Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 14:26:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 466 467 [468] 469 470 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 716716 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #7005 Dátum: 2013. Július 16. - 21:04:04 »

Sziasztok!
Végre gép közelbe kerültem...
Autópályamatrica a hegyeshalmi (volt) határállomáson kapható kb. 6-8 db trafikban  Vigyorog

Egy kérdés az osztrák kontingenshez: az IGL100 elektronikus táblát mi oldja fel??

üdv
Vélhetően bármilyen, megfelelően agresszív és tömény sav.


Vagy másra gondoltál?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #7006 Dátum: 2013. Július 16. - 21:26:28 »

Sziasztok!
Végre gép közelbe kerültem...
Autópályamatrica a hegyeshalmi (volt) határállomáson kapható kb. 6-8 db trafikban  Vigyorog

Egy kérdés az osztrák kontingenshez: az IGL100 elektronikus táblát mi oldja fel??

üdv
Vélhetően bármilyen, megfelelően agresszív és tömény sav.


Vagy másra gondoltál?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #7007 Dátum: 2013. Július 16. - 22:55:55 »

Sziasztok!
Végre gép közelbe kerültem...
Autópályamatrica a hegyeshalmi (volt) határállomáson kapható kb. 6-8 db trafikban  Vigyorog

Egy kérdés az osztrák kontingenshez: az IGL100 elektronikus táblát mi oldja fel??

üdv
Kell lennie egy következő elektronikus táblának feloldó jellel. Ha ez nincs, akkor a fixen kihelyezett feloldó tábla is feloldja. Gondolom itt Linznél volt...gyakran van ilyen. Kacsint Mindenképpen kell lennie feloldónak erre vigyázz, mert ez a szakasz akár több kilométer, vagy 10 kilométer is lehet, addig ne gyorsíts, amíg nem látsz feloldót!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 16. - 22:57:38 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #7008 Dátum: 2013. Július 17. - 09:11:54 »

Sziasztok!
Végre gép közelbe kerültem...
Autópályamatrica a hegyeshalmi (volt) határállomáson kapható kb. 6-8 db trafikban  Vigyorog

Egy kérdés az osztrák kontingenshez: az IGL100 elektronikus táblát mi oldja fel??

üdv
Kell lennie egy következő elektronikus táblának feloldó jellel. Ha ez nincs, akkor a fixen kihelyezett feloldó tábla is feloldja. Gondolom itt Linznél volt...gyakran van ilyen. Kacsint Mindenképpen kell lennie feloldónak erre vigyázz, mert ez a szakasz akár több kilométer, vagy 10 kilométer is lehet, addig ne gyorsíts, amíg nem látsz feloldót!

Ausztriában minden sebességkorlátozó tábla addig érvényes, amíg valamilyen KRESZ-táblával fel nem oldják, vagy amíg meg nem változtatják a sebességhatárt. Tehát vagy feloldó tábla (elektronikus vagy fix), vagy más sebességre korlátozó tábla van. Így az IG-L zóna vége is vagy egy sebességkorlátozást feloldó tábla, vagy egy IG-L kiegészítéssel nem bíró másik sebességkorlátozó tábla. (Én úgy vettem észre, az a leggyakoribb, hogy a kijelzőn az addig látott IG-L korlátozó tábla áthúzva megjelenik, bár nem vezettem olyan rengeteget ott.) Nálunk a sebességkorlátozást a következő kereszteződés feloldja, de náluk nem. Az "IG-L" jelzéssel kiegészített sebességkorlátozás éppen úgy működik, mint a többi: amíg nincsen feloldó tábla, addig érvényben marad, ahogy cápaFeri is írta, akár kilométereken keresztül is!

A különbség ugye abban rejlik, hogy ha egy ilyen táblánál fotóznak le, akkor a büntetés sokszorosa lehet a szokásosnak (hiszen nem közlekedési, hanem környezetvédelmi bírságot szabnak ki). A maximális büntetés 2180 euró (olyan hatszázezer magyar pénz)! Hozzáteszem, hogy Ausztria és Magyarország között nincs egyezmény a személyes adatok átadásáról, így ha a helyszínen nem állítanak meg, valószínűleg sosem postázzák a büntetést. Ennek ellenére nem érdemes száguldani, mert csak egyszer állítsanak meg, és behajtják az előző évek büntetéseit is! Ugyanígy egy esetleges országok közti megállapodás a még el nem avult büntik behajtásával is járhat.

Van egy térkép is arról, hogy hol vannak IG-L korlátozások, itt: http://maps.asfinag.at/pvis/
Jobb oldalon katt az IG-Luft-ra, és beszínezi a térképen a szakaszokat. A piros háttér aktív, a zöld nem aktív IG-L zónát jelent (utóbbinál értelemszerűen nincs környezetvédelmi sebességkorlátozás). A bal oldali sávban fehér (tehát nem piros) körben jelzi az inaktív IG-L sebességkorlátot, de én nem emlékszem rá, hogy láttam volna ilyen táblát a pályákon is.

U.i.: ha valaki szeretné tudni, mit is rövidítenek az IG-L-lel, hát azt a rövid kifejezést, hogy Bundes-Immissionsschutzgesetz-Luft Mosolyog A légszennyezettségről szóló törvényüket híjják ilyen szépen.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #7009 Dátum: 2013. Július 17. - 12:01:38 »

többszöri mérlegelés után igyekeztem száműzni az életemből bizonyos embereket facebookon, steamen is. amúgy már nem napi kapcsolat volt, igaz régen 'haverok' voltunk, vagyis én azt hittem. ez mondjuk már többször beigazolódott, hogy túlzottan naiv és barátságos vagyok; ami nekem haverság/barátság az másnak semmi, max együtt lógás/időtöltés. na mindegy, igaz ezekkel a dolgokkal/nézetekkel sosem tudtam azonosulni.
szóval.....az ilyen kis anyuci kedvence elkényeztetett emberektől nem is tudom mit vártam, akik seggük alá kapnak lakást, a nagyihoz járnak kajálni minden nap, van egy 30 éves szakadék 2es golfjuk (gtd) és csak arra van eszük, hogy lenézzék/szidják az embert meg a dévúját. ezeknek az sem elég, ha szállítod a picsájukat akár wtcc-re is, a kocsid sosem lesz elég kényelmes, elég erős és különben is dévúból még mikrót sem venne. kérdem én (költőien), az ilyen ember mitől érzi magát olyan felsőbbrendűnek? az eldrogozott-alkoholista-németimádó-számítógép előtt ülő éjjel/nappal-csajozni nem járó mert úgy sem talál olyat akinek megfelelne hogy nincs élete agyával együtt, a 30 éves rozsdahalmaza az bezzeg autó a javából....
na az ilyen emberekből és a velük együtt röhögőkből lett elegem! legyenek boldogok csak én szeretnék kimaradni az életükből és a gondolataikból is!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 17. - 12:04:56 írta WERES » Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #7010 Dátum: 2013. Július 17. - 13:12:03 »

Ilyenekkel nem kell foglalkozni Mosolyog Én is megkaptam már ezt a mikros dumát... aztán mondom és? Toyota is gyárt varrógépet, meg még "mittoménmit" Mosolyog
Apósom anno mikor a Tacumát vette, Mazdából ült át úgy, hogy előtte VW-t és Toyotát nézett... Fia meg nemrég Cruze SW-t vett... Ennyi Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #7011 Dátum: 2013. Július 17. - 16:20:04 »

ez oké, idegentől nem is várok mást, de egy volt havertól nem vicces, hogy mást sem tud szajkózni, miközben az élete és saját maga is egy rakás ****, az ős rozsdafosról nem is beszélve 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #7012 Dátum: 2013. Július 17. - 18:35:59 »

Sziasztok!
Végre gép közelbe kerültem...
Autópályamatrica a hegyeshalmi (volt) határállomáson kapható kb. 6-8 db trafikban  Vigyorog

Egy kérdés az osztrák kontingenshez: az IGL100 elektronikus táblát mi oldja fel??

üdv
Vélhetően bármilyen, megfelelően agresszív és tömény sav.


Vagy másra gondoltál?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
EEEEEEEEEEEz kemény volt  Puszi  Vigyorog Azért kösz a választ! Apropó..
Netán piros-fehér-piros alatt hajózol mostanában? 
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 17. - 18:45:49 írta Komis » Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #7013 Dátum: 2013. Július 17. - 18:37:30 »

Sziasztok!
Végre gép közelbe kerültem...
Autópályamatrica a hegyeshalmi (volt) határállomáson kapható kb. 6-8 db trafikban  Vigyorog

Egy kérdés az osztrák kontingenshez: az IGL100 elektronikus táblát mi oldja fel??

üdv
Kell lennie egy következő elektronikus táblának feloldó jellel. Ha ez nincs, akkor a fixen kihelyezett feloldó tábla is feloldja. Gondolom itt Linznél volt...gyakran van ilyen. Kacsint Mindenképpen kell lennie feloldónak erre vigyázz, mert ez a szakasz akár több kilométer, vagy 10 kilométer is lehet, addig ne gyorsíts, amíg nem látsz feloldót!
Igen, ott. És a két/három sáv legalább 3szor lendült meg és fékezett, mert senki nem tudta meddig tart...  He
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #7014 Dátum: 2013. Július 17. - 18:44:45 »

többszöri mérlegelés után igyekeztem száműzni az életemből bizonyos embereket facebookon, steamen is. amúgy már nem napi kapcsolat volt, igaz régen 'haverok' voltunk, .....
na az ilyen emberekből és a velük együtt röhögőkből lett elegem! legyenek boldogok csak én szeretnék kimaradni az életükből és a gondolataikból is!
Az életre szóló kapcsolatok ritkák, mert ha 'agyilag' szintet lépsz, nem biztos, hogy másik is képes erre. Ne szomorkodj és ne dühöngj. Engedd el őket egy jókívánsággal... (Én apámat vesztettem el így, amikor kijöttünk  )
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #7015 Dátum: 2013. Július 17. - 18:57:23 »

...
Vélhetően bármilyen, megfelelően agresszív és tömény sav.

Vagy másra gondoltál?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Még 1 ilyen és nem hawerkodunk!    Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #7016 Dátum: 2013. Július 17. - 20:08:02 »

többszöri mérlegelés után igyekeztem száműzni az életemből bizonyos embereket facebookon, steamen is. amúgy már nem napi kapcsolat volt, igaz régen 'haverok' voltunk, .....
na az ilyen emberekből és a velük együtt röhögőkből lett elegem! legyenek boldogok csak én szeretnék kimaradni az életükből és a gondolataikból is!
Az életre szóló kapcsolatok ritkák, mert ha 'agyilag' szintet lépsz, nem biztos, hogy másik is képes erre. Ne szomorkodj és ne dühöngj. Engedd el őket egy jókívánsággal... (Én apámat vesztettem el így, amikor kijöttünk  )
igyekszem így tenni, áldja meg őket a jó isten, viszlát. viszont a te eseted az keményebb  részvétem 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #7017 Dátum: 2013. Július 17. - 20:48:42 »

többszöri mérlegelés után igyekeztem száműzni az életemből bizonyos embereket facebookon, steamen is. amúgy már nem napi kapcsolat volt, igaz régen 'haverok' voltunk, .....
na az ilyen emberekből és a velük együtt röhögőkből lett elegem! legyenek boldogok csak én szeretnék kimaradni az életükből és a gondolataikból is!
Az életre szóló kapcsolatok ritkák, mert ha 'agyilag' szintet lépsz, nem biztos, hogy másik is képes erre. Ne szomorkodj és ne dühöngj. Engedd el őket egy jókívánsággal... (Én apámat vesztettem el így, amikor kijöttünk  )
igyekszem így tenni, áldja meg őket a jó isten, viszlát. viszont a te eseted az keményebb  részvétem 
Én is "elvesztettem" az apámat pedig egy utcában lakunk, miután az édesanyám meghalt kiderült, hogy az apámnak már korábbról viszonya volt egy pénzéhes hozományvadász nővel, mivel ez ellen rosszallásomat fejeztem ki, a nővérem is így azonnal kegyvesztettek lettünk! Apám az örökséget is a nőre és családjára hagyja!
Naplózva

sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #7018 Dátum: 2013. Július 18. - 21:04:41 »

Járt ma valaki az M2 Keszi és Vác között, kb 18:30-19:00 között?
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #7019 Dátum: 2013. Július 23. - 10:56:53 »

ez oké, idegentől nem is várok mást, de egy volt havertól nem vicces, hogy mást sem tud szajkózni, miközben az élete és saját maga is egy rakás ****, az ős rozsdafosról nem is beszélve 
Erről eszembe jutott a saját, jó régen történt esetem.
Volt egy 1500-as Polski Fiatom - az első autóm.
A "felújítása" úgy történt, hogy szétszedtem apró darabokra, mindent kipakol, kocsira kromofág, és innen, a fém alapoktól újra összerak. Persze fényezést, motor gépmunkáját nem én csináltam, de a többit mindent. Egyedül!

Na ezek után egyik alkalommal megyünk egy kisebb baráti társasággal (sokan ugye nem fértünk be  Kacsint), és az egyik "haverom" beszól vmit a kocsira (neki még autója sem volt). Figyelmeztettem, hogy nem kéne. Csak folytatja. Szépen megálltam az út szélén, és mondtam neki, hogy akkor lehet gyalogolni. A többiek persze berzenkedtek a dolog ellen, hogy ezt azért nem kellene. Én meg mondtam, hogy akinek nem tetszik, az mehet utána. Vigyorog

Na ennyit a le/beszólós haverokról.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 466 467 [468] 469 470 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!