Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 12:33:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 467 468 [469] 470 471 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 716590 alkalommal)
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #7020 Dátum: 2013. Július 23. - 14:17:58 »

ez oké, idegentől nem is várok mást, de egy volt havertól nem vicces, hogy mást sem tud szajkózni, miközben az élete és saját maga is egy rakás ****, az ős rozsdafosról nem is beszélve 
Erről eszembe jutott a saját, jó régen történt esetem.
Volt egy 1500-as Polski Fiatom - az első autóm.
A "felújítása" úgy történt, hogy szétszedtem apró darabokra, mindent kipakol, kocsira kromofág, és innen, a fém alapoktól újra összerak. Persze fényezést, motor gépmunkáját nem én csináltam, de a többit mindent. Egyedül!

Na ezek után egyik alkalommal megyünk egy kisebb baráti társasággal (sokan ugye nem fértünk be  Kacsint), és az egyik "haverom" beszól vmit a kocsira (neki még autója sem volt). Figyelmeztettem, hogy nem kéne. Csak folytatja. Szépen megálltam az út szélén, és mondtam neki, hogy akkor lehet gyalogolni. A többiek persze berzenkedtek a dolog ellen, hogy ezt azért nem kellene. Én meg mondtam, hogy akinek nem tetszik, az mehet utána. Vigyorog

Na ennyit a le/beszólós haverokról.

Én barátnő-pajtásnak a vezetésemet kritizáló szónoklatánál nyomtam egy satuféket! Érdekes módon nem akart kiszállni! Vigyorog
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #7021 Dátum: 2013. Július 24. - 12:34:00 »

ja, lehet nekem is azt kellett volna, hogy kirakom Brnoban, amikor sìrt, hogy kènyelmetlenek hátul az ülèsek.... :-D
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #7022 Dátum: 2013. Július 24. - 13:00:03 »

ja, lehet nekem is azt kellett volna, hogy kirakom Brnoban, amikor sìrt, hogy kènyelmetlenek hátul az ülèsek.... :-D
Lehet azt kellett volna, vagy említeni neki, hogy vegyen pl. egy "Mercit" neked.
Nekem egy szóval nem említették, hogy kényelmetlen lenne 7-800km egész nap a kocsiban, pedig épp a pocakja is gömbölyű volt az út alatt.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #7023 Dátum: 2013. Július 24. - 13:47:31 »

Akarattyáról mentem Füredre, és hátul ülő egyik lány tilalmam ellenére, vette a bátorságát, és szájába vette a cigijét, és kotorászta a gyújtót, figyelmeztettem, nem vette komolyan, index jobbra, üzemi fékezés, ajtó ki, lány ki, ajtó be, index balra, besorolás a forgalomba, tükörből látok egy csodálkozó lány arcot, és várta, hogy 20 méter múlva csak megállok. Mi mentünk Füredre, ő maradt Almádiban. az is szép hely. Két nap múlva találkoztunk az akarattyai strandon, de nem ugrott a nyakamba, igaz, nem is vártam. Nem lett szerelem belőle... Kacsint Vigyorog Következetesnek kell lenni. Kacsint Vigyorog
Mielőtt jópofiznátok, nem Ilussal történt az affair, és ez több, mint 35 éve történt.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 24. - 14:03:12 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #7024 Dátum: 2013. Július 25. - 11:11:56 »

na igen. arrol nem is beszèlve, hogy eme úri gyerek cigizett is hátul sumákban, pedig megkèrtem, hogy ne......
màr akkor kellett volna tudnom, hogy tiszteletlen emberekkel ne barátkozzak.....
mèg párszor patkánykodott az èvek alatt, el is váltak útjaink ;-)
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #7025 Dátum: 2013. Július 25. - 18:38:21 »

Ma délután,- kora este járt nálunk Stocz főni egy hiba feltárás,- megállapítás erejéig ( ami sajnos nem túl jó eredménnyel végződött ) a számára. Az eredményt ha úgy gondolja tudtokra adja. Az itt tartózkodása ideje alatt ismét vezethetett automataváltós szgk-t, sebike lacsi 2.0D SW-t, az egyik kereskedés előtt parkolt az én szedanom azért mentünk el.
Naplózva

Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #7026 Dátum: 2013. Július 28. - 09:40:59 »

Az utóbbi időben elég gyakori lett az, hogy valaki felvetett egy műszaki kérdést, amire bizony nem segítséget (szakmait vagy amatőrt) kapott, hanem csak kioktatást.

Ez ellentétes a fórum eredeti céljával (mégis mi egy autós fórum alapvető célja?
  • a: nyaralási tippek
  • b: meddig szoptassuk a kisbabát?
  • c: mit lehet tenni a kopogó kormányművel?
), ezért nem megengedhető.

Kérek mindenkit, hogy a jövőben a segítő szándék (általánosan értelmezett) jegyében szóljon hozzá az ilyen kérdésekhez - vagy maradjon csöndben. Kacsint

Jó lenne visszatérni a fórum régi, barátságos hangulatához.

És ez részemről - úgy is, mint a fórum adminisztrátora, és úgy is, mint a tulajdonjogok birtokosa - nem csak egy, a nyári szellőbe elsuttogot kívánság!

Remélem, érti mindenki. Kacsint

Ja, esetleg csinálhatnánk egy hozzászólási versenyt.
Az adott időszakban a legtöbb értelmetlen/bosszantó hozzászólást jegyző tag egy hetes mentességet kaphatna.
A hozzászólási kényszer alól.
Nos?

Remélem, ez is érthető volt!
(Akinek  nem inge....)
Naplózva
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #7027 Dátum: 2013. Július 28. - 12:57:08 »

Az utóbbi időben elég gyakori lett az, hogy valaki felvetett egy műszaki kérdést, amire bizony nem segítséget (szakmait vagy amatőrt) kapott, hanem csak kioktatást.

Ez ellentétes a fórum eredeti céljával (mégis mi egy autós fórum alapvető célja?
  • a: nyaralási tippek
  • b: meddig szoptassuk a kisbabát?
  • c: mit lehet tenni a kopogó kormányművel?
), ezért nem megengedhető.

Kérek mindenkit, hogy a jövőben a segítő szándék (általánosan értelmezett) jegyében szóljon hozzá az ilyen kérdésekhez - vagy maradjon csöndben. Kacsint

Jó lenne visszatérni a fórum régi, barátságos hangulatához.

És ez részemről - úgy is, mint a fórum adminisztrátora, és úgy is, mint a tulajdonjogok birtokosa - nem csak egy, a nyári szellőbe elsuttogot kívánság!

Remélem, érti mindenki. Kacsint

Ja, esetleg csinálhatnánk egy hozzászólási versenyt.
Az adott időszakban a legtöbb értelmetlen/bosszantó hozzászólást jegyző tag egy hetes mentességet kaphatna.
A hozzászólási kényszer alól.
Nos?

Remélem, ez is érthető volt!
(Akinek  nem inge....)

Fórummotor tud olyat, hogy like vagy dislike gomb? Ugye hogy a hozzászólást hasznosnak találtad vagy sem.

szerk.: találtam hozzá: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3708
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 28. - 13:01:16 írta Hooti » Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #7028 Dátum: 2013. Július 28. - 15:56:07 »

Az utóbbi időben elég gyakori lett az, hogy valaki felvetett egy műszaki kérdést, amire bizony nem segítséget (szakmait vagy amatőrt) kapott, hanem csak kioktatást.

Ez ellentétes a fórum eredeti céljával (mégis mi egy autós fórum alapvető célja?
  • a: nyaralási tippek
  • b: meddig szoptassuk a kisbabát?
  • c: mit lehet tenni a kopogó kormányművel?
), ezért nem megengedhető.

Kérek mindenkit, hogy a jövőben a segítő szándék (általánosan értelmezett) jegyében szóljon hozzá az ilyen kérdésekhez - vagy maradjon csöndben. Kacsint

Jó lenne visszatérni a fórum régi, barátságos hangulatához.

És ez részemről - úgy is, mint a fórum adminisztrátora, és úgy is, mint a tulajdonjogok birtokosa - nem csak egy, a nyári szellőbe elsuttogot kívánság!

Remélem, érti mindenki. Kacsint

Ja, esetleg csinálhatnánk egy hozzászólási versenyt.
Az adott időszakban a legtöbb értelmetlen/bosszantó hozzászólást jegyző tag egy hetes mentességet kaphatna.
A hozzászólási kényszer alól.
Nos?

Remélem, ez is érthető volt!
(Akinek  nem inge....)

Fórummotor tud olyat, hogy like vagy dislike gomb? Ugye hogy a hozzászólást hasznosnak találtad vagy sem.

szerk.: találtam hozzá: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3708
Nem ez a megoldás, hanem be kell tartania mindenkinek amit Stocz kért!!!
Ennyi!
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #7029 Dátum: 2013. Július 28. - 20:48:07 »

Nem ez a megoldás, hanem be kell tartania mindenkinek amit Stocz kért!!!
Ennyi!
Szerintem is ez a megoldás! Nincs mit ezen töprengeni... azelőtt tényleg jobb volt ide betérni!
Dobáltuk a lasztit ide-oda egész este, olyan volt mint egy jó kis virtuális "kocsmázás".... ment a zrika ezerrel! Vigyorog
A régiek erre biztosan jól emlékeznek, talán a jó hangulat fontosabb is volt mint az állandó autószerelés, meg okoskodás.
Régi találkozós vagy törzsasztalos témákban gyöngyszemek vannak, mondhatni klasszikusok! Vigyorog
De jó volt!
Akkor is próbáltunk segíteni egymásnak, csak nem úgy, hogy lekiabáltunk másokat. Azért az nem szép dolog! Kacsint
(Nem mindenkinek volt olajos a rugdalózója! Kacsint )

Naplózva
Papy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Hozzászólás #7030 Dátum: 2013. Július 28. - 21:33:21 »

Lehet, így van ahogy gondoljátok, de szakmai hozzáértésre is nagy a szükség. Sajnos ehhez a márkához nem sok szerelő ért annyira tüzetesen mint itt a szervizesek! Nem elüldözni kell (úgy gondolom) az embereket, hanem kikérni a segítségüket. Mivel ez egy autós fórum ide azért jön az ember nagyrészt, hogy társalogjon sok ismerőssel, illetve "autós" dolgokról beszéljenek. Én mondjuk tudom magamról, hogy az autókhoz nem értek, de nem olyan bő a pénztárcám hogy az embert kihasználó szerizekbe járkáljak, mert ezt a hozzá nem értést szokták kihasználni (persze tisztelet a kivételnek!). De az sem járja, hogy amit az ember megtanult azt ingyen kihasználják.
Mindenkinek vannak hibái...  Gondolom mindenki tudja hogy ez kiről, és kikről szól! Én mondjuk sokat köszönhetek neki, és ugyan úgy tartom vele majd a kapcsolatot (feltéve ha nem bánja), mint ezelőtt. Egy biztos, az autók szeretete és ismerete nem csak fellengzős duma nála, nem beszél félre, ha úgy érzi akkor példákkal alátámasztva próbálja egyszerű nyelvre lefordítani a bajt. Amennyi lehetősége van a segítségnyújtásra azt segítséggel megteszi. Eddig bármikor hívtam, mindig ráért, ha kellett vasárnap este 8kor is. Sajnos a fórumon való beszélgetés kevés arra hogy valakit személyesen is megismerjünk! Aki ismeri Őt tudja milyen. Amit otthon magánál meg tudott oldani sosem kért semmit, sőt még sértődésnek is vett bármi ilyen jellegű szándékot! Lehet hogy a stílusa kicsit erős, de úgy gondolom hogy még mindig benne van a legtöbb segítő szándék!
Itt a fórumon vannak rajtam kívül is sokan, akik abszolút analfabéták vagyunk az autókhoz, de úgy gondoljuk meg tudjuk oldani. Mivel egy olajcseréhez nem kell autószerelő iskola, viszont érteni kell ahhoz is. Mindenki tudja hogy egy sima egyszerű szűrőcserés mutatvány 30 felett kezdődik, és ebből az anyag kb 12 ezer...
Lehet azért érezni, hogy itt a klubbon belül is vannak nézeteltérések vagy ellenszenvek, de ez egy bizonyos fokig elmegy. Lehet nem mindig van valakinek igaza! Én a saját szakmámban is érzem ezt, sokféleképpen meg lehet közelíteni a hibát. Sokan cserélgetnek, kutakodnak, sokan meg mérésekkel támasztják alá a hibákat! Az első az anyag miatt költséges, az utóbbi pedig a rezsióradíj a megvett műszer és szoftverek. Az hogy mindenki mindenhez értsen az nem lehet! Nem hiába kérték ki sokan a ennek az embernek a véleményét!

Mivel olyannyira sok hozzáértő nincs a klubban ezért fogja tudni ki az a másik ember akire gondolok. Nem ragozom túl a dolgot, mivel számomra a személyes benyomás sokat dönt! Az hogy kinek milyen a stílusa a fórumban, az nem mindig tükrözi a valóságot! Sok tapasztalatom nincs vele, de mivel sokan járnak hozzá, és látszik a hozzáértése is, ezért a szakmailag is otthon van nagyon sok mindenben! Személyes találkozó alatt segített, a fórumban is sok kérdésemre választ adott. Én egy makacs ember vagyok, és akkor is ki fogom deríteni az utolsó percig harcolva hogy mi okozza a P300at:) Ha nem lesz más akkor marad a hengerfej felújítás, de egyenlőre nagyon sok más dolog van amire pénzt kell kiadni, de lehet ez lesz a legvége!

Ha bárki úgy gondolja akkor törlöm a hozzászólásomat, senkit nem akarok fényezni, csak a tapasztalataimat írtam meg! Remélem más is így gondolja és nem én vagyok az egyetlen!
Naplózva

Papy, akinek Lacettije van, és nem fél használni...!
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #7031 Dátum: 2013. Július 29. - 08:38:45 »

Lehet, így van ahogy gondoljátok, de szakmai hozzáértésre is nagy a szükség. Sajnos ehhez a márkához nem sok szerelő ért annyira tüzetesen mint itt a szervizesek! Nem elüldözni kell (úgy gondolom) az embereket, hanem kikérni a segítségüket. Mivel ez egy autós fórum ide azért jön az ember nagyrészt, hogy társalogjon sok ismerőssel, illetve "autós" dolgokról beszéljenek. Én mondjuk tudom magamról, hogy az autókhoz nem értek, de nem olyan bő a pénztárcám hogy az embert kihasználó szerizekbe járkáljak, mert ezt a hozzá nem értést szokták kihasználni (persze tisztelet a kivételnek!). De az sem járja, hogy amit az ember megtanult azt ingyen kihasználják.
Mindenkinek vannak hibái...  Gondolom mindenki tudja hogy ez kiről, és kikről szól! Én mondjuk sokat köszönhetek neki, és ugyan úgy tartom vele majd a kapcsolatot (feltéve ha nem bánja), mint ezelőtt. Egy biztos, az autók szeretete és ismerete nem csak fellengzős duma nála, nem beszél félre, ha úgy érzi akkor példákkal alátámasztva próbálja egyszerű nyelvre lefordítani a bajt. Amennyi lehetősége van a segítségnyújtásra azt segítséggel megteszi. Eddig bármikor hívtam, mindig ráért, ha kellett vasárnap este 8kor is. Sajnos a fórumon való beszélgetés kevés arra hogy valakit személyesen is megismerjünk! Aki ismeri Őt tudja milyen. Amit otthon magánál meg tudott oldani sosem kért semmit, sőt még sértődésnek is vett bármi ilyen jellegű szándékot! Lehet hogy a stílusa kicsit erős, de úgy gondolom hogy még mindig benne van a legtöbb segítő szándék!
Itt a fórumon vannak rajtam kívül is sokan, akik abszolút analfabéták vagyunk az autókhoz, de úgy gondoljuk meg tudjuk oldani. Mivel egy olajcseréhez nem kell autószerelő iskola, viszont érteni kell ahhoz is. Mindenki tudja hogy egy sima egyszerű szűrőcserés mutatvány 30 felett kezdődik, és ebből az anyag kb 12 ezer...
Lehet azért érezni, hogy itt a klubbon belül is vannak nézeteltérések vagy ellenszenvek, de ez egy bizonyos fokig elmegy. Lehet nem mindig van valakinek igaza! Én a saját szakmámban is érzem ezt, sokféleképpen meg lehet közelíteni a hibát. Sokan cserélgetnek, kutakodnak, sokan meg mérésekkel támasztják alá a hibákat! Az első az anyag miatt költséges, az utóbbi pedig a rezsióradíj a megvett műszer és szoftverek. Az hogy mindenki mindenhez értsen az nem lehet! Nem hiába kérték ki sokan a ennek az embernek a véleményét!

Mivel olyannyira sok hozzáértő nincs a klubban ezért fogja tudni ki az a másik ember akire gondolok. Nem ragozom túl a dolgot, mivel számomra a személyes benyomás sokat dönt! Az hogy kinek milyen a stílusa a fórumban, az nem mindig tükrözi a valóságot! Sok tapasztalatom nincs vele, de mivel sokan járnak hozzá, és látszik a hozzáértése is, ezért a szakmailag is otthon van nagyon sok mindenben! Személyes találkozó alatt segített, a fórumban is sok kérdésemre választ adott. Én egy makacs ember vagyok, és akkor is ki fogom deríteni az utolsó percig harcolva hogy mi okozza a P300at:) Ha nem lesz más akkor marad a hengerfej felújítás, de egyenlőre nagyon sok más dolog van amire pénzt kell kiadni, de lehet ez lesz a legvége!

Ha bárki úgy gondolja akkor törlöm a hozzászólásomat, senkit nem akarok fényezni, csak a tapasztalataimat írtam meg! Remélem más is így gondolja és nem én vagyok az egyetlen!

Van igazság abban amit írsz. DE!!
Az utóbbi hetekben, hónapokban nagyon durván elharapózott a kioktató stílus. Ez lenne a legkisebb baj.
De szerintem itt sokan nem tudják a moderátorokon kívül, hogy milyen veszekedések voltak itt, hogy "te vagy én" értek jobban hozzá. És nem mellesleg TULAJDONOSI figyelmeztetést is figyelmen kívül hagyják. És nem kell itt a facebook stílus.
Senkit nem kell fényezni. Én is tudnék felsorolni NEM SZERELŐ fórum társakat, akiknek sokat köszönhetek. És nem írok neveket, szerintem tudják kik Ők!

És Jopeknek nagyon igaza van. Jó volt ide felnézni. Senki nem sértődött meg a poénokon, vicceken. ( Ugye Cápa!  Kacsint )Jók voltak a találkozók. Élményekkel gazdagodtam, még ha nem is voltam ott minden talin. Lady apu nem véletlenül erőlteti  a találkozókat.
Naplózva
Papy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Hozzászólás #7032 Dátum: 2013. Július 29. - 09:01:25 »

Érthető amit írsz... De a segítségnyújtás abból áll hogy segítsünk egymásnak. Sajnos sokszor elmarad a jó szándékú segítségnyújtás! Az is érthető hogy valaki ebből él, meg az is hogy valaki a segítségnyújtásért egy vasat sem kér, de legfőképp a másik segítése lenne a fő szempont. Volt egy harmadik szerviz ahol én is megfordultam, kevesebb sikerrel...
A szervizek is csak referenciákból tudnak megélni, mivel rossz hír keltéssel nem megy oda az ügyfél. De nyílt a piac, csak meg kell találni a megfelelőt mindenki számára!
Naplózva

Papy, akinek Lacettije van, és nem fél használni...!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #7033 Dátum: 2013. Július 29. - 09:14:09 »

Sajnos az utóbbi időben nem ment úgy a fórum, mint régen, ahol inkább baráti beszélgetések voltak, mint már- már szakmai, ami persze nem zárta ki, ha valaki segítséget kért, ne kapott volna szinte rögtön. Ezért is ment el a kedvem az írogatásról, mint láthatjátok a fórumon fent voltam, de nem írogattam, csak priviket, mert azt a megszokott emberekkel, stílusban tudtam folytatni. Sok új ember is jött a fórumra, a klubba, hiszen egyre több másodkezes Lacettis van, akik nem tudják visszaolvasni a több éves dolgokat, ezért kérdeznek olyat, ami lerágott csont már nekünk. De elég, ha jelezzük, hogy hol találják meg az aktuális témát, megoldást, vagy lehet írni privit nekik, nem kell bántani őket, hogy olvassák vissza az 5 éves dolgokat. Meg az is gond, hogy egyesek minden nap keresik a bajt, vagy meg akarják előzni, hisz semmi jele nincs ennek, és "fárasztják" a fórumot. Ez valóban nem szerelői tanfolyam, ez is igaz. De vannak otthon javítható dolgok, ebben segítsük egymást, de abban ne, hogy ami nagy szakértelmet kíván, műszerezettséget, és házilag veszélyezteti önmagát, és másokat, jó esetben csak az autóját, hogy segítsünk, abban ne, ilyen témával forduljon szerelőhöz, ez vallom. (FÉK!). Aztán itt van még, hogy jó talik voltak, ahol megismertük egymást személyesen is, sőt több napos bulik is voltak (Bagolyírtás, Erdély, Csopak), de sok egynapos kirándulás is volt, sőt évnyítók, évzárók, és jól éreztük magunkat együtt családosan. Sajnos ezek az utóbbi időben elmaradoztak, pedig egy ideig nagyon törtem magam, hogy felrázzam a népet, de sajnos hiába, nem volt rá valós igény. Most, hogy leült a fórum, és a klub, egy vészkiáltást engedek meg magamnak, ÉBRESZTŐ EMBEREK! Térjünk vissza a régi baráti hangulatú fórumra, segítsük OKOSAN egymást, ugrassuk egymást, mit anno, jöjjünk újra össze, kiránduljunk, focizzunk, süssünk szalonnát a telken, ne hagyjuk tönkremenni, ellaposodni a jól felépített klubot, fórumot, de ezt ne csak én akarjam, hanem várom ehhez a régi "kemény mag", és az új lelkes tagok támogatását is, hogy újra mindenki jól érezze magát itt, mint régebben! Uff! Szóltam!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #7034 Dátum: 2013. Július 29. - 09:21:48 »

OK, legalább beszélgetünk. Mosolyog

A fórum motor természetesen tudja a like/dislike funkciót. Szándékosan nincs bekapcsolva.
Már a fórum indításakor sem tartottam szerencsésnak az efféle versengést. Ne azért segítsen valaki, hogy gyűjtse a jópontokat.
Segítsen azért mert tud/akar.
Őszintén szólva az "elértem/elérted a ....-dik hozzászólást, hurrá" dolgokat sem néztem jó szemmel. Ne a hozzászólások száma minősítsen valakit. Hanem az, hogy mit mond. Előbb-utóbb mindenki, aki rendszeresen olvassa a fórumot eldönti, hogy ki az akire hallgat, és ki az akire nem.

Aztán az elüldözés.
Ilyenről szó sincs. És nem kell rébuszokban beszélni. Ez nem a Harry Potter. Itt bárkinek ki lehet mondani a nevét.
Igen jelenleg(?) két tagunk van, akik szakmailag magasan az átlag felett állnak. Sebike és Tomy61.
Mindkettejüktől kaptam már magam is segítséget, hálás is vagyok Nekik érte, szakmai hozzáértésüket elismerem.

És tévedés ne essék, senkit nem kértem arra, hogy idejét-erejét nem kímélve, ingyen szolgálja a fórumot, a tagokat (azért vannak/vagyunk egy páran akik ezt teszik  Kacsint. De ez önkéntes dolog, nem kötelező.).

Azt azonban igenis kértem, hogy a jó hangulat megtartása érdekében mellőzzük a folytonos "vidd szerelőhöz, ne nyúlj hozzá, tanulj előtte éveket" hozzászólásokat.
Ezt el lehet mondani 1x, 2x. De az nem tartható, hogy lassan minden kérdésre ez legyen a válasz.

Nem kötelező mindenre válaszolni!

Ha tudok/akarok segítek. Ha nem, továbblapozok. Ennyi kell a jó hangulathoz.
Tudomásul kell venni, hogy ez nem egy szakmai fórum. Itt többnyire amatőr emberek beszélgetnek egymással, több-kevesebb felkészültséggel a témában.
Ez erről szól.

Nem lehet minden kérdésre "vidd a szerelőhöz" a válasz.
Igen, a fék nem játék. Meg a házépítés, villanyszerelés, tűzgyújtás, és az AUTÓVEZETÉS sem!
És mégis csinálják amatőrök! De még hányan!
Engem pl. csak amatőr autóvezető tört össze! Hivatásos egy sem!
Tiltsuk el az amatőröket a járművezetéstől???
Részemről OK.

DE MIVEL EZ NEM JÁRHATÓ ÚT, legalább magyarázzuk el neki, hogy mit is kellene csinálnia. Esetleg legközelebb nem jön ki eléd, elém.

Visszatérve az eredeti témára. Örülünk a szakmai segítségnek. De tényleg. Szívesen meghallgatjuk. DE.
Ez történjen tanító - mint ahogy mindenki megkapta a "tanáraitól" - és ne kioktató stílusban.

Ha e miatt elmegy valaki a fórumról azt valóban szívből sajnálom (gondolom nem csak én), de 1-2 ember miatt nem lehet feláldozni a többi fórumtagot, a fórum hangulatát.

Nem csinálok belőle titkot, most Tomy61 kapott tőlem egy hosszabb levelet a fentiek szellemében. Régebben Sebikéék találtak a postaládájukban általam küldött kéréseket.
Ez a dolgom - akár tetszik, akár nem. Fent kell tartanom a fórum hangulatát, használhatóságát.
(ja, nem azért mert ez a munkám. Úgy tűnik nem ebből élek. Csak ilyen belső késztetés. Kacsint Meg nyűg. De ez van. Azt azért higgye el mindenki, hogy nekem sem kerül kevesebb időmbe ezeket a szösszeneteket megírni, mint pl. elmagyarázni, hogy hogyan is kellene a .... kicserélni.)

Aki elfogadja ezeket az elveket azt szívesen látjuk továbbra is. Aki nem tudja/akarja az nyílván elmegy.
Ez van.
Olyat sajnos nem lehet csinálni ami mindenkinek megfelel.

Ja, és nem haragszom senkire. Kacsint
Kinek ilyen a stílusa, kinek olyan.
Ettől olyan szép színes a világ.

De a kaleidoszkópban is csak úgy tudunk gyönyörködni, ha határok közé zárjuk a színeket. Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 467 468 [469] 470 471 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!