Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 23. - 00:23:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 92 93 [94] 95 96 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 710282 alkalommal)
tattoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



WWW
« Hozzászólás #1395 Dátum: 2009. December 19. - 20:26:52 »

Az a jó az első havas napokon,hogy minden forumon arról irnak mennyi barom van az utakon és,hogy emiatt nem lehet haladni...de ha mindenki erről ír,akkor kik a barmok...vagy csak egymást tartjuk fel?He Vigyorog
Naplózva

120-al fullra pakolva normál tempoval 6.8L/100----Padlóig nyomva-széttaposva 9L/100
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1396 Dátum: 2009. December 19. - 20:43:37 »

Az a jó az első havas napokon,hogy minden forumon arról irnak mennyi barom van az utakon és,hogy emiatt nem lehet haladni...de ha mindenki erről ír,akkor kik a barmok...vagy csak egymást tartjuk fel?He Vigyorog

Én spec tudnék pár jellemző betű-szám kombinációt adni autótípusokról, hogy általában kikről van szó. Persze csak általánosítás....
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1397 Dátum: 2009. December 19. - 21:34:55 »

Az a jó az első havas napokon,hogy minden forumon arról irnak mennyi barom van az utakon és,hogy emiatt nem lehet haladni...de ha mindenki erről ír,akkor kik a barmok...vagy csak egymást tartjuk fel?He Vigyorog

Én spec tudnék pár jellemző betű-szám kombinációt adni autótípusokról, hogy általában kikről van szó. Persze csak általánosítás....
Én is most értem haza Szombathely-Kőszeg-Szombathely túrámról. Azt hiszem engem is a barmok közé soroltak. Suzuki, Ford (szerintem nyári gumival) egyéb márkák araszoltak 40-50-el, én meg simán közlekedtem 80-90-el, és előzgettem őket Mosolyog Mondjuk ehhez hozzájárult a jó gumi. Amúgy imádom a havat és azon vezetni Mosolyog Ilyenkor megbolondulok Kacsint
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #1398 Dátum: 2009. December 19. - 23:32:56 »

Az a jó az első havas napokon,hogy minden forumon arról irnak mennyi barom van az utakon és,hogy emiatt nem lehet haladni...de ha mindenki erről ír,akkor kik a barmok...vagy csak egymást tartjuk fel?He Vigyorog

Én spec tudnék pár jellemző betű-szám kombinációt adni autótípusokról, hogy általában kikről van szó. Persze csak általánosítás....
Én is most értem haza Szombathely-Kőszeg-Szombathely túrámról. Azt hiszem engem is a barmok közé soroltak. Suzuki, Ford (szerintem nyári gumival) egyéb márkák araszoltak 40-50-el, én meg simán közlekedtem 80-90-el, és előzgettem őket Mosolyog Mondjuk ehhez hozzájárult a jó gumi. Amúgy imádom a havat és azon vezetni Mosolyog Ilyenkor megbolondulok Kacsint
Ma délután SZÉKESFEHÉRVÁRÓL hazafele 30km/h max sebeségel száguldoztak az autostársak
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1399 Dátum: 2009. December 20. - 00:25:54 »

Az a jó az első havas napokon,hogy minden forumon arról irnak mennyi barom van az utakon és,hogy emiatt nem lehet haladni...de ha mindenki erről ír,akkor kik a barmok...vagy csak egymást tartjuk fel?He Vigyorog

Én spec tudnék pár jellemző betű-szám kombinációt adni autótípusokról, hogy általában kikről van szó. Persze csak általánosítás....
Én is most értem haza Szombathely-Kőszeg-Szombathely túrámról. Azt hiszem engem is a barmok közé soroltak. Suzuki, Ford (szerintem nyári gumival) egyéb márkák araszoltak 40-50-el, én meg simán közlekedtem 80-90-el, és előzgettem őket Mosolyog Mondjuk ehhez hozzájárult a jó gumi. Amúgy imádom a havat és azon vezetni Mosolyog Ilyenkor megbolondulok Kacsint
Ma délután SZÉKESFEHÉRVÁRÓL hazafele 30km/h max sebeségel száguldoztak az autostársak
Igazából a közlekedünk topikba illene, de ha már úgy is hóról beszélünk, itt sem lóg ki annyira:

http://belsoseg.blog.hu/2009/12/19/idiotak_a_hoban (video) Kacsint
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1400 Dátum: 2009. December 20. - 00:26:25 »

Jelentem nyugaton leesett az első nagyobb mennyiségü hó. Reggel óta esik esik esik... Ki is kellett mennem hányni egyet Mosolyog
Mint minden belevaló hányásban,ebben is kellett lennie répának.Na akkor nézd meg a hóember orrát hátha hiányzik. Vigyorog
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1401 Dátum: 2009. December 20. - 11:08:53 »

Esztergomban semmi hókotrás illetve ment egy, de úgy száguldott, hogy biztos nem tolt havat. Lent sem volt a tolója.
Kb 20-30cm hó esett, most sikerült kibányásznom a kocsit.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1402 Dátum: 2009. December 20. - 12:17:29 »

Az a jó az első havas napokon,hogy minden forumon arról irnak mennyi barom van az utakon és,hogy emiatt nem lehet haladni...de ha mindenki erről ír,akkor kik a barmok...vagy csak egymást tartjuk fel?He Vigyorog

Én spec tudnék pár jellemző betű-szám kombinációt adni autótípusokról, hogy általában kikről van szó. Persze csak általánosítás....
Én is most értem haza Szombathely-Kőszeg-Szombathely túrámról. Azt hiszem engem is a barmok közé soroltak. Suzuki, Ford (szerintem nyári gumival) egyéb márkák araszoltak 40-50-el, én meg simán közlekedtem 80-90-el, és előzgettem őket Mosolyog Mondjuk ehhez hozzájárult a jó gumi. Amúgy imádom a havat és azon vezetni Mosolyog Ilyenkor megbolondulok Kacsint
Ma délután SZÉKESFEHÉRVÁRÓL hazafele 30km/h max sebeségel száguldoztak az autostársak
Igazából a közlekedünk topikba illene, de ha már úgy is hóról beszélünk, itt sem lóg ki annyira:

http://belsoseg.blog.hu/2009/12/19/idiotak_a_hoban (video) Kacsint
Ugye, hogy a video elején is az ismert bajor márka tizenmilliós olajkályhájában is egy ..... van akinek már rendes gumira nem futotta? Vagy én voltam a marha, aki még a roncsára is rakott ha jött a tél?  Hmmmmmmmm.....
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1403 Dátum: 2009. December 20. - 12:20:30 »

Az a jó az első havas napokon,hogy minden forumon arról irnak mennyi barom van az utakon és,hogy emiatt nem lehet haladni...de ha mindenki erről ír,akkor kik a barmok...vagy csak egymást tartjuk fel?He Vigyorog

Én spec tudnék pár jellemző betű-szám kombinációt adni autótípusokról, hogy általában kikről van szó. Persze csak általánosítás....
Én is most értem haza Szombathely-Kőszeg-Szombathely túrámról. Azt hiszem engem is a barmok közé soroltak. Suzuki, Ford (szerintem nyári gumival) egyéb márkák araszoltak 40-50-el, én meg simán közlekedtem 80-90-el, és előzgettem őket Mosolyog Mondjuk ehhez hozzájárult a jó gumi. Amúgy imádom a havat és azon vezetni Mosolyog Ilyenkor megbolondulok Kacsint
Ma délután SZÉKESFEHÉRVÁRÓL hazafele 30km/h max sebeségel száguldoztak az autostársak
Igazából a közlekedünk topikba illene, de ha már úgy is hóról beszélünk, itt sem lóg ki annyira:

http://belsoseg.blog.hu/2009/12/19/idiotak_a_hoban (video) Kacsint
Ugye, hogy a video elején is az ismert bajor márka tizenmilliós olajkályhájában is egy ..... van akinek már rendes gumira nem futotta? Vagy én voltam a marha, aki még a roncsára is rakott ha jött a tél?  Hmmmmmmmm.....
Amikor a barátom vett egy ilyen olajkályhát, neki sem volt pénze téligumira. Mondjuk nem is járt vele télen. Sajnos ez a probléma már nem áll fenn, 3 hónap műlva ellopták.
Naplózva
tattoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



WWW
« Hozzászólás #1404 Dátum: 2009. December 20. - 16:38:23 »

én vezettem jó nyárigumival hóban,szerintem ugyanugy lehet vezetni,ha még van borda a gumin Vigyorog....a jégen meg semmi sem segit.Nagy hóban meg tökmindegy mire teszed fel a hóláncot...
Naplózva

120-al fullra pakolva normál tempoval 6.8L/100----Padlóig nyomva-széttaposva 9L/100
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1405 Dátum: 2009. December 20. - 17:32:52 »

én vezettem jó nyárigumival hóban,szerintem ugyanugy lehet vezetni,ha még van borda a gumin Vigyorog....a jégen meg semmi sem segit.Nagy hóban meg tökmindegy mire teszed fel a hóláncot...
A téli gumi nemcsak a hó miatt szükséges ám! Főleg a hideg miatt! Nem véletlen, hogy a szakértői ajánlás úgy szól, hogy, ha az átlag hőmérséklet +7 Celsius fok alatt van, akkor kell már váltani téli gumira. A téli guminak nemcsak a mintázata téli, hanem az összetevője is, vagyis lágyabb, nem keményedik fel úgy, mint a nyári. A nyári télen száraz úton is megcsúszhat induláskor, kanyarodáskor, és főleg fékezéskor. Vezetni lehet ugyan úgy, csak haladni, manőverezni nem lehet ugyan úgy! Ja, és a nyári gumira mind a négy kerékre csak nem raksz hóláncot? Vagy igen? Ne altasd el az éberséget, és a felelősséget a klubunkban. Mi nagyon is téli gumi pártiak vagyunk, a biztonság nálunk az első!
Nem véletlen, hogy okosabb országokban kötelező a téli gumi használata, sőt ennek hiányában be sem engedik a külföldi autósokat, mert védik magukat, jogosan! Ott adnak a biztonságnak, nem véletlen, hogy jobb a statisztikájuk, mint nálunk. Talán ezen el kéne gondolkodni.
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 20. - 17:35:58 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
tattoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



WWW
« Hozzászólás #1406 Dátum: 2009. December 20. - 18:33:25 »

nem azt mondtam,hogy a télig gumi felesleges...az,hogy a szakértők mit mondanak az megint más dolog...valahogy el kell adni a gumikat.Én nem hiszek az Adac meg az ilyen tesztekben...itt németországban,az adac tesztekben vhogy mindig a német autok jobbak ;Dsokáig barum polaris2-vel jártam télen,pedig ez csak egy éppen javasolt gumi..nekem teljesen megfelelt...most kleber snow fasz tudja milyen van...ez sem jobb...a nagy hoban ez se megy el...a holancot meg nyárira is fel lehet tenni...nem értem ezt a mind a négy gumira célzást...pár éve még az volt a trend,hogy legalább az első 2 legyen téli...ez azért furcsa nem?
az igaz,hogyha téligumis időszakban okozol kárt németországban vagy ausztriában nyárigumival,akkor te vagy a hibás...én csak arra célzok,hogy annyival nem érzhető a téligumi...ahhoz sokat kell vezetni,hogy az ember érezze különbséget...
Naplózva

120-al fullra pakolva normál tempoval 6.8L/100----Padlóig nyomva-széttaposva 9L/100
tattoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



WWW
« Hozzászólás #1407 Dátum: 2009. December 20. - 18:48:31 »

ja és a statisztikáról...nem a csak a technika számit...ausztriában és németországban is jobban vezetnek mint otthon.Mo-ra érve az autópályán megváltozik minden...index nélküli elözés,bele se néz a tükörbe és ugy jön ki eléd stb....otthon a vezetés kultúrával van a legtöbb gond...itt ki teszed az indexet és meg áll körülötted mindenki...a busz kérdés nékül jön ki a buszöbölből,mert tudja,hogy megállnak....szép világ mi?
Naplózva

120-al fullra pakolva normál tempoval 6.8L/100----Padlóig nyomva-széttaposva 9L/100
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1408 Dátum: 2009. December 20. - 18:55:01 »

...a jégen meg semmi sem segit.Nagy hóban meg tökmindegy mire teszed fel a hóláncot...
Ezzel nem igazán értek egyet. Barátom tavaly egy parkolóból akart kiállni, ami teljesen le volt fagyva, csak jég, hó semmi. Nyárigumival meg sem tudott mozdulni, én viszont érte mentem és mellőle teljesen egyszerűen el tudtam indulni. Még a kipörgésgátló sem jelzett.
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1409 Dátum: 2009. December 20. - 19:49:19 »

Sokáig én is azon a véleményen voltam mint Tatto. Elsőkerék meghajtás, nyári gumi + óvatosság el lehet manőverezni és így is tettem. Azután vettem egy Ladát amivel nem mertem nekivágni a télnek nyári gumival, mert elég sok márkatársat láttam vele korábban szenvedni. A legkissebb emelkedő is mozgásképtelenné tette őket, legalábbis abba az irányba amerre szerettek volna menni. Így vettem a hajtott kerekekre téli gumit. Nem drágát, sőt olcsót, ha jól emlékszem Debica volt a márkája. A különbség meggyőző volt. A Lada orra akár a havat is tolhatta akkor is haladtam kapaszkodott a gumi. Azonban megtapasztaltam azt is mi a különbség a két ill. négy kerék téli gumival való ellátása közt is. A zsigulinak ugyan betapadt a hátulja és átvitte az erőt, de alulkormányzottá vált mert a nyári gumi miatt az elejét ívesebb kanyarban bizony kitolta. A fékezésnél figyeltem így nagyobb gondot nem okozott. A következő telet a Lada már nem élte meg nálam, de az utána levő autómnál az Alfánál már mind a négy kerék kapott téli gumit mert megéri, ugyanis közel ugyan olyan biztonsággal és útfogással tudtam vele közlekedni mint a nyárival a melegben. Én minden kétkedőnek azt javaslom tegyen próbát mi a különbség ( ezt már a vezetés oktatásánál meg kellene tenni) és saját bőrén tapasztalja meg. Ja és persze nem sík úton, hanem emelkedős-lejtős kanyargós úton.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 92 93 [94] 95 96 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!