Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 23. - 00:32:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 710303 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1410 Dátum: 2009. December 20. - 20:01:13 »

nem azt mondtam,hogy a télig gumi felesleges...az,hogy a szakértők mit mondanak az megint más dolog...valahogy el kell adni a gumikat.Én nem hiszek az Adac meg az ilyen tesztekben...itt németországban,az adac tesztekben vhogy mindig a német autok jobbak ;Dsokáig barum polaris2-vel jártam télen,pedig ez csak egy éppen javasolt gumi..nekem teljesen megfelelt...most kleber snow fasz tudja milyen van...ez sem jobb...a nagy hoban ez se megy el...a holancot meg nyárira is fel lehet tenni...nem értem ezt a mind a négy gumira célzást...pár éve még az volt a trend,hogy legalább az első 2 legyen téli...ez azért furcsa nem?
az igaz,hogyha téligumis időszakban okozol kárt németországban vagy ausztriában nyárigumival,akkor te vagy a hibás...én csak arra célzok,hogy annyival nem érzhető a téligumi...ahhoz sokat kell vezetni,hogy az ember érezze különbséget...
Nos, akkor elmagyarázom. Azt, hogy legalább az első kettőre tedd fel (fronthajtású kocsik vannak többségben manapság), az már jobb, mint a semmi, de messze nem a legjobb megoldás, de persze egy fokozattal jobb, mint a csupa nyári. Ha nem adsz az ADAC  tesztelésre, a Te dolgod, de talán, mint klub, segíteni akar az autósoknak, a klubtagjainak. A gumik meg már régen se nem németek, se mások, mert néhány cég mindent felvásárolt, hogy mit hol gyártanak, ki tudja, mind EU, vagy más. Azon azt hiszem el kéne gondolkozni, hogy Ausztriában, Németországban a nyári gumis a hibás balesetnél, az talán nem véletlen. Azt, hogy a különbség érzéséhez sokat kell vezetni, az meg furcsa, mert talán pont a kevés vezetési gyakorlat teszi még indokoltabbá a téli gumit. Én azzal járok, és bőven túl vagyok az egymillió kilométeren, és nem szégyellek télen, téli gumivak közlekedni, talán pótolja a rutintalanságomat is. Ami pedig a hóláncot illeti, azt viszont csak hóban kell használni, de a télnek nemcsak a hó a neheze, hanem a hideg is, még száraz úton is, ahol ugyebár nem kell feltenni a hóláncot még nyári gumira sem, pedig írtad, fel lehet tenni. A feltetted előre, akkor is a hátsón ott a nyári, ami még mindig bőven megcsúszhat, mert felkeményedik, és elveszti mind az oldal-, mind a fékezéskor a tapadását, ami ugyebár nem jó dolog. Na, most már így világos mire gondoltam?
15 évet vezettem a Geofizikai Intézetnél, rengeteget terepen, több, mint 20 éve pedig buszt, szóval van rálátásom a dolgokra, jót akarok.
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 20. - 20:12:22 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1411 Dátum: 2009. December 20. - 20:01:20 »

nem azt mondtam,hogy a télig gumi felesleges...az,hogy a szakértők mit mondanak az megint más dolog...valahogy el kell adni a gumikat.Én nem hiszek az Adac meg az ilyen tesztekben...itt németországban,az adac tesztekben vhogy mindig a német autok jobbak ;Dsokáig barum polaris2-vel jártam télen,pedig ez csak egy éppen javasolt gumi..nekem teljesen megfelelt...most kleber snow fasz tudja milyen van...ez sem jobb...a nagy hoban ez se megy el...a holancot meg nyárira is fel lehet tenni...nem értem ezt a mind a négy gumira célzást...pár éve még az volt a trend,hogy legalább az első 2 legyen téli...ez azért furcsa nem?
az igaz,hogyha téligumis időszakban okozol kárt németországban vagy ausztriában nyárigumival,akkor te vagy a hibás...én csak arra célzok,hogy annyival nem érzhető a téligumi...ahhoz sokat kell vezetni,hogy az ember érezze különbséget...
Pedig van különbség. Sógornőm pár éve a Jimmnyjére nem vett téli gumit, mondván négy kerék hajtás! Azután az első letposott havon meglepődött, hogy nem kanyarodik, hanem becsúszik a dzsindzsásba. Ott, ahol én simán elmászkáltam a téli gumival.
Szomszéd meg a nyárira tette fel a láncot, a Good Year köszönte szépen és tönkrement. Mert hidegben rideg lesz és a lánc szabályosan szétdarálja.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1412 Dátum: 2009. December 20. - 20:01:56 »

én vezettem jó nyárigumival hóban,szerintem ugyanugy lehet vezetni,ha még van borda a gumin Vigyorog....a jégen meg semmi sem segit.Nagy hóban meg tökmindegy mire teszed fel a hóláncot...
Erősen defenzív vezetés mellett is csak ideig óráig lehet szerencséd! Én értem, mire akarsz kilyukadni... 19év vezetés téli gumi nélkül= hasonló gondolataim támadtak, amíg előre nem kalkulálható szitu állt fenn. Akkor (szerencsére) kisebb koccanásokkal megúsztam és azóta is TUDOM hol a határ.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
tattoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



WWW
« Hozzászólás #1413 Dátum: 2009. December 20. - 20:11:46 »

oké Kacsint
Naplózva

120-al fullra pakolva normál tempoval 6.8L/100----Padlóig nyomva-széttaposva 9L/100
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1414 Dátum: 2009. December 20. - 20:51:15 »

Ezt minden évben ilyenkor kampányolom, nem tehetek róla....pedig nincs is gumis műhelyem.:

Legyen már végre kötelező a téligumi! Alapvető dolognak tartom, szemben a sok semmitérő "extrával", amire költenek az autósok úgy általában.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1415 Dátum: 2009. December 20. - 21:54:06 »

Ezt minden évben ilyenkor kampányolom, nem tehetek róla....pedig nincs is gumis műhelyem.:

Legyen már végre kötelező a téligumi! Alapvető dolognak tartom, szemben a sok semmitérő "extrával", amire költenek az autósok úgy általában.
Azt hiszem erről beszéltem Nyuszómuszó! Csak tudom, egy kicsivel hosszabban. De olyan öröm megtalálni a következő betűket. Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1416 Dátum: 2009. December 20. - 21:59:09 »

Láttam az utcán a következő Opel Astrát. Hát megmondom őszintén, először tetszik ez a kocsi. Van bőven hasonlóság az Insigniával, és persze a Cruzé-val, nem véletlenül. Persze az ára már kevésbé tetszik. De mindegy, úgyis hűséges típus vagyok, mindenben. Asszony, autó, munkahely, és persze a klub, és főként még a barátok. Egyszer elmehetnénk ezt is kipróbálni, ha van kedvetek.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1417 Dátum: 2009. December 21. - 06:43:56 »

.....Továbbra is szakad a hó, és fúj a szél, hófúvások lesznek. Maradjatok ti is otthon!.....
Hát én nem maradtam/maradhattam.
Nem volt egyszerű.
Téli gumival sem. Pedig nem egy "gagyi" márka, Michelin.
Volt néhány hely, ahova nem bírta felcipelni az autót.

Egyébként az az érzésem, hogy a Lacsinak a legjobb téli gumi sem elég jó. 
Csúszik mindegyikkel. Az előző gépen a téli gumival (bármelyikkel, pedig nem volt új egyik sem) sokkal könnyebben lehetett közlekedni.
Ez meg még a Michelin-nel is úgy túrja az orrát kanyarban, mintha nyári lenne rajta.
Ugyan ezt csinálta a Barummal is.

Szóval valahogy nem szereti a csúszós utakat.
Azért derekasan dolgozott a hétvége alatt (is).  Mosolyog
Igaz, most reggel (300 m-re a parkolótól) dobott egy sárga lámpát. 
Még jó, hogy nálam volt a felszerelés, így egyből ki is olvastam.  Vigyorog
p0171. Túl szegény üzemanyag keverék. 
Lehet, hogy a hideg miatt? He

Majd kiderül.
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1418 Dátum: 2009. December 21. - 07:24:09 »

.....Továbbra is szakad a hó, és fúj a szél, hófúvások lesznek. Maradjatok ti is otthon!.....
Hát én nem maradtam/maradhattam.
Nem volt egyszerű.
Téli gumival sem. Pedig nem egy "gagyi" márka, Michelin.
Volt néhány hely, ahova nem bírta felcipelni az autót.

Egyébként az az érzésem, hogy a Lacsinak a legjobb téli gumi sem elég jó. 
Csúszik mindegyikkel. Az előző gépen a téli gumival (bármelyikkel, pedig nem volt új egyik sem) sokkal könnyebben lehetett közlekedni.
Ez meg még a Michelin-nel is úgy túrja az orrát kanyarban, mintha nyári lenne rajta.
Ugyan ezt csinálta a Barummal is.

Szóval valahogy nem szereti a csúszós utakat.
Azért derekasan dolgozott a hétvége alatt (is).  Mosolyog
Igaz, most reggel (300 m-re a parkolótól) dobott egy sárga lámpát. 
Még jó, hogy nálam volt a felszerelés, így egyből ki is olvastam.  Vigyorog
p0171. Túl szegény üzemanyag keverék. 
Lehet, hogy a hideg miatt? He

Majd kiderül.

Lehet, hogy csak neked akart spórolni egy kicsit. Vigyorog
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #1419 Dátum: 2009. December 21. - 08:02:30 »


Igaz, most reggel (300 m-re a parkolótól) dobott egy sárga lámpát. 
Még jó, hogy nálam volt a felszerelés, így egyből ki is olvastam.  Vigyorog
p0171. Túl szegény üzemanyag keverék. 
Lehet, hogy a hideg miatt? He

Majd kiderül.


tegnap éjszaka hazafelé indulásnál, nekem is dobott egy sárga lámpát. Érdekesen is indult a gép. Leállítottam, majd újra be, és mintha mi sem történt volna. -14,5 fok volt kint.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1420 Dátum: 2009. December 21. - 08:24:53 »

...a jégen meg semmi sem segit.Nagy hóban meg tökmindegy mire teszed fel a hóláncot...
Ezzel nem igazán értek egyet. Barátom tavaly egy parkolóból akart kiállni, ami teljesen le volt fagyva, csak jég, hó semmi. Nyárigumival meg sem tudott mozdulni, én viszont érte mentem és mellőle teljesen egyszerűen el tudtam indulni. Még a kipörgésgátló sem jelzett.
Csak annyit fűznék hozzá, hogy 20 éves vezetésem alatt volt már sokféle téligumim. Sőt! Az elején daciás korszakomban még csak nyári volt. Tudomásul kell venni, hogy amikor a nyári elkezd keményedni, olyankor ön és közveszélyessé válik a mozgó tömeg.
A napokban volt szerencsém kipróbálni minden körülmények között a gumikat (UG7), ugyanis amióta ezek vannak, nem volt "igazi" tél. Most viszont volt latyak, eső, kocsi aljával húzott 25 cm-es friss hó, letaposott hó, friss hó alatt jég, hosszanti jégborda, sózott hódara, stb. A hátsókerekeseket nem is említeném, ugyanis tehetetlenek ilyen időben, de még az elsőkerekesek között is csak a hasonló minőségű gumikkal szerelt dízel(!)autók veszik fel a "versenyt" mind vonóerőben, mind kanyarstabilításban, fékezőerőben velem. Ennél jobb menetdinamikát csak a négykerekesek produkálnak, úgyhogy szidom én is vastagon azokat a felelőtleneket, akik nyárigumival kis emelkedőn pörgetnek előttem és feltartják az egész sort. Még egy barum is többet ér, mint a nyári!! De aki kicsit is félti az autóját és meg akarja adni a maximális esélyt annak, hogy legalább az ő hülyesége  a lehető legnagyobb mértékig ki legyen küszöbölve, akkor vesz normális (nem Wanli és márkátlan társai!!) téli papucsokat. Még így is marad elég kockázati tényező, hogy szemben egy nyárigumis, esetleg téligumis, de rutintalan vagány érkezik!!
A jelenlegineél csak egy jobb gumim volt eddig, egy Y-lamellás Michelin. Persze áruk van ezeknek a gumiknak, de aki 3-3,5 millióért vesz egy autót, annak legyen 100000 Ft-ja egy + garnitúrára! Ja hogy +felni? Autóvásárlásnál aluval kell kérni, a lemezfelniket meg belealkudni az árba!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1421 Dátum: 2009. December 21. - 11:15:29 »

Mivel az én szentestém (is) munkával telik majd és menetben, ezért most kívánok mindenkinek békés, kellemes karácsonyt!

Előre láthatólag 25-26-án leszek ismét on line.

Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1422 Dátum: 2009. December 21. - 12:21:39 »

Mivel az én szentestém (is) munkával telik majd és menetben, ezért most kívánok mindenkinek békés, kellemes karácsonyt!

Előre láthatólag 25-26-án leszek ismét on line.


Kösz Cap.!
A magam és a családom nevében kívánok Neked is minden jót! Mosolyog

Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1423 Dátum: 2009. December 21. - 12:29:24 »

...
Egyébként az az érzésem, hogy a Lacsinak a legjobb téli gumi sem elég jó. 
Csúszik mindegyikkel. Az előző gépen a téli gumival (bármelyikkel, pedig nem volt új egyik sem) sokkal könnyebben lehetett közlekedni.
Ez meg még a Michelin-nel is úgy túrja az orrát kanyarban, mintha nyári lenne rajta.
Ugyan ezt csinálta a Barummal is.
...
Egyszer le kellene mérni "mázsán", csak az elejét. Meg egy hasonló kaliberű autóét is.
Mert szerintem kicsit nehéz a motorka az elejében, ezért túrja a nóziját. Sok vas, kevés alu...
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1424 Dátum: 2009. December 21. - 13:29:01 »

Igaz, most reggel (300 m-re a parkolótól) dobott egy sárga lámpát. 
Még jó, hogy nálam volt a felszerelés, így egyből ki is olvastam.  Vigyorog
p0171. Túl szegény üzemanyag keverék. 
Lehet, hogy a hideg miatt? He
Nem gázzal mentél? Ilyenkor hidegben nem szeret a benzinen kívül mást. Ismerősöm is leállt pár napja az etanollal, mert hidegben rendetlenkedik a skodája.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!