Lacetti klub fórum
2024. Október 01. - 00:32:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 455 456 [457] 458 459 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 717176 alkalommal)
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #6840 Dátum: 2013. Március 10. - 01:30:41 »

Sziasztok!
Sajnos még nem vagyok Lacetti tulajdonos, de nagyon szeretnék egyet. Igazából ezért is szeretnék tőletek tanácsot kérni, első autóm lenne és szeretnék tőletek tanácsot kérni mire figyeljek a vásárlásánál. 1.6-osban gondolkozunk a párommal bár 1.4-es is szóba jöhet. Volt alkalmam kipróbálni egy Lacsit és hát beleszerettünk, kényelmes és még sorolhatnám, de ti ezt úgyis tudjátok Mosolyog Szóval ha bármi tanáccsal tudnátok nekem segíteni nagyon megköszönném.
Szép napot nektek, és remélem hamarosan már Lacsi tulaj ként járhatok ide Mosolyog
Üdv a fórumon!
Én mindenképpen azt tanácsolnám, hogy ha már van kiszemelt "áldozat" tedd itt közzé, és több szem többet lát alapon tudunk segíteni.
Én 1.6-ra szavaznék, bár az 1.4 sem rossz. Városban talán az 1.4 jobb, bár ezt nem tudom.
Próbaúton érdemes kicsit megtaposni, hátha torpan, rángat, ez EGR vagy szelep lerakódás is lehet.
Mást én nem tudok, majd jönnek a hozzáértők, és ellátnak tanáccsal.

Üdv,
Yeti
Üdv! Mindenképpen tudni kellene, milyen körülmények között akarod üzemeltetni. Városban érdemesebb kicsi benzinesben gondolkodnod, viszont ha távolságokat mész, akkor minél nagyobb köbcenti, esetleg dízel. Rögtön itt az én példám. Amikor vettem az 1.4-es HB-t, utána még 6 évig mindennap bejártam vele melózni a nem egészen 3 km-re lévő melóhelyemre. (Nincs tömegközlekedés, kisváros) Akkor még az is fejtörést okozott, hogyan tudnám legalább heti egy alkalommal legalább felmelegíteni a vizet, pláne az olajat, főleg télen. Általában olajsáros (őszbarna hab a páralecsapódástól) volt a beöntősapkám. 8 hónapja viszont külföldön dolgozom, 2-3 hetente pörgetem autópályán, egy fordulóval majd egy ezrest tolok bele. Most nagyon jól jönne a minél nagyobb motor, sőt a mostani melóhelyemig majd 10 km az út a szállástól, lehet még a dízelt is megkockáztatnám!
Nézelődj, olvasgass itt, aztán ha van konkrét, fotózd le, írd le az adatokat és segítünk. Persze a személyes megtekintést, kipróbálást ez sem pótolja, de amennyi tapasztalat itt már összegyűlt a tulajok fejében, biztos lesz hasznos infó! Sok sikert!

Üdv.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/chevrolet/lacetti/chevrolet_lacetti_1.6_16v_platinum_serulesmentes-6652685
http://www.hasznaltauto.hu/auto/chevrolet/lacetti/chevrolet_lacetti_1.6_16v_elite_acc-6622821
http://www.hasznaltauto.hu/auto/chevrolet/lacetti/chevrolet_lacetti_1.4_16v_star_ac_klima-6626751
http://www.hasznaltauto.hu/auto/chevrolet/lacetti/chevrolet_lacetti_1.4_16v_star_ac-6445721
http://www.hasznaltauto.hu/auto/chevrolet/lacetti/chevrolet_lacetti_1.4_16v_star_ac_toresmentes_kamatmentes_hitel-6659280
Jelenleg ezek lennének a kiszemelt áldozatok. Főleg munkába járásra használnám, tehát napi max 8km lenne. Persze emellett lennének hosszabb távok is de az is kb 40-50km-es távok lennének és az sem heti rendszerességgel. Eleinte kicsit megrémülten láttam sok oldalon hogy a fogyasztása sok, persze tudom ez függ a láb méretétől is. Igazából már rengeteg más márka is szóba jött pl : Opel, Suzuki, Renault, de valahogy mégis a Lacetti lett a Number 1 Mosolyog Sajnos a keret az 900.000 mindennel együtt, de szerintem ilyen árkategóriában is lehet egész sőt nagyon jó állapotban kapni. Valamiért nagyon 1.6-os-ban gondolkodunk, bár olyan nagy különbség nem lehet az 1.4 és 1.6 között, de ha tévedek javítsatok ki. Szóval minden vélemény tapasztalat érdekel. Előre is köszi Mosolyog
Az elsőként belinkelt kocsi sebke-é, most számolta be egy kombiba előtte egy idősebb házaspáré volt, az autó tényleg tip-topp. Részletekért hívhatod a +36204454431-t.
Naplózva

sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #6841 Dátum: 2013. Március 10. - 07:00:06 »

Az első  az enyém ami nincs a leírásban decemberben volt műszakin ,januárba a 150.000km es szervizen végig vezettet szervizkönyv alkatrészlistával az ára minimálisan alkuképes.Amúgy a helyes felszereltség ELITE AC és van bennt egy utólagos külső belső hömérő a komolyabb fajtából.
A kilométer valós állapot alapján lehetne kevesebb is
A kereskedés számával van fennt ahová bevittem a 20 as vagy a profilomba lévő 70 es számon érsz utol.
A másodikként belinkeltet én hanyagolnám ok szerinted miért van benn daewoo légzsák???
A harmadik alap,amúgy képek alapján nem rossz.
A negyedik a leírás alapján MOTORCSERÉS.
Az utolsó törés nem sérülésmentes ezt bizonyítja ,hogy az új hűtőrácsot már elfelejtették lefesteni.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 10. - 07:09:51 írta sebike » Naplózva

70/4334431
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #6842 Dátum: 2013. Március 10. - 11:09:32 »

Én személy szerint eleve kizárom az olyan hirdetéseket, ahol a rendszám nem olvasható illetve ki van takarva. Lehet, hogy rossz beidegződés. Ezekkel mindig kétségeim vannak, vajon mi indokolja a "titkolózást"?
Naplózva
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #6843 Dátum: 2013. Március 10. - 20:14:45 »

Sebike jóvoltából ma kisebb felújításon esett át a Lacsi. 

Olaj, levegőszűrő, olajszűrő lett cserélve, valamint 4db Denso gázhoz is ajánlott gyertya, Gyertyakábel készlet, és szelepfedél tömítés is cserélve lett.

Elég durván átengedett az előző tömítés. Kapott egy kis pasztát pár helyre, és remélem ez már nem fog szivárogni.
Naplózva

Facsizma
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Hozzászólás #6844 Dátum: 2013. Március 11. - 20:43:32 »

Sziasztok!
Lenne egy kiszemelt darab http://www.expressz.hu/chevrolet-lacetti-1-4-16v-elite-ac-45032740/  csak nekem nagyon szemet szúrt hogy ennyi km-el csak 650.000ft. vagy én nem veszek észre valamit? vélemény?
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #6845 Dátum: 2013. Március 11. - 21:08:58 »

Ez nem ELIT ez csak STAR klímával.  Kacsint
Én a helyedben jobban felszerelteket néznék, árban azok sem drágábbak.

Naplózva


LPG
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #6846 Dátum: 2013. Március 11. - 22:51:38 »

[quote author=ladigidy link=topic=300.msg72603#msg72603 date=1362419341
De szeptemberig bőven ráérek ám talizni! Örömmel látom, hogy 15.-én már öten vagyunk a vasutas, oldtimeres bemutatóra. Másokat is várunk, jelentkezzetek!
Azon túl, hogy én is gratulálok (ismét), miért csak szeptemberig érsz rá? Utána mi lesz? 
Hogy utána mi lesz? Hát be leszek fogva a kismamák, és a három unokám által megrendelt munkálatok teljesítésével- gondolom. De persze azért, ha lesz jó talis program, elszabadulhatok ám...
[/quote]Felhívom figyelmedet, hogy a klubos életet nem ehet elég korán elkezdeni, lásd Armand. No meg Kripicnek is kell a babakocsicipelés tökön- paszulyon keresztül.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #6847 Dátum: 2013. Március 11. - 23:00:03 »

Ez nem ELIT ez csak STAR klímával.  Kacsint
Én a helyedben jobban felszerelteket néznék, árban azok sem drágábbak.



pontosan ez csak star és érdekes a szervizkönyv hol a 60.000km es inspekció??amúgy 6 szerviz helyett csak 4 elvégezve..
amúgy te csak nézegeted a hirdetéseket vagy fel is hívod ami érdekel?

Naplózva

70/4334431
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #6848 Dátum: 2013. Március 11. - 23:12:44 »

Sebike jóvoltából ma kisebb felújításon esett át a Lacsi. 

Olaj, levegőszűrő, olajszűrő lett cserélve, valamint 4db Denso gázhoz is ajánlott gyertya, Gyertyakábel készlet, és szelepfedél tömítés is cserélve lett.

Elég durván átengedett az előző tömítés. Kapott egy kis pasztát pár helyre, és remélem ez már nem fog szivárogni.
Akkor begyakoroltad? 12 nap múlva otthon leszek. Vigyorog Húsvét előtt szeretném letudni. Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Kómamester
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Hozzászólás #6849 Dátum: 2013. Március 12. - 07:54:52 »

Sziasztok Car Társak Mosolyog

Új hal vagyok, tegnap reggeltem 2006-os a lacsim első tulaj vagyok és nagyon szeretem.

Kómamester  (Tomi)
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #6850 Dátum: 2013. Március 12. - 09:55:32 »

Sziasztok!
Lenne egy kiszemelt darab http://www.expressz.hu/chevrolet-lacetti-1-4-16v-elite-ac-45032740/  csak nekem nagyon szemet szúrt hogy ennyi km-el csak 650.000ft. vagy én nem veszek észre valamit? vélemény?
Ez bizony valóban csak Star kivitel, ennél alacsonyabb csak a Star AC nélküli, ami szinte nagy ritkaság. Mi az, hogy fedélzeti komputer? Mutatja a sebességet, megtett km-eket, üzemanyagszintet, vízhőfokot, fordulatot, órát? Mert ezek szerintem a műszerek. Szóval Lacettiben nincsen fedélzeti komputer a legmagasabb felszereltségűben sem. Van viszont, de az mindegyikben motorvezérlő. Ennyit a pontos hirdetések szövegéből. Szerintem meg igazi Elit 1,6-ost vegyél, pláne olyat, amiben már 4 légzsák is van. Nincs nagy árkülönbség.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #6851 Dátum: 2013. Március 12. - 17:15:09 »

Jelenleg 250Ft egy svájci frank. Ezt vajon most kinek köszönhetjük?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #6852 Dátum: 2013. Március 12. - 18:03:42 »

Jelenleg 250Ft egy svájci frank. Ezt vajon most kinek köszönhetjük?

MNB árfolymokat lehet néznihttp://www.mkb.hu/friss_informaciok/arfolyamok/mnb_kozeparfolyamok/index.html

3 év sikergazdasági tevékenysége is mutatja 2010 március.12 1CHF 182,230Ft 2013 március.12  1CHF 247,510Ft
Naplózva

70/4334431
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #6853 Dátum: 2013. Március 12. - 18:06:51 »

Ugye továbbra sincs politika!
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #6854 Dátum: 2013. Március 12. - 18:20:47 »

Ugye továbbra sincs politika!

ez nem politika csak ténymegállapítás
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 455 456 [457] 458 459 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!