Lacetti klub fórum
2024. Október 01. - 00:43:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 40   Le
 
Szerző Téma: Sport légszűrő  (Megtekintve 143700 alkalommal)
Fer962
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 260



« Hozzászólás #135 Dátum: 2008. április 04. - 20:52:22 »

Jovő héten én is megrendelem, mikor megjön a fizu. Mennyi időbe telt  a rendeléstől az érkezés Nálatok?
Nekem olyan 1,5 hét volt. Előtte felhívtak, hogy indítják a csomagot. Elég korrektek.
Köszi, akkor hétfőn rendelek. A hétvégén gondolom úgy sem olvassák a rendeléseket.
Naplózva

http://img176.imageshack.us/img176/5922/chevr3gq9.gif
Ahogy tanult barátom mondja -> "mint tudjuk sok függ mindentől"
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #136 Dátum: 2008. április 25. - 18:35:23 »

Na kérem szépen egy kis tapasztalat a légszűrőről:2 tankolás után kizárolag mocsokfalvai küzdelemben 8.4 és 8.7 liter volt a fogyi amire azt mondom hogy nem igazán változott,de kulturáltabb lett a motor járása(főleg hidegen),rugalmasabb lett a motor érezhetően alacsony fordulatról húzatva,és csak egészen minimálisan lett nagyobb a motorhang teljesen nyitott fojtószelepnél.Nem bántam meg hogy beleraktam,ajánlom mindenkinek. Kacsint
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #137 Dátum: 2008. április 25. - 18:44:04 »

Na kérem szépen egy kis tapasztalat a légszűrőről:2 tankolás után kizárolag mocsokfalvai küzdelemben 8.4 és 8.7 liter volt a fogyi amire azt mondom hogy nem igazán változott,de kulturáltabb lett a motor járása(főleg hidegen),rugalmasabb lett a motor érezhetően alacsony fordulatról húzatva,és csak egészen minimálisan lett nagyobb a motorhang teljesen nyitott fojtószelepnél.Nem bántam meg hogy beleraktam,ajánlom mindenkinek. Kacsint
Enyémbe is rakhatnál egyet. Kacsint
Naplózva


LPG
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #138 Dátum: 2008. április 25. - 18:48:27 »

Na kérem szépen egy kis tapasztalat a légszűrőről:2 tankolás után kizárolag mocsokfalvai küzdelemben 8.4 és 8.7 liter volt a fogyi amire azt mondom hogy nem igazán változott,de kulturáltabb lett a motor járása(főleg hidegen),rugalmasabb lett a motor érezhetően alacsony fordulatról húzatva,és csak egészen minimálisan lett nagyobb a motorhang teljesen nyitott fojtószelepnél.Nem bántam meg hogy beleraktam,ajánlom mindenkinek. Kacsint
Enyémbe is rakhatnál egyet. Kacsint
Én berakom,de te vedd meg! Vigyorog
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #139 Dátum: 2008. április 25. - 18:48:34 »

Na kérem szépen egy kis tapasztalat a légszűrőről:2 tankolás után kizárolag mocsokfalvai küzdelemben 8.4 és 8.7 liter volt a fogyi amire azt mondom hogy nem igazán változott,de kulturáltabb lett a motor járása(főleg hidegen),rugalmasabb lett a motor érezhetően alacsony fordulatról húzatva,és csak egészen minimálisan lett nagyobb a motorhang teljesen nyitott fojtószelepnél.Nem bántam meg hogy beleraktam,ajánlom mindenkinek. Kacsint
Enyémbe is rakhatnál egyet. Kacsint
Te most rakattál fel borzalmas nagy szívotorkokat!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Minek a szűrő?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #140 Dátum: 2008. április 25. - 18:54:54 »

Na kérem szépen egy kis tapasztalat a légszűrőről:2 tankolás után kizárolag mocsokfalvai küzdelemben 8.4 és 8.7 liter volt a fogyi amire azt mondom hogy nem igazán változott,de kulturáltabb lett a motor járása(főleg hidegen),rugalmasabb lett a motor érezhetően alacsony fordulatról húzatva,és csak egészen minimálisan lett nagyobb a motorhang teljesen nyitott fojtószelepnél.Nem bántam meg hogy beleraktam,ajánlom mindenkinek. Kacsint
Enyémbe is rakhatnál egyet. Kacsint
Te most rakattál fel borzalmas nagy szívotorkokat!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Minek a szűrő?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Zavart Zavart Zavart
Naplózva


LPG
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #141 Dátum: 2008. Május 02. - 12:15:58 »

Korábban volt szó egy ventillátoros kiegről. Most találtam róla egy cikket Mosolyog

Hajszárítóval turbósítani
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #142 Dátum: 2008. Május 02. - 12:55:11 »

Korábban volt szó egy ventillátoros kiegről. Most találtam róla egy cikket Mosolyog

Hajszárítóval turbósítani
Egy utcával mellettünk nagyon finom fagyi van!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #143 Dátum: 2008. Május 29. - 10:18:12 »

http://www.vezess.hu/magazin/meg_tobb_loerot_bele/14329/

Hmmmm.....még a végén megjön a kedvem hozzá!  Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #144 Dátum: 2008. Május 29. - 13:22:53 »

http://www.vezess.hu/magazin/meg_tobb_loerot_bele/14329/

Hmmmm.....még a végén megjön a kedvem hozzá!  Kacsint
Csak egyetérteni tudok a cikkben leírtakkal...
Egyébként meg meg vagyok sértődve Vigyorog Vigyorog Vigyorog; hát hiába osztjuk itt az észt, nekünk nem hiszel, bezzeg ha egy firkász, akkor meg mindjárt... ?
Irgumburgumanemjójáthinnye Vigyorog!!!
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #145 Dátum: 2008. Május 29. - 13:49:10 »

http://www.vezess.hu/magazin/meg_tobb_loerot_bele/14329/

Hmmmm.....még a végén megjön a kedvem hozzá!  Kacsint
Csak egyetérteni tudok a cikkben leírtakkal...
Egyébként meg meg vagyok sértődve Vigyorog Vigyorog Vigyorog; hát hiába osztjuk itt az észt, nekünk nem hiszel, bezzeg ha egy firkász, akkor meg mindjárt... ?
Irgumburgumanemjójáthinnye Vigyorog!!!
Hiszek én hiszek!....én most a kedvről (közben tenyeremet felfelé fordítva, ujjaimat félig becsukva tenyerembe, hüvelyk ujjammal a mutató ujjamat ide-oda dörzsölgetve, mintha szét akarnék valamit kenni az ujjaim között)beszéltem!!!  Vigyorog Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #146 Dátum: 2008. Május 29. - 14:55:18 »

Szabad-e szólnom?
Van megszívlelendő, ezért idézem a cikkből:"A direktszűrőt minél közelebb kell tenni a motortér levegőbeömlőihez (például a hűtőrácshoz), szokás csövön át friss levegőt vezetni a szűrőhöz (a lökhárítórésből, vagy a régi Merci W124-en megismert sárvédő kopoltyútól). "
A Lacsinál a jobb sérvédő kopoltyús!.

"És vigyázni kell rá, hogy esőben a tócsákból ne kaphasson töményen vizet a szűrő. Van ugyan autó, amibe a direktszűrőt is egyszerű betenni, főleg a típusra szabott beszerelőkészlettel, de a betétszűrő mindig egyszerűbb és nincs kockázat."
A hővédő lemez (pl. nálam) tökéletesen fogja a felverődő vizet és szennyeződést is, időnként törlöm, hogy fényesedjék a króm. Nyári motortérben a hővédő ugyancsak meleg, a szűrőtest jóval hűvösebb még városi forgalomban is, csak jó méretűnek kell lennie.

"A hatás olyan, mint amikor felszereltem a kétsoros kipufogót az egységre! A gázpedálra érzékenyebb a motor és rugalmasabb is lett, gáztaposásra rögtön lép. Egy 2,7 literes benzines hathengeresről van szó, ahol lehetett bőven szívási veszteség. Persze a sportszűrőtől nem gyorsulom le az utca fenegyerekének az AMG-jét, de jobb így járni a kocsival."
Az utcai Lacsinál nyilván szerényebb, amit beépítés után érezni lehet. De érezhetőnek kell lennie, mert ha nem így van, akkor valami el lett...

"Eddig 9000 km-t mentem a betétszűrő beszerelése óta a BMW 325e-vel. Amikor kiszedtük a szűrőt, alig volt rajta koszolódás, tényleg bírja. Gondolom a direktszűrő a szabadabb helyzete miatt talán gyorsabban piszkolódik, majd kipróbálom azt is. Mert ilyen a tuning, ha egyszer bejött, akkor folytatni kell."
Csak az anyagiak tartanak vissza...

Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #147 Dátum: 2008. Május 29. - 19:14:36 »

http://www.vezess.hu/magazin/meg_tobb_loerot_bele/14329/

Hmmmm.....még a végén megjön a kedvem hozzá!  Kacsint
Csak egyetérteni tudok a cikkben leírtakkal...
Egyébként meg meg vagyok sértődve Vigyorog Vigyorog Vigyorog; hát hiába osztjuk itt az észt, nekünk nem hiszel, bezzeg ha egy firkász, akkor meg mindjárt... ?
Irgumburgumanemjójáthinnye Vigyorog!!!
Hiszek én hiszek!....én most a kedvről (közben tenyeremet felfelé fordítva, ujjaimat félig becsukva tenyerembe, hüvelyk ujjammal a mutató ujjamat ide-oda dörzsölgetve, mintha szét akarnék valamit kenni az ujjaim között)beszéltem!!!  Vigyorog Kacsint
Értem én, értem Kacsint Kacsint Kacsint!
Bár nekem azért ilyen mértékű fogyasztáscsökkenést nem okozott a betét (max. 1/2 liter/100 km), mint amit a cikkben írnak, de hogy érezhetően jobban harap, az biztos. 1/2 literenként tényleg lassan térül meg, de 10000 km alatt így is megtérül. (Jó, plusz a pucováló/újraolajozó lötty...) Na de az érzés... Mosolyog
Szerintem nem bánnád meg, ha meglepnéd magadat legalább egy betéttel... Kacsint Kacsint Kacsint
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #148 Dátum: 2008. Május 29. - 19:21:40 »

http://www.vezess.hu/magazin/meg_tobb_loerot_bele/14329/

Hmmmm.....még a végén megjön a kedvem hozzá!  Kacsint
Csak egyetérteni tudok a cikkben leírtakkal...
Egyébként meg meg vagyok sértődve Vigyorog Vigyorog Vigyorog; hát hiába osztjuk itt az észt, nekünk nem hiszel, bezzeg ha egy firkász, akkor meg mindjárt... ?
Irgumburgumanemjójáthinnye Vigyorog!!!
Hiszek én hiszek!....én most a kedvről (közben tenyeremet felfelé fordítva, ujjaimat félig becsukva tenyerembe, hüvelyk ujjammal a mutató ujjamat ide-oda dörzsölgetve, mintha szét akarnék valamit kenni az ujjaim között)beszéltem!!!  Vigyorog Kacsint
Értem én, értem Kacsint Kacsint Kacsint!
Bár nekem azért ilyen mértékű fogyasztáscsökkenést nem okozott a betét (max. 1/2 liter/100 km), mint amit a cikkben írnak, de hogy érezhetően jobban harap, az biztos. 1/2 literenként tényleg lassan térül meg, de 10000 km alatt így is megtérül. (Jó, plusz a pucováló/újraolajozó lötty...) Na de az érzés... Mosolyog
Szerintem nem bánnád meg, ha meglepnéd magadat legalább egy betéttel... Kacsint Kacsint Kacsint
Semmi sem elképzelhetetlen. Ősszel menne 30000-resre és ha jól tudom, akkor kellene a gyári szűrőt cserélni.
Ami meg a pucolást illeti...majd legfeljebb társulok valakivel, hisz ez a tisztító szett többszázezer km-re elég és akinek már van tapasztalata az olajzásban/tisztításban arra inkább rábíznám ezt a műveletet...főleg az első alkalommal!
Már ki is találtam!!! Megyek hozzád Kripic tisztítani!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Ugye milyen intuitív vagyok? Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #149 Dátum: 2008. Május 29. - 19:30:26 »

Ami a sportszűrőt illeti, mi is veszünk majd LadLac Mesterrel, és közösen vesszük a tisztítót, hogy jobban jöjjünk ki az üzletből. Még az sem kizárt, hogy beveszünk még valakit a BT-be. (baráti társaság). Ha ennyíen dicsértétek, csak lehet benne valami jó! Kacsint A csere úgyis aktuális lesz hamarosan. Igaz Mester?!?! Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 40   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!