Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 22:17:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 710241 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1365 Dátum: 2009. December 17. - 14:08:26 »

Megjött az októberi M-30 végi traffi eredménye közig. eljárás személyében. 80-nál 112-vel mértek be. Ez van. pirul

Ja és kérik fatertól, hogy nevezze meg az aktuális gépjármű vezetőt. Ilyenkor mit lehet, vagy mit érdemes írni. Csak az igazat?
Vagy elviszi a balhét, és ő kapja a büntetőpontot, és vagy kifizeti helyetted a büntetést is, vagy, megnevez Téged, ő nem bűnhődik, és Te szívsz mindent. Ha elviszi a balhét, akkor még házilag leverheti Rajtad a büntetés árát, ez már ilyenkor belső családi ügy. Ez akkor jó, ha ő mindig megfontolt, és nincs esély arra, hogy "visszaeső" legyen, Te meg ennek állandóan úgyis ki vagy téve, bár állítod, hogy kezdesz lehiggadni. Ideje volna ténylegesen, nemcsak szóban! Amúgy mennyit kóstál egy ilyen bemérés forintosítva? Pontosítva? Hadd tanuljunk más hibájából, Te meg a sajátodból! megjegyzem, azért ez jelentős sebesség túllépésnek számít! Mi a döntés? Halljuk!
Ja, és kívántak hozzá boldog karácsonyt, és új évet is? Jókor időzítettek- gondolom...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #1366 Dátum: 2009. December 17. - 16:23:58 »

Dani, neked 4évszakos van? Nem a gyári Hankook?
De, a gyári Hankook, amire a szalonos és később a szervizes is azt mondta, hogy 4 évszakos...
 He
Hát az összes mérvadó oldalnon+ a gumi falán is nyári ként szerepel, bár az tény, hogy nem az évszázad minősége.
Ilyen agyas beszólások után én mondjuk otthagynám a szalon meg a szerizest is, mert az a gumi 4 évszakra tutira nem faxa...
Szóval akkor igaza volt a szervizesnek, és a szalonosnak, hogy négy évszakos, csak hozzá kellett volna tenniük, hogy ez a szalonban álló autóra vonatkozik, amibe be lehet ülni, lehet csapogatni ajtaját, csomagtartóját, motortetőjét, de kivinni az utcára nem szabad. Így megfelel mind a négy évszakra a gumi, de csak így! Amúgy meg vagy tudatlanok voltak, és ez hiba, vagy rosszabb, és ez már bűn, hogy azért mondták 4 évszakosnak, hogy a leendő (hozzá nyilván nem értő!) vevőt megnyugtassák, hogy nem kell két garnitúra gumira áldozni, csak egyre, ami van rajta persze. Van persze olyan eset is, amikor nem kell téli gumit felrakni a kocsira, mert a tulaj télen NEM használja, és leállítja a kocsiját. Ha viszont használni akarja, akkor vegyen, és rakja is fel a téli gumit, mert ezzel megóvja kocsiját, magát, és az összes közlekedési partnerét a bajtól, tragédiától...

Mi azt az autót vittük el kedvezményesen, ami ki volt állítva a szalonban, vagyis a mienk "null" kilóméteres vot, csak szalonautó, ezért volt olcsóbb.
Sajnos, vagy nem sajnos, akkor nekem is áldoznom kell majd téli gumákra, mert madjnem annyit megyek vele télen is, mint nyáron
Mit javasoltok:
Vegyek csak gumit és minden alkalommal vigyem el szerelőhöz jópénzért, vagy
felnivel együtt vegyek, így magam is ki tudom cserélni, igaz drágább, de előbb utóbb visszajön az ára nem? Évi 2x gumicsere...
Naplózva

meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1367 Dátum: 2009. December 17. - 17:18:01 »

Dani, neked 4évszakos van? Nem a gyári Hankook?
De, a gyári Hankook, amire a szalonos és később a szervizes is azt mondta, hogy 4 évszakos...
 He
Hát az összes mérvadó oldalnon+ a gumi falán is nyári ként szerepel, bár az tény, hogy nem az évszázad minősége.
Ilyen agyas beszólások után én mondjuk otthagynám a szalon meg a szerizest is, mert az a gumi 4 évszakra tutira nem faxa...
Szóval akkor igaza volt a szervizesnek, és a szalonosnak, hogy négy évszakos, csak hozzá kellett volna tenniük, hogy ez a szalonban álló autóra vonatkozik, amibe be lehet ülni, lehet csapogatni ajtaját, csomagtartóját, motortetőjét, de kivinni az utcára nem szabad. Így megfelel mind a négy évszakra a gumi, de csak így! Amúgy meg vagy tudatlanok voltak, és ez hiba, vagy rosszabb, és ez már bűn, hogy azért mondták 4 évszakosnak, hogy a leendő (hozzá nyilván nem értő!) vevőt megnyugtassák, hogy nem kell két garnitúra gumira áldozni, csak egyre, ami van rajta persze. Van persze olyan eset is, amikor nem kell téli gumit felrakni a kocsira, mert a tulaj télen NEM használja, és leállítja a kocsiját. Ha viszont használni akarja, akkor vegyen, és rakja is fel a téli gumit, mert ezzel megóvja kocsiját, magát, és az összes közlekedési partnerét a bajtól, tragédiától...

Mi azt az autót vittük el kedvezményesen, ami ki volt állítva a szalonban, vagyis a mienk "null" kilóméteres vot, csak szalonautó, ezért volt olcsóbb.
Sajnos, vagy nem sajnos, akkor nekem is áldoznom kell majd téli gumákra, mert madjnem annyit megyek vele télen is, mint nyáron
Mit javasoltok:
Vegyek csak gumit és minden alkalommal vigyem el szerelőhöz jópénzért, vagy
felnivel együtt vegyek, így magam is ki tudom cserélni, igaz drágább, de előbb utóbb visszajön az ára nem? Évi 2x gumicsere...
Én mindenképpen javasolnám a külön felnire rakását.Rövid idő alatt visszajön az ára,és a gumi sem fog károsodni a cseréktől.Nekem a téli is alufelnin van és jól bírja a sós trutyit is.A csere meg ingyen van. Kacsint
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1368 Dátum: 2009. December 17. - 19:12:40 »

Én is külön felnit javaslom, nemrég Jani linkelt be eladó lemezfelnit, ha jól emlékszem. A guminak is jobb, meg az alufelninek is, ha nem kell állandóan szerelgetni. Igaz az acélfelnit ki kell fogni, mert ritka mint a fehér holló újonnan meg annyi mint egy alufelni.
Ja és arra kiváncsi lennék, melyik szalon adta úgy hogy 4évszakos. Azt a helyet tuti kerülni kell.
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1369 Dátum: 2009. December 17. - 20:35:21 »

Krisznek természetesen igaza van. Kinek mi az igénye, lehetősége, pénze, az határozza, határozta meg, hogy milyen kocsit vesz, vett. Ez csak itt egy ártalmatlan élcelődés, amit senki nem vesz komolyan, és az a jó, hogy mindenki a sajátját tekinti a legjobbnak, legszebbnek, legpraktikusabbnak. Mindegyiknek sok előnye van. Persze hátránya is, kivéve az SW-t! Vigyorog De komolyra fordítva, szerintem ebből senki sem lett szomorú, hogy mit választott, mert mindenki LACETTI-t vett! A Lacetti Klub meg típus független! Kacsint
Neeem! Én bármelyik 1,8SW-t jobbnak tekintem, pláne a tulajdonomban.. Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1370 Dátum: 2009. December 17. - 20:36:50 »

Megjött az októberi M-30 végi traffi eredménye közig. eljárás személyében. 80-nál 112-vel mértek be. Ez van. pirul

Ja és kérik fatertól, hogy nevezze meg az aktuális gépjármű vezetőt. Ilyenkor mit lehet, vagy mit érdemes írni. Csak az igazat?
Jól emlékszem?
80+15=95, 112-95= 7km/h túllihegés? vagy másként számolnak?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1371 Dátum: 2009. December 17. - 20:38:16 »

Úgy tudom köziges bírságnál teljesen mindegy ki vezetett, az üzembentartónak kell mindenképp fizetni (nem a tulajdonosnak!)
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1372 Dátum: 2009. December 18. - 04:04:10 »

Úgy tudom köziges bírságnál teljesen mindegy ki vezetett, az üzembentartónak kell mindenképp fizetni (nem a tulajdonosnak!)

Gyorsak voltak.

Összegre viszonyításként: ismerős kisteherrel a megengedett 80 helyett 150-nel tépett. Bünti 130000.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1373 Dátum: 2009. December 18. - 06:52:45 »

Úgy tudom köziges bírságnál teljesen mindegy ki vezetett, az üzembentartónak kell mindenképp fizetni (nem a tulajdonosnak!)
Én már hallottam rémtörténeteket. A rendőrség kiszabta a bírságot a megnevezett vezetőre, a közigazgatási bírságot pedig a tulajjal fizetették meg.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1374 Dátum: 2009. December 18. - 08:01:48 »

Úgy tudom köziges bírságnál teljesen mindegy ki vezetett, az üzembentartónak kell mindenképp fizetni (nem a tulajdonosnak!)
Én már hallottam rémtörténeteket. A rendőrség kiszabta a bírságot a megnevezett vezetőre, a közigazgatási bírságot pedig a tulajjal fizetették meg.
Egy sima gyorshajtásnál nem fizettetnek mindkettővel sztem.Ha mondjuk lejárt forgalmival kapnak el ,akkor igen
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1375 Dátum: 2009. December 18. - 08:51:14 »

Úgy tudom köziges bírságnál teljesen mindegy ki vezetett, az üzembentartónak kell mindenképp fizetni (nem a tulajdonosnak!)
Én már hallottam rémtörténeteket. A rendőrség kiszabta a bírságot a megnevezett vezetőre, a közigazgatási bírságot pedig a tulajjal fizetették meg.
Egy sima gyorshajtásnál nem fizettetnek mindkettővel sztem.Ha mondjuk lejárt forgalmival kapnak el ,akkor igen
A TV-ben láttam a riportot ( sajna már nem emlékszem mikor és melyik csatornán, de talán a Tv ügyvédjében ) ahol azt ecsetelték, hogyan lehetséges egy vétségért kétszer bírságot kapni. A sztori az volt, hogy a fiú vezette az anyja autóját amikor a gyorshajtás történt és a rend őreinek megnevezték a vezetőt. A rendőrség részéről pedig az volt a nyilatkozat, hogy mivel megnevezték a vezetőt nekik kötelességük megbírságolni, viszont a sebességtúllépés miatt a közigazgatási eljárást is meg kellett indítaniuk mivel nem volt a helyszínen igazoltatás. Ha nem nevezték volna meg a vezetőt, vagy a vezető bírságát nem fizetik be akkor az is közigazgatási eljárás alá kerül és akkor már tényleg nem lehetett volna egy ügyért két büntit fizettetni.
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #1376 Dátum: 2009. December 18. - 09:50:46 »

Dani, neked 4évszakos van? Nem a gyári Hankook?
De, a gyári Hankook, amire a szalonos és később a szervizes is azt mondta, hogy 4 évszakos...
 He
Hát az összes mérvadó oldalnon+ a gumi falán is nyári ként szerepel, bár az tény, hogy nem az évszázad minősége.
Ilyen agyas beszólások után én mondjuk otthagynám a szalon meg a szerizest is, mert az a gumi 4 évszakra tutira nem faxa...
Szóval akkor igaza volt a szervizesnek, és a szalonosnak, hogy négy évszakos, csak hozzá kellett volna tenniük, hogy ez a szalonban álló autóra vonatkozik, amibe be lehet ülni, lehet csapogatni ajtaját, csomagtartóját, motortetőjét, de kivinni az utcára nem szabad. Így megfelel mind a négy évszakra a gumi, de csak így! Amúgy meg vagy tudatlanok voltak, és ez hiba, vagy rosszabb, és ez már bűn, hogy azért mondták 4 évszakosnak, hogy a leendő (hozzá nyilván nem értő!) vevőt megnyugtassák, hogy nem kell két garnitúra gumira áldozni, csak egyre, ami van rajta persze. Van persze olyan eset is, amikor nem kell téli gumit felrakni a kocsira, mert a tulaj télen NEM használja, és leállítja a kocsiját. Ha viszont használni akarja, akkor vegyen, és rakja is fel a téli gumit, mert ezzel megóvja kocsiját, magát, és az összes közlekedési partnerét a bajtól, tragédiától...

Mi azt az autót vittük el kedvezményesen, ami ki volt állítva a szalonban, vagyis a mienk "null" kilóméteres vot, csak szalonautó, ezért volt olcsóbb.
Sajnos, vagy nem sajnos, akkor nekem is áldoznom kell majd téli gumákra, mert madjnem annyit megyek vele télen is, mint nyáron
Mit javasoltok:
Vegyek csak gumit és minden alkalommal vigyem el szerelőhöz jópénzért, vagy
felnivel együtt vegyek, így magam is ki tudom cserélni, igaz drágább, de előbb utóbb visszajön az ára nem? Évi 2x gumicsere...
Attól függ. Én is kétszer cserélek évente, de 900Ft/kerék ár mellett nem nagy ügy. Ami fontosabb, hogy ha csak gumit cserélsz, az azért hosszabb távon nem tesz olyan jót a gumi oldalfalának és az szélében futó acélszálnak sem. Én inkább ezért akarok tavasszal felnit is venni.

Illetve az azért megnyugtató, hogy a gumis fel leszedéskor rendesen átnézi a gumikat és ki egyensúlyozza a kereket. Ezt ugye otthon nem tudja megcsinálni az ember, márpedig a faja utakon azért évente szükség lehet egy két súly áthelyezésére.
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 18. - 09:52:30 írta gatsy » Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1377 Dátum: 2009. December 18. - 11:00:43 »

Valóban nem árt újra kiegyensúlyoztatni, pláne, ha látszik, hogy hiányzik valahonnan egy súly. De ezzel nem sérül a gumi, mert nem kell le-, és felszerelni, és ez a lényeg. Ne felejtsük azt sem el, hogy évente ezt kétszer kell megismételni! Szóval hamar megtérül a külön felni ára. A felnire szerelt gumit pedig jobb tárolni, mint a gumit önmagában, mert akkor könnyen deformálódik. Nekem szerencsém volt, mert októberben vettem, téli gumikkal, lemezfelnivel, és nyárra vettem az új gumikat, alufelnivel, akciósan. Azóta cserélgetem, nekem így jó.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #1378 Dátum: 2009. December 18. - 12:46:18 »

A legjobb az lenne, ha találnák ugyan olyan felnit, mint ami most van fent és hozzá 2 téli guma. Vigyorog
Amúgy mind a 4 kerékre, vagy elég csak az első kettőre?
mert olvasok minden félét, van akik szerint elég az első kettére/vagy hajtott kerékre, illetve többen azt mondják, hogy mind a 4-re kell feltétlen.
Oké persze, hogy jobb mind a 4-re, de annyival jobb is, mint amennyivel drágább így? He
Naplózva

diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1379 Dátum: 2009. December 18. - 13:19:06 »

A legjobb az lenne, ha találnák ugyan olyan felnit, mint ami most van fent és hozzá 2 téli guma. Vigyorog
Amúgy mind a 4 kerékre, vagy elég csak az első kettőre?
mert olvasok minden félét, van akik szerint elég az első kettére/vagy hajtott kerékre, illetve többen azt mondják, hogy mind a 4-re kell feltétlen.
Oké persze, hogy jobb mind a 4-re, de annyival jobb is, mint amennyivel drágább így? He
Az adás-vétel topikba írtam neked jó ajánlatokat. Igaz használt gumi (alig), de megfelelő méret, jó minőség olcsón (nekem is Dunlop WinterSport van és nagyon jók). Felnit is szerintem használtan érdemes. Amúgy mind a 4 kerékre célszerű, két kerék esetén nagy a megcsúszás veszélye.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!