Lacetti klub fórum
2024. Október 01. - 18:21:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 439 440 [441] 442 443 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 717974 alkalommal)
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #6600 Dátum: 2012. November 08. - 19:16:39 »

Gyerekkoromban jó pár ilyet tönkretettem, ha akkor ezt tudom ki sem csomagolom őket Vigyorog
http://antik.vatera.hu/jatek/motorkerekpar_eredeti_csomagolas_lemezarugyar_r_1669070417.html
Naplózva


LPG
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #6601 Dátum: 2012. November 08. - 20:16:00 »

Na Mosolyog Pénteken családunk (barátnőmék révén) gazdagodik egy újabb Chevyvel Mosolyog Apósnak van Tacumája, nekem Lacettim, most sógorjelöltnek lesz meg a Chevrolet Cruze 2.0D LTZ SW Mosolyog
Már feliratkoztam a "táncrendjébe". Úgy hogy hétvégén írom a tapasztalatokat Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #6602 Dátum: 2012. November 10. - 15:41:37 »

Hétfőn utazok németországba.
Én úgy tudom, November 1.-től kötelező tartozéknak számít a hólánc.
Ez tényleg így van?
Egyes kötelező felszerelések

A gépjárművek felszereléseit mindig az időjárási viszonyoknak megfelelően kell megválasztani, azaz téli útviszonyok esetén téli vagy „négyévszakos” gumit kell használni. Radar detektorok bevitele az országba tilos! GPS készülékek POI funkcióját ki kell kapcsolni, amíg a jármű Németországban van.

Egyes eltérő közlekedési szabályok

Pénzbüntetésre számíthat az autós, ha autópályán amiatt kényszerül megállásra, hogy  figyelmetlenségéből eredően kifogyott az üzemanyag! Számos német város belső területein környezetvédelmi zónákat alakítottak ki, melyekbe csak megfelelő plakettel rendelkező autósok léphetnek be.
Ez a POI kikapcsolás nekem új.
Ez miért fontos?
Félnek, hogy megtalálok valamit?
Naplózva

Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #6603 Dátum: 2012. November 10. - 15:48:28 »

Hétfőn utazok németországba.
Én úgy tudom, November 1.-től kötelező tartozéknak számít a hólánc.
Ez tényleg így van?
Egyes kötelező felszerelések

A gépjárművek felszereléseit mindig az időjárási viszonyoknak megfelelően kell megválasztani, azaz téli útviszonyok esetén téli vagy „négyévszakos” gumit kell használni. Radar detektorok bevitele az országba tilos! GPS készülékek POI funkcióját ki kell kapcsolni, amíg a jármű Németországban van.

Egyes eltérő közlekedési szabályok

Pénzbüntetésre számíthat az autós, ha autópályán amiatt kényszerül megállásra, hogy  figyelmetlenségéből eredően kifogyott az üzemanyag! Számos német város belső területein környezetvédelmi zónákat alakítottak ki, melyekbe csak megfelelő plakettel rendelkező autósok léphetnek be.
Ez a POI kikapcsolás nekem új.
Ez miért fontos?
Félnek, hogy megtalálok valamit?
Szerintem a sebességmérős POI-kra gondolt.
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #6604 Dátum: 2012. November 10. - 18:06:12 »

Hétfőn utazok németországba.
Én úgy tudom, November 1.-től kötelező tartozéknak számít a hólánc.
Ez tényleg így van?
Egyes kötelező felszerelések

A gépjárművek felszereléseit mindig az időjárási viszonyoknak megfelelően kell megválasztani, azaz téli útviszonyok esetén téli vagy „négyévszakos” gumit kell használni. Radar detektorok bevitele az országba tilos! GPS készülékek POI funkcióját ki kell kapcsolni, amíg a jármű Németországban van.

Egyes eltérő közlekedési szabályok

Pénzbüntetésre számíthat az autós, ha autópályán amiatt kényszerül megállásra, hogy  figyelmetlenségéből eredően kifogyott az üzemanyag! Számos német város belső területein környezetvédelmi zónákat alakítottak ki, melyekbe csak megfelelő plakettel rendelkező autósok léphetnek be.
Ez a POI kikapcsolás nekem új.
Ez miért fontos?
Félnek, hogy megtalálok valamit?
Szerintem a sebességmérős POI-kra gondolt.
Németprszágban nem tudom, hogy van, de pl ausztriában a hólánc és a téli gumi november 1-től kötelező. Téligumi a keréken, hólánc a csomitartóban. Hólánc hiánya esetén egy átfogó ellenőrzésnél lehet bünti, de amúgy nem ellenőrzik, viszont!! A terepviszonyok miatt (hegyeken átívelő autópálya szakaszok) télen lehetnek olyan útszakaszok, ahol a rendszeres takarítás ellenére is gond lehet a hó miatt a közlekedés. Ilyenkor a rendőrség a következőt teszi: leterelik a kritikus szakasz előtt az autókat egy pihenőbe és akkor engednek tovább, ha feltetted a hóláncot! Ez a jobbik eset. A rosszabbik az, ha részese vagy valamilyen balesetnek és nincs téli gumid:magas bírság, még ha nem is bizonyított, hogy Te vagy a hibás, ugyanis a szakértő kihozhatja eredményként, hogy téligumival elkerülhető lett volna a baleset. Hasonló a szitu, ha hólánc nélül nem tudsz továbbhaladni egy adott szakaszon ezáltal forgalmi dugót (netán balesetet) okozol. Szintén súlyos bírság!
Még valami: Fokozottan érdemes betartani az olyan sebességkorlátozó táblák után a sebességhatárokal, ahol a korlátozás alatt IG-L feliratot látsz (környezetvédelmi okokból sebességkorlátozás). Míg egy normál korlátozásnál egy csekély sebességtúllépés megúszható 1-2 százasból, az ilyen szakaszokon nem ritka a többezres bírság sem!! Ha nem tudod kifizetni, előfordulhat, hogy autó marad...:-)) Érdemes az alkohollal is csínján bánni. Míg nálunk 0,0% a megengedett, ez pl. ausztriában 0,05%, ami kb egy sörnek felel meg. Lengyel lakótársam belefutott a rendőrökbe, a kocsma után 200 méterrel. Nem tudni, hogy eleve volt-e már benne (nem dicsekszik vele), vagy tényleg még csak a szájában volt az utolsó korty maradéka az általa bevallott 1 sörből, de 0,08 lett az eredménye a vérvételnek. Kocsi, forgalmi maradt a rendőrségen, ő haza taxival. Két nap múlva elhozhatta egy ismerőse a kocsit, miután rendben találták műszakilag, papírjait, stb. Neki most fél éven át hetente járnia kell vérvételre, aminek a költségét fizetnie kell, esetenként 30€. Ha fél évig nem találnak a vérében alkoholt (amihez mondjuk egy bonbonmeggy is elegendő lehet) akkor fél év múlva visszakapja a jogsiját. Közben megjött a bünti is postán, 1980€!!! Szereznie kellett egy honfitársat, aki eljött ide dolgozni és akivel minden nap megy munkába, fuvarozza mindenhova. Ráadásul a kocsiját is otthon hagyta mert közölték a rendőrök, mivel ittas vezetésen találták ennek az autónak a sofőrjét, ezentúl ezt az autót minden alkalommal meg fogják állítani és ellenőrizni, hogy nem-e ő vezeti, ill. aki vezeti, az szondára számíthat. Így nincs értelme az autót itt tartani.
Szóval szabad ország, mint amerika. Egészen addig, amíg nem csinálsz valamit.:-(
Ha a másik oldalról nézem a dolgot, még igazat is adhatok a rendőröknek, ugyanis ezek a lengyel lakótársak állandóan piáltak. Mi van akkor ha éppen te mész szemben velük és beléd trafálnak? Összetörik a kocsidat, azt lehet javíttatni, másikat venni, de ha netán meg is sérül valaki, vagy meghal? Szóval valahol nem is bánom, hogy a felelőtlen embereket próbálják kiszűrni.....
Azóta olyan csend és nyugalom van a szálláson! :-)))
Na kicsit elkalandoztam, bocs....:-))   
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #6605 Dátum: 2012. November 10. - 20:23:58 »

Hétfőn utazok németországba.
Én úgy tudom, November 1.-től kötelező tartozéknak számít a hólánc.
Ez tényleg így van?
Egyes kötelező felszerelések

A gépjárművek felszereléseit mindig az időjárási viszonyoknak megfelelően kell megválasztani, azaz téli útviszonyok esetén téli vagy „négyévszakos” gumit kell használni. Radar detektorok bevitele az országba tilos! GPS készülékek POI funkcióját ki kell kapcsolni, amíg a jármű Németországban van.

Egyes eltérő közlekedési szabályok

Pénzbüntetésre számíthat az autós, ha autópályán amiatt kényszerül megállásra, hogy  figyelmetlenségéből eredően kifogyott az üzemanyag! Számos német város belső területein környezetvédelmi zónákat alakítottak ki, melyekbe csak megfelelő plakettel rendelkező autósok léphetnek be.
Ez a POI kikapcsolás nekem új.
Ez miért fontos?
Félnek, hogy megtalálok valamit?
Szerintem a sebességmérős POI-kra gondolt.
Németprszágban nem tudom, hogy van, de pl ausztriában a hólánc és a téli gumi november 1-től kötelező. Téligumi a keréken, hólánc a csomitartóban. Hólánc hiánya esetén egy átfogó ellenőrzésnél lehet bünti, de amúgy nem ellenőrzik, viszont!! A terepviszonyok miatt (hegyeken átívelő autópálya szakaszok) télen lehetnek olyan útszakaszok, ahol a rendszeres takarítás ellenére is gond lehet a hó miatt a közlekedés. Ilyenkor a rendőrség a következőt teszi: leterelik a kritikus szakasz előtt az autókat egy pihenőbe és akkor engednek tovább, ha feltetted a hóláncot! Ez a jobbik eset. A rosszabbik az, ha részese vagy valamilyen balesetnek és nincs téli gumid:magas bírság, még ha nem is bizonyított, hogy Te vagy a hibás, ugyanis a szakértő kihozhatja eredményként, hogy téligumival elkerülhető lett volna a baleset. Hasonló a szitu, ha hólánc nélül nem tudsz továbbhaladni egy adott szakaszon ezáltal forgalmi dugót (netán balesetet) okozol. Szintén súlyos bírság!
Még valami: Fokozottan érdemes betartani az olyan sebességkorlátozó táblák után a sebességhatárokal, ahol a korlátozás alatt IG-L feliratot látsz (környezetvédelmi okokból sebességkorlátozás). Míg egy normál korlátozásnál egy csekély sebességtúllépés megúszható 1-2 százasból, az ilyen szakaszokon nem ritka a többezres bírság sem!! Ha nem tudod kifizetni, előfordulhat, hogy autó marad...:-)) Érdemes az alkohollal is csínján bánni. Míg nálunk 0,0% a megengedett, ez pl. ausztriában 0,05%, ami kb egy sörnek felel meg. Lengyel lakótársam belefutott a rendőrökbe, a kocsma után 200 méterrel. Nem tudni, hogy eleve volt-e már benne (nem dicsekszik vele), vagy tényleg még csak a szájában volt az utolsó korty maradéka az általa bevallott 1 sörből, de 0,08 lett az eredménye a vérvételnek. Kocsi, forgalmi maradt a rendőrségen, ő haza taxival. Két nap múlva elhozhatta egy ismerőse a kocsit, miután rendben találták műszakilag, papírjait, stb. Neki most fél éven át hetente járnia kell vérvételre, aminek a költségét fizetnie kell, esetenként 30€. Ha fél évig nem találnak a vérében alkoholt (amihez mondjuk egy bonbonmeggy is elegendő lehet) akkor fél év múlva visszakapja a jogsiját. Közben megjött a bünti is postán, 1980€!!! Szereznie kellett egy honfitársat, aki eljött ide dolgozni és akivel minden nap megy munkába, fuvarozza mindenhova. Ráadásul a kocsiját is otthon hagyta mert közölték a rendőrök, mivel ittas vezetésen találták ennek az autónak a sofőrjét, ezentúl ezt az autót minden alkalommal meg fogják állítani és ellenőrizni, hogy nem-e ő vezeti, ill. aki vezeti, az szondára számíthat. Így nincs értelme az autót itt tartani.
Szóval szabad ország, mint amerika. Egészen addig, amíg nem csinálsz valamit.:-(
Ha a másik oldalról nézem a dolgot, még igazat is adhatok a rendőröknek, ugyanis ezek a lengyel lakótársak állandóan piáltak. Mi van akkor ha éppen te mész szemben velük és beléd trafálnak? Összetörik a kocsidat, azt lehet javíttatni, másikat venni, de ha netán meg is sérül valaki, vagy meghal? Szóval valahol nem is bánom, hogy a felelőtlen embereket próbálják kiszűrni.....
Azóta olyan csend és nyugalom van a szálláson! :-)))
Na kicsit elkalandoztam, bocs....:-))   
Ez a vérvétel meg a többi dolog is tetszik! Én is nagyon ellene vagyok az ittas vezetésnek! Ez tényleg elrettentő lehet ,itthon is így kellene!!!!
Naplózva
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #6606 Dátum: 2012. November 10. - 21:14:15 »

Egyetértek!
Naplózva

gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #6607 Dátum: 2012. November 10. - 22:42:41 »

,,Azóta olyan csend és nyugalom van a szálláson! :-)))"
Cápa! Mekkora kincs ez,ugye?Mi ezért költöztünk albérletbe a párommal.
Szerencsére elég keményen fogják a külföldieket és az ittenieket is itt Ausztriában.Volt már olyan,hogy átértünk egy hegy másik oldalára(persze fél óra volt az út felfelé,ami nyáron 5 perc)a másik oldalon a rendőrök már senkit sem engedtek fel hólánc nélkül.Alap tartozék egy hólánc külföldön.Persze alpesi tájakon.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #6608 Dátum: 2012. November 11. - 08:38:31 »

Ejnye Cap!
Neked már nem lehet új a Szabályzat ide vonatkozó része! (2.4)

Javítsd kérlek!
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #6609 Dátum: 2012. November 11. - 09:53:39 »

Ejnye Cap!
Neked már nem lehet új a Szabályzat ide vonatkozó része! (2.4)

Javítsd kérlek!
Nem új.

Igazad van, akárkinek nem hagyom.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #6610 Dátum: 2012. November 12. - 12:55:50 »

A múltkor ugye nem hittetek nekem, hogy az Auchon kúton valami nem kerek.

https://www.facebook.com/photo.php?v=462595060446501
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #6611 Dátum: 2012. November 12. - 13:45:53 »

A múltkor ugye nem hittetek nekem, hogy az Auchon kúton valami nem kerek.

https://www.facebook.com/photo.php?v=462595060446501
Na vazeeg ez itt van 5 percre tölünk az asszony minden héten ott tankol..
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #6612 Dátum: 2012. November 12. - 14:17:30 »

A múltkor ugye nem hittetek nekem, hogy az Auchon kúton valami nem kerek.

https://www.facebook.com/photo.php?v=462595060446501
Na vazeeg ez itt van 5 percre tölünk az asszony minden héten ott tankol..
Múltidőben?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #6613 Dátum: 2012. November 12. - 16:35:22 »

A múltkor ugye nem hittetek nekem, hogy az Auchon kúton valami nem kerek.

https://www.facebook.com/photo.php?v=462595060446501
Na vazeeg ez itt van 5 percre tölünk az asszony minden héten ott tankol..
Múltidőben?

Ezek után lehet.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #6614 Dátum: 2012. November 13. - 18:33:10 »

Hétvégén kipróbáltam sógorjelöltem Cruz kombi 2.0 LTZ csodáját. Nem szabadott volna beleülnöm! Nekem nagyon tetszik, most olyan vagyok mint egy kisgyerek, akinek elvették a nyalókáját Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Oldalak: 1 ... 439 440 [441] 442 443 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!