Lacetti klub fórum
2024. Július 07. - 09:54:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 99   Le
 
Szerző Téma: Egyéb motorproblémák  (Megtekintve 368515 alkalommal)
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #1080 Dátum: 2014. Január 19. - 21:46:56 »

Üdv!
Gondom van...
Valahonnan a vezérlés környékéről időnként csörgés hallatszik. Van hogy egyáltalán nem hallani, olykor csak éppen, máskor pedig nagyon hangos. (Járó motor esetéről beszélek  Kacsint ) Nekem, hozzánemértőnek csapágyproblémának tűnik a zaj alapján. Ott van valahol például a vízpumpa, a vezető, a feszítő görgők...   He 24000 km-el ezelőtt kapott új szíjat, cserélve volt mind. Az autót most használnom kell, nem tudom nélkülözni - nincs másik. (Meló. Fontos, nehezen összeegyeztetett tárgyalásaim lesznek + határidők is sürgetnek...) Kb 800km-t kellene futnia, mire szerelőhöz tudnám vinni. 
Mit kockáztatok, ha használom tovább így?  He
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1081 Dátum: 2014. Január 19. - 22:03:09 »

Üdv!
Gondom van...
Valahonnan a vezérlés környékéről időnként csörgés hallatszik. Van hogy egyáltalán nem hallani, olykor csak éppen, máskor pedig nagyon hangos. (Járó motor esetéről beszélek  Kacsint ) Nekem, hozzánemértőnek csapágyproblémának tűnik a zaj alapján. Ott van valahol például a vízpumpa, a vezető, a feszítő görgők...   He 24000 km-el ezelőtt kapott új szíjat, cserélve volt mind. Az autót most használnom kell, nem tudom nélkülözni - nincs másik. (Meló. Fontos, nehezen összeegyeztetett tárgyalásaim lesznek + határidők is sürgetnek...) Kb 800km-t kellene futnia, mire szerelőhöz tudnám vinni. 
Mit kockáztatok, ha használom tovább így?  He

sokminden lehet
lehet a vezérléskörnyéke is
de lehet szervoszívattú,hosszbordásszíj
hogy mit kockáztatsz az attól függ,hogy mi a zaj forrása
Naplózva

70/4334431
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #1082 Dátum: 2014. Január 21. - 09:26:04 »

Üdv mindenkinek! Rég nem volt hozzászállásolom és problémám sem az autóval, de a minap eléggé megviccelt és is így gondoltam közzé teszem, tapasztalatként  Kacsint. A gázrendszerrel voltam időszakos ellenőrzésen a  60 km-re levő Brassóba, mindent rendben találtak, kicserélték a szűrőket, átnézték a beállításokat, se perc kész voltam és indulhattam haza. Olyan 15 km után egyet rángat az autó, de nem áll le igy haladok tovabb, gondoltam bitos levegő került a rendszerben és attól csinálta, na de 1-2 km megtétele után leállt a motor. Próbálom újra gyujtani, semmi, ki kapcsolom a gázt és úgy próbálom, semmi. Hívom telefonon a mérnököt a Gázas szervizben, mondom neki hogy mi történt, ugyanis náluk volt az utolsó beavatkozás az autón. Ő mond tel-on egyet s mást hogy mit tegyek, de eredménytelen minden, erre hogy varjak ott(mintha el tudtam volna menni  Kacsint) mert ki küldi az egyik kolégáját. Végül Ő maga jött egy gyerekkel, meg állapítódott hogy nincs szikra, valami történt vagy a tekercsel, vagy a jeladóval, de itt az út szélén nem tud mit tenni és döntsem el merre viszem az autót, vissza Brassóba (ami nem egyszerü, mert az E60-on nem szabad húzatni, csak platón szállithatom) vagy haza Barótra. A döntésem az lett hogy haza viszem, hivtam az egyik unokaöcsémet és mondat hogy hozza otthonról a vonó-rudamat, hisz úgy probléma mentesen húzathatjuk bárhol.
Otthon másnap a garázsban kezdtem lebontani a levegőszűrőt mikor észre vettem hogy a jeladó kábel nincs a helyén, hanem lelóg a hosszanti bordás szíjra. A nyáron valamikor cserélődött a szelepfedél pakolás és akkor nem került vissza, gondolom a helyére az a kábel. Tovább nem is szereltem semmit, hanem megpucoltam a kisúrlódott részt (mert az volt a bűnös) az elszakadt szálat össze cineztem, szigeteltem és gyújtottam. Na mondom ez megszívatott rendesen. Amúgy hibakód is volt P0336 és P0337, mindkettő a Főtengely helyzetérzékelőre utal.
Az autó újra a régi  Vigyorog     
Naplózva

WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1083 Dátum: 2014. Január 21. - 09:36:19 »

huh ez aztán az izgalma történet  Mosolyog

örülök, hogy megtaláltad a hibát és tudtad orvosolni  Kacsint
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #1084 Dátum: 2014. Január 22. - 08:27:43 »

Üdv!
Gondom van...
Valahonnan a vezérlés környékéről időnként csörgés hallatszik. Van hogy egyáltalán nem hallani, olykor csak éppen, máskor pedig nagyon hangos. (Járó motor esetéről beszélek  Kacsint ) Nekem, hozzánemértőnek csapágyproblémának tűnik a zaj alapján. Ott van valahol például a vízpumpa, a vezető, a feszítő görgők...   He 24000 km-el ezelőtt kapott új szíjat, cserélve volt mind. Az autót most használnom kell, nem tudom nélkülözni - nincs másik. (Meló. Fontos, nehezen összeegyeztetett tárgyalásaim lesznek + határidők is sürgetnek...) Kb 800km-t kellene futnia, mire szerelőhöz tudnám vinni. 
Mit kockáztatok, ha használom tovább így?  He

sokminden lehet
lehet a vezérléskörnyéke is
de lehet szervoszívattú,hosszbordásszíj
hogy mit kockáztatsz az attól függ,hogy mi a zaj forrása

Megoldva.
Tegnap elmentem a szerelő haverhoz, hogy hallgassa már meg... Mivel a zaj forrása környékén sok a lehetőség, meglazította a hosszbordás-szíjat. Abban a pillanatban szétesett a feszítő görgője.  He  A három szegecs már nem volt benne, csak a rögzítő csavar alátétje és szíj tartotta még egyben.  He
Kisé kalandosan, telefonokat, pénzt, ismerősi kört, zárás előtt-után lévő autósboltokat nem kímélve sikerült szerezni egyet.
Összerakva, működik.  Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 22. - 13:12:46 írta Yanee » Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1085 Dátum: 2014. Január 22. - 17:59:54 »

huha, nagy mákod volt, hogy nem út közben esett szét 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
szabi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Hozzászólás #1086 Dátum: 2014. Január 23. - 19:48:45 »

sziasztok. valaki tud ajánlani valami jó szeleptisztitó adalékot. nem a legolcsobbat. kösz
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1087 Dátum: 2014. Január 23. - 20:49:19 »

sziasztok. valaki tud ajánlani valami jó szeleptisztitó adalékot. nem a legolcsobbat. kösz

Nem az ár számít,ha masszív a lerakódás akkor semmi sem használ..
Naplózva

70/4334431
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1088 Dátum: 2014. Január 23. - 21:24:38 »

sziasztok. valaki tud ajánlani valami jó szeleptisztitó adalékot. nem a legolcsobbat. kösz

Nem az ár számít,ha masszív a lerakódás akkor semmi sem használ..

Csak a műtéti beavatkozás... igaz ez megfelel a kritériumnak: nem a legolcsóbb! Vigyorog
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1089 Dátum: 2014. Január 24. - 16:36:26 »

sziasztok. valaki tud ajánlani valami jó szeleptisztitó adalékot. nem a legolcsobbat. kösz
vegyél spurit, töltsd bele és hajtsd meg prémium benzinnel...5ezres fordulat alatt ne legyen a mutató üzemmelegen  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1090 Dátum: 2014. Január 24. - 16:42:28 »

sziasztok. valaki tud ajánlani valami jó szeleptisztitó adalékot. nem a legolcsobbat. kösz
vegyél spurit, töltsd bele és hajtsd meg prémium benzinnel...5ezres fordulat alatt ne legyen a mutató üzemmelegen  Vigyorog

a masszív lerakódás ellen semmit sem ér!
Naplózva

70/4334431
Chas
Karbantartó
Bejáratós
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


« Hozzászólás #1091 Dátum: 2014. Január 24. - 17:22:24 »

Sebike!
És a masszív lerakódásra van bármi ötleted a blokk szétfűzésén kívül? Az enyém eléggé lerakódásos az olajbeöntőnél látva, és kicsit bántja a szépérzékem.
Köszi a választ!
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1092 Dátum: 2014. Január 25. - 14:39:43 »

Sebike!
És a masszív lerakódásra van bármi ötleted a blokk szétfűzésén kívül? Az enyém eléggé lerakódásos az olajbeöntőnél látva, és kicsit bántja a szépérzékem.
Köszi a választ!

csodák nincsenek szét kell szedni,tisztítókat nem ajánlom több kárt okozhat mint hasznot,inkább jó minőségű szintetikus motorolaj gyakrabban cserélve
Naplózva

70/4334431
Jamon Serrano
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135



« Hozzászólás #1093 Dátum: 2014. Január 26. - 01:06:00 »

Sebike!
És a masszív lerakódásra van bármi ötleted a blokk szétfűzésén kívül? Az enyém eléggé lerakódásos az olajbeöntőnél látva, és kicsit bántja a szépérzékem.
Köszi a választ!

csodák nincsenek szét kell szedni,tisztítókat nem ajánlom több kárt okozhat mint hasznot,inkább jó minőségű szintetikus motorolaj gyakrabban cserélve
A Wepp illetve a Bgtech anyagait nem olyan rég még sokan ajánlottátok. Mégsem annyira jók, mint annak idején látszódott?
Naplózva

Nubira3 - 1.6 - SX - Sedan - Zavoli LPG
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1094 Dátum: 2014. Január 26. - 07:54:22 »

Sebike!
És a masszív lerakódásra van bármi ötleted a blokk szétfűzésén kívül? Az enyém eléggé lerakódásos az olajbeöntőnél látva, és kicsit bántja a szépérzékem.
Köszi a választ!

csodák nincsenek szét kell szedni,tisztítókat nem ajánlom több kárt okozhat mint hasznot,inkább jó minőségű szintetikus motorolaj gyakrabban cserélve
A Wepp illetve a Bgtech anyagait nem olyan rég még sokan ajánlottátok. Mégsem annyira jók, mint annak idején látszódott?


NEM csodaszer!
Jó de már korában is le lett írva van amivel egyik vegyianyag sem tud mit kezdeni!
Kezdeti stádiumban lévő korom koksz lerakódást leszedi a masszív lerakódásra csak a szétszedés az orvosság!
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 99   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!