Lacetti klub fórum
2024. Október 02. - 07:32:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 285 286 [287] 288 289 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 718591 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #4290 Dátum: 2010. December 30. - 09:41:26 »

És a folyamatos belső sávban haladókat is amikor a külsőben senki sincs.Főleg városban!!!!!!!

Városban ezt lehetővé teszi a KRESZ! Nem sért szabályt aki ezt teszi (bizonyos feltételek esetén).
Mi is ez a feltétel?
Nem tartja fel a mögötte gyorsabban haladókat. Tehát ha én (vagy bárki más  Kacsint) a 2/3 sávos út legbelső sávjában haladok az útszakaszra megengedett maximális sebességgel, akkor nem sértek semmilyen szabályt! Még akkor sem, ha a mögöttem haladó (a fentiekből adódóan szabálytalanul) gyorsabban szeretne haladni! Kéretik ezt figyelembe venni (a dudálás, villogás, mágnes autózás, mutogatás helyett)  Kacsint.

A legkülső sávot (ha csak lehet) én hanyagolom a következők miatt:
- balesetveszélyes (az alárendelt utcákból, a KRESZ több pontját sértő módon érkező/kikanyarodó közlekedő "társak" miatt). Az a 2m életet/kocsit menthet.
- anyagi okokból. A szélső sávot teszik tönkre leginkább a nehéz járművek (busz, teherautó). Ráadásul ott vannak a vízelvező rácsok. Ez mind-mind erősen veszélyezteti a pénztárcám egészségét.


A jobbratartási kötelezetség megszűnt?
Ja-ja utána olvastam vannak kivételeka jobbratartás alól.
Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza. Az ilyen módon haladó jármű mellett - a (6) bekezdés c) pontjában foglaltak megtartásával - fokozott figyelemmel jobbról el szabad haladni, a forgalmi sávokat azonban - a gyorsabb előrehaladás érdekében - kis távolságon belül ismételten változtatni, és ezzel a közlekedés résztvevőit zavarni tilos.

Hát ugye pont ezt írtam én is. Kacsint (a részletek, és a hivatalos szöveg mellőzésével).
Aki szeretné karbantartani az ismereteit:
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=97500001.KPM
(fent van a link a weblapon is, nem véletlenül!)

Volt már egy-két ... öö ... khm .... közlekedő társ ( ) akinek elmagyaráztam, hogy az adott szituban nem én voltam szabálytalan, hanem ő.
Persze általában nem hiszik el. Vigyorog

Bőven lenne mit behoznunk szabályismeret terén. Van jó pár kedvenc témám. (pl. miért tartja olyan baromi jó képességű, ügyes sofőrnek az magát (mert ugye a Kimi meg Sumi simán elbújhat mellette), aki még arra sem képes, hogy vezetés közben használja (kezelje) az irányjelzőt? Akkor amikor kell, és úgy ahogy kell?)
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #4291 Dátum: 2010. December 30. - 09:48:31 »

Ma volt egy kellemetlen élményem. Közeledtem kb 25-tel egy kereszteződés felé és láttam hogy sárga lett így óvatosan elkezdtem fékezni. Az út viszont annyira le volt fagyva, hogy az óvatosság ellenére ABS bekapcsolt és csak csúsztam-csúsztam. Na mondom ez nem lesz jó, mert kicsúszok a főútra, akik éppen zöldet kaptak. Felengedtem egy pillanatra a fékpedált, majd ismét ráléptem, megint zakatolt az ABS és kb. fél méterrel a főút előtt megálltam, de a vonalon jócskán túlcsúsztam. Szerencsére mögöttem sem jött senki, a főúton induló meg látta, hogy csúszok így nem indult el. Visszatolattam a lámpáig, de zöldre is elég nehéz volt elindulni óvatosan gáz nélkül is.
Szerencse h meg tudtál állni.
Sajna felénk a kereszteződések ellőt-után jeges az út,se megállni se elindulni nem lehet.
A kereszteződések jegesednek le leghamarabb. Pár évvel ezelőtt én is átéltem egy hasonló szitut. Nem volt kellemes (ja, meg ABS sem  Vigyorog).
Célszerű a kereszteződésben olyan nyomsávot használni ilyen időben, amit láthatólag a legkevesebben használtak előttünk. Persze ez is csak ideig-óráig lehetséges. Sajnos a kipörgő kerékkel elinduló/megálló, kereszteződésekben (vagy más közforgalmú útszakaszon!) szándékosan (vagy egyszerűen csak tapasztalatlanságból, bénaságból) csúszkáló "társak" nem gondolnak bele (vagy egyszerűen le...), hogy ezzel komoly balesetveszélyt idéznek elő.

És itt most természetesen nem azokra gondolok, akik a már lejegesedett úton csúsznak meg.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #4292 Dátum: 2010. December 30. - 11:25:49 »

Lassan itt az év vége. Lehet számot vetni mi volt szép, és jó, és persze sajnos negatív dolgok is történtek, azokat tanulságként vegyük, a jókra meg sokszor emlékezzünk, és ismételjük meg minél többször. Születtek újabb barátságok, voltak talik, kirándulások, sőt egy erdélyi út is, nemcsak hazai tali. Klasszak voltak. Sokat segítettünk egymásnak, igazi baráti kapcsolatok alakultak ki, amelyek már meg is fognak maradni a továbbiakban akkor is, ha már nem a Lacetti tart össze minket. Nagyon örülök, hogy ide tévedtem valamikor közétek, és nagyon jól érzem itt magam, veletek. Azt hiszem ez egy kisebb csoda, ahogyan működik ez a klub, ebben a rohanó, önző világban. Ez egy kis öröm sziget nekünk.

Nagyon köszönjük Stocz Főninek azt a rengeteg munkáját, amit a klub létrehozásával, és fenttartásával, fejlesztésével foglalkozott, foglalkozik, és talán még fog is a továbbiakban is. Nélküle nem jött volna létre, és nem működne szeretett klubunk, csapatunk. Örök hála érte.

Köszönet jár minden fórumozónak is, és mindenkinek, aki valami módon is segített cartársának, mert sok ilyen volt, aki tanáccsal, meg bármi egyéb munkával segített rászoruló cartársán.

Minden kedves klubtagunknak, és persze családjának nagyon boldog új évet kívánok, természetesen balesetmentesen, nagy szeretettel!

Tavasszal újra kezdhetjük a talikat, kirándulásokat, nyáron meg a nagyobb dolgokat, addig meg gyűjtsük hozzá a sok pénzt.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #4293 Dátum: 2010. December 30. - 20:17:46 »

Érdeklődnék van-e valaki akinek garis még az autó?
Naplózva

06 70/22 11 222
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #4294 Dátum: 2010. December 31. - 11:38:16 »

Érdeklődnék van-e valaki akinek garis még az autó?
Nekem. 3+2évvel vettem.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #4295 Dátum: 2010. December 31. - 11:59:43 »

Minden klubtársnak békés, boldog, sikerekben gazdag új évet kívánok és jó egészséget! [/size] [/glow]
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #4296 Dátum: 2010. December 31. - 12:11:19 »

Többszörös ünnepünk/évfordulónk volt Decemberben a lacsival.
- 5 éves lett a drága (persze csak üzembe helyezésileg/munkába állásilag. Gyakorlatilag Szeptemberi születésű. Akkor jött le a gyártó sorról.  Mosolyog)
- betöltötte a 200.000 Km-ét (az elsőt  Vigyorog)
- függetlenítettük magunkat a banktól (remélhetőleg  ). Feladtam az utolsó csekket.  Vigyorog

Mondhatni, hogy jól búcsúzik a 2010-es év.
Naplózva
Forti
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


Lacetti Star 1.4 16v


« Hozzászólás #4297 Dátum: 2010. December 31. - 12:17:52 »

Érdeklődnék van-e valaki akinek garis még az autó?
Nekem. 3+2évvel vettem.

Szia! Nekem is, 2008-as 3+2 év gari
Naplózva

captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #4298 Dátum: 2010. December 31. - 12:18:53 »

Többszörös ünnepünk/évfordulónk volt Decemberben a lacsival.
- 5 éves lett a drága (persze csak üzembe helyezésileg/munkába állásilag. Gyakorlatilag Szeptemberi születésű. Akkor jött le a gyártó sorról.  Mosolyog)
- betöltötte a 200.000 Km-ét (az elsőt  Vigyorog)
- függetlenítettük magunkat a banktól (remélhetőleg  ). Feladtam az utolsó csekket.  Vigyorog

Mondhatni, hogy jól búcsúzik a 2010-es év.
Grtatulálok, főleg a bankos dologhoz!


Remélem nem lesz + 1 valamilyen részlet.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #4299 Dátum: 2010. December 31. - 13:19:03 »

Ti mit csináltok a mai napon?

Én annyira régen voltam itthon ilyenkor, hogy nem is tudm, mit csináljak. A TV-t terveztem nézni, de látom semmi értelmes műsor nem lesz. Úgyhogy unatkozom.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #4300 Dátum: 2010. December 31. - 13:26:41 »

Ti mit csináltok a mai napon?

Én annyira régen voltam itthon ilyenkor, hogy nem is tudm, mit csináljak. A TV-t terveztem nézni, de látom semmi értelmes műsor nem lesz. Úgyhogy unatkozom.
Esetleg ez,még a gyerekeket is érdekelheti  Kacsint
lehet mi is felmegyünk rá
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #4301 Dátum: 2010. December 31. - 13:28:08 »

Többszörös ünnepünk/évfordulónk volt Decemberben a lacsival.
- 5 éves lett a drága (persze csak üzembe helyezésileg/munkába állásilag. Gyakorlatilag Szeptemberi születésű. Akkor jött le a gyártó sorról.  Mosolyog)
- betöltötte a 200.000 Km-ét (az elsőt  Vigyorog)
- függetlenítettük magunkat a banktól (remélhetőleg  ). Feladtam az utolsó csekket.  Vigyorog

Mondhatni, hogy jól búcsúzik a 2010-es év.
Grtatulálok, főleg a bankos dologhoz!


Remélem nem lesz + 1 valamilyen részlet.
Szintén! Nekem is még csak pár hónapos ez az élmény...már ami a banki utolsó csekket illeti... Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #4302 Dátum: 2010. December 31. - 13:59:40 »

Ti mit csináltok a mai napon?

Én annyira régen voltam itthon ilyenkor, hogy nem is tudm, mit csináljak. A TV-t terveztem nézni, de látom semmi értelmes műsor nem lesz. Úgyhogy unatkozom.
Cap! Én dolgozni fogok, konkurense leszek a Főninek, mert biztos ő sem fog TV-t nézni.
Neked meg javaslom, hogy nézzetek DVD-t, vagy végre legyetek együtt a családdal, és beszélgessetek, gondolom csak van témátok még, főleg azért, mert ritkán vagytok együtt. Vagy olvass, aludhatsz is, berúgni nem kell, de egy szolid koccintás belefér még az év búcsúsztatásába, és az új év kezdetére.

Nagyon boldog új évet kívánok mindenkinek, valósuljon meg a vágyatok, és sok örömötök legyen mindenben!
Ezt kívánom nektek a magam, és a családom nevében is. Jövőre pedig itt folytatjuk.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #4303 Dátum: 2010. December 31. - 14:03:45 »

Ti mit csináltok a mai napon?

Én annyira régen voltam itthon ilyenkor, hogy nem is tudm, mit csináljak. A TV-t terveztem nézni, de látom semmi értelmes műsor nem lesz. Úgyhogy unatkozom.
Cap! Én dolgozni fogok, konkurense leszek a Főninek, mert biztos ő sem fog TV-t nézni.
Neked meg javaslom, hogy nézzetek DVD-t, vagy végre legyetek együtt a családdal, és beszélgessetek, gondolom csak van témátok még, főleg azért, mert ritkán vagytok együtt. Vagy olvass, aludhatsz is, berúgni nem kell, de egy szolid koccintás belefér még az év búcsúsztatásába, és az új év kezdetére.

Nagyon boldog új évet kívánok mindenkinek, valósuljon meg a vágyatok, és sok örömötök legyen mindenben!
Ezt kívánom nektek a magam, és a családom nevében is. Jövőre pedig itt folytatjuk.
Azt gondoltam, hogy ti dolgozni fogtok.
Család? A két nagyobb gyerek valami buliba spriccel szét. Évi este 9 magasságában már aludni fog, Armand is.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #4304 Dátum: 2010. December 31. - 14:10:47 »

Többszörös ünnepünk/évfordulónk volt Decemberben a lacsival.
- 5 éves lett a drága (persze csak üzembe helyezésileg/munkába állásilag. Gyakorlatilag Szeptemberi születésű. Akkor jött le a gyártó sorról.  Mosolyog)
- betöltötte a 200.000 Km-ét (az elsőt  Vigyorog)
- függetlenítettük magunkat a banktól (remélhetőleg  ). Feladtam az utolsó csekket.  Vigyorog

Mondhatni, hogy jól búcsúzik a 2010-es év.
Grtatulálok, főleg a bankos dologhoz!


Remélem nem lesz + 1 valamilyen részlet.
Szintén! Nekem is még csak pár hónapos ez az élmény...már ami a banki utolsó csekket illeti... Vigyorog
Nagy megkönnyebbülés lehetett.  Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 285 286 [287] 288 289 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!