Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 12:37:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 468 469 [470] 471 472 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 716608 alkalommal)
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #7035 Dátum: 2013. Július 29. - 11:59:37 »

OK, legalább beszélgetünk. Mosolyog

A fórum motor természetesen tudja a like/dislike funkciót. Szándékosan nincs bekapcsolva.
Már a fórum indításakor sem tartottam szerencsésnak az efféle versengést. Ne azért segítsen valaki, hogy gyűjtse a jópontokat.
Segítsen azért mert tud/akar.
Őszintén szólva az "elértem/elérted a ....-dik hozzászólást, hurrá" dolgokat sem néztem jó szemmel. Ne a hozzászólások száma minősítsen valakit. Hanem az, hogy mit mond. Előbb-utóbb mindenki, aki rendszeresen olvassa a fórumot eldönti, hogy ki az akire hallgat, és ki az akire nem.

Aztán az elüldözés.
Ilyenről szó sincs. És nem kell rébuszokban beszélni. Ez nem a Harry Potter. Itt bárkinek ki lehet mondani a nevét.
Igen jelenleg(?) két tagunk van, akik szakmailag magasan az átlag felett állnak. Sebike és Tomy61.
Mindkettejüktől kaptam már magam is segítséget, hálás is vagyok Nekik érte, szakmai hozzáértésüket elismerem.

És tévedés ne essék, senkit nem kértem arra, hogy idejét-erejét nem kímélve, ingyen szolgálja a fórumot, a tagokat (azért vannak/vagyunk egy páran akik ezt teszik  Kacsint. De ez önkéntes dolog, nem kötelező.).

Azt azonban igenis kértem, hogy a jó hangulat megtartása érdekében mellőzzük a folytonos "vidd szerelőhöz, ne nyúlj hozzá, tanulj előtte éveket" hozzászólásokat.
Ezt el lehet mondani 1x, 2x. De az nem tartható, hogy lassan minden kérdésre ez legyen a válasz.

Nem kötelező mindenre válaszolni!

Ha tudok/akarok segítek. Ha nem, továbblapozok. Ennyi kell a jó hangulathoz.
Tudomásul kell venni, hogy ez nem egy szakmai fórum. Itt többnyire amatőr emberek beszélgetnek egymással, több-kevesebb felkészültséggel a témában.
Ez erről szól.

Nem lehet minden kérdésre "vidd a szerelőhöz" a válasz.
Igen, a fék nem játék. Meg a házépítés, villanyszerelés, tűzgyújtás, és az AUTÓVEZETÉS sem!
És mégis csinálják amatőrök! De még hányan!
Engem pl. csak amatőr autóvezető tört össze! Hivatásos egy sem!
Tiltsuk el az amatőröket a járművezetéstől???
Részemről OK.

DE MIVEL EZ NEM JÁRHATÓ ÚT, legalább magyarázzuk el neki, hogy mit is kellene csinálnia. Esetleg legközelebb nem jön ki eléd, elém.

Visszatérve az eredeti témára. Örülünk a szakmai segítségnek. De tényleg. Szívesen meghallgatjuk. DE.
Ez történjen tanító - mint ahogy mindenki megkapta a "tanáraitól" - és ne kioktató stílusban.

Ha e miatt elmegy valaki a fórumról azt valóban szívből sajnálom (gondolom nem csak én), de 1-2 ember miatt nem lehet feláldozni a többi fórumtagot, a fórum hangulatát.

Nem csinálok belőle titkot, most Tomy61 kapott tőlem egy hosszabb levelet a fentiek szellemében. Régebben Sebikéék találtak a postaládájukban általam küldött kéréseket.
Ez a dolgom - akár tetszik, akár nem. Fent kell tartanom a fórum hangulatát, használhatóságát.
(ja, nem azért mert ez a munkám. Úgy tűnik nem ebből élek. Csak ilyen belső késztetés. Kacsint Meg nyűg. De ez van. Azt azért higgye el mindenki, hogy nekem sem kerül kevesebb időmbe ezeket a szösszeneteket megírni, mint pl. elmagyarázni, hogy hogyan is kellene a .... kicserélni.)

Aki elfogadja ezeket az elveket azt szívesen látjuk továbbra is. Aki nem tudja/akarja az nyílván elmegy.
Ez van.
Olyat sajnos nem lehet csinálni ami mindenkinek megfelel.

Ja, és nem haragszom senkire. Kacsint
Kinek ilyen a stílusa, kinek olyan.
Ettől olyan szép színes a világ.

De a kaleidoszkópban is csak úgy tudunk gyönyörködni, ha határok közé zárjuk a színeket. Kacsint

ezzel egyetértek viszont van egy két forumtárs akinek lépésről lépésre el kellene mondani,hogy mit hogyan csináljon ami szerintem felesleges ha elképzelése sincs a dolgokról ne nyúljon hozzá ez szerintem érthető
Naplózva

70/4334431
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #7036 Dátum: 2013. Július 29. - 13:25:22 »

Abszolút így van.
Erre vonatkozott a "nem kötelező mindenre válaszolni" rész.

1x elmondja az ember, hogy neki nem kellene hozzányúlni. És ez így is van.
Ha türelmesebb típus, elmondja 2x (3x).
Ha nem érti meg, nem kell vele foglalkozni - még ha nehéz is.
Mert az is a barátsághoz/haversághoz tartozik, hogy elmondjuk ez (neked) nem való, veszélyes, ne csináld!
Adott esetben látatlanban, ismeretlenül, a hozzászólásai alapján is el lehet dönteni ezt egy adott emberről.
(Ha megfogadja, jó. Ha nem - akkor sem tudsz mást tenni, mint átnézel - átolvasol rajta.)

De nem lehet ez az általános reakció.
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #7037 Dátum: 2013. Július 29. - 16:30:05 »

Örülök, hogy így az oldalon is tiszta víz kerül a pohárba és remélem hallgatni is fognak az érintettek az intelemre.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #7038 Dátum: 2013. Július 30. - 18:58:16 »

Ma láttam az első sárga taxit, pont egy kombi lacsi volt. Vigyorog
Naplózva


LPG
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #7039 Dátum: 2013. Július 30. - 19:37:18 »

OK, legalább beszélgetünk. Mosolyog
.....
Olyat sajnos nem lehet csinálni ami mindenkinek megfelel.
...
De a kaleidoszkópban is csak úgy tudunk gyönyörködni, ha határok közé zárjuk a színeket. Kacsint
2. idézett sorra adok 3pontot  Kacsint
de az utsó tetszik a legjobban  Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #7040 Dátum: 2013. Július 30. - 19:44:30 »

....
ezzel egyetértek viszont van egy két forumtárs akinek lépésről lépésre el kellene mondani,hogy mit hogyan csináljon ami szerintem felesleges ha elképzelése sincs a dolgokról ne nyúljon hozzá ez szerintem érthető
Azt, hogy aggódsz a sofőrért (meg az autóért  Kacsint ) azt mindenképp elismerem/jük vagy köszönettel vagy megrendeléssel...
Ha nem kérik a segítséged, ne erőltesd  és elég ha egyszer leírod, hogy VIGYÁZZ mert ez veszélyes lehet! - onnantól az Ő felelőssége....
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
lacikiru
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30



« Hozzászólás #7041 Dátum: 2013. Július 30. - 20:53:32 »

Ma láttam az első sárga taxit, pont egy kombi lacsi volt. Vigyorog

Olvastam valahol ,hogy úgynevezett fújható fólia ?? vagy mi a sláger fóliázás ügyben.
Egyébként szerintem keresik és tesztelik a cégek a kivitelezőket mi legyen a választás a sok autóra.
Viszont ami furának tűnt az a sárga autókon az ezüst dísztárcsa vagy alufelni,ami a feketének jól állt de sárgához szerintem fehér vagy fekete menne.
Kód:
Naplózva

A biztonsági öv,egy opció ami megmentheti az életed.
A Cascod lehet,egy opció hogy ne a nulláról kezd újra.
Papy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Hozzászólás #7042 Dátum: 2013. Július 30. - 21:13:32 »

A fújható fóliás srácot ismerem, csepelen van most az új műhelye. Tudomásom szerint valamelyik taxi csoporttal leszerződött, de az autók külleme kerül csak lefújásra, a többi nem... viszont bármikor leszedhető:)
Naplózva

Papy, akinek Lacettije van, és nem fél használni...!
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #7043 Dátum: 2013. Július 31. - 07:54:21 »


A fújható fólia az Plasti Dip, nem? Bár sárgával még nem találkoztam...
Naplózva
Papy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Hozzászólás #7044 Dátum: 2013. Július 31. - 08:00:30 »

nem tudom, én ezt ismerem csak: http://vitny.eu/
Naplózva

Papy, akinek Lacettije van, és nem fél használni...!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #7045 Dátum: 2013. Július 31. - 23:07:42 »

Jól hangzik a dolog, de nem olcsó.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #7046 Dátum: 2013. Augusztus 07. - 12:11:06 »

Srácok!

Régebben kértem már, most ismét megteszem.
Az "idézet" gombot NE használjátok, ha az épen aktuális utolsó hozzászólásra válaszoltok. Arra ott van a "Hozzászólás" gomb.
A folytonos idézgetéssel teljesen fölöslegesen tele lesz szemetelve a fórum. Egy mondat elolvasásához is sorok tucatjait kell legörgetni.
(ha még kép is volt az idézett hozászólásban... ).

Akkor használjátok az idézés lehetőséget, ha egy régebbi, előrébb lévő hozzászólásra kívántok reagálni, és az érthetőség miatt szükség van erre.

Kösz.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7047 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 11:38:37 »

Ma reggelre idén másodszorra lopták le a króm szelepsapkáimat.  Hogy törne el a keze annak, aki ilyet tesz. Nem is értem a dolgot, ugyan mit kezd ilyen szelepsapkákkal, amin Chevy jel van?  Meguntam, felraktam műanyagot.
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #7048 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 13:48:16 »

20-án el kellene jutnom a Bp. Lovas utcai Szikla Kórházba, de nézem a Fővinform-ot, hogy KO lesz.

Ezt írja azon az oldalon az okos:
"A tűzijáték miatt várhatóan 17:00-23:00 óráig lezárják Budán a Petőfi híd – Irinyi József utca – Karinthy Frigyes út – Móricz Zsigmond körtér – Villányi út – Alkotás utca – Vérmező – Margit körút – Bem József utca – Tölgyfa utca – Margit híd által határolt részt a Dunáig."

Szerintem nekem kicsi már a szürke állományom, de ez azt jelenti, hogy ezeken az utakon belüli területeken nem lehet majd autóval menni, de a felsorolt utakon még lehet???

Előre is köszönet!
Naplózva
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #7049 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 16:03:11 »

Ha lesz is rajtuk forgalom, én a helyedben nem mennék kocsival, jó eséllyel nem nagyon fogsz tudni mozdulni, pláne nem parkolni. Rengeteg rendezvény lesz, pl. a várban a Mesterségek Ünnepe, a vár tövében este ingyenes Ákos-koncert, meg ugye a tűzijáték... Szerintem tedd le a kocsit máshol, és menj tömegközlekedéssel. A metrók éjjel 1.15-ig járnak. Ja, és a Sziklakórházba csak akkor menj, ha van foglalva jegyed, mert az összes túra betelt már aznapra!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 468 469 [470] 471 472 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!