Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 00:18:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 480 481 [482] 483 484 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 715710 alkalommal)
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #7215 Dátum: 2014. Február 25. - 18:04:11 »

Reménysugár az autóhiteleseknek!
http://mno.hu/tudomany/autohitel-visszajar-a-befizetett-penz-1211829
Naplózva

cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #7216 Dátum: 2014. Február 26. - 00:09:29 »

Szokta még valaki közületek figyelemmel kísérni az üzemanyagár közzétevő honlapot?  Mostanában rá akartam nézni hátha találok valami támpontot, de a "hamarosan"  és a "nem közölte" kifejezéseken kívül bem sok mást lehet ott látni. Így lett egy újabb honlap, ami értelmét vesztette.
Az autóban rádiót hallgatva talán a hírekben hallottam, hogy (ha jól emlékszem) horvát o. ban, napi 3 alkalommal is lehet üzemanyagár változás, az szép lehet, ha tankolsz 409, mire bemész fizetni 416lesz litere pl.?
Nem, amikor megkezdted a tankolást, az az ár számít. Amúgy ez bevett gyakorlat régóta...a 80-as évek végén jártam a "nagy pocsolya" túlfelén és ott is változó árak voltak, rendszerint hétévége felé emelkedtek, hét elején csökkentek. Mert hát ugye lusta az amerikai nép és akkor tankol, ha utazik hétvégén..:-))))
Az eredeti kérdésre a válasz...nem, mert nem érdekel, hol mennyiért mérik a kotyvasztott, "hiányunkvanbasszamegöntsünkkétvödörvizetbele" benzint. És arról még nem is beszéltem, hogy a normál üzemanyagot papíron prémiumként fejtik le..:-))) Menniy haszon ez egy tartálykocsinál? Szomoljunk csak! Sajnos normális üzemanyagért vagy prémiumot tankolsz, vagy nyugati határhoz közel élsz és ott már nem Százhalombattáról kapja az ÖMV a naftát, vagy kint tankolsz. Nem írom le sokadszorra, mennyivel jobban megy és kevesebbet eszik mióta csak osztrák benzint ivott....Persze csodák nincsenek, de belegondolva, ugyanez mennyibe fájt volna otthon mondjuk MOL-üzemanyagból....hmmmm:-)) Régebbi tapasztalat, hogy nekem 1 literrel többet evett abból.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 26. - 00:19:32 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #7217 Dátum: 2014. Február 26. - 12:23:05 »

Szokta még valaki közületek figyelemmel kísérni az üzemanyagár közzétevő honlapot?  Mostanában rá akartam nézni hátha találok valami támpontot, de a "hamarosan"  és a "nem közölte" kifejezéseken kívül bem sok mást lehet ott látni. Így lett egy újabb honlap, ami értelmét vesztette.
Az autóban rádiót hallgatva talán a hírekben hallottam, hogy (ha jól emlékszem) horvát o. ban, napi 3 alkalommal is lehet üzemanyagár változás, az szép lehet, ha tankolsz 409, mire bemész fizetni 416lesz litere pl.?
Nem, amikor megkezdted a tankolást, az az ár számít. Amúgy ez bevett gyakorlat régóta...a 80-as évek végén jártam a "nagy pocsolya" túlfelén és ott is változó árak voltak, rendszerint hétévége felé emelkedtek, hét elején csökkentek. Mert hát ugye lusta az amerikai nép és akkor tankol, ha utazik hétvégén..:-))))
Az eredeti kérdésre a válasz...nem, mert nem érdekel, hol mennyiért mérik a kotyvasztott, "hiányunkvanbasszamegöntsünkkétvödörvizetbele" benzint. És arról még nem is beszéltem, hogy a normál üzemanyagot papíron prémiumként fejtik le..:-))) Menniy haszon ez egy tartálykocsinál? Szomoljunk csak! Sajnos normális üzemanyagért vagy prémiumot tankolsz, vagy nyugati határhoz közel élsz és ott már nem Százhalombattáról kapja az ÖMV a naftát, vagy kint tankolsz. Nem írom le sokadszorra, mennyivel jobban megy és kevesebbet eszik mióta csak osztrák benzint ivott....Persze csodák nincsenek, de belegondolva, ugyanez mennyibe fájt volna otthon mondjuk MOL-üzemanyagból....hmmmm:-)) Régebbi tapasztalat, hogy nekem 1 literrel többet evett abból.
Hozzátenném, hogy mindez azért érthetetlen, mert a magyar üzemanyagok a finomító elhagyásakor megfelelnek a szabványoknak. A 95-ös az 95-ös oktánszámú.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #7218 Dátum: 2014. Február 26. - 13:13:22 »

Nem tudom hol mit pancsolnak, én az autóm megvételekor tartottam magam ahhoz, hogy csak márkás kutakon tankolok. Értsd Shell, mert FuelSaver, meg minden.

Aztán egyszer tankoltam kényszerből egy MaxiLine kúton, és hirtelen jobb lett a fogyásom. Aztán egy pont útbaeső, és Shell-nél 10 Ft-tal olcsóbb Edo kúton. Aztán még ott sokszor. Mert majd fél literrel kevesebbet kér belőle az autó.
Ez volt olyan 12ezer km-rel ezelőtt, azóta M.o.-n belül szinte csak Edo-t kapott. Kutyabaja.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #7219 Dátum: 2014. Február 26. - 19:56:56 »

Nem tudom hol mit pancsolnak, én az autóm megvételekor tartottam magam ahhoz, hogy csak márkás kutakon tankolok. Értsd Shell, mert FuelSaver, meg minden.

Aztán egyszer tankoltam kényszerből egy MaxiLine kúton, és hirtelen jobb lett a fogyásom. Aztán egy pont útbaeső, és Shell-nél 10 Ft-tal olcsóbb Edo kúton. Aztán még ott sokszor. Mert majd fél literrel kevesebbet kér belőle az autó.
Ez volt olyan 12ezer km-rel ezelőtt, azóta M.o.-n belül szinte csak Edo-t kapott. Kutyabaja.
Nekem a Shell FuelSave-től lerohadt a kocsi Szerelőm mondta, hogy a szomszédjáé meg el sem indult tőle. Úgy hogy azóta OMV...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #7220 Dátum: 2014. Március 01. - 16:26:18 »

Olyan szép idő van. Szívem szerint felraknám a nyári kerekeket. Csak nem szeretnék meglepetést, mint tavaly.
Naplózva


LPG
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #7221 Dátum: 2014. Március 01. - 16:57:46 »

Olyan szép idő van. Szívem szerint felraknám a nyári kerekeket. Csak nem szeretnék meglepetést, mint tavaly.

Most végeztem vele.... 1 héten belül tuti havazik... Vigyorog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #7222 Dátum: 2014. Március 01. - 19:16:07 »

Olyan szép idő van. Szívem szerint felraknám a nyári kerekeket. Csak nem szeretnék meglepetést, mint tavaly.

Most végeztem vele.... 1 héten belül tuti havazik... Vigyorog
Még március közepéig-végéig lehetnek havas, fagyos időszakok, de a jelenlegi állapot szerint áprilistól jön a tavasz! Raknám én is, de nincs mit, most rendeltem meg a Hankook K110 V12 szettet, másrészt meg április 15-ig ha behavazódik, akkor súlyos bünti jár itt a hiányáért. Úgyhogy türelemesn várom a jó időt.
Amúgy már kérdeztem a megfelelő topicban, de nem láttam rá választ....aki ilyen gumit vett az meg van vele elégedve? Bár már ebenguba, megrendeltem.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #7223 Dátum: 2014. Március 01. - 23:25:49 »

Olyan szép idő van. Szívem szerint felraknám a nyári kerekeket. Csak nem szeretnék meglepetést, mint tavaly.

Most végeztem vele.... 1 héten belül tuti havazik... Vigyorog
Még március közepéig-végéig lehetnek havas, fagyos időszakok, de a jelenlegi állapot szerint áprilistól jön a tavasz! Raknám én is, de nincs mit, most rendeltem meg a Hankook K110 V12 szettet, másrészt meg április 15-ig ha behavazódik, akkor súlyos bünti jár itt a hiányáért. Úgyhogy türelemesn várom a jó időt.
Amúgy már kérdeztem a megfelelő topicban, de nem láttam rá választ....aki ilyen gumit vett az meg van vele elégedve? Bár már ebenguba, megrendeltem.
Nekem az elődje van meg a V12-nek (Ventus Prime). 5 éve gurul rajta az autó. Jó, csendes, fogyasztás normál, esős időben is jól tapad. Közepesen kopik, viszont nem reped szét. Idén lesz 5 éves a gumi, de a gumis azt mondja, nincs elöregedve, maradjon.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #7224 Dátum: 2014. Március 03. - 12:39:55 »

Sziasztok!
Ezen a linken https://www.facebook.com/photo.php?fbid=414258662010551&set=a.414257442010673.1073741838.376182109151540&type=1&theater kérem lájkolni a képet, ha ti is úgy érzitek, hogy a mi ikreink a legjobbak a jelmezversenyen! Úgy néz ki, hogy nagyon vezetünk, de messze még a szavazás vége... Mosolyog
Köszönöm!
Csaba

Ezt Csaba fiam tette fel, de messzemenően támogatom a kérését. Csak hát ő nem tud ide belépni, pedig tag, de elfelejtette a jelszavát. Én meg nem vagyok PC-guru, mint tudjátok, és a facebookról is ki vagyok tiltva, mondván, hogy az a fiataloké, én meg már... Kacsint

Még valamit:
Jó sok cartársnak írtam privit, egyénileg is, meg körlevelet is, akik egyszerűen nem válaszoltak rá, pedig azóta voltak itt a fórumon. Szerintem, pláne, ha segítséget kaptak, illik rá reagálni, engem így tanítottak, és gondolom ez volna helyes. Akinek nem inge...Többek közt ezért is érzem, hogy széthullik a fórum.

Es igen megvannak a nyertesek, Na ki? Na ki? Na ki lett az iker jelmezverseny gyoztese?  Vigyorog Hat ki mas mint a Ladanyi ikrek (Klubcsemetek)  Vigyorog
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=418028118300272&set=a.376477182455366.1073741828.376182109151540&type=1&theater
Naplózva

Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #7225 Dátum: 2014. Március 03. - 19:15:51 »

Most nézem híradóban, hogy a gépjármű oktatók figyelnek a takarékos vezetésre, ill hibapont jár vizsgán, ha valaki folyamatosan magasabb fordulatszámon vezet. Közben a hallom az összeállításban, ahogy az oktató mondja a kiscsajnak, hogy 2000-es fordulaton váltson el. Értem én, hogy környezettudatosság, de ezeknek a motoroknak nem ezzel teszünk rosszat? És most nem csak a Laccetiről beszélek... Természetesen nem dízelről van szó Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #7226 Dátum: 2014. Március 03. - 20:07:53 »

Most nézem híradóban, hogy a gépjármű oktatók figyelnek a takarékos vezetésre, ill hibapont jár vizsgán, ha valaki folyamatosan magasabb fordulatszámon vezet. Közben a hallom az összeállításban, ahogy az oktató mondja a kiscsajnak, hogy 2000-es fordulaton váltson el. Értem én, hogy környezettudatosság, de ezeknek a motoroknak nem ezzel teszünk rosszat? És most nem csak a Laccetiről beszélek... Természetesen nem dízelről van szó Mosolyog

Egyre több benzines motorba is beépítik a kettős (több) tömegű lendkereket, ami csak folyamatos alacsonyabb fordulaton használva előbb adja meg magát, ha már kicsit boncolgatjuk minek nem tesz jót a folyamatos tötyi-mötyi fordulat és tempó... Legalább kicsit helyzetbe hozzák az autószerelőket! Mosolyog Viszont az az érzésem, hogy "megint átestünk a ló hasa alatt" ahogy Hofi mondta...
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #7227 Dátum: 2014. Március 03. - 20:10:09 »

Tisztelt Cartársak!

Jogászt keresek, aki tutira jártas CHF alapú(nak aposztrofált) gépjármű hitelszerződés ügyében! Jó néhány dolog nem tiszta számomra és most a bank is "felpróbált".  Előre is köszönöm a segítséget.
Naplózva
Hooti
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Hozzászólás #7228 Dátum: 2014. Március 04. - 08:48:13 »

Tisztelt Cartársak!

Jogászt keresek, aki tutira jártas CHF alapú(nak aposztrofált) gépjármű hitelszerződés ügyében! Jó néhány dolog nem tiszta számomra és most a bank is "felpróbált".  Előre is köszönöm a segítséget.

Itt egy lista, csillagozott nevek értek el valamiféle sikert már:

http://hitelsikerek.hu/ugyvedlista/

Remélem tudtam segíteni, nagy kalappal Kacsint
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #7229 Dátum: 2014. Március 04. - 20:04:23 »

Tisztelt Cartársak!

Jogászt keresek, aki tutira jártas CHF alapú(nak aposztrofált) gépjármű hitelszerződés ügyében! Jó néhány dolog nem tiszta számomra és most a bank is "felpróbált".  Előre is köszönöm a segítséget.

Itt egy lista, csillagozott nevek értek el valamiféle sikert már:

http://hitelsikerek.hu/ugyvedlista/

Remélem tudtam segíteni, nagy kalappal Kacsint
Köszönöm! Sok érdekességet olvastam itt.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 480 481 [482] 483 484 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!