Lacetti klub fórum
2024. Október 02. - 11:27:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 290 291 [292] 293 294 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 718755 alkalommal)
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #4365 Dátum: 2011. Január 09. - 18:49:00 »

Kezdjem azzal Hogy Bocsi amiért nem találtam meg a megfelelő topikot, de van egy olyan problémám az utóbbi időben hogy belülről lefagy a szélvédőm, volt már ilyen valakinek He Vagy talán a pollen szűrő lehet az oka  He habár nem olyan rég volt cserélve, úgy 1éve körül, esetleg a rövid utak lennének az okozói He   

Én is jártam így a pollenszűrő is lehet az oka de nekem ki lett cseréve és utána is lefagyott így olyan ablaktisztítóval ami alkoholos befújtam vele és csak enyhén töröltem le így nem párásodik és fagy le.
Ok köszi azt is meg probálom, ugyanis már probálkoztam valami páramentesitő spray-al, de nem dicsekedhetek a várt sikerről.
Lehet attól is,hogy a talpadon beviszed a havat,vizet a tálcára,ami aztán párolog felfelé a szélvédőhöz,ami aztán oda is fog fagyni.Én azt szoktam ilyenkor csinálni,hogy menet közben direktbe kapcsolom a klímát a belső levegő keringetővel.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #4366 Dátum: 2011. Január 09. - 19:15:40 »

Kezdjem azzal Hogy Bocsi amiért nem találtam meg a megfelelő topikot, de van egy olyan problémám az utóbbi időben hogy belülről lefagy a szélvédőm, volt már ilyen valakinek He Vagy talán a pollen szűrő lehet az oka  He habár nem olyan rég volt cserélve, úgy 1éve körül, esetleg a rövid utak lennének az okozói He   

Én is jártam így a pollenszűrő is lehet az oka de nekem ki lett cseréve és utána is lefagyott így olyan ablaktisztítóval ami alkoholos befújtam vele és csak enyhén töröltem le így nem párásodik és fagy le.
Ok köszi azt is meg probálom, ugyanis már probálkoztam valami páramentesitő spray-al, de nem dicsekedhetek a várt sikerről.
Lehet attól is,hogy a talpadon beviszed a havat,vizet a tálcára,ami aztán párolog felfelé a szélvédőhöz,ami aztán oda is fog fagyni.Én azt szoktam ilyenkor csinálni,hogy menet közben direktbe kapcsolom a klímát a belső levegő keringetővel.
Ezt akartam én is mondani-javasolni. Volt már nekem is ilyen belső lefagyás, mivel sok hó bejutott a talpam alá és a fűtés miatt a levegő párás lett, de nem jutott ki az autóból.
Naplózva
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #4367 Dátum: 2011. Január 09. - 20:00:01 »

Kezdjem azzal Hogy Bocsi amiért nem találtam meg a megfelelő topikot, de van egy olyan problémám az utóbbi időben hogy belülről lefagy a szélvédőm, volt már ilyen valakinek He Vagy talán a pollen szűrő lehet az oka  He habár nem olyan rég volt cserélve, úgy 1éve körül, esetleg a rövid utak lennének az okozói He   

Én is jártam így a pollenszűrő is lehet az oka de nekem ki lett cseréve és utána is lefagyott így olyan ablaktisztítóval ami alkoholos befújtam vele és csak enyhén töröltem le így nem párásodik és fagy le.
Ok köszi azt is meg probálom, ugyanis már probálkoztam valami páramentesitő spray-al, de nem dicsekedhetek a várt sikerről.
Lehet attól is,hogy a talpadon beviszed a havat,vizet a tálcára,ami aztán párolog felfelé a szélvédőhöz,ami aztán oda is fog fagyni.Én azt szoktam ilyenkor csinálni,hogy menet közben direktbe kapcsolom a klímát a belső levegő keringetővel.
Ezt akartam én is mondani-javasolni. Volt már nekem is ilyen belső lefagyás, mivel sok hó bejutott a talpam alá és a fűtés miatt a levegő párás lett, de nem jutott ki az autóból.
Sőt, nekem az is elég volt a belső lefagyáshoz, hogy napon állt a kocsi napközben...
Mivel előtte csak 1-2 km-t mentem vele, tuti nem volt ideje a fűtésnek bemelegedni.
Naplózva
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #4368 Dátum: 2011. Január 10. - 09:00:14 »

A "termékfelelősség" kapcsán eszembe jutott a p300-szelepbuli... és a fékmelegedéses betét/tárcsa tönkremenetel...

Lásd: http://www.autonavigator.hu/sztori/csaknem_125_ezer_os_swiftet_hiv_vissza_a_suzuki-4053
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #4369 Dátum: 2011. Január 10. - 11:07:52 »

A "termékfelelősség" kapcsán eszembe jutott a p300-szelepbuli... és a fékmelegedéses betét/tárcsa tönkremenetel...

Lásd: http://www.autonavigator.hu/sztori/csaknem_125_ezer_os_swiftet_hiv_vissza_a_suzuki-4053

Hát el lehetne gondolkodni rajta. A múltkor volt már szó erről, hogy egy ügyvéddel meg kéne próbálni a szelepek cseréjének elintézését. De az is igaz, hogy csökkentek a P300-as hibák. Vagy azért mert az újabbak már új szelepekkel jönnek, és azok már jók, és a régebbiek meg, vagy cserélve voltak, vagy a többiben nem jelentkeztek ezek a hibák. Vagy, megtanultuk kezelni őket, és ezzel meg lehetett előzni a bajt, vagy házilag orvosolni. (E85, STP, meghajtás, stb.)

Hátha érdekel valakit: www.forensis.hu ez egy autóklub, ingyenes, és több kedvezményt is kinál.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #4370 Dátum: 2011. Január 10. - 11:08:36 »

Na jó, akkor egy kicsit bővebben:

- nem szeretem a kötelező dolgokat. Ezért - lehetőleg - mást sem terhelek ilyennel.

- számomra gyanús ha egy weboldal a regisztrációhoz olyan személyes adatokat kér amihez semmi köze, nem szükséges a működéshez.
  Nem is regisztrálok ilyen oldalra (ha nem muszáj), és másnak sem tanácsolom. E miatt nem kötöm a regisztrációt ilyen információhoz az oldalunkon.

- a fölösleges6indokolatlan adatkérés más számára is elriasztó lehet. Pont e miatt nem regisztrál, nem tud kérdezni, nem tudunk neki segíteni.
  Majd ha szükség lesz a hiányzó adatra megadja. Vagy nem. De ez már az Ő döntése.

- Az első időkben volt olyan tag, aki önzetlenségből (és meggondolatlanságból) a teljes lakcímét megadta (utca, házszám). Utána már csak azt kell megadnia, hogy mikor megy nyaralni. Rafinált emberek meg tudják, hogy hova lehet menni "látogatni". Ezek után lett pontosítva a regisztrációs űrlap ("Megye", "Település"). Nehogy véletlenül vki mást is megadjon (persze ettől még lehet, de azért csak leesik a tantusz  Kacsint).
Ezzel együtt még ezeket az adatokat sem szeretném kötelezővé tenni. Hagy döntsön erről mindenki maga.

A weblap üzemeltetőjeként (tetszik, nem tetszik) az is a dolgom, hogy a felhasználókat megvédjem a saját tájékozatlanságuktól (ha tudom  Kacsint), felhívjam az ilyen veszélyekre a figyelmüket. A nem szükséges adatok bekérése/tárolása ellenkezne ezzel az elvvel.
Ez érthető és támogatom.Viszont az ürlapnál odalehetne irni esetleges segitség kérésnél csak ezen adat megadásával tudunk azonnali segitséget adni.
Az első segítség kérésnél úgyis fel lesz hívva a figyelme erre. Vigyorog
Amennyiben tényleg érdekli a dolog egy (2-3-...  Mosolyog) mozdulattal megadhatja utólag is. Ha meg nem veszi rá a fáradtságot...

De majd gondolkodom a dolgon.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #4371 Dátum: 2011. Január 10. - 11:12:09 »

Hölgyeim, és Uraim! A főni megcsinálta az új naptárt! Gondolom nem kis meló volt, ezért nagy köszönet jár érte! Vigyorog
Stocz! Te pótolhatatlan vagy, igaz, nem is gondoltunk erre sosem, hogy bárki meg tudná tenni azt, amit Te nekünk.
Szerencsére nem volt akkora meló.  Mosolyog
Csak amikor felmerült a dolog hirtelen nem találtam a megoldást.  Zavart (rohanás, kapkodás...)
Amikor inget felgyűrve nekiálltam viszonylag hamar meglett a megoldás. Mosolyog

Senki sem pótolhatatlan. Kacsint
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #4372 Dátum: 2011. Január 10. - 11:30:22 »

Na jó, akkor egy kicsit bővebben:

- nem szeretem a kötelező dolgokat. Ezért - lehetőleg - mást sem terhelek ilyennel.

- számomra gyanús ha egy weboldal a regisztrációhoz olyan személyes adatokat kér amihez semmi köze, nem szükséges a működéshez.
  Nem is regisztrálok ilyen oldalra (ha nem muszáj), és másnak sem tanácsolom. E miatt nem kötöm a regisztrációt ilyen információhoz az oldalunkon.

- a fölösleges6indokolatlan adatkérés más számára is elriasztó lehet. Pont e miatt nem regisztrál, nem tud kérdezni, nem tudunk neki segíteni.
  Majd ha szükség lesz a hiányzó adatra megadja. Vagy nem. De ez már az Ő döntése.

- Az első időkben volt olyan tag, aki önzetlenségből (és meggondolatlanságból) a teljes lakcímét megadta (utca, házszám). Utána már csak azt kell megadnia, hogy mikor megy nyaralni. Rafinált emberek meg tudják, hogy hova lehet menni "látogatni". Ezek után lett pontosítva a regisztrációs űrlap ("Megye", "Település"). Nehogy véletlenül vki mást is megadjon (persze ettől még lehet, de azért csak leesik a tantusz  Kacsint).
Ezzel együtt még ezeket az adatokat sem szeretném kötelezővé tenni. Hagy döntsön erről mindenki maga.

A weblap üzemeltetőjeként (tetszik, nem tetszik) az is a dolgom, hogy a felhasználókat megvédjem a saját tájékozatlanságuktól (ha tudom  Kacsint), felhívjam az ilyen veszélyekre a figyelmüket. A nem szükséges adatok bekérése/tárolása ellenkezne ezzel az elvvel.
Ez érthető és támogatom.Viszont az ürlapnál odalehetne irni esetleges segitség kérésnél csak ezen adat megadásával tudunk azonnali segitséget adni.
Az első segítség kérésnél úgyis fel lesz hívva a figyelme erre. Vigyorog
Amennyiben tényleg érdekli a dolog egy (2-3-...  Mosolyog) mozdulattal megadhatja utólag is. Ha meg nem veszi rá a fáradtságot...

De majd gondolkodom a dolgon.
Nekem annyira végülis nem lényeg,csak szerintem nem én vagyok az egyedüli aki segitséget olvas, segitene és mindig azzal kell kezdeni hol lakik az illető.
Naplózva

06 70/22 11 222
szijjani
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Hozzászólás #4373 Dátum: 2011. Január 10. - 12:27:51 »

BUÉK mindenkinek! Múlt héten kifeszitették a bal első ajto zárat az SW-n a rádiot feszegették,nem tudták kivenni. Elvitték viszont a kezelési kőnyvet és a szerviz fűzetet. Segitsetek hol találom meg itt a Fórumon a kezelési leirást. Remélem a szervizben tudnak másolatot adni a szerviz kőnyvről! Kőszi!
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #4374 Dátum: 2011. Január 10. - 13:19:14 »

BUÉK mindenkinek! Múlt héten kifeszitették a bal első ajto zárat az SW-n a rádiot feszegették,nem tudták kivenni. Elvitték viszont a kezelési kőnyvet és a szerviz fűzetet. Segitsetek hol találom meg itt a Fórumon a kezelési leirást. Remélem a szervizben tudnak másolatot adni a szerviz kőnyvről! Kőszi!
Neked is jól kezdődik az év.
kezelési könyv
Naplózva


LPG
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #4375 Dátum: 2011. Január 10. - 13:50:43 »

Holnap után szerda lesz.
Naplózva


LPG
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #4376 Dátum: 2011. Január 10. - 16:39:07 »

Ma végignéztem reggel a 10-en, ahogy a madaras tecsónál egy kiskötsög árkot fog egy Totoja Yarissal. Persze a letakarítatlan úton előzte a sort, majd bevágott elém, mert szemből jött a sárga veszedelem. Azután ráugrott a fékre, nehogy telibe verje az előttem menő Opelt. És szépen leszállt az árokba.

Megálltunk, kiástuk az ajtókat. A kis fasz azon jajongtt, hogy a fater agyon veri, mert elvitte az autót othonról. A libája meg a műkörmét és a törött orrát sajnálta. Mert bekötve nem voltak.

Cap!

Légyszi módosíts a szövegen! Köszi!  Mosolyog

Az idézetben nem módosul a szöveg.  Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #4377 Dátum: 2011. Január 10. - 17:15:48 »

Ma végignéztem reggel a 10-en, ahogy a madaras tecsónál egy kiskötsög árkot fog egy Totoja Yarissal. Persze a letakarítatlan úton előzte a sort, majd bevágott elém, mert szemből jött a sárga veszedelem. Azután ráugrott a fékre, nehogy telibe verje az előttem menő Opelt. És szépen leszállt az árokba.

Megálltunk, kiástuk az ajtókat. A kis fasz azon jajongtt, hogy a fater agyon veri, mert elvitte az autót othonról. A libája meg a műkörmét és a törött orrát sajnálta. Mert bekötve nem voltak.

Cap!

Légyszi módosíts a szövegen! Köszi!  Mosolyog

Az idézetben nem módosul a szöveg.  Vigyorog
Az idézetben nem, de a módosításban igen! Szóval lehet helyesbíteni a nem megfelelő szóhasználatot. Persze egyszerűbb rögtön úgy írni, hogy ne is kelljen, ne legyen dolguk a modiknak. A saját írást lehet csak módosítani perszer. Ezért őt szólította fel a barátja, és földije.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #4378 Dátum: 2011. Január 10. - 17:32:21 »

Hiába no. Az érem két oldala anélkül, hogy politizálni szeretnék.: Egy éve még a kormányunk tagjai ellenzékiként követelték az üzemanyagárak csökkentését, most meg eszük ágában sincs csökkenteni, amikor lehetőségük lenne rá. Pedig hol van már az az olcsó benya amit ők kritizáltak. He
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #4379 Dátum: 2011. Január 11. - 00:24:59 »

Mindenki dolgozik, vagy alszik? Nem voltatok valami aktívak ma... ill tegnap Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Oldalak: 1 ... 290 291 [292] 293 294 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!