Lacetti klub fórum
2024. Október 01. - 14:31:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 441 442 [443] 444 445 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 717655 alkalommal)
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #6630 Dátum: 2012. November 21. - 21:45:14 »

Egy kis "szösszenet", amivel fárasztanálak titeket.
 Nagy nap közeledik, Robi fiam "szalagavató bálja" lesz. Piszokul rohan az idő. Nem is olyan régen még pelenkáztam, oviba vittem, stb......  Most meg már 19 éves nagy ló. Már majdnem felnőtt ember.  Az én szememben még mindig gyerek. Szóval megy a készülődés -öltöny, ing, nyakkendő, cipő. Na, ez utóbbi késztetett némi emlékezésre. Hogyan is kell kinézni egy cipőnek?  Az mindegy, hogy új vagy már viselt(es), annak ragyogni kell! Mondom én, aki nem kevés gyakorlatot szerzett ezen a téren. Napi szinten én voltam az ügyeletes cipőpucolója Édesapám tiszti cipőjének.  Hálás dolog volt, mert borjúbox bőrből készült, csodálatosan ki lehetett fényesíteni, hasonlatos volt ama bizonyos Salamon igen sokat emlegetett szerszámához. Ma is szívesen megtenném. Tudni illik, boldogult Édesapám hivatásos katona volt, amit én nem szégyenlek, mert az "átkosban" is ember tudott maradni, szerették is a "kiskatonái".  Nos , a cipő. Hát előkerestem azt a bizonyos lábbelit, és nekifogtam suvickolni. Néhány perc alatt végezve, Fiam csak lesett az eredményt látva. Az idejét sem tudom, hogy mikor pucoltam cipőt ilyen nagy elánnal, boldogsággal. Rohan az idő mocskosul, meg kell ragadni a pillanatokat, mert elvesznek a múltba nyomtalanul.
Hát ennyi, kicsit szentimentális, de igaz.
Hja, ne is mondjad! Amikor nevelt lánom szalagavatója volt... Én hajón voltam, de nem bánom, annyira öregnek éreztem volna magam... Vigyorog
Én már az is vagyok. 

Viszont a "szilvaszörp" igen mélyreható vegyelemzésnek lett alávetve. Vette az "akadályokat", ellentétben velem.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #6631 Dátum: 2012. November 21. - 22:06:16 »

Én már az is vagyok. 

Viszont a "szilvaszörp" igen mélyreható vegyelemzésnek lett alávetve. Vette az "akadályokat", ellentétben velem.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Á, dehogy. Csak úgy érzed.  Kacsint

Ha a szilvaszörp jó volt, akkor a receptet megtartjuk. Kényszer szülte, nem is akartam elhinni, hogy nem guggolós lett.  Vigyorog  Vigyorog Akkor nem én vagyok elfogult, remek.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #6632 Dátum: 2012. November 21. - 23:04:55 »

Egy kis "szösszenet", amivel fárasztanálak titeket.
 Nagy nap közeledik, Robi fiam "szalagavató bálja" lesz. Piszokul rohan az idő. Nem is olyan régen még pelenkáztam, oviba vittem, stb......  Most meg már 19 éves nagy ló. Már majdnem felnőtt ember.  Az én szememben még mindig gyerek. Szóval megy a készülődés -öltöny, ing, nyakkendő, cipő. Na, ez utóbbi késztetett némi emlékezésre. Hogyan is kell kinézni egy cipőnek?  Az mindegy, hogy új vagy már viselt(es), annak ragyogni kell! Mondom én, aki nem kevés gyakorlatot szerzett ezen a téren. Napi szinten én voltam az ügyeletes cipőpucolója Édesapám tiszti cipőjének.  Hálás dolog volt, mert borjúbox bőrből készült, csodálatosan ki lehetett fényesíteni, hasonlatos volt ama bizonyos Salamon igen sokat emlegetett szerszámához. Ma is szívesen megtenném. Tudni illik, boldogult Édesapám hivatásos katona volt, amit én nem szégyenlek, mert az "átkosban" is ember tudott maradni, szerették is a "kiskatonái".  Nos , a cipő. Hát előkerestem azt a bizonyos lábbelit, és nekifogtam suvickolni. Néhány perc alatt végezve, Fiam csak lesett az eredményt látva. Az idejét sem tudom, hogy mikor pucoltam cipőt ilyen nagy elánnal, boldogsággal. Rohan az idő mocskosul, meg kell ragadni a pillanatokat, mert elvesznek a múltba nyomtalanul.
Hát ennyi, kicsit szentimentális, de igaz.
Nagyon együtt tudok érezni veled, bár még az enyém csak most fog az általánosból ballagni..... Kacsint Mosolyog Mosolyog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #6633 Dátum: 2012. November 22. - 14:03:33 »

a szembe szomszéd olajat cserélt a kocsiján az utcán. az egy dolog, hogy 2-3 ezer ft-t spórolt, de...hova fogja üríteni a veszélyes hulladékot :? remélem nem a természetbe vagy a wécébe :S miért kell ilyeneken spórolni....:? sosem fogom meg érteni
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #6634 Dátum: 2012. November 22. - 14:12:36 »

a szembe szomszéd olajat cserélt a kocsiján az utcán. az egy dolog, hogy 2-3 ezer ft-t spórolt, de...hova fogja üríteni a veszélyes hulladékot :? remélem nem a természetbe vagy a wécébe :S miért kell ilyeneken spórolni....:? sosem fogom meg érteni
Nyugi. A csatornába fogja, az éj leple alatt, a rohadék. 
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #6635 Dátum: 2012. November 22. - 16:17:36 »

Tomy, Cap, Hawer!  Ti mertek öregedésről megszólalni? Persze minden relatív- tudom. De akkor, ha ti öregek vagytok, akkor én már vén vagyok? De nem akarok! Még megy a foci, ping- pong, menne a vitorlázás is, szóval még én nem vagyok vén, de öreg sem, vagyis nem mindig. Ja, és a gyerekeim? Kata, Csaba már házasok, Tomim meg jogi dr., pedig nem is olyan rég adták a kezembe a kórházban, hogy " fogja a magáé!". Rohannak az évek, de még nem játszottam eleget, még maradni akarok sokáig. Már hat éve vagyok nyugdíjas, pedig a minap lógó orral indultam az iskolába, mert vége lett az arany kis gyermekkornak, 45 éve érettségiztem, 32 éve vagyok nős (ezt jól tettem, aki ismeri nejem tudhatja!), és most nemcsak a BKV által utazhatok mindjárt ingyen, és nemcsak Pesten. Hát furcsa, nem akarom elhinni, pedig biztos igaz. De nagyon sok jó dologban volt részem, meg van is, és remélem még lesz is. Ámen!
Bocs, hogy nosztalgiáztam, de nem én kezdtem... Kacsint Vigyorog De jó volt. Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 22. - 16:54:51 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #6636 Dátum: 2012. November 22. - 16:25:15 »

a szembe szomszéd olajat cserélt a kocsiján az utcán. az egy dolog, hogy 2-3 ezer ft-t spórolt, de...hova fogja üríteni a veszélyes hulladékot :? remélem nem a természetbe vagy a wécébe :S miért kell ilyeneken spórolni....:? sosem fogom meg érteni
Nyugi. A csatornába fogja, az éj leple alatt, a rohadék. 
Vagy elviszi egy hulladékudvarba vagy egy benzinkúton leadja.
Naplózva


LPG
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #6637 Dátum: 2012. November 22. - 16:37:23 »

a szembe szomszéd olajat cserélt a kocsiján az utcán. az egy dolog, hogy 2-3 ezer ft-t spórolt, de...hova fogja üríteni a veszélyes hulladékot :? remélem nem a természetbe vagy a wécébe :S miért kell ilyeneken spórolni....:? sosem fogom meg érteni
Nyugi. A csatornába fogja, az éj leple alatt, a rohadék. 
Vagy elviszi egy hulladékudvarba vagy egy benzinkúton leadja.
Vagy elhasználja láncfűrészbe lánckenő olajnak. Kacsint Vigyorog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #6638 Dátum: 2012. November 22. - 16:40:12 »

a szembe szomszéd olajat cserélt a kocsiján az utcán. az egy dolog, hogy 2-3 ezer ft-t spórolt, de...hova fogja üríteni a veszélyes hulladékot :? remélem nem a természetbe vagy a wécébe :S miért kell ilyeneken spórolni....:? sosem fogom meg érteni
Nyugi. A csatornába fogja, az éj leple alatt, a rohadék. 
Vagy elviszi egy hulladékudvarba vagy egy benzinkúton leadja.
Vagy elhasználja láncfűrészbe lánckenő olajnak. Kacsint Vigyorog
Vagy odaadja Krisznek, a Vento mindenevő. Vigyorog
Naplózva


LPG
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #6639 Dátum: 2012. November 22. - 16:46:20 »

a szembe szomszéd olajat cserélt a kocsiján az utcán. az egy dolog, hogy 2-3 ezer ft-t spórolt, de...hova fogja üríteni a veszélyes hulladékot :? remélem nem a természetbe vagy a wécébe :S miért kell ilyeneken spórolni....:? sosem fogom meg érteni
Nyugi. A csatornába fogja, az éj leple alatt, a rohadék. 
Vagy elviszi egy hulladékudvarba vagy egy benzinkúton leadja.
Vagy elhasználja láncfűrészbe lánckenő olajnak. Kacsint Vigyorog
Vagy odaadja Krisznek, a Vento mindenevő. Vigyorog
Ülepítve egy kis gázolajjal higítva, a legjobb bele.. Vigyorog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #6640 Dátum: 2012. November 22. - 19:19:44 »

Érdekelne, ha valaki meg tudná mondani, írni, hogy hazánkban hány Lacetti van forgalomban? Esetleg, ha van valakinek jó kapcsolata a GM-mel, utána tudna nézni, mert gondolom másnak is érdekes lenne ez az adat. A klubunkban már átléptük az ezres létszámot, lassan már pártot is alapíthatnánk (nem fogunk!), már többen vagyunk, mint a LMP-sek létszáma.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #6641 Dátum: 2012. November 22. - 22:15:32 »

Érdekelne, ha valaki meg tudná mondani, írni, hogy hazánkban hány Lacetti van forgalomban? Esetleg, ha van valakinek jó kapcsolata a GM-mel, utána tudna nézni, mert gondolom másnak is érdekes lenne ez az adat. A klubunkban már átléptük az ezres létszámot, lassan már pártot is alapíthatnánk (nem fogunk!), már többen vagyunk, mint a LMP-sek létszáma.
Hogy mennyi van forgalomban, talán a NKH tudná megmondani, de nem hinném, hogy adatot szolgáltatnak akárkinek. Azt, hogy mennyit adtak el, talán jó kapcsolatokkal a GM is megmondhatja, de szerintem nincs értelme ennek. Biztos jónéhány összetörött, ellopták és szétszedték, elvitték külföldre, stb. Az, hogy itt hányan vagyunk meg nem jelenti azt, hogy ugyanennyi autótulaj is van itt. De ha nagyon ráérsz utánanézhetsz, csak nem fogsz kapni reális számot....szerintem. Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #6642 Dátum: 2012. November 22. - 22:17:33 »

a szembe szomszéd olajat cserélt a kocsiján az utcán. az egy dolog, hogy 2-3 ezer ft-t spórolt, de...hova fogja üríteni a veszélyes hulladékot :? remélem nem a természetbe vagy a wécébe :S miért kell ilyeneken spórolni....:? sosem fogom meg érteni
Nyugi. A csatornába fogja, az éj leple alatt, a rohadék. 
Vagy elviszi egy hulladékudvarba vagy egy benzinkúton leadja.
Vagy elhasználja láncfűrészbe lánckenő olajnak. Kacsint Vigyorog
Vagy odaadja Krisznek, a Vento mindenevő. Vigyorog
Ülepítve egy kis gázolajjal higítva, a legjobb bele.. Vigyorog
Kövezzetek meg, de én a fáradt olajat (legyen szó fűnyíróból valóról, vagy máshonnan) úgy szoktam eltüntetni, hogy minden ősszel egyszer a leveleket, ágakat, egyéb kerti száradékokat égetem. Ennek tüzének bíztatására elöntözöm, főleg ha nyirkosan van alkalmam. Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #6643 Dátum: 2012. November 23. - 10:31:38 »

Én megmár 8 napja nem gyújtottam rá és nem is tervezem többé!!! Kacsint
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #6644 Dátum: 2012. November 23. - 10:37:22 »

Én megmár 8 napja nem gyújtottam rá és nem is tervezem többé!!! Kacsint

Gratula! Kitartás!!!
Én is így voltam vele már 5 éve. Azóta sem gyújtottam rá!  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 441 442 [443] 444 445 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!