Lacetti klub fórum
2024. Október 01. - 23:33:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 278 279 [280] 281 282 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 718266 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #4185 Dátum: 2010. December 14. - 11:26:44 »

Gida Barátomnak a legnagyobb tisztelettel és szeretettel az utolsó 173E járaton történt utolsó utjáról: 
http://www.youtube.com/watch?v=rFAeHM849i0
LadLac Barátom! Nagyon köszönöm, ez szép emlékem lesz örökké. Egy kicsit most el is érzékenyültem, végül is 5+20 évig csináltam, szerettem, no meg a BPO-432-essel 15 évet húztunk le együtt. Összeszoktunk, jól megvoltunk egymással. Ha hiszitek, ha nem hiányzik, igaz, nem a hajnali kelés, de a vezetés az igen. Jó volt, szép volt, most tovább kell lépnem. Bár február közepétől lehet, hogy külsősként lesz még rá alkalmam, hogy nosztalgiázzak néhány napot havonta. Közben majd bele fogok szokni a sofőrszolgálatba is szép lassan. Nagyon szeretek vezetni még mindig, túl a majdnem 40 éven, és túl az egy millió kilométeren. Volt sok minden, de hál' Istennek komoly következményű eseményem nem volt, és ne is legyen a következő időkben sem. Fura dolog nyugdíjasnak lenni, bezzeg 20 évesen milyen jó lett volna. Persze, majd, ha újra jó idő lesz, akkor már élvezni is fogom biztosan, de így télen marad a pihenés, ami persze nem rossz dolog. Na ennyit erről, szombatig...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #4186 Dátum: 2010. December 14. - 12:53:45 »

Egy off technikás kérdésem volna.Egy fiat puntóba cseréltem egy használt rádiósmagnót(blaupunkt).Első bekapcsoláskor kéri a kódot.Amikor beütöm,akkor kiírja,hogy WAIT.Kb 3 perc múlva eltűnik a felirat és megint kéri a kódot és kezdődik elölről.Mit csinálok rosszul,vagy mi lehet a baj,esetleg valami kódkikerülő megoldás? He

Vagy rossz a kód beírásának módja?
Opel Corsámba anno kódos rádió volt, de nem a számokat kellett beütni, hanem a megfelelő gombot annyiszor nyomni, amennyi a számkód adott karaktere. Azért fogalmaztam ilyen talányosan, mert már nem emlékszem rá pontosan hogy volt...
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #4187 Dátum: 2010. December 14. - 14:18:30 »


Ez érdekes lehet:
http://home.booroondook.ru/gmtis/hu/gmde_tis_start.html
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #4188 Dátum: 2010. December 14. - 17:13:32 »

Egy off technikás kérdésem volna.Egy fiat puntóba cseréltem egy használt rádiósmagnót(blaupunkt).Első bekapcsoláskor kéri a kódot.Amikor beütöm,akkor kiírja,hogy WAIT.Kb 3 perc múlva eltűnik a felirat és megint kéri a kódot és kezdődik elölről.Mit csinálok rosszul,vagy mi lehet a baj,esetleg valami kódkikerülő megoldás? He

Vagy rossz a kód beírásának módja?
Opel Corsámba anno kódos rádió volt, de nem a számokat kellett beütni, hanem a megfelelő gombot annyiszor nyomni, amennyi a számkód adott karaktere. Azért fogalmaztam ilyen talányosan, mert már nem emlékszem rá pontosan hogy volt...
Az opeloknál úgy van de a fiatoknál 1-6-ig van a kód és direktbe kell beütni(már utánanéztem).Mint kiderült,rossz a kód ami van,most megpróbálom a magnó gyártási száma alapján megszerezni a kódot,csak még ki kell operálnom a rádiót hozzá.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #4189 Dátum: 2010. December 14. - 21:21:09 »

Egy off technikás kérdésem volna.Egy fiat puntóba cseréltem egy használt rádiósmagnót(blaupunkt).Első bekapcsoláskor kéri a kódot.Amikor beütöm,akkor kiírja,hogy WAIT.Kb 3 perc múlva eltűnik a felirat és megint kéri a kódot és kezdődik elölről.Mit csinálok rosszul,vagy mi lehet a baj,esetleg valami kódkikerülő megoldás? He

Vagy rossz a kód beírásának módja?
Opel Corsámba anno kódos rádió volt, de nem a számokat kellett beütni, hanem a megfelelő gombot annyiszor nyomni, amennyi a számkód adott karaktere. Azért fogalmaztam ilyen talányosan, mert már nem emlékszem rá pontosan hogy volt...
Az opeloknál úgy van de a fiatoknál 1-6-ig van a kód és direktbe kell beütni(már utánanéztem).Mint kiderült,rossz a kód ami van,most megpróbálom a magnó gyártási száma alapján megszerezni a kódot,csak még ki kell operálnom a rádiót hozzá.
Sokszor próbáltad már? Mert ha jól emlékszem corsámban volt egy próbálkozási darabszám (asszem 5), ami után csak szakszervíz tudta volna visszakódolni. Az is Blau volt.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #4190 Dátum: 2010. December 15. - 13:40:39 »

OFF technikával kapcsolatban S.O.S kérem a segítségeteket!
A kollégám akar venni egy Fiat multipla-t 1,6 benzinest.
Csináltatott egy állapotfelmérőt a szervízben. Nekem ránézésre 2 aggályom van:
1. első lengéscsillapítottság 77/74 hátsó 52/53. Utóbbiak vizsgaképesek??
2. motorból pattogó hang?! -részleteiben nem definiált módon.
(szerintük, ha nincs olajfolt, akkor max bontás után tömítést cserélnének)
Mire utalhat a pattogó hang??

Mivel most várják a 3. gyereket, nem szeretném, ha padlót fognának...

Kösz
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #4191 Dátum: 2010. December 15. - 13:56:12 »



1. első lengéscsillapítottság 77/74 hátsó 52/53. Utóbbiak vizsgaképesek??


Kösz

Nekem azt mondta a vizsgabiztos, hogy nem kormányzott tengelyen 25% a határ, kormányzottnál pedig 50%.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #4192 Dátum: 2010. December 15. - 15:05:20 »

Éjjel újra sofőrködtem, újabb autókat tesztelve. FIAT Bravo, 1,4 turbós, iszonyúan ment, egy rakéta, de szomjas is a gazdija szerint, még a miénkénél is jóval. Toyota Land Cruiser, szerintem az igazi a luxus terepjárók közül, és még terepen se rossz. Mazda 3, az új, nagyon jó, tetszett. Ford Focus az új, eltalált autó. Ford Mondeo Dizel automata új, hát mit mondjak, jobbnak tartja a tulaj a VW Passátnál, mert azzal sok gondja volt, kb. egy millát költött javításra, míg ennek csak ugyan annyi időre olajcseréje volt, mindkettő céges persze. Ma is megyek este, kíváncsian várom a gépeket. Csak hát jobb lenne nappalozni, de akkor még csak isznak, meg kell várni az estét, amikor már spiccesek, meg..., de legalább nem hülyék, hogy Stohlt utánozzák, ezért vagyok én nekik. Eddig minden rendben zajlott le, megkeresem a Lacettibe való benzin árát, tudok majd talizni, kirándulni, és esetleg még wellnessezni is, hogy együtt örüljünk.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #4193 Dátum: 2010. December 15. - 15:21:37 »

Egy off technikás kérdésem volna.Egy fiat puntóba cseréltem egy használt rádiósmagnót(blaupunkt).Első bekapcsoláskor kéri a kódot.Amikor beütöm,akkor kiírja,hogy WAIT.Kb 3 perc múlva eltűnik a felirat és megint kéri a kódot és kezdődik elölről.Mit csinálok rosszul,vagy mi lehet a baj,esetleg valami kódkikerülő megoldás? He

Vagy rossz a kód beírásának módja?
Opel Corsámba anno kódos rádió volt, de nem a számokat kellett beütni, hanem a megfelelő gombot annyiszor nyomni, amennyi a számkód adott karaktere. Azért fogalmaztam ilyen talányosan, mert már nem emlékszem rá pontosan hogy volt...
Az opeloknál úgy van de a fiatoknál 1-6-ig van a kód és direktbe kell beütni(már utánanéztem).Mint kiderült,rossz a kód ami van,most megpróbálom a magnó gyártási száma alapján megszerezni a kódot,csak még ki kell operálnom a rádiót hozzá.
Sokszor próbáltad már? Mert ha jól emlékszem corsámban volt egy próbálkozási darabszám (asszem 5), ami után csak szakszervíz tudta volna visszakódolni. Az is Blau volt.
10 próba van egyre növekvő várakozási idővel.Már 7-et eljátszottam.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #4194 Dátum: 2010. December 15. - 15:54:14 »

Egy off technikás kérdésem volna.Egy fiat puntóba cseréltem egy használt rádiósmagnót(blaupunkt).Első bekapcsoláskor kéri a kódot.Amikor beütöm,akkor kiírja,hogy WAIT.Kb 3 perc múlva eltűnik a felirat és megint kéri a kódot és kezdődik elölről.Mit csinálok rosszul,vagy mi lehet a baj,esetleg valami kódkikerülő megoldás? He

Vagy rossz a kód beírásának módja?
Opel Corsámba anno kódos rádió volt, de nem a számokat kellett beütni, hanem a megfelelő gombot annyiszor nyomni, amennyi a számkód adott karaktere. Azért fogalmaztam ilyen talányosan, mert már nem emlékszem rá pontosan hogy volt...
Az opeloknál úgy van de a fiatoknál 1-6-ig van a kód és direktbe kell beütni(már utánanéztem).Mint kiderült,rossz a kód ami van,most megpróbálom a magnó gyártási száma alapján megszerezni a kódot,csak még ki kell operálnom a rádiót hozzá.
Sokszor próbáltad már? Mert ha jól emlékszem corsámban volt egy próbálkozási darabszám (asszem 5), ami után csak szakszervíz tudta volna visszakódolni. Az is Blau volt.
10 próba van egyre növekvő várakozási idővel.Már 7-et eljátszottam.
1: máskor ne vegyél kamionról leesett rádiót, lehet, hogy megütődött.
2: ha meg így is kell, szerezz egy hackert, aki kikódolja, persze ez többe kerül majd, mintha vettél volna a boltban egy garanciálisat.
3: Te se cikizd Csabát, mert ő a védencem, a kedvenc "nagyfiam". (Van még kedvenc lányom, kedvenc "kisfiam", és persze kedvenc "fogadott fiam" is, nem is beszélve a kedvenc feleségemről, mielőtt megindulna a sértődési hullám, ezt ide kellett biggyeszteni.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #4195 Dátum: 2010. December 15. - 16:10:59 »

Éjjel újra sofőrködtem, újabb autókat tesztelve. FIAT Bravo, 1,4 turbós, iszonyúan ment, egy rakéta, de szomjas is a gazdija szerint, még a miénkénél is jóval. Toyota Land Cruiser, szerintem az igazi a luxus terepjárók közül, és még terepen se rossz. Mazda 3, az új, nagyon jó, tetszett. Ford Focus az új, eltalált autó. Ford Mondeo Dizel automata új, hát mit mondjak, jobbnak tartja a tulaj a VW Passátnál, mert azzal sok gondja volt, kb. egy millát költött javításra, míg ennek csak ugyan annyi időre olajcseréje volt, mindkettő céges persze. Ma is megyek este, kíváncsian várom a gépeket. Csak hát jobb lenne nappalozni, de akkor még csak isznak, meg kell várni az estét, amikor már spiccesek, meg..., de legalább nem hülyék, hogy Stohlt utánozzák, ezért vagyok én nekik. Eddig minden rendben zajlott le, megkeresem a Lacettibe való benzin árát, tudok majd talizni, kirándulni, és esetleg még wellnessezni is, hogy együtt örüljünk.

Örülök, hogy találtál melót, Gidy, és ez egész jó bulinak hangzik - főleg, hogy nyugdíjkiegészítésként művelheted!
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #4196 Dátum: 2010. December 15. - 16:40:27 »

Én csak azt nem értem, hogy ezek az emberek nem tudják elöre, hogy inni fognak vagy tudják és nem érdekli őket?
Vagy ez a sofőrszolgálat olcsóbb mint a taxi?
Én nem szívesen engedném, hogy egy számomra vadidegen ember vezesse az autómat.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #4197 Dátum: 2010. December 15. - 17:13:59 »

Én csak azt nem értem, hogy ezek az emberek nem tudják elöre, hogy inni fognak vagy tudják és nem érdekli őket?
Vagy ez a sofőrszolgálat olcsóbb mint a taxi?
Én nem szívesen engedném, hogy egy számomra vadidegen ember vezesse az autómat.
olcsóbb, mint a taxi és sokan használják ezt a szolgáltatást
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #4198 Dátum: 2010. December 15. - 18:27:05 »

Én csak azt nem értem, hogy ezek az emberek nem tudják elöre, hogy inni fognak vagy tudják és nem érdekli őket?
Vagy ez a sofőrszolgálat olcsóbb mint a taxi?
Én nem szívesen engedném, hogy egy számomra vadidegen ember vezesse az autómat.
olcsóbb, mint a taxi és sokan használják ezt a szolgáltatást
Meglehet.
Bár ahogy olvasom a nagytöbbség 2000 ft.- ot kér a kiszállásért utána 150 ft.- / km. (te kocsid is megy , benzin stb..)
A taxi 300 ft.- és 224 ft.- / km.
De biztos megéri lehet én látom rosszul.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #4199 Dátum: 2010. December 15. - 18:29:42 »

Esetleg azért mert odamenet te viszed magaddat a saját kocsiddal így az odautat megsporolod. Kacsint
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Oldalak: 1 ... 278 279 [280] 281 282 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!