Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 21. - 13:49:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 709188 alkalommal)
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #510 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 07:36:06 »

Attól suzuki, hogy olyan emblémát rakták rá. Amerikában ilyen néven árulják, biztos onnan való.
Suzuki = GM csoport ?
A GM-nek 20% részesedése volt a Suzukinál, amit tavaly eladott, így már csak 3%-ban részvényes. Hogy ez mára változott e, azt nem tudom.
Na itt a hiányzó infó amiről nem tudtam... Mindenesetre kerekedett a szemem, amikor megláttam a kasztnin a suzuki "S"-t.  Mosolyog
Amennyi kontinens annyi márkanév ugyanarra az autóra. Tehát még fog kerekedni a szemed, ha körülnézem a nagy világban (neten)..
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #511 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 13:08:05 »

Erre az egyik ismerősöm hívta fel a figyelmem:

http://www.hasznaltauto.hu/3094055_suzuki_forenza_2007

Tudtok erről a "márkatárs"-ről bővebben valamit? Hol született, mitől Suzuki, stb...

 
A HB az Reno, a sedan, és az SW pedig Forenza néven fut. A különbség. hogy a HB-nek is azonos az eleje, a sedannak fordítva van a hátsó lámpában a fehér rész, mind 2000 köbcentis motorral szerelt, általában automata váltóval, és a rádió fejegység, fedélzeti számítógéppel 2 DIN-es, és alu kerekesek. Több taxi is fut belőlük Pesten. A nevek variációja, a szerint, hogy hol forgalmazzák: Chevrolet, Daewoo, Suzuki, Holden, Buick, Plymouth (erre nem esküszöm!).
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 08. - 15:44:29 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #512 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 13:19:51 »

Erre az egyik ismerősöm hívta fel a figyelmem:

http://www.hasznaltauto.hu/3094055_suzuki_forenza_2007

Tudtok erről a "márkatárs"-ről bővebben valamit? Hol született, mitől Suzuki, stb...

 
A HB az Reno, a sedan, és az SW pedig Forenza néven fut. A különbség. hogy a HB-nek is azonos az eleje, a sedannak fordítva van a hátsó lámpában a fehér rész, mind 2000 köbcentis motorral szerelt, általában automata váltóval, és a rádió fejegység, fedélzeti számítógéppel 2 DIN-es, és alu kerekesek. Több taxi is fut belőlük Pesten. A nevek variációja, a szerint, hogy hol forgalmazzák: Chevrolet, Daewoo, Suzuki, Holden, Plymouth (erre nem esküszöm!).
Plymouth helyett Buick-ra esküdnék
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Shark
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 178



« Hozzászólás #513 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 13:27:36 »

Az SW az BUICK, én is úgy tudom...
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #514 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 13:32:18 »

Az SW az BUICK, én is úgy tudom...
A sedan is
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #515 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 18:59:43 »

Ami még érdekel, hogyan lehet tartósan használni regadó megfizetése nélkül, mert így árulják E-s rendszámmal. Hozzáteszem a vételár+ a regadó azért már nekem irreálisan soknak tünik.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #516 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 19:19:49 »

Ami még érdekel, hogyan lehet tartósan használni regadó megfizetése nélkül, mert így árulják E-s rendszámmal. Hozzáteszem a vételár+ a regadó azért már nekem irreálisan soknak tünik.
Vagy úgy csinálod mint egy ismerősöm. 10éves Jaguart vett angliában fél misiért és kiviszi műszakiztatni. Elvileg ez sem szabályos de kicsi a valószínűsége hogy lebukik. Rendőr nem gond ha van érvényes műszaki más meg úgysem ellenőrzi. MOndjuk én személy szerint nem kockáztatnék, de azt mondják a bátraké a szerencse Kacsint
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #517 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 19:53:26 »

Ami még érdekel, hogyan lehet tartósan használni regadó megfizetése nélkül, mert így árulják E-s rendszámmal. Hozzáteszem a vételár+ a regadó azért már nekem irreálisan soknak tünik.
Vagy úgy csinálod mint egy ismerősöm. 10éves Jaguart vett angliában fél misiért és kiviszi műszakiztatni. Elvileg ez sem szabályos de kicsi a valószínűsége hogy lebukik. Rendőr nem gond ha van érvényes műszaki más meg úgysem ellenőrzi. MOndjuk én személy szerint nem kockáztatnék, de azt mondják a bátraké a szerencse Kacsint
Nálunk is itt Szombathelyen egyre több a jobbkormányos luxusautó...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #518 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 19:57:30 »

A következő ügyben lenne szükségem egy kis segítségre:
2009. augusztus 19-én nővéremékkel Pestre mentünk. Kicsit elhúzódott a programunk így leparkoltunk a WestEnd közelében egy mellékutcában. Mivel a sógorom rokkant, így ugye nem vettünk parkolójegyet. Kb 2 óra múlva mentünk vissza a kocsihoz és meglepődve vettem észre, hogy kaptunk egy "Mikuláscsomagot". Megnéztem az okát, az volt ráírva hogy nem lehetett teljesen elolvasni a rokkantigazolványt (sajna a nővérem autójában úgy be tudni csúszni a szélvédő alá, hogy tényleg nehezen olvasható, de ez szerintem csak hozzáállás kérdése). Gondoltam semmi gond, rögtön elmentünk a parkolási társaság irodájába és bemutattuk a kártyát, amit az ügyintéző lefénymásolt és azt mondta majd elbírálják(!) a dolgot. Kérdeztem az mit jelent. Azt mondta összehasonlítják a fotót a fénymásolt(!) igazolvánnyal és ha egyezik, akkor eltekintenek a bűntetéstől. Hogy ezt mi a alapján  arról gőzöm sincs, de ennél többet akkor nem tudtunk tenni. Erre nemrég kapott a sógorom egy levelet, hogy nem áll módjukban elfogadni a bemutatott kártyát és hivatkoznak egy rendeletre, hogy a kártyát (és persze a pakolójegyet is) jól láthatóan kell elhelyezni. Ja és persze fizessen 11e Ft-ot, mivel 5 napon belül nem fizette ki a bírságot (30szoros pótdíj). Mondjuk miért tette volna, mikor azt mondták neki, hogy a határozat megérkezéséig ne fizessen semmit. Persze mivel a határozat és a parkolás között ugye eltelt több mint 5 nap, így ők már azzal számolnak, ami szerintem felháborító. A másik felháborító dolog, hogy az említett rendeletben az szerepel, hogy ha 5 napon belül bemutatja valaki az érvényes parkolójegyet (ami mondjuk nem volt látható), akkor nem kell pótdíjat fizetnie. De miért csak a jegyet lehet bemutatni? Nem diszkriminatív ez egy kicsit? Pont szegény mozgáskorlátozottat hozzák ezáltal hátrányosabb helyzetbe! Értem én hogy sokan csalnak az ilyen igazolvánnyal, de amikor egy vidéki ember a család kocsiját használva a saját (és jogos igazolványát, hiszen 15 éve dialízisre jár) kártyájával parkol, akkor miért feltételezik róla, hogy gyorsan kerített valakit, aki bemutatta a kártyáját. Mit lehet ilyenkor tenni? Már kaptam tippeket (eléggé támadható a rendelet szövege jogilag), de kiváncsi vagyok mások ötletére is.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #519 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 20:04:39 »

Diablo! Keressétek meg az Autóklub jogi szakértőjét! Talán ő kapásból tud segíteni. Amúgy meg rohadt, szemét banda! Írhattok még újságba is, esetleg többe is, az is lehet hatásos, mert a nyilvánosság nagy dolog lehet! Amúgy van két ügyvédünk is a klubban, hátha olvassák, és adnak tippet. Remélem!

Más: I. Jopek modink immáron már ezredessé vált! Gratulálunk neki!  Egy héten belül szülinap, és ezredesi rang! Nem semmi! Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #520 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 20:23:33 »

Ami még érdekel, hogyan lehet tartósan használni regadó megfizetése nélkül, mert így árulják E-s rendszámmal. Hozzáteszem a vételár+ a regadó azért már nekem irreálisan soknak tünik.
Vagy úgy csinálod mint egy ismerősöm. 10éves Jaguart vett angliában fél misiért és kiviszi műszakiztatni. Elvileg ez sem szabályos de kicsi a valószínűsége hogy lebukik. Rendőr nem gond ha van érvényes műszaki más meg úgysem ellenőrzi. MOndjuk én személy szerint nem kockáztatnék, de azt mondják a bátraké a szerencse Kacsint
Nálunk is itt Szombathelyen egyre több a jobbkormányos luxusautó...
Mohácson dettó!
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #521 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 20:28:53 »

A következő ügyben lenne szükségem egy kis segítségre:
...... kiváncsi vagyok mások ötletére is.
Én elsőre megkifogásolnám az eljárást írásban. Ezután jogi tanácsért fordulnék ügyvédhez, stb. Sajna már ők is erre számítanak, ezért köröm szakadtáig süketek lesznek a magyarázatodra....
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #522 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 20:34:52 »

A következő ügyben lenne szükségem egy kis segítségre:
...... kiváncsi vagyok mások ötletére is.
Én elsőre megkifogásolnám az eljárást írásban. Ezután jogi tanácsért fordulnék ügyvédhez, stb. Sajna már ők is erre számítanak, ezért köröm szakadtáig süketek lesznek a magyarázatodra....
Hát igen, ügyvéddel már beszéltünk. Ő mondta, hogy a rendeletben szereplő dolog, amire hivatkoznak (jól láthatóan kell elhelyezni) nem jelenti egyértelműen azt, hogy jól olvashatónak kell lenni, illetve minden adatnak jól olvashatónak kell lennie. Másrészt a hátrányos megkülönböztetés miatt szintén kifogásolható a rendelet. Azt elfelejtettem említeni, hogy mindkét levél "sima" levélként érkezett, tehát elvileg a parkolási társaság nem is tudja bizonyítani, hogy megkaptuk-e vagy sem, pláne a kézhezvétel időpontját.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #523 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 21:15:00 »

Grat az ezredességhez Jopek!  Kacsint Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #524 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 06:46:36 »

A következő ügyben lenne szükségem egy kis segítségre:
...... kiváncsi vagyok mások ötletére is.
Én elsőre megkifogásolnám az eljárást írásban. Ezután jogi tanácsért fordulnék ügyvédhez, stb. Sajna már ők is erre számítanak, ezért köröm szakadtáig süketek lesznek a magyarázatodra....
Hát igen, ügyvéddel már beszéltünk. Ő mondta, hogy a rendeletben szereplő dolog, amire hivatkoznak (jól láthatóan kell elhelyezni) nem jelenti egyértelműen azt, hogy jól olvashatónak kell lenni, illetve minden adatnak jól olvashatónak kell lennie. Másrészt a hátrányos megkülönböztetés miatt szintén kifogásolható a rendelet. Azt elfelejtettem említeni, hogy mindkét levél "sima" levélként érkezett, tehát elvileg a parkolási társaság nem is tudja bizonyítani, hogy megkaptuk-e vagy sem, pláne a kézhezvétel időpontját.
Nemtudom megy e még de volt egy oldal a neten ahol parkoló jegyet lehetett venni, szerezni visszamenőleg.Ha megtalálod és pont arra a helyre van is valakinek abban az időpontban nyertél.Na közben megkerestem: http://parkolas.atw.hu/
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 09. - 06:49:54 írta Krisz » Naplózva

06 70/22 11 222
Oldalak: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!