Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 00:22:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 710825 alkalommal)
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1755 Dátum: 2010. Január 13. - 11:34:49 »

Sajnálatos hírem van cartársak!
miután édesapám júliusban elhunyt én örököltem a kocsit mivel az ő nevén volt habár én használtam, ma voltam bent Győrben az ALLIANZ biztosítónál h módosítsam a casco-t és a kötelezőt és olyan szinten magas az összeg amit kéne rá fizetnem + a kocsi törlesztő hogy (főleg most munka nélkül) nem tudom fizetni a részleteket ezért vhogy el kell adnom a kocsit h ne menjek hatalmas adósságba.....sajnos nem tudok mit tenni! ha esetleg  vkinek van ötlete hogy kinek tudom eladni az írjon PÜ.-t! azért ha nem gond így is veletek maradnék....

Üdv Sasa
Sz@r dolog az ilyen. A casco kötelező vagy lemondható?

Én 1 év után vettem fel jelzálogot a házrészre, abból kifizettem a bankot. Ezután lemondtam a cascot (6000/hó).
Spóroltam 4év cascot, a jelzálog kamata 1/3dal kisebb + 10-20év futamidő így a törlesztő is kisebb és ha baj van a kocsival én rendelkezem egyedül.
Pont azért csináltam, hogy nehogy az autót bebukjam az 'előzékeny' bank asszisztálása mellett.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 13. - 11:40:36 írta Komis » Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
BeseSasa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209


Lacetti 1.4 Star HB Green Dragon


« Hozzászólás #1756 Dátum: 2010. Január 13. - 14:03:21 »

Mikor megvettük 2007ben a kocsit azzal a feltétellel engedték megvenni hogy kössünk casco-t h most 2év után le lehet e mondani azt nemtom! majd rákérdezek a banktól! ha vkinek van vmi ötlete h ne legyen muszáj eladnom a kocsit szívesen várom! Jah igen és munkát is bármit elvállalok !!! bármi fizikai, betanított, sori bármilyen munkát!
Naplózva

Ne szidd a bacilusokat: sok emberben csak ők képviselik a kultúrát
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1757 Dátum: 2010. Január 13. - 14:56:08 »

Sajnálatos hírem van cartársak!
miután édesapám júliusban elhunyt én örököltem a kocsit mivel az ő nevén volt habár én használtam, ma voltam bent Győrben az ALLIANZ biztosítónál h módosítsam a casco-t és a kötelezőt és olyan szinten magas az összeg amit kéne rá fizetnem + a kocsi törlesztő hogy (főleg most munka nélkül) nem tudom fizetni a részleteket ezért vhogy el kell adnom a kocsit h ne menjek hatalmas adósságba.....sajnos nem tudok mit tenni! ha esetleg  vkinek van ötlete hogy kinek tudom eladni az írjon PÜ.-t! azért ha nem gond így is veletek maradnék....

Üdv Sasa
Én tavaly kerültem hasonló helyzetbe.Nekem is felugrott 90 ezerre a törlesztés + munka gondok.De a banknak pozitív volt a hozzáállása,kitolta a futamidőt 6 évre,pedig akkor már csak 1,5 évem volt.A törlesztésem lement fix 19500-ra.Így maradt a kocsi és sikerült átvészelnem a nehéz időszakot.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1758 Dátum: 2010. Január 13. - 15:08:10 »

Mikor megvettük 2007ben a kocsit azzal a feltétellel engedték megvenni hogy kössünk casco-t h most 2év után le lehet e mondani azt nemtom! majd rákérdezek a banktól! ha vkinek van vmi ötlete h ne legyen muszáj eladnom a kocsit szívesen várom! Jah igen és munkát is bármit elvállalok !!! bármi fizikai, betanított, sori bármilyen munkát!
Mivel a hiteledre az autó a fedezet, kötelező hozzá a Casco. Ha a Cascot nem fizeted, az ugyan olyan következményekkel jár, mintha a törlesztést nem fizetnéd.
Mivel az autó eddig apukád nevén volt, a megszerzett Casco és kötelező bónuszok is ugrottak. Az nem örökölhető.
Sajnálom ami veled történt.
Ugyan akkor azt is el kell mondanom, hogy egy kicsit meggondolatlan vagy. Drága Hi-Fi az autóba, amikor ilyen helyzetben vagy?
(azért ne vedd nagyon a szívedre. mindannyian átesünk ilyen-olyan meggondolatlanságon az életben. Az a lényeg, hogy tanulj belőle. Az autó meg csak egy darab vas. Majd lesz másik. Nem érdemes éveket tönkre tenned az életedből, csak hogy megtartsd.)

Autóval vagy nélküle természetesen szívesen látunk. E miatt ne aggódj.
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #1759 Dátum: 2010. Január 13. - 15:10:57 »

a Merkantil-nál van, de futamidőhosszabbítást nem engedik mivel lízingelt és áll. arra nem lehet futamidőhosszabbítást kérni....
Na, ott sajnos nincs. 
Estleg hitel kiváltás? Tudom, hogy általában nem a legjobb hírük van, de egy kötetlen beszélgetés egy független pü-i tanácsadóval?
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #1760 Dátum: 2010. Január 13. - 15:13:04 »

Mikor megvettük 2007ben a kocsit azzal a feltétellel engedték megvenni hogy kössünk casco-t h most 2év után le lehet e mondani azt nemtom! majd rákérdezek a banktól! ha vkinek van vmi ötlete h ne legyen muszáj eladnom a kocsit szívesen várom! Jah igen és munkát is bármit elvállalok !!! bármi fizikai, betanított, sori bármilyen munkát!
Én úgy tudom, hogy a casco lemondás értékhatárhoz kötött nem a futamidő eltelt időtartamához.
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1761 Dátum: 2010. Január 13. - 15:49:09 »

a Merkantil-nál van, de futamidőhosszabbítást nem engedik mivel lízingelt és áll. arra nem lehet futamidőhosszabbítást kérni....
Na, ott sajnos nincs. 
Estleg hitel kiváltás? Tudom, hogy általában nem a legjobb hírük van, de egy kötetlen beszélgetés egy független pü-i tanácsadóval?
Magam is Merkantil "függő" vagyok és leasinges is... Nekem kb. egy éve felajánlották a futamidő meghosszabbítását. A casco-mentesség meg értékhatáros:https://www.otpbank.hu/merkantil2001/online/A01010500.html?sid=#01
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #1762 Dátum: 2010. Január 13. - 15:56:05 »

a Merkantil-nál van, de futamidőhosszabbítást nem engedik mivel lízingelt és áll. arra nem lehet futamidőhosszabbítást kérni....
Na, ott sajnos nincs. 
Estleg hitel kiváltás? Tudom, hogy általában nem a legjobb hírük van, de egy kötetlen beszélgetés egy független pü-i tanácsadóval?
Magam is Merkantil "függő" vagyok és leasinges is... Nekem kb. egy éve felajánlották a futamidő meghosszabbítását. A casco-mentesség meg értékhatáros:https://www.otpbank.hu/merkantil2001/online/A01010500.html?sid=#01
Ezek szerint érdemes lehet mégis futni ezzel még egy kört.

Ja és 500. Vigyorog:D:D
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1763 Dátum: 2010. Január 13. - 16:02:11 »

A nővéremék is hasonló helyzetbe kerültek. Nem tudom melyik banknál vannak, de értesítették a bankot, hogy fizetési problémájuk lehet. A bank azt mondta, hogy ne fizessék tovább a cascot, inkább a havi törlesztőt.
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1764 Dátum: 2010. Január 13. - 16:10:30 »

a Merkantil-nál van, de futamidőhosszabbítást nem engedik mivel lízingelt és áll. arra nem lehet futamidőhosszabbítást kérni....
Na, ott sajnos nincs. 
Estleg hitel kiváltás? Tudom, hogy általában nem a legjobb hírük van, de egy kötetlen beszélgetés egy független pü-i tanácsadóval?
Magam is Merkantil "függő" vagyok és leasinges is... Nekem kb. egy éve felajánlották a futamidő meghosszabbítását. A casco-mentesség meg értékhatáros:https://www.otpbank.hu/merkantil2001/online/A01010500.html?sid=#01
Ezek szerint érdemes lehet mégis futni ezzel még egy kört.

Ja és 500. Vigyorog:D:D
Mindenképpen.
Nekem hálistennek nem kellett élnem egyik lehetőséggel sem, de azt javaslom annak akinek fizetési gondjai vannak vagy lesznek; futi-futi a bankhoz sírni! Minnél előbb, annál jobb. Ha nem megy a törlesztés egyből szólni, abból baj nem lehet.
Na erről beszélek;https://www.otpbank.hu/merkantil2001/online/A01010503.html?sid=
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1765 Dátum: 2010. Január 13. - 18:40:48 »

A nővéremék is hasonló helyzetbe kerültek. Nem tudom melyik banknál vannak, de értesítették a bankot, hogy fizetési problémájuk lehet. A bank azt mondta, hogy ne fizessék tovább a cascot, inkább a havi törlesztőt.
Igen, a bank a saját pénzéért aggódik. Amíg azt fizeted, addig nem érdeke elbukni a hasznot és egy eladatlan kocsival növelni a flottáját.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1766 Dátum: 2010. Január 13. - 19:42:09 »

Grat Gatsy!

Nem tudom, hogy van ez, de nekem is hiteles még pár hónapig. Frank alapú. Nem volt kitétel a casco, én magam akartam és kötöttem. Amia  meggondolatlanságot illeti...osztom Stocz véleményét, persze az élet okozhat váratlan dolgokat. Én viszonylag magas árfolyamnál vettem fel és úgy számoltam, hogy a havi törlesztőmet megduplázva (egyéb ktsg: benzin, biztosítás, szervíz,) is ki tudjam fizetni. Mégis értek kellemetlen dolgok, amikor 200 fölé kúszott a frank és még most is magasabb...de már szerintem így fog kimenni, nem reménykedek.   
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1767 Dátum: 2010. Január 14. - 00:27:27 »

Igen, a bank a saját pénzéért aggódik. Amíg azt fizeted, addig nem érdeke elbukni a hasznot és egy eladatlan kocsival növelni a flottáját.

Milyen hasznot???
Már bocs, de a bank az első hónaptól kezdve haszonban van!
Én 27 hónap alatt befizettem 2 milliót!
Szerinted náluk hogy áll az egyenleg? 300 ezren!
Őket kurvára nem érdekli, hogy tudod-e fizetni visszaadás után az értékkülönbözetet, behajtják akkor is, ha a gyereked szájából veszik ki az utolsó morzsát!!!
Ők nem aggódnak!!! Csak hihetetlenül, pofátlanul nagy a kapzsiságuk!!!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1768 Dátum: 2010. Január 14. - 15:13:59 »

Gatsy is Vén Róka! Gratula!
Cápa is újra tud írni- végre!
Most már akkor hátra is dőlhetek...
Ma vezekeltem bűneimért, idegen kocsival szívtam egész nap. Jó volt abbahagyni 9 óra után, pedig még mindig piszkosul szeretek vezetni, és előbb- utóbb biztos meg is fogok tanulni, és akkor megszerzem a jogsit is. Na jó, ez az utolsó vicc volt, már régen megszereztem, az összes kategória nekem 1800 Ft-ba került, most egy óra ennyi.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1769 Dátum: 2010. Január 14. - 15:35:46 »

Igen, a bank a saját pénzéért aggódik. Amíg azt fizeted, addig nem érdeke elbukni a hasznot és egy eladatlan kocsival növelni a flottáját.

Milyen hasznot???
Már bocs, de a bank az első hónaptól kezdve haszonban van!
Én 27 hónap alatt befizettem 2 milliót!
Szerinted náluk hogy áll az egyenleg? 300 ezren!
Őket kurvára nem érdekli, hogy tudod-e fizetni visszaadás után az értékkülönbözetet, behajtják akkor is, ha a gyereked szájából veszik ki az utolsó morzsát!!!
Ők nem aggódnak!!! Csak hihetetlenül, pofátlanul nagy a kapzsiságuk!!!
Igaz, igaz. A banknak nem 1-2hónapig kell a haszon, hanem életfogytiglan, mert csak akkor tudja a jutalékokat, prémiumot fizetni. Ergo nem érdeke a rövid távú pénzügyi haszon, amíg a hosszú távú haszon életben tartható! Miért kell plusz pénzt fizetni, ha hamarabb kifizeted a kocsit?? Nem azért, mert plusz adminisztációs költsége lesz, hanem mert a betervezett haszontól elesne, ezért azt (jórészt) kifizetteti veled másik címszóval. A kocsin meg ő is bukik, ha rárohad.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Oldalak: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!