Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 00:25:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 212 213 [214] 215 216 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 714101 alkalommal)
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #3195 Dátum: 2010. Június 05. - 13:41:28 »

A hazánk sajna olyan, mint a lakásunk, hitelből van. Aztán valaki visszaveszi a hitelét, ha sokat ugrálsz vagy nem azt csinálod, mint amit mondanak.
Hazánk=ideiglenes lakcím 
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #3196 Dátum: 2010. Június 05. - 15:51:46 »

Nem egészen erről van szó. (Tőzsdei területen dolgozom néhány éve, valamelyest belelátok).

Nyilvánvaló, hogy a jelenlegi kormánypártok 8 évig tartó ellenzéki működését jelentősen finanszírozni kellett.
Nagy forrásaik nem voltak, érthetően, mivel nem töltöttek be kormányzati pozíciókat. A tevékenységüket csak részben tudták a pártnak járó állami támogatásból finanszírozni. Az elmúlt 8 évet nagyvállalkozók támogatásával vészelték át. Természetesen ezek a támogatói körök - most hogy a fidesz kormányra jutott - benyújtják a számlát.
A párt milliárdos nagyságrendű adósságállományt halmozott fel az elmúlt időszakban. Mindent feltettek a 2010-es országgyűlési választásokra (ebben természetesen a "válság" okozta általános elégedetlenség is segítségükre volt, de ez már más kérdés).
A pártfinanszírozást - és többek egyéni boldogulását - is meg kellett oldani.

Május elején jelentős eladási hullám indult a tőzsdéken. A hangulat ingataggá vált, amit fokozott az eurozónával szembeni bizalmatlanság és a dél-európai országok költségvetési hiánya.
A piacot minden negatív hír könnyen mozgathatja.
Megérzésem szerint ezt kihasználva politikai vezetők súlyos összegekkel (tegnapi otp forgalom 44milliárd huf) a hét elején otp short (árfolyamesésre játszó tőkeáttétes) és eurhuf long (forintgyengülésre játszó) pozíciókat vettek fel. (Ezek lehetőséget nyújtanak a befektetett tőke akár 100x-osának mozgatására is, a tőkeáttétet bankok finanszírozzák jutalékért cserébe).
A nyilatkozattételek pedig elindították az árfolyamot (és az egész piacot) a "megfelelő" irányba. Így gazdagszik a magyar! (És az ország csődveszélyével történő fenyegetés közben ezért oly széles a mosoly az arcán.)
Ha egészen őszinte akarok lenni, ezen nem lepődök meg, csodálkozni sincs miért - ez a világon mindenütt így megy.
A baj csak az, hogy a hatalomra kerülést követő egy héten belül, ennyire pofátlan, és ennyire gátlástalan módon csak kis hazánkban lehet ezt megtenni.

Ha tényleg tudták, és direkt csinálták, amit csináltak  - hát, köszönöm, éppen csak egy ici-picit köptek arcul mindenkit, aki ebben az országban él és fizet adót.
Talán van egy másik magyarázat is - ami talán rosszab, minrt az első: Nem tudták, hogy ha ezt csinálják és mondják, annak ez lesz a következménye - ez esetben pedig totálisan alkalmatlanok arra a feladatra, amivel a választó(i)k megbízták őket, és a jó isten mentsen meg minket a következő 4-8 évben...
 
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #3197 Dátum: 2010. Június 05. - 19:41:04 »

Nem egészen erről van szó. (Tőzsdei területen dolgozom néhány éve, valamelyest belelátok).

Nyilvánvaló, hogy a jelenlegi kormánypártok 8 évig tartó ellenzéki működését jelentősen finanszírozni kellett.
Nagy forrásaik nem voltak, érthetően, mivel nem töltöttek be kormányzati pozíciókat. A tevékenységüket csak részben tudták a pártnak járó állami támogatásból finanszírozni. Az elmúlt 8 évet nagyvállalkozók támogatásával vészelték át. Természetesen ezek a támogatói körök - most hogy a fidesz kormányra jutott - benyújtják a számlát.
A párt milliárdos nagyságrendű adósságállományt halmozott fel az elmúlt időszakban. Mindent feltettek a 2010-es országgyűlési választásokra (ebben természetesen a "válság" okozta általános elégedetlenség is segítségükre volt, de ez már más kérdés).
A pártfinanszírozást - és többek egyéni boldogulását - is meg kellett oldani.

Május elején jelentős eladási hullám indult a tőzsdéken. A hangulat ingataggá vált, amit fokozott az eurozónával szembeni bizalmatlanság és a dél-európai országok költségvetési hiánya.
A piacot minden negatív hír könnyen mozgathatja.
Megérzésem szerint ezt kihasználva politikai vezetők súlyos összegekkel (tegnapi otp forgalom 44milliárd huf) a hét elején otp short (árfolyamesésre játszó tőkeáttétes) és eurhuf long (forintgyengülésre játszó) pozíciókat vettek fel. (Ezek lehetőséget nyújtanak a befektetett tőke akár 100x-osának mozgatására is, a tőkeáttétet bankok finanszírozzák jutalékért cserébe).
A nyilatkozattételek pedig elindították az árfolyamot (és az egész piacot) a "megfelelő" irányba. Így gazdagszik a magyar! (És az ország csődveszélyével történő fenyegetés közben ezért oly széles a mosoly az arcán.)
Ezt írtam én is, csak kevésbbé szépen megfogalmazva Kacsint
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #3198 Dátum: 2010. Június 05. - 20:13:44 »

Vessetek meg, de ezt csak azért írom, mert 4000.  Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #3199 Dátum: 2010. Június 05. - 20:16:02 »

Még mindig eladó egy Samsung U900-as telefon, T-Mobilos, 2011. február 14-ig garanciás, teljesen karcmentes, második telefonként használva (ár 25e, de lehet alkudni Kacsint ) és egy Asus A636 PDA (Wifi, GPS, Bluetooth) 2GB-os memóriakártyával, gyári fóliával, iGo8 progival (szintén 25e körüli ár). Mindkettőhöz megvan minden tartozék doboz számla stb. Ja és van még egy SB Audigy 7.1-es PCI hangkártyám, amit 1 évig használtam.
A pda elkelt, a többi még eladó. Alkudni lehet Kacsint
De gyorsan, mielőtt Esztergom víz alá kerül! 
Ne is mond. Ma Pilismaróton buliztunk, a kolléganőm telke a Dunaparton van, de elég messze a Dunától. 2 körül már nem akarták leengedni az embereket. Mi mondtuk, hogy saját felelősségre lemegyünk, bármi lesz. 4-kor már nem volt se víz se áram, de jól elvoltunk.  Vigyorog Hazafelé a 11-es úton végig az út mellett van a Duna.
Halkan megsgom, hogy a 11- es Visegrád és Esztergom között le van zárva. Arra nem is autózhattál volna.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #3200 Dátum: 2010. Június 05. - 20:16:57 »

Vessetek meg, de ezt csak azért írom, mert 4000.  Vigyorog
Gratula Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #3201 Dátum: 2010. Június 05. - 20:17:36 »

Még mindig eladó egy Samsung U900-as telefon, T-Mobilos, 2011. február 14-ig garanciás, teljesen karcmentes, második telefonként használva (ár 25e, de lehet alkudni Kacsint ) és egy Asus A636 PDA (Wifi, GPS, Bluetooth) 2GB-os memóriakártyával, gyári fóliával, iGo8 progival (szintén 25e körüli ár). Mindkettőhöz megvan minden tartozék doboz számla stb. Ja és van még egy SB Audigy 7.1-es PCI hangkártyám, amit 1 évig használtam.
A pda elkelt, a többi még eladó. Alkudni lehet Kacsint
De gyorsan, mielőtt Esztergom víz alá kerül! 
Ne is mond. Ma Pilismaróton buliztunk, a kolléganőm telke a Dunaparton van, de elég messze a Dunától. 2 körül már nem akarták leengedni az embereket. Mi mondtuk, hogy saját felelősségre lemegyünk, bármi lesz. 4-kor már nem volt se víz se áram, de jól elvoltunk.  Vigyorog Hazafelé a 11-es úton végig az út mellett van a Duna.
Halkan megsgom, hogy a 11- es Visegrád és Esztergom között le van zárva. Arra nem is autózhattál volna.
Pedig nincs, csak Dömös és Visegrád között. Én meg Pilismaróton voltam. Fél 9-kor értem haza.

Nekem meg 1977, akkor születtem. Vigyorog
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #3202 Dátum: 2010. Június 05. - 20:21:06 »

Még mindig eladó egy Samsung U900-as telefon, T-Mobilos, 2011. február 14-ig garanciás, teljesen karcmentes, második telefonként használva (ár 25e, de lehet alkudni Kacsint ) és egy Asus A636 PDA (Wifi, GPS, Bluetooth) 2GB-os memóriakártyával, gyári fóliával, iGo8 progival (szintén 25e körüli ár). Mindkettőhöz megvan minden tartozék doboz számla stb. Ja és van még egy SB Audigy 7.1-es PCI hangkártyám, amit 1 évig használtam.
A pda elkelt, a többi még eladó. Alkudni lehet Kacsint
De gyorsan, mielőtt Esztergom víz alá kerül! 
Ne is mond. Ma Pilismaróton buliztunk, a kolléganőm telke a Dunaparton van, de elég messze a Dunától. 2 körül már nem akarták leengedni az embereket. Mi mondtuk, hogy saját felelősségre lemegyünk, bármi lesz. 4-kor már nem volt se víz se áram, de jól elvoltunk.  Vigyorog Hazafelé a 11-es úton végig az út mellett van a Duna.
Halkan megsgom, hogy a 11- es Visegrád és Esztergom között le van zárva. Arra nem is autózhattál volna.
Pedig nincs, csak Dömös és Visegrád között. Én meg Pilismaróton voltam. Fél 9-kor értem haza.

Nekem meg 1977, akkor születtem. Vigyorog
Pedig a rendőrség szóvivője meg ezt mondta, itt olvastam a neten kora délután.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #3203 Dátum: 2010. Június 05. - 20:24:21 »

Még mindig eladó egy Samsung U900-as telefon, T-Mobilos, 2011. február 14-ig garanciás, teljesen karcmentes, második telefonként használva (ár 25e, de lehet alkudni Kacsint ) és egy Asus A636 PDA (Wifi, GPS, Bluetooth) 2GB-os memóriakártyával, gyári fóliával, iGo8 progival (szintén 25e körüli ár). Mindkettőhöz megvan minden tartozék doboz számla stb. Ja és van még egy SB Audigy 7.1-es PCI hangkártyám, amit 1 évig használtam.
A pda elkelt, a többi még eladó. Alkudni lehet Kacsint
De gyorsan, mielőtt Esztergom víz alá kerül! 
Ne is mond. Ma Pilismaróton buliztunk, a kolléganőm telke a Dunaparton van, de elég messze a Dunától. 2 körül már nem akarták leengedni az embereket. Mi mondtuk, hogy saját felelősségre lemegyünk, bármi lesz. 4-kor már nem volt se víz se áram, de jól elvoltunk.  Vigyorog Hazafelé a 11-es úton végig az út mellett van a Duna.
Halkan megsgom, hogy a 11- es Visegrád és Esztergom között le van zárva. Arra nem is autózhattál volna.
Pedig nincs, csak Dömös és Visegrád között. Én meg Pilismaróton voltam. Fél 9-kor értem haza.

Nekem meg 1977, akkor születtem. Vigyorog
Pedig a rendőrség szóvivője meg ezt mondta, itt olvastam a neten kora délután.
Én egy rendőrt sem láttam, aki megállíthatott volna, sőt szembe is jónéhány autó jött. Az út mentén vannak ugyan homokzsákok, de kb70 centi még van az útig. Kivéve Szamárhegynél, ott már elég közel van.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #3204 Dátum: 2010. Június 06. - 11:50:45 »

Ma viszont teljesen lezárták a 11-es utat Tát és Visegrád között. Várható Pilismaróton gátszakadás. Kolléganőm kintragadt a telken.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #3205 Dátum: 2010. Június 06. - 18:26:21 »

Találtam egy jó kis licitálós oldalt:
http://www.bid-site.net

Ha szerencséd van/ügyes vagy nagyon jó áron lehet különböző termékekhez hozzájutni.
Ha nincs, akkor bukhatsz némi pénzecskét (minden licit pénzbe kerül - akár nyersz vele, akár nem). de lehet ingyen is licitálni (napi 10 lehetőséged van erre).

Én most csúsztam le egy jó kis TV-ről. 81 cm-es Samsung LED Tv ment el ~36 Euroért.
Ez bizony nagyon jó ár.
Minden termék új, ingyenes kiszállítással, garanciával.

Ha valakinek megtetszik az oldal és regisztrálna rá (ez ingyenes), az írjon nekem pü-t előtte, és küldök meghívót (így kapok 1-2 ingyen licit lehetőséget  ).


Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #3206 Dátum: 2010. Június 06. - 18:51:29 »

Csináltam pár árvizi fotót Esztergomban, ha valakit érdekel: http://addat.hu/97d9449e/Esztergom-2010-Arviz.rar.html
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 06. - 18:53:01 írta diablo77 » Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #3207 Dátum: 2010. Június 07. - 09:23:58 »

Csináltam pár árvizi fotót Esztergomban, ha valakit érdekel: http://addat.hu/97d9449e/Esztergom-2010-Arviz.rar.html
Nah a katasztrófa turista Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Egyébként jók lettek a képek Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 07. - 09:29:03 írta Pittike » Naplózva

Pittike
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #3208 Dátum: 2010. Június 07. - 11:14:59 »

Nekem Felsőzsolca és Edelény szinte a szomszédban van... Nem akarok semmit kommentálni.

http://www.origo.hu/itthon/percrolpercre/20100606-helyszini-tudositas-az-elontott-felsozsolcarol.html#3
http://www.origo.hu/itthon/percrolpercre/20100606-helyszini-tudositas-az-elontott-felsozsolcarol.html#3
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #3209 Dátum: 2010. Június 07. - 12:26:31 »

Csináltam pár árvizi fotót Esztergomban, ha valakit érdekel: http://addat.hu/97d9449e/Esztergom-2010-Arviz.rar.html
Nah a katasztrófa turista Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Egyébként jók lettek a képek Kacsint
Nem turista, őslakos Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 212 213 [214] 215 216 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!