Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 16:30:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 710087 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1275 Dátum: 2009. December 09. - 15:51:44 »

Nekem is van egy "kedves", aktuális történetem hazánk ügyfélbarát ügyintézési dolgairól.
Kiindulási helyzet: lakásbiztosítás lejelentve a banknak. Kell ugyenis a kölcsönhöz (ha vki nem tudná  Mosolyog)
Díjfizetés negyed évente. Utolsó esedékesség óta eltelt 30 nap (ez az adat még fontos lesz!)

Telefonos megkeresésé érkezik a banktól(!), miszerint a biztosító értesítette őket, hogy a lakásbiztosítás 60(!) napja nincs rendezve, ezért megszüntetik.
Mondom az nem lehet, mert egyrészt fizetve van (rendesen!), másrészt meg én semmilyen megkeresést nem kaptam a biztosítótól.
Hát ők meg igen. Úgyhogy legyek kedves, és egyeztessek a biztosítóval, szerezzek be egy igazolást, hogy OK a biztosítás, majd azt adjam be a banknak. Mert ugye e nélkül ugrik a kölcsön (fennmaradó rész egy összegben befizetendő  ).
Telefon a biztosítónak, ugyan mégis mi a helyzet, honnan veszik, hogy képzelik, stb.
Hát náluk rendben van minden, valószínűleg véletlenül(!!) ment el a papír a banknak.
Küldenek nekem (?) egy igazolást, azzal mehetek a bankhoz.

Azért kedvesen (na jó, ez nem igaz) megkérdeztem a leánytól, hogy ezt mégis hogyan képzelik?
Ők hibáznak (többszörösen), és én rohangáljak miatta?
A hisztit el tudták küldeni a banknak, de a helyesbítést nem???
Ő erre nem tud mit mondani, csak az igazolást tudja kiállítani. Panaszt nem kezel.
Azt külön, a panasz irodán lehet (ügyes!).

Hát így mennek ezek a dolgok nálunk.
Mindenütt.
Naplózva
CDX
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Nubira III 1.8 CDX


« Hozzászólás #1276 Dátum: 2009. December 09. - 16:59:44 »

Nekem is van egy "kedves", aktuális történetem hazánk ügyfélbarát ügyintézési dolgairól.
Kiindulási helyzet: lakásbiztosítás lejelentve a banknak. Kell ugyenis a kölcsönhöz (ha vki nem tudná  Mosolyog)
Díjfizetés negyed évente. Utolsó esedékesség óta eltelt 30 nap (ez az adat még fontos lesz!)

Telefonos megkeresésé érkezik a banktól(!), miszerint a biztosító értesítette őket, hogy a lakásbiztosítás 60(!) napja nincs rendezve, ezért megszüntetik.
Mondom az nem lehet, mert egyrészt fizetve van (rendesen!), másrészt meg én semmilyen megkeresést nem kaptam a biztosítótól.
Hát ők meg igen. Úgyhogy legyek kedves, és egyeztessek a biztosítóval, szerezzek be egy igazolást, hogy OK a biztosítás, majd azt adjam be a banknak. Mert ugye e nélkül ugrik a kölcsön (fennmaradó rész egy összegben befizetendő  ).
Telefon a biztosítónak, ugyan mégis mi a helyzet, honnan veszik, hogy képzelik, stb.
Hát náluk rendben van minden, valószínűleg véletlenül(!!) ment el a papír a banknak.
Küldenek nekem (?) egy igazolást, azzal mehetek a bankhoz.

Azért kedvesen (na jó, ez nem igaz) megkérdeztem a leánytól, hogy ezt mégis hogyan képzelik?
Ők hibáznak (többszörösen), és én rohangáljak miatta?
A hisztit el tudták küldeni a banknak, de a helyesbítést nem???
Ő erre nem tud mit mondani, csak az igazolást tudja kiállítani. Panaszt nem kezel.
Azt külön, a panasz irodán lehet (ügyes!).

Hát így mennek ezek a dolgok nálunk.
Mindenütt.

A kölcsönt adó bankot(ha nincs saját biztosítója) nem érdekli,hogy melyik biztosítóval vagy kapcsolatban, csak hogy legyen biztosításod megfelelő biztosítási összeggel, és a hitelfedezeti záradék a hitelt adó bank nevére szóljon. Tehát a jelenlegi biztosítódat, ha nem felel meg
számodra, hagyd ott. A szerződést évforduló előtt 30. nappal mond fel,vagy szüntesd meg a számládról való inkasszót, vagy ne fizesd be a
csekket, ezáltal díjnemfizetés miatt megszűnik a szerződés.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1277 Dátum: 2009. December 09. - 19:08:51 »

Rendőrökkel együtt akarta ellopni a rendőrautót Vigyorog
Naplózva


LPG
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1278 Dátum: 2009. December 09. - 19:15:43 »

Nekem is van egy "kedves", aktuális történetem hazánk ügyfélbarát ügyintézési dolgairól.
Kiindulási helyzet: lakásbiztosítás lejelentve a banknak. Kell ugyenis a kölcsönhöz (ha vki nem tudná  Mosolyog)
.....
Azt külön, a panasz irodán lehet (ügyes!).

Hát így mennek ezek a dolgok nálunk.
Mindenütt.
Durva! De én biztosító helyett az APEHhel jártam így! Most izzadok az igazamért! 
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1279 Dátum: 2009. December 09. - 19:16:19 »

Az év barma!  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
BeseSasa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209


Lacetti 1.4 Star HB Green Dragon


« Hozzászólás #1280 Dátum: 2009. December 09. - 19:31:39 »

szegény barom! azért megnéztem volna az arcát mikor megkopogtatták a vállát! Vigyorog
Naplózva

Ne szidd a bacilusokat: sok emberben csak ők képviselik a kultúrát
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1281 Dátum: 2009. December 10. - 17:24:53 »

Leírom, mert másként szét az ideg.
Szóval múlt héten csütörtökön elvittem az autót műszakira, persze nem volt semmi gond...mi is lehetne?
Uppssz, de mégis. A forgalmiban elírták forgalomba helyezéskor a motorszámot, kihagytak egy 8-ast középről.
................

Én az Unommal 3 szór voltam a mozaik utcában motorszámot nézetni.
1. Megvételnél - nem egyezett a forgalmival, az egyik 6-ost 8-asnak írták.
2. Műszakinál - megint el volt írva, 8-as nem is nyolcas hanem 0. Mosolyog
3. Megint a műszakinál - a 0 az igazából 6-os.  Vigyorog de van egy 4-es a számsor végén amit eddig nem vettek észre. Vigyorog
Miután eladtam, az eredetvizsgán megint mást láttak, de akkor már AF-es számot kapott.

Van a Lanciámmal is egy sztorim az majd legközelebb.
Naplózva


LPG
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1282 Dátum: 2009. December 10. - 19:31:46 »

Leírom, mert másként szét az ideg.
Szóval múlt héten csütörtökön elvittem az autót műszakira, persze nem volt semmi gond...mi is lehetne?
Uppssz, de mégis. A forgalmiban elírták forgalomba helyezéskor a motorszámot, kihagytak egy 8-ast középről.
................

Én az Unommal 3 szór voltam a mozaik utcában motorszámot nézetni.
1. Megvételnél - nem egyezett a forgalmival, az egyik 6-ost 8-asnak írták.
2. Műszakinál - megint el volt írva, 8-as nem is nyolcas hanem 0. Mosolyog
3. Megint a műszakinál - a 0 az igazából 6-os.  Vigyorog de van egy 4-es a számsor végén amit eddig nem vettek észre. Vigyorog
Miután eladtam, az eredetvizsgán megint mást láttak, de akkor már AF-es számot kapott.

Van a Lanciámmal is egy sztorim az majd legközelebb.
Járó motornál nézték (el) talán, hogy ennyiszer nem sikerült?

Ja, és István ma sikeres határozatot készített! Ezen már a teljes számsor stimmel és ott van a K is.

Megható ünnepség keretében vettem át az okmányt...Ott volt a polgármester, a jegyző és néhány képviselő is...Még a megyei laptól is jött egy szenzáció éhes újságíró, akinek István csak annyit tudott mondani, hogy nagyon boldog...és még életében nem volt ilyen sikerélménye. Én szerényen megjegyeztem még, hogy itt a csúcson kellene abbahagynia a szakmát és áteveznie a gázóraleolvasó iparba és rögtön lenne is egy munkája! Jöhet és leolvashatja a gázórámat, természetesen szigorúan kihagyva néhány számot... Kacsint

Holnap még meglátogatom az okmányirodát...és ripsz-ropsz lesz is már jó forgalmim.
Gyerekjáték....ez csak egy műszaki vizsga volt. Kacsint
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1283 Dátum: 2009. December 10. - 20:56:37 »

Felség! Jopek! Hát igazán szerencsés fickó vagy! Vigyorog Melyik tévékben adják le az átadó ünnepséget? He Gondolom minden cartárs szívesen megnézné. Kacsint
Már csak azért is mázlista vagy, mert januártól kivonták volna a forgalomból a géped ennyi hibával, és tessék simán megúsztad a dolgot. Gondolom kifizették a szabadságodat is, sőt, hogy ki is engeszteljenek, helyettem titeket küldtek el wellnessezni egy hétre az ő költségükön, ami lássuk be, rendes dolog, ha bár hibáztak, jóvá is tették. Hová, és mikor mentek? He Választhattok is? Mert akkor van néhány jó ötletem. Meg anélkül is, de az más tészta... Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1284 Dátum: 2009. December 10. - 21:06:46 »

Azért ez szép volt! Elindultak a hatostól, hogy az nem stimmel, majd többszörös köröket lefutva és folyamatosan hibázva ismét a hatosnál értek célba! Én megkockáztatnám a köztes költségeket + kártérítést az elsővel megfizettetni!
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1285 Dátum: 2009. December 11. - 15:32:31 »

Volt szó a fejenként egy karton energiaital elfogyasztásáról hosszú utazás közben. Hát tessék: http://www.vezess.hu/hirek/balesetveszelyesek_energiaitalok/21620/
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1286 Dátum: 2009. December 11. - 16:07:30 »

Volt szó a fejenként egy karton energiaital elfogyasztásáról hosszú utazás közben. Hát tessék: http://www.vezess.hu/hirek/balesetveszelyesek_energiaitalok/21620/
Na tessék! Hát erről beszélte az ifjúságnak, Nyuszómuszó! Remélem Dani, és Sasa is elolvassa ezt is, no meg a többiek is, fontos!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #1287 Dátum: 2009. December 11. - 16:27:14 »

Nem is azt mondtam, hogy helyes amit csináltam/tunk, de akkor ott felmértük és elindultunk. Tudom jól, hogy semmi nem pótolja az alvást, de végül nem lett semmi baj.
Újra nekivágnék az útnak, de persze mostmár csak ottalvásal. Igen elolvastam, nyugtázva.
Naplózva

captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1288 Dátum: 2009. December 11. - 16:46:52 »

Elég régen nem szórakoztattam senkit a nyomorommal, egyrészt mert nincs rá időm, hogy írjak. Másrészt mert nincsen kedvem, hogy írjak. Belefásultam, hogy állandóan távol vagyok a családtól, ezért a kedvem is rossz, hát nem írok.
De! Évadzáró találkozó van, ezért megpróbálok valamit mesélni, amin Ti jól szórakoztok, én meg dühöngök.
A közóhajjal ellentétben Ralf megjelenését sikeresen elhárítottuk, mert elektromosan bármit tönkre tudunk tenni nélküle is. Van itt éppen elég gond, nem kell nekünk még más is.

Tehát kiküldött tudósítónk jelenti, hogy éhes!

Egyik nagy gondunk a szakács. Filippínó, mint mindig. A filippínók ugye jól főznek, aki szakács, annak csak az európai konyhát kell megtanulnia. Emberünk most van ugyan először teherhajón, de korábban három évig utasszállítókon dolgozott, ahol amerikai turistákra főzött, tehát gond nem lehet.
Hittük mi. Először is, mivel még nem volt soha teherhajón, nagyon meglepte az első picit rosszabb idő. Nem mondom, mozogtunk rendesen és nekem is volt pár elmozdult dolgom, de hát ami elmozdult, azt gyorsan olyan helyre tettem, ahonnan nem repül el. Egy picit bonyolultabb volt a Pc rögzítése, de azt is megoldottuk. A lényeg nem ez.
Hanem az, hogy szakácsunkat a rossz idő annyira meglepte, hogy nem főzött vacsorát. Ugyanis semmit nem pakolt el, nem kötözött le és bizony a konyha úszott az olajban. Az élelmiszerraktár meg a tejben és szószokban, összetört üvegekben. Hurrá. Pedig indulás előtt szóltam , hogy mindent rögzítsen, mert rossz az idő, de hát sajnos nagyon gyenge az angolom, így nem értett. A  3. tisztünk is figyelmeztette, aki ugye filippínó (volt, hazament), de sajnos emberünk nm tudta, mi a dolga. Az utasszállítók ugyanis kerülik a rossz időt- annyi hányó ember után ki akar takarítani- így le sem tojta a figyelmeztetést. Amikor viszont minden összeborult, Ő szépen elrejtőzött a kabinjában.
Így este meglehetősen rosszkedvű legénységet találtam a szalonban, lévén nem volt vacsora. Azért nem maradtunk éhesek, mert minden filippínó tud főzni, hát sütöttek maguknak halat, én meg Zsolti gépésszel zabkását. Majdnem olyan, mint a tejbegríz, jó volt. És míg ettük a saját főztöt, filmet néztünk, jól elvoltunk.
Egyébként ha emberünk főz, abban sincs sok köszönet. A filippínó ételeket gondolom jól elkészíti, de az európait. Hát az ó borzalom. A bolognai spagetti édes volt. A sült hús rágós, a marhasült olyan kemény, hogy nem lehetett elvágni. A kenyeret kiteszi az asztalra és ott szárad meg. A legjellemzőbb talán az, hogy egyik este megkérdeztem a 3. tisztet, amikor leváltott, hogy mi a vacsora. A válasz kicsit meghökkentett, mert így hangzott: zöldség, sült krumpli és talán csirke.
- Hogyhogy talán csirke?
- Úgy chief, hogy nem tudom, mit ettem. Lehet, hogy disznó volt, de inkább csirkének gondolnám, mert nem volt rágós.
Kiderült, hogy csirke és véletlenül ehetőre sikerült, de nem ez a jellemző.
Közben arra is fény derült, hogy emberünk három éves utasszállítós múltja kimerült a krumpli pucolásban és zöldségaprításban. Könyvből főz nekünk, rosszul. Úgyhogy nem meglepő, ha fogytam egy kicsit, ugye?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1289 Dátum: 2009. December 11. - 19:52:15 »

Cap, gyere haza! A kaja jobb, a fizetés rosszabb... Kacsint
(Minden tiszteletem a tiéd, én eddig sem bírtam volna a család nélkül.)

Egyébként meg Ralf "kollégára" szívesen emlékezünk, hiszen találkoztunk vele Bagolyírtáson. Kacsint Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!