Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 21. - 09:40:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 709043 alkalommal)
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #570 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 12:25:28 »

Én melletted állok felfogásban Stocz, ha néha nem is volt tiszta az autóm a találkozókon. Kacsint
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #571 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 12:57:16 »

Én melletted állok felfogásban Stocz, ha néha nem is volt tiszta az autóm a találkozókon. Kacsint
Kösz.  Mosolyog
(az enyém sem mindig tiszta, de ez a történet a számomra nem is erről szól.)
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #572 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 13:35:06 »

Én melletted állok felfogásban Stocz, ha néha nem is volt tiszta az autóm a találkozókon. Kacsint
Kösz.  Mosolyog
(az enyém sem mindig tiszta, de ez a történet a számomra nem is erről szól.)
Eddig kibírtam szó nélkül, de most egy kis megjegyzést tennék hozzá. Azt hiszem két dologról van itt szó. Az egyik az igényesség, ami azért nagyjából a mi klubtagjainkban is megtalálható. A másik pedig az, hogy az élet nem egyformán nehéz mindenkinek, és egyre inkább, mint az USÁ-ban, az számít, hogy mid van, mennyi a pénzed. Ez pedig kiváltotta azt, hogy nem mindig becsületesen lett jómódú, vagy pláne kőgazdag itt valaki. Legyünk őszinték, csípi a szemünket a pofátlanság, a harácsolás, a mérhetetlen önzés, és ez magával viszi az embert némi általánosításra, nem is véletlenül. De amit látunk nap, mint nap, hát szóval felvetődik az emberben, hogy ifjú emberek milyen hamar meg tudtak gazdagodni, és látjuk azt is, hogy mi jobban megdolgozunk szeretett Lacettinkért, mint egyesek a nagyságrendekkel drágább autóikért, javaikért. Van persze  olyan is, aki megérdemelt munkája gyümölcsét élvezi, de azok általában viselkedni is tudnak. A gátlástalanul meggazdagodtak pedig a hétköznapi életben is azok, lásd a közlekedést. nem véletlen, hogy kiket utálnak az autósok egyértelműen. Szóval itt van egy óriási társadalmi probléma is, és ez teszi életünket keserűvé sokszor. Ne hagyjuk magunkat szomorúvá tenni, örülnünk kell a megdolgozott dolgainkért, és annak, hogy nyugodtan alhatunk. Ja, és van egy csodálatos közösségünk a Lacetti Klub! Szeressük egy mást gyerekek, az élet szép! Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #573 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 14:01:16 »

Én melletted állok felfogásban Stocz, ha néha nem is volt tiszta az autóm a találkozókon. Kacsint
Kösz.  Mosolyog
(az enyém sem mindig tiszta, de ez a történet a számomra nem is erről szól.)
Eddig kibírtam szó nélkül, de most egy kis megjegyzést tennék hozzá. Azt hiszem két dologról van itt szó. Az egyik az igényesség, ami azért nagyjából a mi klubtagjainkban is megtalálható. A másik pedig az, hogy az élet nem egyformán nehéz mindenkinek, és egyre inkább, mint az USÁ-ban, az számít, hogy mid van, mennyi a pénzed. Ez pedig kiváltotta azt, hogy nem mindig becsületesen lett jómódú, vagy pláne kőgazdag itt valaki. Legyünk őszinték, csípi a szemünket a pofátlanság, a harácsolás, a mérhetetlen önzés, és ez magával viszi az embert némi általánosításra, nem is véletlenül. De amit látunk nap, mint nap, hát szóval felvetődik az emberben, hogy ifjú emberek milyen hamar meg tudtak gazdagodni, és látjuk azt is, hogy mi jobban megdolgozunk szeretett Lacettinkért, mint egyesek a nagyságrendekkel drágább autóikért, javaikért. Van persze  olyan is, aki megérdemelt munkája gyümölcsét élvezi, de azok általában viselkedni is tudnak. A gátlástalanul meggazdagodtak pedig a hétköznapi életben is azok, lásd a közlekedést. nem véletlen, hogy kiket utálnak az autósok egyértelműen. Szóval itt van egy óriási társadalmi probléma is, és ez teszi életünket keserűvé sokszor. Ne hagyjuk magunkat szomorúvá tenni, örülnünk kell a megdolgozott dolgainkért, és annak, hogy nyugodtan alhatunk. Ja, és van egy csodálatos közösségünk a Lacetti Klub! Szeressük egy mást gyerekek, az élet szép! Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Gidy már megint megelőzött, hiába a no, a szertelen ifjúság... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Szóval elmondta azt, ami nekem is csípte a szememet a KONKRÉT eset kapcsán. És a KONKRÉT esettel kapcsolatos véleményem szemernyit sem változott.
Én pontosan azt olvastam ki a fószer reakciójából, amit Gidy is: a mérhetetlen önzést, a "nekem mindent szabad"- típusú hozzáállást, a "csodáljátok parasztok nekem mim van" és a "Ti, suttyók azért vagytok, hogy a seggemet nyaljátok"-típusú önképét.
Na ez az, amit tűzzel-vassal (pajszerral, szöggel) irtani kellene. Bocsánatos bűn lenne az ilyeneket ilyenformán móresre tanitani? Persze, hogy nem az, csakhogy ez fajta létforma nem nagyon ért a szóból, szerinte ugyanis csak az a jó, ami neki jó. Lehet, hogy becsülettel jutott a BMW-jéhez - amit a reakciója alapján erősen kétlek -, de ha így lenne is, akkor sem jogosítja fel semmi arra, hogy a segélyhívó vonalat foglalja sokszor, hosszú perceken keresztül olyasmiért, ami - valljuk be - nem több egy bolhafingnál.
Ehhez semmi köze annak, hogy figyelhetnénk egymásra sokkal jobban az élet bármely területén. Igen, van még mit tanulnunk - akár a svájciaktól is. De pont az ilyen cserépedények hasonló reakciója az, amit talán nem kellene... - sem eltanulni, sem szó nélkül elmenni mellette.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #574 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 14:08:28 »

Miközben írtam Kripic le is írta azt, amit akartam...
Így én csak annyit tennék hozzá, amit én tettem volna:
Ha a slagot tartó tűzoltó lettem volna az esetben: amikor észreveszem, hogy összekoszoltam más tulajdonát, egy liter slagban maradt vízzel lelöttyintem, esetleg egy ronggyal letörlöm.
Ha a BMW-s lettem volna: biztosan bosszankodom egy sort, majd megnézem, hogy maradandó-e a sérülés. Amint látom, hogy lemosható, próbálom megnyugtatni magam és hazaérve lepucolom. De semmiképpen nem hívom fel háromszor a segélyhívót emiatt és főleg nem abban a stílusban, ahogy ő tette!!! 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #575 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 15:14:02 »

A véleményem nekem sem változott.

Ti a BMW-st ítélitek el. Mert biztosan így meg úgy jutott a gépéhez.
Én meg a történetet nézem, és ebből a szempontból mindegy az autó is, és az is, hogy (esetleg!) milyen módon jutott hozzá.

Én sem telefonáltam volna, mert nem ehhez szoktattak(!). Erről is leírtam a véleményemet, példával.

Csak két dolog a részemről ehhez (a többit esetleg majd Baglyon):

1. Piti dolog, hogy koszos lett a felnije. Lehet. Vajon akkor is így gondolnád, ha mondjuk esküvőre (tárgyalásra, ez végül is tök mindegy) kellene menned az autóval? Csili-vili, mert úgy kell lennie. Időd kiszámolva. Indulnál, erre azt látod, hogy összedzsuvázták az autót (ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy esetleg csak a gumi lett olyan. Ami a gumin, az a kocsi oldalán hamarosan).
Elkésel az esküvőről, vagy mész koszos kocsival?
A cipőd talpa is koszolásra való, mégis dühös vagy, ha kutya****ba lépsz (és ha ismered a gazdit szólsz is neki. Vagy utána köpsz, ha nem vállalod a konfliktust.)

2. Bármi alapján lehet utálni. BMW, sötétített ablak, tuningolt verda. Ezek alapján is lehet "előítélezni"!
Akkor ezek szerint Cápa autóját nyugodtan pisilgetheti a kutya? (mert a gazdinak nem telik autóra, bárhogyan is hajt, ez a maffiózó meg még be is sötétíti az üveget, hogy ne lehessen látni mit művel benne! De az má' biztos, hogy nem becsületes dolgot, mer' akkor minek sötétítené be?)
A Cap-ét meg akár össze is lehet karcolgatni? (Mer' ezek a büdös csibészek csak úgy lopják a pénzt, osztán veszik belőle a drága ótókat, azt' szágúdoznak velük!)

Biztos, hogy jól van ez így?
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #576 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 15:31:20 »

Ez az ember mint csinálna, ha le****ná egy madár az autóját? Hívna egy vadászt? Szerintem igen.
Vagy ha elered az eső? Menne a templomba panaszkodni.
Naplózva


LPG
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #577 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 15:45:20 »

És jé, össze  van karcolva.

A stílus ordenáré volt, az meg saját hazánk kritikája, hogy ebereknek a külföldi rendszámos / céges okosság irányába kell elmenniük.
Még nagyobb kritika, hogy hagyják!!! Hagyják azt is, hogy csalással szerzett pénzeket így mossanak.
Én is dühös vagyok ha akár a 12 Swiftet karcolják össze, pedig azon már van bőven.
Viszont az autó nem Isten. Akinek munkaeszköz (Stocz), annak igenis számít, hogy tiszta legyen, az is maradjon.
Azt elfogadom, hogy valaki igényes és tisztán tartja az autót, de ha az vizes lesz, hát nem fogok miatta rohangálni, telefonálni.
Oké, hogy az ember berágott, de egy kicsi rozsdás víztől? Idegbeteg, netán kőbunkó, más lehetőség nem nagyon van.

Szóval általánosságban: igen, vigyáznunk kellene egymás tulajdonára, odafigyelnünk egymásra. Ha pedig történik valami, nem ilyen ordenáré modorban lereagálni. Az udvariasság kifizetődő.
A konkrét esetre: sanszos, hogy tulajdonát nem teljesen becsületesen szerezte, bár ugy a BMW-sekkkel szemben van egy ilyen - valószínűleg nem valós előítélet. A tulaj olyan bunkó, hogy mamutot lehet vele taglózni és nem IQ bajnok.
Ja csak kérdem, a tűzoltók DIREKT rálocsolták a vizet, netán az csak szépen összefolyt az autó alá és a tűzoltók nem is látták, mert addigra már odébbálltak?

Zavaros volt, amit írtam? tombol bennem az influenza.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #578 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 16:01:49 »

Nem elég, hogy most megyek az orvos leletért, kedves levevős hivatalunk (APEH - a gyengébbeknek) is megkínált egy szerelmes levéllel...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #579 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 16:36:10 »

Neki "csak" koszos lett a felnije. Nekem meg a parkolókban le szokták verni a másik ajtóval, ami maradandó sérülés! Mégsem lövöm fejbe a másikat! Pedig egy díszléc fényezése nagyságrendekkel költségesebb egy kerékmosásnál. Arról nem is beszélve, hogy nekem a lacsi értékben kb. olyan, mint neki a bmw.
Amíg háromszor telefonált, háromszor le is törölhette volna! Így meg kiállított a moráljáról egy szegénységi bizonyítványt, közben ugyanolyan sáros maradt a felnije.  Kacsint
Nem figyelüónk egymásra, egymás dolgaira az tény. De senki sem tökéletes, bárki hibázhat. Ezért még nem kell kinyírni!
Ami az előítéleteket illeti: szerintem nem azért alakult ki, mert irigy az ember, hogy ő azt is meg tudja venni.  Rászolgáltak bizony eléggé ezek a hurkanyakó seggighomlokos IQ bajnokok... Itt csupán annyi történt, hogy fél ország újból megbizonyosodhatott róla, hogy ő is egy példány belőlük.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #580 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 16:46:32 »

A véleményem nekem sem változott.

Ti a BMW-st ítélitek el. Mert biztosan így meg úgy jutott a gépéhez.
Én meg a történetet nézem, és ebből a szempontból mindegy az autó is, és az is, hogy (esetleg!) milyen módon jutott hozzá.

Én sem telefonáltam volna, mert nem ehhez szoktattak(!). Erről is leírtam a véleményemet, példával.

Csak két dolog a részemről ehhez (a többit esetleg majd Baglyon):

1. Piti dolog, hogy koszos lett a felnije. Lehet. Vajon akkor is így gondolnád, ha mondjuk esküvőre (tárgyalásra, ez végül is tök mindegy) kellene menned az autóval? Csili-vili, mert úgy kell lennie. Időd kiszámolva. Indulnál, erre azt látod, hogy összedzsuvázták az autót (ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy esetleg csak a gumi lett olyan. Ami a gumin, az a kocsi oldalán hamarosan).
Elkésel az esküvőről, vagy mész koszos kocsival?
A cipőd talpa is koszolásra való, mégis dühös vagy, ha kutya****ba lépsz (és ha ismered a gazdit szólsz is neki. Vagy utána köpsz, ha nem vállalod a konfliktust.)

2. Bármi alapján lehet utálni. BMW, sötétített ablak, tuningolt verda. Ezek alapján is lehet "előítélezni"!
Akkor ezek szerint Cápa autóját nyugodtan pisilgetheti a kutya? (mert a gazdinak nem telik autóra, bárhogyan is hajt, ez a maffiózó meg még be is sötétíti az üveget, hogy ne lehessen látni mit művel benne! De az má' biztos, hogy nem becsületes dolgot, mer' akkor minek sötétítené be?)
A Cap-ét meg akár össze is lehet karcolgatni? (Mer' ezek a büdös csibészek csak úgy lopják a pénzt, osztán veszik belőle a drága ótókat, azt' szágúdoznak velük!)

Biztos, hogy jól van ez így?
Szerintem nem ugyanarról beszélünk.. :
Te az általánosítást olvastad ki a hozzászólásom(unk)ból), pedig éppen az nem volt benne: EZT a taplót szidtuk és mondtunk véleményt a viselkedéséről, azaz pont a TÖRTÉNET alapján vélekedtünk, nem pedig azért, mert BMW-s. Az előítéleteknek pedig MINDIG van alapjuk. Hogy ezt a szegény embert ártatlanul hurcoljuk meg, őrá éppen nem vonatkozik? Na ne, a viselkedése alapján pont az ilyenek szolgáltatják a valós alapot...
Az, hogy éppen azzal takaródzik, hogy ő mennyire kényes az autója tisztaságára, éppen ebben a szituációban nem csal egy szemernyi könnyet se a szemembe. Nem azért, mert nem tisztelném az EGÉSZSÉGES tisztaságszeretét, hanem azért, ahogyan lereagálta dolgot és küldött el mindenkit melegebb érhajlatra.
 
Az autónak az utcán a helye, és tudomásul kell venni, hogy a használat, vagy az utcán való parkolás során során bizony bekoszolódik. Akkor is, ha 2 perce pucováltad, akkor is, ha éppen esküvőre készülsz vele.
A tűzoltók nem locsolták le direkt, nem húzták keresztül az ablakon a tömlőt, nem zúzták össze, hanem odafolyt a víz alája. Olyan csúfság esett meg az autójával, ami egy esős napon fel sem túnik.

Ha kutya****ba lépek, és a kutya**** a járdán van, utána szólok a gazdinak, mert a kutya****nak nem a járdán a helye, azt igenis takarítsa fel. Ha viszont a kutyafuttatón lépek bele, akkor - persze bosszankodok, mert én már csak ilyen vagyok...-, letörlöm, de nem akarom lelőni az összes arra járó kutyát gazdástól. Pedig a kutya**** mindkét esetben büdös. Ennyi a különbség.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #581 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 16:48:28 »

Amúgy BMW-s barátunk rendes magyar állampolgár bejelentett angliai céggel, lakhellyel, szlovák rendszámú autóval...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #582 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 16:51:45 »

Amúgy BMW-s barátunk rendes magyar állampolgár bejelentett angliai céggel, lakhellyel, szlovák rendszámú autóval...
Tehát ő egy igazi patrióta, aki csak a hazája és az abban élő, nálánál szerényebb anyagi körülmények között élő honfitársai sorsát helyezi a saját boldogulása elé.
Ennyit az előítéletekről...
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #583 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 19:12:15 »

Azért mi maradjunk barátok! Ez a BMW-s story ne legyen ék köztünk! Kacsint Vigyorog Azt hiszem senki nem fogja megmásítani a véleményét, ne is próbáljuk, inkább nézzük az összetartozásunkat, a közös klubunkat, és legyünk továbbra is jó barátok, BMW-sektől függetlenül. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #584 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 11:02:52 »

Na jó, akkor még egyszer, és (részemről) tényleg utoljára erről a témáról.

1: engem a történetben abszolút nem érdekelt, hogy a tagnak milyen autója van. Ezt egy párszor le is írtam. Ezzel szemben Ti összekarcolást, meg szöget kívántatok neki. Ez az, ami számomra elfogadhatatlan. Azt is leírtam, hogy ezen az alapon bármelyikünk járhatna így (szög-karcolás). Ezeket a dolgokat mindig meg lehet ideologizálni.

2: A külföldi cégről és rendszámról is elmondtam a véleményem. Ez egy cseppet sem negatív az én szememben. Ezért sem érdemel szöget - szerintem.

3: Egy embert a viselkedése (vezetése) alapján ítélek meg, és nem az autója után. Suzukisból is van pont elég hülye/bunkó (bocs, hogy pont ezt a márkát ragadtam ki). Ráadásul, még ha nem szeretek/utálok is valakit akkor is el tudom ismerni, ha valamiben igaza van. Ugyan ez a fordítottjára is igaz. Attól, hogy 1-2 dologban igazat adok neki, még nyugodtan tudom utálni. De ettől még nem mondom, hogy abban a dologban nincs igaza!

4: Ez a "csak a felnije lett vizes" dolog nem kicsit irritál engem. Nyilán a személyes élmények miatt. Amikor a "kedves" utas a hó-latyakos földről felkapja a motyóját, és egy laza mozdulattal behajítja az ülésre ont ezzel védekezik. Pedig nem "csak vizes". És még ha az is lenne.
A homokkal-fűvel dobálózó gyerekek kapcsán az iskola igazgatójának is ezek voltak a szavai. Én meg elmagyaráztam neki, hogy a homok nagyon csúnya dolgokat tud tenni az ablakokkal (aki tökéletesen ki tudja takarítani az ablaklehúzó gumiból az varázsló). A "fűcsomó" nyomát bárkinek meg tudom mutatni az autón. Pedig az "csak fű".
És mégis kárt okoz.


5:ez a parkolós-ajtó csapkodós dolog pont ide illik: Egyrészt ugyan abból a mentalitásból ered (akár hiszitek, akár nem). Másrészt nagyjából ugyan akkora kárt okoz, mint egy komplett autó takarítás (~fél óra, pár száz Ft. és nem marad nyoma. Tudom, hogy nem értesz egyet, nem baj.). Arról nem is szólva, hogy ez is hozzá tartozik(?) az itthoni autózáshoz. Akkor miért bosszankodsz miatta?

6: Mihez vagyunk hozzászokva témakör: 1: néhány évvel ezelőtt azt nézték hülyének, aki összeszedte a kutyája után a piszkot. Ma már arra néznek igen csúnyán, aki nem teszi. Változnak az idők (rajtunk múlik, hogy milyen gyorsan). 2: Azon a helyen amit példaképpen felhoztam nem hogy az autó kerekét nem hagyhatták volna dzsuvásan a tűzoltók, hanem az úttestet sem! Mekkora különbség!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!