Lacetti klub fórum
2024. Október 02. - 11:27:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 423 424 [425] 426 427 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 718750 alkalommal)
Lobo
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Hozzászólás #6360 Dátum: 2012. Július 21. - 20:58:23 »

Gondoltam egy merészet, hogy spóroljak a gázzal, felállítottam a bográcsállványt. Gulyásleves lett volna az elképzelés. Mihelyst elkészült az alap, elzárták a környéken a vizet. Hurrá! Na, most két lehetőség van: úgymint gulyás helyett pörkölt lesz (vörösbor tán akad még), vagy eljárom az esőtáncot, talán esik annyi, amennyi kell. Majd később kiderül, mi sikeredett.
Vagy irány a kisbolt és szénsavmentes ásványvízet bele.. Kacsint Mosolyog
Megoldódott a "probléma", időben megszületett a vezetékes víz. Azért ennyire tehetetlen fickó nem vagyok, hogy kifogjon rajtam eme kis akadály. Igen finom lett, mint mindig. Fogyott is rendesen.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #6361 Dátum: 2012. Július 22. - 18:46:14 »

1 hónapos benzin, miért büdös? He
Naplózva


LPG
Lobo
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Hozzászólás #6362 Dátum: 2012. Július 22. - 18:57:13 »

1 hónapos benzin, miért büdös? He

Mint mindennek, úgy a benzinnek is van tárolhatósági ideje, ami alatt megőrzi kémiai és fizikai jellemzőit. Ez -tudomásom szerint- a benzinnél eléggé rövid. Igen sok aromás vegyülettel igyekeznek beállítani a használatához szükséges jellemzőket. Ezek azonban nagyon hamar "elillannak", illetve "átalakulnak". Hasonló szaga lesz, mint a szintetikus hígító vagy inkább a lenolaj kence. Innentől nem ajánlatos motorba használni, max. erősen felhígítva friss benzinnel. Én ennyit vélek tudni, ha tévednék, a szakik kiigazítanak.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #6363 Dátum: 2012. Július 22. - 18:58:34 »

1 hónapos benzin, miért büdös? He

Miért, büdös? Hogyan büdös? Színe?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #6364 Dátum: 2012. Július 22. - 19:01:23 »

1 hónapos benzin, miért büdös? He

Miért, büdös? Hogyan büdös? Színe?
Kipufogón büdös jön ki. Mióta gázzal járok nem fogy olyan gyorsan a benzin, így feltűnt, hogy 3-4 hét után büdös a kipufogógáz.
Teljesen mindegy milyen benzin van benne.
Naplózva


LPG
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #6365 Dátum: 2012. Július 22. - 19:11:24 »

1 hónapos benzin, miért büdös? He

Miért, büdös? Hogyan büdös? Színe?
Kipufogón büdös jön ki. Mióta gázzal járok nem fogy olyan gyorsan a benzin, így feltűnt, hogy 3-4 hét után büdös a kipufogógáz.
Teljesen mindegy milyen benzin van benne.
Hol tankolsz? Szerintem nem romolhat meg egy hónap alatt. Egyébként a szagán kívül észre venni valami mást rajta. Nekem egyszer volt még régen (nem magyar Mosolyog) benzin betárolva egy jó fél évet és látni lehetett rajta hogy bezavarosodott az egész és olyan fura pocsolya szaga lett.
Naplózva
Lobo
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Hozzászólás #6366 Dátum: 2012. Július 22. - 19:21:39 »

1 hónapos benzin, miért büdös? He

Miért, büdös? Hogyan büdös? Színe?
Kipufogón büdös jön ki. Mióta gázzal járok nem fogy olyan gyorsan a benzin, így feltűnt, hogy 3-4 hét után büdös a kipufogógáz.
Teljesen mindegy milyen benzin van benne.
Hol tankolsz? Szerintem nem romolhat meg egy hónap alatt. Egyébként a szagán kívül észre venni valami mást rajta. Nekem egyszer volt még régen (nem magyar Mosolyog) benzin betárolva egy jó fél évet és látni lehetett rajta hogy bezavarosodott az egész és olyan fura pocsolya szaga lett.
Bocsánatot kérek, a kérdés úgy szólt: 1 hónapos benzin miért büdös?  Szó nem esett arról, hogy a kipufogógáz vállt büdössé. Így azért máshonnan kell vizslatni a problémát.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #6367 Dátum: 2012. Július 22. - 19:29:24 »

Bocsánatot kérek, a kérdés úgy szólt: 1 hónapos benzin miért büdös?  Szó nem esett arról, hogy a kipufogógáz vállt büdössé. Így azért máshonnan kell vizslatni a problémát.
Friss benzinnel nem büdös és gázzal sem. Csak 3-4 hetes benzinnel.
Naplózva


LPG
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #6368 Dátum: 2012. Július 22. - 19:30:50 »

Hol tankolsz? Szerintem nem romolhat meg egy hónap alatt. Egyébként a szagán kívül észre venni valami mást rajta. Nekem egyszer volt még régen (nem magyar Mosolyog) benzin betárolva egy jó fél évet és látni lehetett rajta hogy bezavarosodott az egész és olyan fura pocsolya szaga lett.
Teljesen mindegy. Most Dallasnál tankoltam, de ez van Agip, Shell, OMW carrera(maxmotin)-val is.
Naplózva


LPG
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #6369 Dátum: 2012. Július 22. - 19:32:02 »

1 hónapos benzin, miért büdös? He

Miért, büdös? Hogyan büdös? Színe?
Kipufogón büdös jön ki. Mióta gázzal járok nem fogy olyan gyorsan a benzin, így feltűnt, hogy 3-4 hét után büdös a kipufogógáz.
Teljesen mindegy milyen benzin van benne.
Namost ez egy belsőégésű motor, szénhidrogént éget: az büdös. 

Gondolom a nagy meleg miatt gyorsabban kicsapódott az adalékanyag, több volt benne a víz, és most az ég, aromák nélkül. nem büdös, csak erősebb a szaga.
Fogyaszd ki, ne tankold tele amíg tart a nyár.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #6370 Dátum: 2012. Július 22. - 19:39:21 »

Nem úgy büdös mint a záptojás, kakispelenka, emésztő. Csak sokkal erősebb a szaga mint a friss benzinnek. Menni ugyan úgy megy vele az autó.
Naplózva


LPG
Lobo
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Hozzászólás #6371 Dátum: 2012. Július 22. - 19:46:43 »

Nem úgy büdös mint a záptojás, kakispelenka, emésztő. Csak sokkal erősebb a szaga mint a friss benzinnek. Menni ugyan úgy megy vele az autó.
Van igazság abban, amit Captainb ír. Az elpárolgott adalékok miatt alacsonyabb az égéshő, ez által a kipufogógáz hőfoka is. Így a katalizátor sem tud tökéletes "üzemi hőmérsékleten" dolgozni, kisebb hatásfokkal kezeli kipufogógáz összetevőit. Ettől lehet "erősebb" szaga. Ezt gondolom, én már találkoztam ilyen, vagy ehhez hasonló helyzettel.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #6372 Dátum: 2012. Július 22. - 19:46:50 »

1 hónapos benzin, miért büdös? He

Miért, büdös? Hogyan büdös? Színe?
Kipufogón büdös jön ki. Mióta gázzal járok nem fogy olyan gyorsan a benzin, így feltűnt, hogy 3-4 hét után büdös a kipufogógáz.
Teljesen mindegy milyen benzin van benne.
Namost ez egy belsőégésű motor, szénhidrogént éget: az büdös. 

Gondolom a nagy meleg miatt gyorsabban kicsapódott az adalékanyag, több volt benne a víz, és most az ég, aromák nélkül. nem büdös, csak erősebb a szaga.
Fogyaszd ki, ne tankold tele amíg tart a nyár.
5e-ért szoktam tankolni, télen ez 1 hónapra elég, ilyenkor max. 2-re. Most teleraktam, de már ki is fogyasztottam, most kezdett világítani a sárga kutacska.
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #6373 Dátum: 2012. Július 23. - 16:45:43 »

Találós kérdés: mit jelent szerdától, hogy +5, és +8? Sajnos tudom , könnyű a válasz, mert már rutinból tudja mindenki, hogy ennyivel emelik a benzin, illetve a gázolaj literjének árát. Még hogy pofára estek a gázautósok? Nem! Minden autós!

Szerintem kis hazánkban van az egy főre eső legtöbb luxusautó! Csak az a baj, hogy ez márkafüggetlen! Megvenni, fenntartani, tankolni, szervizelni, biztosítani, adózni!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #6374 Dátum: 2012. Július 23. - 18:29:04 »

Ma ahogy tankoltam ,megállt mögöttem a másik kútnál ,egy igen mutatós koromfekete BMW 640i cabrio ,hozzáteszem igencsak újszerű. Két kigyúrt (barnult) nagydarab vagány gyerek szállt ki belőle. Ami feltűnt ,hogy miközben én már javában tankolok ők megállnak és rá egy pár másodpercre már be is fejezik a tankolást. Bemegyek fizetek és hallom a kutasok nevetgélnek ,hogy 3ezerért tankolt a gyerek a "csodakocsiba" és viccelődnek ,hogy biztosan csak a sarokig mennek ennyi benzinnel. Vigyorog  Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 423 424 [425] 426 427 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!