Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 08:30:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 219 220 [221] 222 223 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 714726 alkalommal)
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #3300 Dátum: 2010. Június 14. - 12:27:59 »

E heti jó hír... :

"Portfolio.hu úgy tudja, hogy a MOL szerdán bruttó 2 forinttal emeli a benzin, és 3 forinttal a gázolaj nagykereskedelmi listaárát."
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #3301 Dátum: 2010. Június 14. - 12:36:39 »

E heti jó hír... :

"Portfolio.hu úgy tudja, hogy a MOL szerdán bruttó 2 forinttal emeli a benzin, és 3 forinttal a gázolaj nagykereskedelmi listaárát."

Mert erősödik a forint...a szemét!
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #3302 Dátum: 2010. Június 14. - 17:21:28 »

Na akkor itthonról, de az útról. Mivel itt van rajtam kívül is autó mániás, azokkal kezdem.
Szlovák, cseh veterán autós ralli. Miket is láttam? Hát csak a legérdekesebbeket, mert volt bőven. Amit le is tudtam fényképezni a parkolóban az egy csoda nagy 90 éves Rolls Royce volt, eredeti pompájában, a legyek lecsúsztak a fényezéséről olyan szép volt. Mellette meg egy nyitott Lagonda, aminek szabadabban látszottak a futóművei, káprázatos volt, nem gumi harangokkal védték a védendő alkatrészeket, mint manapság, hanem bőrből készült burkolat volt, amit bőrszíj, és csat védett a kilazulástól. Gondolhatjátok, hogy a többiek már félúton voltak a lanovka felé, én még mindig rajtuk legeltettem szemem, és a fényképező gépem. Gyári új állapotban mindkettő!
Menetben, meg szembejött a klasszikus Bugattiból 3 is, Adler, ősi BMW, no meg több Skoda "Jeep" is. Sikítottam a gyönyörtől. Nagy élmény volt- gondolhatjátok.
Más: amivel mentünk, a barátom új VW Golf Plus autója, az új TFSI (?) 1,2-es turbós motorral. Érdekes volt, vezettem én is. Én ugyan kicsit jobban húzattam a gazdinál, mert ő szerintem túl alacsonyan váltott már fel, de még így is bírta. Volt fedélzeti számítógép is persze, sok lehetőséggel, de sajnos volt olyan funkciója is, ami az átlag fogyit mérte. Hát az nem tetszett! Nekem 5,9 volt, neki 5,4, és 6,4 közt, mert ő vezetett többet. Nem vagyok VW rajongó, de ez a motor, és fogyasztása némi irigységet hozott ki belőlem, de titkoltam persze. Vigasztalt viszont a kocsi ára, mert az viszont jóval borsosabb volt, mint az enyémé. Valamit valamiért. Ja, és nekem jó nagy csomagtartóm van!

Amúgy meg az útról néhány szót. Csoda szép időnk volt, szombaton hőség, vasárnap volt már légmozgás is- szerencsére. A szombati fő attrakció az Árva vára volt, régi vágyam teljesült meglátogatásával. Csoda klassz, és szép. Nem egy rom, egy igazi vár, berendezéssel. Nemcsak az autók, de a várak is a gyengéim. Hát itt kiéltem magam. Aki szereti a várakat, menjen ide, nem bánja meg, és örök emlék marad, nem szabad kihagyni. Vasárnapi fő dolog a Chopok megmászása volt. Végig gyönyörű, és jó minőségi utakon mentünk, le a kalappal előttük, ezt is irigyeltem. Mindenütt tisztaság, rendezett helyek, inkább Európa! A hegyre előbb egy hatszemélyes, majd egy kétszemélyes lélekvesztő lanovkán mentünk fel, majd persze le is később. Ez szép volt, a folyamatos halálfélelmem ellenére is, mert iszonyatos tériszonyom van. Felérkezés után, már csak néhány száz métert kellett felkapaszkodni a csúcsra, és igaz, jó pár megállással, de oxigén palack nélkül felmentem, Hillaryt megszégyenítve. Ja, és ami kilógott, az nem a "kiszes" nyakkendő volt, hanem a nyelvem, derékig. Azóta is izomlázam van, és aludnék 72 órát egyben. De megérte. Menjünk oda is el!
Ami még érdekes volt, hogy kamikázés biciklisták mentek fel a felvonón, majd fentről legurultak eszméletlen meredeken, köveken, ugratókon át, és még élvezték is. Addig még néztük őket, mindenki túlélte az esést is, igaz szuper védőfelszerelésekben mentek ezek az életuntak. Milliós értékű bringák voltak, és milyen az üzleti szellem, pont oda települt egy bringa szerviz is, biztos megélhetéssel számolva. Télen persze itt síznek, és snowbordoznak a szegények. Ajánlom mindenkinek! Ez volt Donovaly.
Az jutott a lángeszembe, hogy oda akár egy hétvégére is érdemes kimenni, nincs messze, tankolni se kell, megjárható az út bőven egy tankkal, és az árak sem elrugaszkodottak a valóságtól. Az utak primák, és persze a vonalvezetésük gyönyörű. Én tuti, hogy visszamegyek még oda. Sok jó panzió van mindenütt. Uff, én szóltam!
A 95-ös benzin átlag ára: 1,27 Euró volt, a dizel pedig 1,16, ha jól emlékszem erre. A szállás svédasztalos reggelivel 20-25 Euro/ fő körül van általában. Nem vészes.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 14. - 17:24:21 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #3303 Dátum: 2010. Június 14. - 17:33:48 »

Na akkor itthonról, de az útról. Mivel itt van rajtam kívül is autó mániás, azokkal kezdem.
Szlovák, cseh veterán autós ralli. Miket is láttam? Hát csak a legérdekesebbeket, mert volt bőven. Amit le is tudtam fényképezni a parkolóban az egy csoda nagy 90 éves Rolls Royce volt, eredeti pompájában, a legyek lecsúsztak a fényezéséről olyan szép volt.
Évi nyitva felejtette a garázsajtót. Ejnye...  Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #3304 Dátum: 2010. Június 14. - 18:10:07 »

Köszi a remek beszámolót! Örülök hogy ílyen jól sikerült! Donovaly ban én télen voltam, tényleg nem vészes a táv, és van ott egy remek étterem, egy rönkfából épült házban, még az ereszcsatorna is fából van. Ott voltatok?
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #3305 Dátum: 2010. Június 15. - 07:38:40 »

Ami még érdekes volt, hogy kamikázés biciklisták mentek fel a felvonón, majd fentről legurultak eszméletlen meredeken, köveken, ugratókon át, és még élvezték is. Addig még néztük őket, mindenki túlélte az esést is, igaz szuper védőfelszerelésekben mentek ezek az életuntak.
Egyszer volt egy jó fuvarom ebben a témában.
Egy össze-vissza tört amerikai nőt kellett elhoznom valahonnan arról a környékről Ferihegyre (neki nem jött össze a bringázás). Úgy tették be a kocsiba, a reptéren meg ki.
Ezt fizette a biztosítója.
Érdekes út volt.
De jól fizetett. Vigyorog
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #3306 Dátum: 2010. Június 15. - 09:03:50 »

Ami még érdekes volt, hogy kamikázés biciklisták mentek fel a felvonón, majd fentről legurultak eszméletlen meredeken, köveken, ugratókon át, és még élvezték is. Addig még néztük őket, mindenki túlélte az esést is, igaz szuper védőfelszerelésekben mentek ezek az életuntak.
Egyszer volt egy jó fuvarom ebben a témában.
Egy össze-vissza tört amerikai nőt kellett elhoznom valahonnan arról a környékről Ferihegyre (neki nem jött össze a bringázás). Úgy tették be a kocsiba, a reptéren meg ki.
Ezt fizette a biztosítója.
Érdekes út volt.
De jól fizetett. Vigyorog
Hát igen. A downhill nem arról szól, hogy van feleslegesen sok pénzem, építek egy remek cangát és gyí..
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #3307 Dátum: 2010. Június 16. - 15:01:59 »

Mi emberek kihalt a klub több mint 24 órája nem volt hozzászólás? He
Tegnap Gidy apué 15:04 volt az utolsó!
Naplózva

WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #3308 Dátum: 2010. Június 16. - 15:04:41 »

Mi emberek kihalt a klub több mint 24 órája nem volt hozzászólás? He
Tegnap Gidy apué 15:04 volt az utolsó!
vébé van  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #3309 Dátum: 2010. Június 16. - 15:18:21 »

Mi emberek kihalt a klub több mint 24 órája nem volt hozzászólás? He
Tegnap Gidy apué 15:04 volt az utolsó!
vébé van  Vigyorog
Azaz, megy a Spanyol-Svájc. Vigyorog
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #3310 Dátum: 2010. Június 17. - 15:58:30 »

Igazából nem találtam jobb topicot:

Akinek klíma szerelésre, karbantartásra van szüksége ebben a nagy melegben, vagy rászánja magát egy új gép telepítésére van egy jó barátom, aki ezzel foglalkozik, megbízható ért hozzá és olcsó. Elérhetőségek az aláírásomban szereplő honlapon.  Kacsint

Én először azt hittem, autóklíma! De megnéztem a honlapot... 
Naplózva
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #3311 Dátum: 2010. Június 17. - 18:37:56 »

Gidy, ment a válasz privát, elolvastad?

Döme, miért lepődtél meg? Vigyorog Azért írtam, hogy nem feltétlen vág egyik topic témájához sem...csak megemlítettem, hogy ez van... Vigyorog

Ti mennyire nézitek a VB-t? Ha már a másik topicban nem annyira írkáltok. Ilyen kevés embert érdekel?
Pedig egyre jobb meccsek vannak Vigyorog
Naplózva

Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #3312 Dátum: 2010. Június 17. - 19:22:27 »



Ti mennyire nézitek a VB-t? Ha már a másik topicban nem annyira írkáltok. Ilyen kevés embert érdekel?
Pedig egyre jobb meccsek vannak Vigyorog

Én nézem. iwiw-en még fogadok is. Vigyorog
Naplózva


LPG
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #3313 Dátum: 2010. Június 17. - 21:35:44 »

Én is fogadok iwiwen, de az eredményemet inkább nem mondanám Vigyorog
Naplózva

diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #3314 Dátum: 2010. Június 17. - 21:44:31 »

Én is fogadok iwiwen, de az eredményemet inkább nem mondanám Vigyorog
Én eddig a 7 fogadásomból csak az Elefántcsontpart-Portugália meccset buktam. A mostani Francia-Mexikó is bejött. Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 17. - 21:50:02 írta diablo77 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 219 220 [221] 222 223 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!