Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 16:38:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 250 251 [252] 253 254 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 716854 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #3765 Dátum: 2010. Október 04. - 12:18:40 »

Ma megvettem a karácsonyi ajándékomat Vigyorog
Konkrétabban! Mit is? Fogadni mernék rá, hogy nem is a Te ajándékod, az autódat kényezteted. Nyertem? He Vigyorog
Nem, most magamat kényeztettem "energiatakarékossági" okokból kifolyólag. Vettem egy lcd tv-t, amire már rég fájt a fogam, csak most olyan áron jutottam hozzá, hogy nem akartam tovább halasztani (Samsung LE37C530)
Én pont most szemeztem egy LE37B650-nel. Vigyorog Vigyorog Vigyorog Media Marktban nagyon jó áron vannak most!
Igen, én is néztem, viszont az 2009-es modell (B) és sok olyan plusz funkciója van, ami nem ér nekem sok pénzt. Ezt ugyanis 117ezer jó magyar forintért vettem. A 100Hz nekem nem olyan fontos, az internet csatlakozás sem. Ami fontos szempont volt a méret, az alacsony fogyasztás (mivel a számítógépet használtam eddig filmnézéshez) illetve hogy USB csatlakozáson keresztül a vinyóról le tudjon játszani minden filmet (Xvid, DivX, MKV, ASF, 3gp stb).
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #3766 Dátum: 2010. Október 04. - 12:30:07 »

Én meg azt hittem válság van. Aztán itt meg repülnek az LCD Tv-k. Azt hiszem helyesbítenem kell. Csak nálam van válság. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Válság van, de a vásárlást már 2 éve halasztom és úgy éreztem eljött az ideje, mert ilyen áron már nem biztos hogy tudok venni máskor is. Vagyis biztos lesz olcsóbb, de ha arra várnék, akkor sose lenne tv-m, mert mindig jön újabb-jobb-olcsóbb Mosolyog
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #3767 Dátum: 2010. Október 04. - 17:25:51 »

Ma 7 év után ismét szükségem volt egy pumpára, igaz nem a saját kocsimon. A nővérem jobb hátsó kereke a felnin állt, nyomás 0 bar benne. Közel 15 perc alatt sikerült felfújni 2.5 barra a Tescoban 8 éve vásárolt "gagyi" elektromos pumpával, ami a szivargyújtóról működik. Szóval érdemes ilyet venni mindenképp, idő kell neki, de működik rendesen. A kerék egyébként a kocsin volt, szóval még terhelés is volt rajta.

Valóban működőképesek ezek a kis kütyük, ha hangosak is. A Lacsinak (SW) a hátsó oldalsó rekeszében kényelmesen elfér, kéznél van ha kell.
Mondjuk én mindig megemelem a kocsit, ha ezzel a kütyüvel kell fújkálni. Ha a lapos guminak megpattant a pereme akkor elereszti a levegőt. Ez a kis pumpa nem tud hirtelen akkora mennyiséget  nyomni bele amivel nekifeszíti a gumit a felni falának. Aztán (ha ez a helyzet) csak vársz-vársz.... Vigyorog
Szerencsére nekem nem kellett emelni, viszont kiderült, hogy a kerék nem defektes csak az az ember, aki viccből leeresztette (másnap ugyanannyi nyomás volt benne, mint felfújás után).
Ilyet tipikusan akkor csinál a gumi (illetve inkább a felni  Vigyorog), ha peremhibás. Tartja a levegőt napokig, hetekig. Aztán úgy parkolsz le a kocsival, hogy a számára nem szimpatikus helyen áll a sérült rész, és leenged.
Ugyan ezt meg tudja tenni úthiba esetén is.
Ha többször előfordul, jobb megnézetni gumissal.
Persze ha tényleg valaki szórakozik vele...
Akkor annak kell utána nézni. Vigyorog
De az a lényeg, hogy felni hiba tud ilyet csinálni!!!
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #3768 Dátum: 2010. Október 04. - 19:55:11 »

Ma 7 év után ismét szükségem volt egy pumpára, igaz nem a saját kocsimon. A nővérem jobb hátsó kereke a felnin állt, nyomás 0 bar benne. Közel 15 perc alatt sikerült felfújni 2.5 barra a Tescoban 8 éve vásárolt "gagyi" elektromos pumpával, ami a szivargyújtóról működik. Szóval érdemes ilyet venni mindenképp, idő kell neki, de működik rendesen. A kerék egyébként a kocsin volt, szóval még terhelés is volt rajta.

Valóban működőképesek ezek a kis kütyük, ha hangosak is. A Lacsinak (SW) a hátsó oldalsó rekeszében kényelmesen elfér, kéznél van ha kell.
Mondjuk én mindig megemelem a kocsit, ha ezzel a kütyüvel kell fújkálni. Ha a lapos guminak megpattant a pereme akkor elereszti a levegőt. Ez a kis pumpa nem tud hirtelen akkora mennyiséget  nyomni bele amivel nekifeszíti a gumit a felni falának. Aztán (ha ez a helyzet) csak vársz-vársz.... Vigyorog
Szerencsére nekem nem kellett emelni, viszont kiderült, hogy a kerék nem defektes csak az az ember, aki viccből leeresztette (másnap ugyanannyi nyomás volt benne, mint felfújás után).
Ilyet tipikusan akkor csinál a gumi (illetve inkább a felni  Vigyorog), ha peremhibás. Tartja a levegőt napokig, hetekig. Aztán úgy parkolsz le a kocsival, hogy a számára nem szimpatikus helyen áll a sérült rész, és leenged.
Ugyan ezt meg tudja tenni úthiba esetén is.
Ha többször előfordul, jobb megnézetni gumissal.
Persze ha tényleg valaki szórakozik vele...
Akkor annak kell utána nézni. Vigyorog
De az a lényeg, hogy felni hiba tud ilyet csinálni!!!
Erre is gondoltam, de aztán gyorsan elvetettem a dolgot, mivel szinte mm pontosan mindig úgy parkol le a nővérem. Viszont azért lehetséges is lehetne, mivel nincs külön felnije a téli gumihoz, szóval lehet megviselte a gumit a 4 levétel-feltétel.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #3769 Dátum: 2010. Október 04. - 21:12:22 »

Tegnap kissé elegem lett a Lacettiből.

Kezdődött azzal, hogy kiégett az Osram Nightbreaker a jobb oldalon. Utána meg kockás lett a benzin.
De nem torpanás, hanem mintha megfogná valami a jobb első kereket és teljesen váratlanul.

Mivel későn értem haza, nem cseréltem izzót. Erre ma reggel egy éber közeg 20 percet alakizott a nem égő jobb tompítotton. Meguntam és a kezébe nyomtam a tartalék izzót, tessék, cserélje ki! Erre megbüntetett 6000 pénzre. A rendszámtábla világítás hibája miatt. Ami mondjuk ég, csak ledesen...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #3770 Dátum: 2010. Október 05. - 04:58:40 »

Tegnap kissé elegem lett a Lacettiből.

Kezdődött azzal, hogy kiégett az Osram Nightbreaker a jobb oldalon. Utána meg kockás lett a benzin.
De nem torpanás, hanem mintha megfogná valami a jobb első kereket és teljesen váratlanul.

Mivel későn értem haza, nem cseréltem izzót. Erre ma reggel egy éber közeg 20 percet alakizott a nem égő jobb tompítotton. Meguntam és a kezébe nyomtam a tartalék izzót, tessék, cserélje ki! Erre megbüntetett 6000 pénzre. A rendszámtábla világítás hibája miatt. Ami mondjuk ég, csak ledesen...

Hogy a pi-ba szurja ki hogy ledes az izzó?Kellett neki a pénz tuti!Engem is megtaláltak már a felni miatt mert kilóg a sárvédő alól.Na ezt is orvosoltam és a sárvédők ki vannak szélesitve 1cm igy nem lóg ki. Vigyorog
Naplózva

06 70/22 11 222
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #3771 Dátum: 2010. Október 05. - 09:10:25 »

Erre is gondoltam, de aztán gyorsan elvetettem a dolgot, mivel szinte mm pontosan mindig úgy parkol le a nővérem. Viszont azért lehetséges is lehetne, mivel nincs külön felnije a téli gumihoz, szóval lehet megviselte a gumit a 4 levétel-feltétel.
Nem az a lényeg, hogy ugyan ott áll-e meg, vagy sem.
Az számít, hogy a kerék milyen pozícióban áll. Azt meg igen nehezen tudod befolyásolni. Mosolyog
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #3772 Dátum: 2010. Október 05. - 09:13:36 »

Hogy a pi-ba szurja ki hogy ledes az izzó?Kellett neki a pénz tuti!Engem is megtaláltak már a felni miatt mert kilóg a sárvédő alól.Na ezt is orvosoltam és a sárvédők ki vannak szélesitve 1cm igy nem lóg ki. Vigyorog
A LED-es izzó eléggé feltűnő.
Nem véletlen írtam a helyén, hogy nem jó sehova! Kacsint
3 W-os, izzószálas a megfelelő választás.

Rendőrrel meg "nem illik" kekeckedni. Annak mindig fizetés a vége.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #3773 Dátum: 2010. Október 05. - 10:37:24 »

Erre is gondoltam, de aztán gyorsan elvetettem a dolgot, mivel szinte mm pontosan mindig úgy parkol le a nővérem. Viszont azért lehetséges is lehetne, mivel nincs külön felnije a téli gumihoz, szóval lehet megviselte a gumit a 4 levétel-feltétel.
Nem az a lényeg, hogy ugyan ott áll-e meg, vagy sem.
Az számít, hogy a kerék milyen pozícióban áll. Azt meg igen nehezen tudod befolyásolni. Mosolyog
Ez igaz. Mindig úgy parkol, hogy a bal oldal a járdán, jobb oldal az úttesten. Viszont nincs jóban a szomszéddal, nemrég az antennáját is levették.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #3774 Dátum: 2010. Október 05. - 20:50:48 »

Hogy a pi-ba szurja ki hogy ledes az izzó?Kellett neki a pénz tuti!Engem is megtaláltak már a felni miatt mert kilóg a sárvédő alól.Na ezt is orvosoltam és a sárvédők ki vannak szélesitve 1cm igy nem lóg ki. Vigyorog
A LED-es izzó eléggé feltűnő.
Nem véletlen írtam a helyén, hogy nem jó sehova! Kacsint
3 W-os, izzószálas a megfelelő választás.

Rendőrrel meg "nem illik" kekeckedni. Annak mindig fizetés a vége.
Namos a közegnek halvány szellentése nem volt a ledes izzóról, fényes nappal ugye. Közölte, hogy nem ég.
És nem kekeckedtem, csak megpróbáltam elmagyarázni neki, hogy célszerszám nélkül én nem tudok izzót cserélni, mivel nem tudom kibontani a lámpát. Nem hitte, megmutattam, akkor sem hitte. Na itt nyomtam a kezébeaz izzót.
Egyébként amikor nekállt rugózni, már tudtam, hogy fizwetni köll majd.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #3775 Dátum: 2010. Október 06. - 12:21:41 »

bő fél alatt nekem is kiégett egy tungsramom a bal oldalon. az előző tovább bírta.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #3776 Dátum: 2010. Október 06. - 17:24:12 »

bő fél alatt nekem is kiégett egy tungsramom a bal oldalon. az előző tovább bírta.
Nekem az ósanos 400Ft/izzókészletes már egy éve benn van. Vigyorog
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Shark
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 178



« Hozzászólás #3777 Dátum: 2010. Október 06. - 19:03:46 »

xenonoztatni köll, mindég mondom...  több mint egy éve bennt van. egyszer sem szólt érte a rendőr.
mondjuk a kilógó kerekek miatt sem...  Vigyorog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #3778 Dátum: 2010. Október 06. - 20:24:03 »

xenonoztatni köll, mindég mondom...  több mint egy éve bennt van. egyszer sem szólt érte a rendőr.
mondjuk a kilógó kerekek miatt sem...  Vigyorog
majd fog...felénk már kiszedik a sorból őket Kacsint
...de mintha lenne az izzóknak is topicja.. Mosolyog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #3779 Dátum: 2010. Október 08. - 13:51:48 »

Ma 7 év után ismét szükségem volt egy pumpára, igaz nem a saját kocsimon. A nővérem jobb hátsó kereke a felnin állt, nyomás 0 bar benne. Közel 15 perc alatt sikerült felfújni 2.5 barra a Tescoban 8 éve vásárolt "gagyi" elektromos pumpával, ami a szivargyújtóról működik. Szóval érdemes ilyet venni mindenképp, idő kell neki, de működik rendesen. A kerék egyébként a kocsin volt, szóval még terhelés is volt rajta.

Valóban működőképesek ezek a kis kütyük, ha hangosak is. A Lacsinak (SW) a hátsó oldalsó rekeszében kényelmesen elfér, kéznél van ha kell.
Mondjuk én mindig megemelem a kocsit, ha ezzel a kütyüvel kell fújkálni. Ha a lapos guminak megpattant a pereme akkor elereszti a levegőt. Ez a kis pumpa nem tud hirtelen akkora mennyiséget  nyomni bele amivel nekifeszíti a gumit a felni falának. Aztán (ha ez a helyzet) csak vársz-vársz.... Vigyorog
Szerencsére nekem nem kellett emelni, viszont kiderült, hogy a kerék nem defektes csak az az ember, aki viccből leeresztette (másnap ugyanannyi nyomás volt benne, mint felfújás után).
Ilyet tipikusan akkor csinál a gumi (illetve inkább a felni  Vigyorog), ha peremhibás. Tartja a levegőt napokig, hetekig. Aztán úgy parkolsz le a kocsival, hogy a számára nem szimpatikus helyen áll a sérült rész, és leenged.
Ugyan ezt meg tudja tenni úthiba esetén is.
Ha többször előfordul, jobb megnézetni gumissal.
Persze ha tényleg valaki szórakozik vele...
Akkor annak kell utána nézni. Vigyorog
De az a lényeg, hogy felni hiba tud ilyet csinálni!!!
Erre is gondoltam, de aztán gyorsan elvetettem a dolgot, mivel szinte mm pontosan mindig úgy parkol le a nővérem. Viszont azért lehetséges is lehetne, mivel nincs külön felnije a téli gumihoz, szóval lehet megviselte a gumit a 4 levétel-feltétel.

Ilyen probléma engem is aggaszt, mióta az alufelnik vannak fent.
A bal elsőm 1 hét alatt lemegy 1 BAR-ra.
Bár a gumis fogta a fejét, mert a festő csak a szelepet ragasztotta le, a gumiját nem.
Aztán ugye festék + lakk, aztán jól megeszi.
Meg kell nézetnem.
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Oldalak: 1 ... 250 251 [252] 253 254 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!