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 713754 alkalommal)
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #7755 Dátum: 2015. Július 14. - 16:19:52 »

Ma kipróbáltam az Osannál nemrég telepített 'csináld magad' mosókat. Valóban hatékony és gyors. 2 perc alatt megvolt, ami otthon kb 15 perc  Mosolyog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #7756 Dátum: 2015. Július 14. - 19:09:50 »

Az is van, meg vettem Prevent kátrányoldót is, mert több helyen azt írták, hogy nagyon hatásos és nem bántja a lakkozást, ha 1 percnél tovább nem hagyjuk rajta a fényezésen. Sajnos rengeteg van rajta, főként az első ajtókon és az első sárvédők ívén, na meg persze a küszöb alsó részen, de az nem is izgat annyira Kacsint

Preventet nem használtam de lehet az is jó cucc. A Lacettihez csak sebbenzint használtam, igaz csak úgy, hogy kicsit felitattam egy rongyra vagy ha éppen nem volt a közelben rongy akkor egy papírzsepire és 10 másodperc alatt finoman letörölgettem. Tökéletesen eltűnt a kátrány és nem ette meg a fényezést.
A küszöb alján lévőt meg fogd fel kiegészítő alvázvédelemnek.  Vigyorog Vigyorog
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7757 Dátum: 2015. Július 28. - 09:30:27 »

Csak kíváncsiságból megnéztem, mit ír a Lacettiről a Dekra. Hát eléggé lesújtó. Leginkább az olajszivárgásokat említik (motor, lengéscsillapító, kormánymű), ezt még értem is, bár szerintem nem vészes. Említik a gyorsan kopó fékeket (ez szerintem nem jellemző, egyéb fékprobléma igen), illetve az elektronika és a világítás hibáit (ezt sem értem).
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #7758 Dátum: 2015. Július 28. - 10:36:36 »

Csak kíváncsiságból megnéztem, mit ír a Lacettiről a Dekra. Hát eléggé lesújtó. Leginkább az olajszivárgásokat említik (motor, lengéscsillapító, kormánymű), ezt még értem is, bár szerintem nem vészes. Említik a gyorsan kopó fékeket (ez szerintem nem jellemző, egyéb fékprobléma igen), illetve az elektronika és a világítás hibáit (ezt sem értem).

Elektronikus gány inkább a HB-kra igaz: klímapanel; hátsó ablakmosó cső eltörése miatti érdekes elektromos galibák (ajtónyitásra leáll a kocsi, stb.) ha visszafolyik a cső melletti elektromos csatlakozóra a C oszlopnál; világítás csatlakozó szétolvadása a műszerfal mögött és ezáltal a tompított fény elhalálozása (ezt egyébként sokan a bajszkapcsoló hibájának tudják be és orrba szájba cserélgetik a "hozzáértők" mert a szétégett csatlakozó miatti ellenállásváltozás miatt a bajuszban is meg szokott pörkölődni a vezeték...)

Ezekből egy firkász simán elektromosan vacaknak titulálja, bár azért a tompított fény elhalása balesetveszélyes hibajelenség tud lenni főleg, ha éjszaka megy el a világításod, így még ha bagatel is a javítás, bárki érezheti vagy gondolhatja úgy, hogy "b..szki ez egy sz.r, más kocsinál ilyen alap dolog hibája ritka mint az öt találatos lottó",  tehát már ez önmagában megért volna egy visszahívást, de mint tudjuk nem történt meg...
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7759 Dátum: 2015. Július 28. - 12:31:42 »

A leírásból mondjuk nem ilyen hibákra gondoltam, de ezek tényleg léteznek, igaz csak a HB-knél és a kombinál (legalábbis a cső törése). Érdekes, hogy ugyanilyen elektromos hibákat és a világítás elégtélenségét említik az Octaviánál is. Bezzeg a régi 3-as BMW-k a 90-es évek közepéről-végéről übertutik
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7760 Dátum: 2015. Július 31. - 13:41:08 »

Gondoltam a külföldi út előtt kellene kötni egy assistance biztosítást. Már van egy, a Groupama biztosítónál, ami külföldön is érvényes, de a térítési összeg elég kevés (szerintem). Tud valaki ajánlani valami jót, csak az utazás időtartamára köthetőt? Néztem a neten sokfélét, mondial-assitance, europ-assistance, én egyiket sem ismerem. Van valakinek tapasztalata valamelyikkel?

Köszi
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #7761 Dátum: 2015. Július 31. - 19:16:32 »

Gondoltam a külföldi út előtt kellene kötni egy assistance biztosítást. Már van egy, a Groupama biztosítónál, ami külföldön is érvényes, de a térítési összeg elég kevés (szerintem). Tud valaki ajánlani valami jót, csak az utazás időtartamára köthetőt? Néztem a neten sokfélét, mondial-assitance, europ-assistance, én egyiket sem ismerem. Van valakinek tapasztalata valamelyikkel?

Köszi
Én a postán kötöttem utas, poggyász és kocsi assistance-t, kombóban, de úgy tudom, hogy ott csak 10 éves korig lehet kötni. Mivel vegyített biztosítás volt, elég jól fizetett volna. Bár az assistance csak arra jó, hogy bevontassák a kocsit az első szervizbe és ha nagyon muszáj akkor fizetnek pár nap szállást a családnak, vagy fizetik a hazautazás vagy a romos kocsi hazaszállítási költségeit. Illetve tavaly úgy volt a vegyített biztosítás, hogy ha a kocsi bekrepálása miatt nem tudtuk volna elfoglalni a szállásunkat, és a szállásadó inkasszálta volna a szállásdíjat meg nem jelenés miatt, akkor azt a biztosító a kocsira hivatkozva megtérítette volna. Ebből a szempontból hasznos.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 31. - 19:24:50 írta kubu87 » Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #7762 Dátum: 2015. Július 31. - 20:27:20 »

Mi a netrisken szoktunk kötni, ami a legolcsóbb.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7763 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 12:10:04 »

Gondoltam a külföldi út előtt kellene kötni egy assistance biztosítást. Már van egy, a Groupama biztosítónál, ami külföldön is érvényes, de a térítési összeg elég kevés (szerintem). Tud valaki ajánlani valami jót, csak az utazás időtartamára köthetőt? Néztem a neten sokfélét, mondial-assitance, europ-assistance, én egyiket sem ismerem. Van valakinek tapasztalata valamelyikkel?

Köszi
Én a postán kötöttem utas, poggyász és kocsi assistance-t, kombóban, de úgy tudom, hogy ott csak 10 éves korig lehet kötni. Mivel vegyített biztosítás volt, elég jól fizetett volna. Bár az assistance csak arra jó, hogy bevontassák a kocsit az első szervizbe és ha nagyon muszáj akkor fizetnek pár nap szállást a családnak, vagy fizetik a hazautazás vagy a romos kocsi hazaszállítási költségeit. Illetve tavaly úgy volt a vegyített biztosítás, hogy ha a kocsi bekrepálása miatt nem tudtuk volna elfoglalni a szállásunkat, és a szállásadó inkasszálta volna a szállásdíjat meg nem jelenés miatt, akkor azt a biztosító a kocsira hivatkozva megtérítette volna. Ebből a szempontból hasznos.

A 10 év nem akadály, még csak 7 éves a kocsi  Kacsint Amiket leírtál, azt nagyjából tudtam, külföldön az is nagy segítség.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7764 Dátum: 2015. Augusztus 02. - 12:10:31 »

Mi a netrisken szoktunk kötni, ami a legolcsóbb.
Csak assistance vagy egyben utas is?
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #7765 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 20:59:26 »

Mi a netrisken szoktunk kötni, ami a legolcsóbb.
Csak assistance vagy egyben utas is?
Utas is, mindenes.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #7766 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 07:52:52 »

Kissé tehetetlennek érzem magam....fateromat továbbra sem tudom meggyőzni, hogy a kocsi karbantartása nem merül ki a motorolaj, olajszűrő és levegőszűrő cserén. 

Hihetetlen, hogy megtehetné és mégis le****ja a dolgokat. Pár ezer forintos tételeken spórol évente. Mondjuk amióta kihozta az Orlandot a szalonból 2011-ben, azóta nem hordta márkaszervizbe sem a garanciaidő alatt, csak a sarki szerelőhöz. A kocsiban most 93 ezer km van. Néztem a neten szerviz manualt és kérdeztem tőle, hogy cserélt-e fékfolyadékot 30 ezrenként vagy gyertyákat 60 ezernél. Erre úgy nézett rám, mint a véres rongyra :O szerinte majd rátöltöget a fékfolyadékra, ha fogy (hozzátenném, hogy a motorháztetőt még annyira sem nyitja fel, hogy ablakmosó folyadékot töltsön bele néha).....erre mondtam neki, hogy a fék nagyon nem játék és nem véletlenül írták le a cseréjét viszonylag sűrűn. Ezek szerint ő még a 70es években él és ebből kiindulva akkor csak úgy cseréltek dolgokat, ha tönkrementek.

Gondolom, hogy Tomy és Sebiék számtalan ilyen "nagyokossal" találkoznak munkáik során. Úgy érzem, hogy nekem kell átvennem a kocsijaik szervizeltetését, mert alattuk széthullanak idő előtt. Eléggé elszomorító ez a hozzáállás, miközben kb két havonta járnak "nyaralni" vagy síelni....Mondjuk az is űber durva volt, hogy a Captivát azért is cserélte be anno az új Orlandora, mert nagy szervizt kellett volna csináltatni és az egy vagyon a dízelen...már azon is leesett az arcon. Mit is vártam tőle mondjuk ezek után.

A 99-es A160 merciről nem is találtam manualt, mondjuk az behozott autó, de kétes a valós 187 ezer km benne.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #7767 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 19:45:47 »

Kissé tehetetlennek érzem magam....fateromat továbbra sem tudom meggyőzni, hogy a kocsi karbantartása nem merül ki a motorolaj, olajszűrő és levegőszűrő cserén. 

Hihetetlen, hogy megtehetné és mégis le****ja a dolgokat. Pár ezer forintos tételeken spórol évente. Mondjuk amióta kihozta az Orlandot a szalonból 2011-ben, azóta nem hordta márkaszervizbe sem a garanciaidő alatt, csak a sarki szerelőhöz. A kocsiban most 93 ezer km van. Néztem a neten szerviz manualt és kérdeztem tőle, hogy cserélt-e fékfolyadékot 30 ezrenként vagy gyertyákat 60 ezernél. Erre úgy nézett rám, mint a véres rongyra :O szerinte majd rátöltöget a fékfolyadékra, ha fogy (hozzátenném, hogy a motorháztetőt még annyira sem nyitja fel, hogy ablakmosó folyadékot töltsön bele néha).....erre mondtam neki, hogy a fék nagyon nem játék és nem véletlenül írták le a cseréjét viszonylag sűrűn. Ezek szerint ő még a 70es években él és ebből kiindulva akkor csak úgy cseréltek dolgokat, ha tönkrementek.

Gondolom, hogy Tomy és Sebiék számtalan ilyen "nagyokossal" találkoznak munkáik során. Úgy érzem, hogy nekem kell átvennem a kocsijaik szervizeltetését, mert alattuk széthullanak idő előtt. Eléggé elszomorító ez a hozzáállás, miközben kb két havonta járnak "nyaralni" vagy síelni....Mondjuk az is űber durva volt, hogy a Captivát azért is cserélte be anno az új Orlandora, mert nagy szervizt kellett volna csináltatni és az egy vagyon a dízelen...már azon is leesett az arcon. Mit is vártam tőle mondjuk ezek után.

A 99-es A160 merciről nem is találtam manualt, mondjuk az behozott autó, de kétes a valós 187 ezer km benne.
Na erre mondták itt többen is, hogyha autót veszel az, hogy idős gondos gazda nem létezik.. Mosolyog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #7768 Dátum: 2015. Augusztus 09. - 13:54:46 »

Tudna nekem valaki holnap délutánra kölcsönadni egy kerékpártartót?
Lehet tetőre szerelhető vagy vonóhorogra szerelhető is.
A lényeg, hogy egy 40mm*50mm-es váz rögzíthető legyen.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 09. - 14:14:50 írta Jani » Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7769 Dátum: 2015. Augusztus 19. - 06:45:04 »

Hazaértünk a nagy útról, kilenc nap alatt 4540km-t mentünk. A kocsi bírta, mi is  Mosolyog. Bővebben kicsit később írok még az útról, hátha valaki útra kel Hollandia felé autóval (megéri  Vigyorog ).
Naplózva
Oldalak: 1 ... 516 517 [518] 519 520 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!