Lacetti klub fórum
2024. Október 04. - 10:27:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 372 373 [374] 375 376 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 720506 alkalommal)
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #5595 Dátum: 2011. December 21. - 17:34:31 »

Végre esett a hó. Csak azok az ál Schumacherek ne lennének, akik azt hiszik, hogy az ő autójuk mindenre képes.
Ugye?  Vigyorog
Tatabánya-Csolnok a hegyeken át nekem élmény volt, de ennyi önjelölt Kamikaze-t, és vadbarmot régen láttam.
A Héregi hegy és után kész élmény, főként Ebszőnybányától.
Az utak letaposott hóban fürdenek, és le is van fagyva.
De hihetetlen mennyi vasárnapi vezető merészkedik ki ilyenkor.

Mindenki vigyázzon magára, mert rengeteg az őrűlt.

Most, mint minden évben előszedem kedvenc idézetem, miszerint:
Itt a tél, a mazsolák már nem mernek kijönni, a vérprofik meg az árokban.   Vigyorog
Naplózva

kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #5596 Dátum: 2011. December 22. - 19:22:36 »

Végre esett a hó. Csak azok az ál Schumacherek ne lennének, akik azt hiszik, hogy az ő autójuk mindenre képes.
Ugye?  Vigyorog
Tatabánya-Csolnok a hegyeken át nekem élmény volt, de ennyi önjelölt Kamikaze-t, és vadbarmot régen láttam.
A Héregi hegy és után kész élmény, főként Ebszőnybányától.
Az utak letaposott hóban fürdenek, és le is van fagyva.
De hihetetlen mennyi vasárnapi vezető merészkedik ki ilyenkor.

Mindenki vigyázzon magára, mert rengeteg az őrűlt.

Most, mint minden évben előszedem kedvenc idézetem, miszerint:
Itt a tél, a mazsolák már nem mernek kijönni, a vérprofik meg az árokban.   Vigyorog
Khm Khm mi is van velem drága barátom? A nem normális barmokat velem egy lapon emlegetni kicsit sértő de mindegy neked elnézem  Kacsint.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #5597 Dátum: 2011. December 22. - 19:54:37 »

Végre esett a hó. Csak azok az ál Schumacherek ne lennének, akik azt hiszik, hogy az ő autójuk mindenre képes.
Ugye?  Vigyorog
Tatabánya-Csolnok a hegyeken át nekem élmény volt, de ennyi önjelölt Kamikaze-t, és vadbarmot régen láttam.
A Héregi hegy és után kész élmény, főként Ebszőnybányától.
Az utak letaposott hóban fürdenek, és le is van fagyva.
De hihetetlen mennyi vasárnapi vezető merészkedik ki ilyenkor.

Mindenki vigyázzon magára, mert rengeteg az őrűlt.

Most, mint minden évben előszedem kedvenc idézetem, miszerint:
Itt a tél, a mazsolák már nem mernek kijönni, a vérprofik meg az árokban.   Vigyorog
Khm Khm mi is van velem drága barátom? A nem normális barmokat velem egy lapon emlegetni kicsit sértő de mindegy neked elnézem  Kacsint.
Hali Kami Papi! Előkerültél, te cudar?   Vigyorog

Csak emlegetni kell, és már itt is teremsz.  Vigyorog
Nem rád céloztam. De tegyem?  Vigyorog
Naplózva

Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #5598 Dátum: 2011. December 24. - 12:12:30 »

Eddig sem szerettem December 23.-át, de mostantól kifejezetten utálom! 
A történethez hozzátartozik, hogy cirka 8 éve minden évben történik ekkor valami "kellemes" dolog, amitől kifejezetten boldog leszek. Ide sorolnám a bojler tönkremenetelt, a csőtörést az udvaron, a lefolyócső szétesését, stb.
Idén sem maradtam "ajándék" nélkül. 
Tegnap reménykedtem benne, hogy idén ennyi lesz, de nem volt elég a felsőbb hatalmaknak. Tegnap Zsófikám hajnalban elég rosszul lett, ügyelet, majd kórház, de szerencsére nem vakbél volt.
Ma reggel minden az izzóval kezdődött.
Holt tejfel köd, erre egyszer csak elszáll a bal első tompított. Mindez hajnali fél ötkor. Csodás.
Majd párom hív, hogy valami nem okés a fűtéssel, csak az egyik szobában meleg a radiátor. Mondom kezdődik.
Rohanok haza kora délután, havazás, vizes latyakos szemét az úton, erre otthonról 30km-re a semmi közepén elfogy az ablakmosó. Kezdtem elég ideges lenni.
Hazaérek, nézem a fűtést, levegős a rendszer. 
Átnézem a radiátorokat, a szuterénben lévő radiátor szelepe folyik. Csodás.
Javítás, majd irány a kiegyenlítő tartály a padláson. Ez meg nem egyszerű, mert csak a konyhából lehet felmenni, és karácsonyi készülődés van. Kezdtem nagyon ideges lenni.
Felmegyek nagynehezen, erre látom, eldugult a cső a tartálynál.
Műanyag behúzószalaggal megpiszkálom, ám látom a cipőm környékén víz van. Na de honnan?
Hát a tartály alól. Pazar!   
Gyorsan leszaladtam a kazánhoz, víz egy része leenged, majd fel a padlásra ismét.
Lekapom a kiegyenlítőt, hát egy lyuk tátong az alján. Nade mintha gyári lenne. Szép kerek, 6-os furat.
Nade eddig miért nem folyt?   
Leszed, levisz, telefon mindenhova, kapkodás, idegzsába.
Egy nyugtató kávészünet után jön a megoldási lehetőség, két gumilap, egy hatos csavar anyával fakötésű alátéttel, és egy kevés, f...t, egy fél tubus sziló.
Itt már kezdtem cifrán beszélni. 
Tartály megoldva, vissza a padlásra, tartály beköt, rendszer feltölt, rendszer légtelenít.
Hopp, este nyolc van máris.
De valami lemaradt.
Jaaa, hát az izzó. Irány a garázs, lámpa kikap, izzó cserélve, próbálva, lámpa vissza, majd ablakmosó feltölt.
Most ott tartok, hogy elegem van. Fázom a hideg padlás miatt, a lakás most kezd el átmelegedni.
Jövőre elutazok, törlöm a naptárból dec. 23.-át, vagy átrakom húsvétra a karácsonyt. 

Mindezek ellenére, már várom a holnapot, remélem minden visszatér a nyugodt mederbe.

Boldog karácsonyt mindenkinek!
Naplózva

kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #5599 Dátum: 2011. December 24. - 13:48:27 »

Végre esett a hó. Csak azok az ál Schumacherek ne lennének, akik azt hiszik, hogy az ő autójuk mindenre képes.
Ugye?  Vigyorog
Tatabánya-Csolnok a hegyeken át nekem élmény volt, de ennyi önjelölt Kamikaze-t, és vadbarmot régen láttam.
A Héregi hegy és után kész élmény, főként Ebszőnybányától.
Az utak letaposott hóban fürdenek, és le is van fagyva.
De hihetetlen mennyi vasárnapi vezető merészkedik ki ilyenkor.

Mindenki vigyázzon magára, mert rengeteg az őrűlt.

Most, mint minden évben előszedem kedvenc idézetem, miszerint:
Itt a tél, a mazsolák már nem mernek kijönni, a vérprofik meg az árokban.   Vigyorog
Khm Khm mi is van velem drága barátom? A nem normális barmokat velem egy lapon emlegetni kicsit sértő de mindegy neked elnézem  Kacsint.
Hali Kami Papi! Előkerültél, te cudar?   Vigyorog

Csak emlegetni kell, és már itt is teremsz.  Vigyorog
Nem rád céloztam. De tegyem?  Vigyorog
Ne tegyed  Vigyorog ritkán tudok csak jönni és akkor is ez fogad na szép,de legalább gondolsz lám ennek is van előnye  Vigyorog Kacsint.
Tegnapi napoddal kapcsolatba "ha" nem történt volna semmi hogy érezted volna magad? He Zsófinak mihamarabbi gyógyulást kívánunk.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #5600 Dátum: 2011. December 24. - 13:57:22 »

Yeti! Mi ez a dolog, hogy Kapitánytól átveszed a "velem mindig történik valami- rossz" formulát? Nem félsz, hogy féltékeny lesz Rád, és a történéseidre? Vagy csak a közelség miatt jár rátok a rúd? Fel a fejjel, ennyi rossz után már csak jobb következhet, a jó után meg ...Szerencsére ügyes vagy, kreatív, és megoldottál mindent, ez azért csak jó érzés nem? De azért kívánok még más jót is Neked, nektek, és gyógyulást a Zsófinak. Most már legyen melegség a fűtéstől, és a szeretettől nálatok!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #5601 Dátum: 2011. December 25. - 20:10:47 »

Ma meg kapta gyermekem "Jézuskától"a Gazdálkodj Okosan társasjátékot 3 óra alatt sikerült a szabályok szigorú betartása mellet kikapnom 
ilyen az élet  Vigyorog Kacsint Mosolyog
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #5602 Dátum: 2011. December 25. - 23:22:37 »

Ma meg kapta gyermekem "Jézuskától"a Gazdálkodj Okosan társasjátékot 3 óra alatt sikerült a szabályok szigorú betartása mellet kikapnom 
ilyen az élet  Vigyorog Kacsint Mosolyog
Ez egy magyar játék, tehát, ha betartod a szabályokat, akkor esélytelen vagy. Ez egy való világ társasjáték. Próbálj csalni, lopni, sikkasztani, zsarolni, vesztegetni, és menni fog a dolog, hipp- hopp nyerő leszel! Vigyorog

Amúgy meg gratula  Kamikaze, ezredes lettél!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #5603 Dátum: 2011. December 26. - 07:43:56 »

Yeti! Mi ez a dolog, hogy Kapitánytól átveszed a "velem mindig történik valami- rossz" formulát? Nem félsz, hogy féltékeny lesz Rád, és a történéseidre? Vagy csak a közelség miatt jár rátok a rúd? Fel a fejjel, ennyi rossz után már csak jobb következhet, a jó után meg ...Szerencsére ügyes vagy, kreatív, és megoldottál mindent, ez azért csak jó érzés nem? De azért kívánok még más jót is Neked, nektek, és gyógyulást a Zsófinak. Most már legyen melegség a fűtéstől, és a szeretettől nálatok!
Ez egy hegyvidéki ragályos pech széria.  Vigyorog
Az érdekessége, hogy mindíg dec. 23.-án üti fel a fejét.
Az, hogy ügyes vagyok, az első körben a barátoknak köszönhető, akik telefonon is folyamatosan adtak tippeket, miket, hogyan nézzek meg, mikor már nem láttam a fényt az alagútban.
Hameg megláttam, az a vonat volt.  Vigyorog

Zsófi szerencsére már jól van, a hörhurutja húzódott rá a kis pocijára, de vakbél tüneteket produkált.
Egy biztos, ha nem kényszer helyzetben lettem volna, tuti nem Esztergomba viszi  párom a korházba, hanem én vagya a Heim Pál-ba, vagy a Tűzoltó utcába. Félelmetes mi van itt. És nem előszőr tapasztaljuk.
De ennek is vége lett, és boldog lett a karácsony!  Vigyorog
Naplózva

kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #5604 Dátum: 2011. December 26. - 10:46:04 »

Ma meg kapta gyermekem "Jézuskától"a Gazdálkodj Okosan társasjátékot 3 óra alatt sikerült a szabályok szigorú betartása mellet kikapnom 
ilyen az élet  Vigyorog Kacsint Mosolyog
Ez egy magyar játék, tehát, ha betartod a szabályokat, akkor esélytelen vagy. Ez egy való világ társasjáték. Próbálj csalni, lopni, sikkasztani, zsarolni, vesztegetni, és menni fog a dolog, hipp- hopp nyerő leszel! Vigyorog

Amúgy meg gratula  Kamikaze, ezredes lettél!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Szerencsére az ellenfelem a lányom szintén a szabályok betartásával,nyert  Kacsint majd a mai vissza  vágón jobban figyelek Vigyorog.

Köszönöm,remélem a fizumon is látszani fog hogy ezredes lettem. Vigyorog Kacsint
bár erre nem sok esélyt látok mivel nem vagyok katona    Mosolyog
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #5605 Dátum: 2011. December 28. - 13:43:09 »

Autópálya matrica gond ügyében állítólag a Magyar Autóklub lépett, de semmi az eredménye. Szóval elmúlik a 4 napos lehetőség, ami a fő nyerő volt. Marad a 10 napos, a havi, meg az évi, persze emelt áron.
Elgondolkodtam...
Talán bizonyos családokon, baráti körökön mi lenne, ha egy évi matricát vennének egy autóra, és az menne vala pályán, amikor annak szüksége volna rá, és persze erre azidőre cserélnének kocsit. Ez járható út lenne, de, ha a de nem lenne. Mert nálunk az autó nemcsak használati tárgy, hanem hosszú évek munkájából megszerzett dolog, amit nem szívesen ad ki kezéből az ember itt, ahol nem egy könnyen szerezte be, mint máshol jobb helyeken, ahol persze nem is gond a matrica kiváltása, mert jóval többet keresnek, és jóval olcsóbb a matrica. Szóval egy halva született ötlet ezért- sajnos.
De szűk körben azért megoldható, vagy lenne egy "klub autó". Amúgy jól vagyok. Kacsint
Bosszúból veszek egy évi matricát, és oda- vissza fogom járni a pályákat, hogy megtérüljön az ára. Mindenkit meglátogatok, aki autópálya közelében elérhető. Legyetek éberek, januártól csöngetek nálatok. Ja, és dühös is vagyok. Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #5606 Dátum: 2011. December 28. - 14:03:22 »

Autópálya matrica gond ügyében állítólag a Magyar Autóklub lépett, de semmi az eredménye. Szóval elmúlik a 4 napos lehetőség, ami a fő nyerő volt. Marad a 10 napos, a havi, meg az évi, persze emelt áron.
Elgondolkodtam...
Talán bizonyos családokon, baráti körökön mi lenne, ha egy évi matricát vennének egy autóra, és az menne vala pályán, amikor annak szüksége volna rá, és persze erre azidőre cserélnének kocsit. Ez járható út lenne, de, ha a de nem lenne. Mert nálunk az autó nemcsak használati tárgy, hanem hosszú évek munkájából megszerzett dolog, amit nem szívesen ad ki kezéből az ember itt, ahol nem egy könnyen szerezte be, mint máshol jobb helyeken, ahol persze nem is gond a matrica kiváltása, mert jóval többet keresnek, és jóval olcsóbb a matrica. Szóval egy halva született ötlet ezért- sajnos.
De szűk körben azért megoldható, vagy lenne egy "klub autó". Amúgy jól vagyok. Kacsint
Bosszúból veszek egy évi matricát, és oda- vissza fogom járni a pályákat, hogy megtérüljön az ára. Mindenkit meglátogatok, aki autópálya közelében elérhető. Legyetek éberek, januártól csöngetek nálatok. Ja, és dühös is vagyok. Kacsint
És tudod mi ebben a szomorú?
Hogy Svájcban az éves!!! matrica 40CHF!
A sógórknál meg 76,5 EUR az éves!
Ez a vérlázító.
Sokkal több pályájuk van, és mégis olcsóbb.
A személyautóknak.
A Tehergépjárművek viszont többet fizetnek jóval, mint nálunk.
Mert jobban is terhelik a pályát.
Itt meg minden kamionos vigyorog, mert vicces a pályahasználati díj a teherautókra nézve.
De inkább már le sem írom.
Naplózva

WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #5607 Dátum: 2011. December 28. - 15:23:16 »

lett némi tapasztalatom a kézi váltós tempomattal. ugye fater orlandojában gyárilag benne van. van szerencsére okos computer és figyelgettem az aktuális fogyasztást tempomatos gyorsítással, és hát az közel sem padló, inkább felénél több. szóval a fogyasztás nem lesz több, hisz a gép tudatosabb a lábunknál vagy mi...Mosolyog igen nagy emelkedőn is csak 14 litert mutatott a normal 10 helyett, míg padlónál 30 is volt. én csak javasolni tudom, jópofa dolog. egyetlen hátránya van, hogy az ember nincs közvetlen kontakttal a pedálokhoz....
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #5608 Dátum: 2011. December 28. - 15:31:43 »

Autópálya matrica gond ügyében állítólag a Magyar Autóklub lépett, de semmi az eredménye. Szóval elmúlik a 4 napos lehetőség, ami a fő nyerő volt. Marad a 10 napos, a havi, meg az évi, persze emelt áron.
Elgondolkodtam...
Talán bizonyos családokon, baráti körökön mi lenne, ha egy évi matricát vennének egy autóra, és az menne vala pályán, amikor annak szüksége volna rá, és persze erre azidőre cserélnének kocsit. Ez járható út lenne, de, ha a de nem lenne. Mert nálunk az autó nemcsak használati tárgy, hanem hosszú évek munkájából megszerzett dolog, amit nem szívesen ad ki kezéből az ember itt, ahol nem egy könnyen szerezte be, mint máshol jobb helyeken, ahol persze nem is gond a matrica kiváltása, mert jóval többet keresnek, és jóval olcsóbb a matrica. Szóval egy halva született ötlet ezért- sajnos.
De szűk körben azért megoldható, vagy lenne egy "klub autó". Amúgy jól vagyok. Kacsint
Bosszúból veszek egy évi matricát, és oda- vissza fogom járni a pályákat, hogy megtérüljön az ára. Mindenkit meglátogatok, aki autópálya közelében elérhető. Legyetek éberek, januártól csöngetek nálatok. Ja, és dühös is vagyok. Kacsint
És tudod mi ebben a szomorú?
Hogy Svájcban az éves!!! matrica 40CHF!
A sógórknál meg 76,5 EUR az éves!
Ez a vérlázító.
Sokkal több pályájuk van, és mégis olcsóbb.
A személyautóknak.
A Tehergépjárművek viszont többet fizetnek jóval, mint nálunk.
Mert jobban is terhelik a pályát.
Itt meg minden kamionos vigyorog, mert vicces a pályahasználati díj a teherautókra nézve.
De inkább már le sem írom.
A legjobb tudomásom szerint az autópálya matrica figyelő rendszer csak azt nézi hogy adót rendszámhoz van-e matrica vásárolva de azt már nem nézi hogy milyen kategória lett megváltva,és ezt TV-ben az illetékes szólta el magát jó 1 éve.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #5609 Dátum: 2011. December 28. - 17:17:12 »

Autópálya matrica gond ügyében állítólag a Magyar Autóklub lépett, de semmi az eredménye. Szóval elmúlik a 4 napos lehetőség, ami a fő nyerő volt. Marad a 10 napos, a havi, meg az évi, persze emelt áron.
Elgondolkodtam...
Talán bizonyos családokon, baráti körökön mi lenne, ha egy évi matricát vennének egy autóra, és az menne vala pályán, amikor annak szüksége volna rá, és persze erre azidőre cserélnének kocsit. Ez járható út lenne, de, ha a de nem lenne. Mert nálunk az autó nemcsak használati tárgy, hanem hosszú évek munkájából megszerzett dolog, amit nem szívesen ad ki kezéből az ember itt, ahol nem egy könnyen szerezte be, mint máshol jobb helyeken, ahol persze nem is gond a matrica kiváltása, mert jóval többet keresnek, és jóval olcsóbb a matrica. Szóval egy halva született ötlet ezért- sajnos.
De szűk körben azért megoldható, vagy lenne egy "klub autó". Amúgy jól vagyok. Kacsint
Bosszúból veszek egy évi matricát, és oda- vissza fogom járni a pályákat, hogy megtérüljön az ára. Mindenkit meglátogatok, aki autópálya közelében elérhető. Legyetek éberek, januártól csöngetek nálatok. Ja, és dühös is vagyok. Kacsint
És tudod mi ebben a szomorú?
Hogy Svájcban az éves!!! matrica 40CHF!
A sógórknál meg 76,5 EUR az éves!
Ez a vérlázító.
Sokkal több pályájuk van, és mégis olcsóbb.
A személyautóknak.
A Tehergépjárművek viszont többet fizetnek jóval, mint nálunk.
Mert jobban is terhelik a pályát.
Itt meg minden kamionos vigyorog, mert vicces a pályahasználati díj a teherautókra nézve.
De inkább már le sem írom.
A legjobb tudomásom szerint az autópálya matrica figyelő rendszer csak azt nézi hogy adót rendszámhoz van-e matrica vásárolva de azt már nem nézi hogy milyen kategória lett megváltva,és ezt TV-ben az illetékes szólta el magát jó 1 éve.
Kategória? Hát ki az a hülye, aki nem a személygépkocsi matricát veszi meg a saját kocsijára? Vagy az is lehet, hogy a computerükhöz bejött adatok mindig törlődnek, ha lejárt már az érvényessége, mert ez baromi egyszerű feladat, nem lehet gond. Tehát a kategória nem érdekes, a lejárat meg nyilván automatikus. Akkor meg ki kockáztatna meg egy hatalmas büntit? Hátha alapon én biztosan nem. Hát ti?

Más: hétfő ünnep volt, ezért csak csütörtöktől emelik a benzin árát 5Ft-tal literenként. A dizel marad. De elsejétől így persze az áfa is jobban drágít, kb. 7-8 Ft-tal literenként, ezt is számoljátok hozzá, így már talán érdemes lesz tankolni.

Más: A biztosító kiküldte a csekket a baleseti adó miatt megnövelt díj befizetésére. Vigyázat, mert ez a biztosítási különbözet, mert az eddig befizetettből már levonták a baleseti adót, tehát azt már befizettük, csak a kötelezőt nem teljesen. Egy magyarázó levéllel együtt jött a csekk. (+3562Ft-ot kell még perkálnom az évre).
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 372 373 [374] 375 376 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!