Lacetti klub fórum
2024. Október 01. - 10:24:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 447 448 [449] 450 451 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 717514 alkalommal)
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #6720 Dátum: 2013. Január 11. - 19:38:17 »

Ha már egyszer erről van szó.. : http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2013/01/10/autobuszt_gyartanak_a_bkv-nal/
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #6721 Dátum: 2013. Január 12. - 09:42:07 »

Én is megyek angolra. Mosolyog
Hátha most sikerül megtanulni. Vigyorog
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #6722 Dátum: 2013. Január 14. - 08:15:53 »

Jelentem a kocsiban 5 cm hó eset.  Vigyorog

« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 14. - 08:20:20 írta Jani » Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #6723 Dátum: 2013. Január 14. - 15:05:53 »

Jelentem a kocsiban 5 cm hó eset.  Vigyorog


Máskor este csukd be az ajtót, ha mindenki kiszállt belőle. Ja, és az ablakokat is húzd fel mindig, ha nincs olyan automatád, mint nekem. Kacsint Vigyorog Így nem kell majd szánkóznod a kocsiban máskor. Egyébként eső ellen is jó a módszer. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #6724 Dátum: 2013. Január 14. - 17:03:55 »

Csak olvasni kellett volna az időjárás jelentéseket szerintem...
http://www.hir24.hu/belfold/2013/01/14/sporolni-akartak-a-hokotrokon/
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #6725 Dátum: 2013. Január 14. - 18:39:28 »

Egy szösszenet a mai hóhelyzetről.
4:32-kor kezdtem, az első hókotrót 8-kor láttam a Bosiról fordult a Nagy Lajosra. Utána 10-ig semmi. Majd ekkor egy darab kotró végighajtott a Rákóczi közepén, és az összes havat rátolta a buszsávra. Brávó! Ennek nemcsak mi örültünk, hanem a gyalogosok is, akik óhatatlanul kaptak egy- egy fröccsöt a buszoktól. Utána sokáig semmi, majd olvadni kezdett, és ez már valóban segített nekünk. De így 6 kanyar helyett csak ötöt tettem meg, ezzel is spórolva a BKK-nak- szívesen.
Nem is vártam mást, az ötvenes évek óta mindig fel vannak készülve a télre...
Ja, hogy pont most esett a hó? Na ezt nem várták volna, még hogy január közepén? Nem lett volna gond, ha mondjuk nyáron esett volna, akkor hamar végeztek volna vele.
Én meg úgyis szeretem a kihívást, a geofizikás terepi autózás jutott eszembe, és jól éreztem magam a pályán, de komolyan.
Amúgy meg ma kisiklott két villamos, egy busz kigyulladt, örültek az utasok.
Most kilestem az ablakon, újra esik, és fog egész héten továbbra is. Szóljak, vagy észreveszik maguktól is a felelősök? He Kacsint Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 14. - 18:43:04 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #6726 Dátum: 2013. Január 14. - 18:54:34 »

Egy szösszenet a mai hóhelyzetről.
4:32-kor kezdtem, az első hókotrót 8-kor láttam a Bosiról fordult a Nagy Lajosra. Utána 10-ig semmi. Majd ekkor egy darab kotró végighajtott a Rákóczi közepén, és az összes havat rátolta a buszsávra. Brávó! Ennek nemcsak mi örültünk, hanem a gyalogosok is, akik óhatatlanul kaptak egy- egy fröccsöt a buszoktól. Utána sokáig semmi, majd olvadni kezdett, és ez már valóban segített nekünk. De így 6 kanyar helyett csak ötöt tettem meg, ezzel is spórolva a BKK-nak- szívesen.
Nem is vártam mást, az ötvenes évek óta mindig fel vannak készülve a télre...
Ja, hogy pont most esett a hó? Na ezt nem várták volna, még hogy január közepén? Nem lett volna gond, ha mondjuk nyáron esett volna, akkor hamar végeztek volna vele.
Én meg úgyis szeretem a kihívást, a geofizikás terepi autózás jutott eszembe, és jól éreztem magam a pályán, de komolyan.
Amúgy meg ma kisiklott két villamos, egy busz kigyulladt, örültek az utasok.
Most kilestem az ablakon, újra esik, és fog egész héten továbbra is. Szóljak, vagy észreveszik maguktól is a felelősök? He Kacsint Vigyorog
Szerintem szólj nekik mert megint nem számítanak rá, és reggel 9-kor amikor felkelnek kinéznek az ablakon, hogy jéé megint esik a hó. Kacsint Mosolyog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #6727 Dátum: 2013. Január 14. - 19:05:49 »

Egy szösszenet a mai hóhelyzetről.
4:32-kor kezdtem, az első hókotrót 8-kor láttam a Bosiról fordult a Nagy Lajosra. Utána 10-ig semmi. Majd ekkor egy darab kotró végighajtott a Rákóczi közepén, és az összes havat rátolta a buszsávra. Brávó! Ennek nemcsak mi örültünk, hanem a gyalogosok is, akik óhatatlanul kaptak egy- egy fröccsöt a buszoktól. Utána sokáig semmi, majd olvadni kezdett, és ez már valóban segített nekünk. De így 6 kanyar helyett csak ötöt tettem meg, ezzel is spórolva a BKK-nak- szívesen.
Nem is vártam mást, az ötvenes évek óta mindig fel vannak készülve a télre...
Ja, hogy pont most esett a hó? Na ezt nem várták volna, még hogy január közepén? Nem lett volna gond, ha mondjuk nyáron esett volna, akkor hamar végeztek volna vele.
Én meg úgyis szeretem a kihívást, a geofizikás terepi autózás jutott eszembe, és jól éreztem magam a pályán, de komolyan.
Amúgy meg ma kisiklott két villamos, egy busz kigyulladt, örültek az utasok.
Most kilestem az ablakon, újra esik, és fog egész héten továbbra is. Szóljak, vagy észreveszik maguktól is a felelősök? He Kacsint Vigyorog
http://belsoseg.blog.hu/2013/01/14/utasok_toljak_a_buszt_budapesten?utm_source=cimlap&utm_medium=link&utm_content=2013_01_14&utm_campaign=totalcar
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #6728 Dátum: 2013. Január 14. - 19:37:07 »

http://belsoseg.blog.hu/2013/01/14/utasok_toljak_a_buszt_budapesten?utm_source=cimlap&utm_medium=link&utm_content=2013_01_14&utm_campaign=totalcar
A kis Ikarust egy ügyes, gyakorlott pilóta vezette, a Volvot   meg egy "elsőteles" ifjonc, aki még nem találkozott csúszós úttal. A kipörgetés a legrosszabb megoldás, mint tudjuk, nemcsak azért mert így esélytelen önállóan elindulni, de, ha véletlenül mégis sikerülne, akkor ágyúgolyóként csapódhat utána bármibe. Gondolom a "hintáztatásról" sosem hallott. Nagyon sok ifjú ember van, aki előtte még csak tgk-t sem vezetett, pláne télen. Sajnos felhígult a létszám, nem is beszélve az alvállalkozó cég embereiről, persze nagy tisztelet a kivételektől.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 17. - 16:27:12 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #6729 Dátum: 2013. Január 14. - 19:48:33 »

Én már hajnali 4-kor láttam, hogy gáz lesz. A 10-es út már akkor káosz volt. Be is jött. 6-kor lezárták az utat. Pest felé se be, se ki. Mindenkit visszatereltek ahonnan jött.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #6730 Dátum: 2013. Január 14. - 20:17:49 »

Ne panaszkodjatok Mosolyog

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/ho_havazas_utinform_elakadt_kamionok
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #6731 Dátum: 2013. Január 14. - 20:25:55 »

Az életben nem lesz annyi hókotró amivel az ilyen helyzetekben (folyamatos havazás) tisztán lehet tartani a főváros útjait.
Iszonyú pénzbe kerülne csak a gépek fenntartása...
Amíg havazik a kotrók a budai hegyeket járják. És lássuk be azért ez a fontosabb.
Persze lennének megoldások.
Pl. minden szemeteskocsi hólapáttal járna (de mivel szórna? Csak nem olyan egyszerű ez...)
Vagy egyáltalán nem lenne hóeltakarítás, és a többség menne tömegközlekedéssel (jaj mit kapok ezért. De akkor is.)
A maradék gyakorlott vezető meg feldobná a hóláncot, és usgyi. Sajna ez a hol eltakarított, hol nyakig havas utakon nem igazán megoldható.

A hajnali busz egyébként percre pontosan érkezett (most is). Kínlódott, csúszkált, de megoldotta. A végállomáson mondjuk nagyot fújt a vezető - nem volt könnyű dolga.
Minden elismerésem azoknak akik ilyen körülmények között is egész nap az utakon vannak.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #6732 Dátum: 2013. Január 14. - 21:13:29 »

http://index.hu/belfold/budapest/2013/01/14/tukrok_bantak_a_nagy_lottyos_hotakaritast/
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #6733 Dátum: 2013. Január 14. - 23:37:14 »

Jellemzően balkáni....sűrűelnézéskérések nélkül még neked kell bizonygatni......
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #6734 Dátum: 2013. Január 14. - 23:49:42 »

Az életben nem lesz annyi hókotró amivel az ilyen helyzetekben (folyamatos havazás) tisztán lehet tartani a főváros útjait.
Iszonyú pénzbe kerülne csak a gépek fenntartása...
Amíg havazik a kotrók a budai hegyeket járják. És lássuk be azért ez a fontosabb.
Persze lennének megoldások.
Pl. minden szemeteskocsi hólapáttal járna (de mivel szórna? Csak nem olyan egyszerű ez...)
Vagy egyáltalán nem lenne hóeltakarítás, és a többség menne tömegközlekedéssel (jaj mit kapok ezért. De akkor is.)
A maradék gyakorlott vezető meg feldobná a hóláncot, és usgyi. Sajna ez a hol eltakarított, hol nyakig havas utakon nem igazán megoldható.

A hajnali busz egyébként percre pontosan érkezett (most is). Kínlódott, csúszkált, de megoldotta. A végállomáson mondjuk nagyot fújt a vezető - nem volt könnyű dolga.
Minden elismerésem azoknak akik ilyen körülmények között is egész nap az utakon vannak.
Ok...lehet az Pestország. Novemberben esett egy kis hó, éppen akkor jöttem haza. 84-es út, nem kis forgalmú főút....ami ott volt péntek este, az várt hétfő reggel visszafelé, kivétel az a két nyomvonal, amit a kocsik kerekei lenyomtak. Abban viszont állt a víz, mert ott nyomvályú van. A kerekek nyomai között meg az 5 centi vastag hó/latyak, amitől frankón előzni sem lehetett, így maradt a tötymörgés 50-60-nal az olyan autók mögött, akiknek nem volt megfelelően mély barázdás esőgumijuk! Megjegyzem az enyém még elég jó állapotú UG7-es, de az sem bírta 70-80 felett kiszorítani a vizet, annyi vízről beszélek. Sem szél, sem jelentős fagy nem volt, csupán  arra várt a közútkezelő, hogy majd magától megoldódik a dolog. Jelenleg két napja szakad a hó, aszonyék még egy hótolót nem láttak, Keszthely Fő utcáján, ahol az összes távolsági busz is közlekedne!!! Mi lesz, ha megindul a szél? Megáll az élet 20 centi hótól? Ma jöttek vissza munkatársaim....a határig katasztrófa, még az M1-en is 1,5!!! órával tovább tartott Bécsig, mint máskor, határon innen meg sónedves utak. Na ez a különbség...itt elkezd esni, már mennek és terítik az útpályát, hogy esélye se legyen ráfagyni, ne tapossák rá a kocsik, így mindig csak nedves úton közlekedhetünk. Ami ráesik, az folyós marad, nem fagy meg. Már előre félek, mi vár rám pénteken ha hazaindulok Soprontól hazáig!!!   Aztán még felénk a Balatonnál akarnak kiterjesztett szezont a nagyokosok, hogy ne csak nyáron legyen bevétel a túristákból.....hogyan, mikor esik 20 centi hó és hólánc nélkül már egy szállodát sem lehet megközelíteni?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 15. - 00:13:21 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 447 448 [449] 450 451 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!