Lacetti klub fórum
2024. Október 06. - 05:20:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 99   Le
 
Szerző Téma: Egyéb motorproblémák  (Megtekintve 376677 alkalommal)
Guldenburg
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



« Hozzászólás #960 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 21:02:30 »

Üdv Urak !

A motortérben hallgatózva "nyöszörgő csapágyhangra"  lettem figyelmes : mintha a hosszbordás szíj vezetőgörgője felől jött volna a zaj.

Egzakt módon meg nem jelenthetem ki mivel még nem teszteltem (szíj le, motor pár másodpercre beindít, majd fülel) így nem 100 % -os a helyzetfelmérés, de nagyon gyanús.

Ha a zaj forrása a vezető görgő, akkor gáz van, ugyanis cirka 2 hónapja cseréltem le az előzőt, amely amúgy összesen fél évet dolgozott a gépsárkányban, majd megadta magát. Az előző SKF volt, a mostani FEBI.

Mind két csapágyat szerelő tette be, az elsőnél szíjcsere is történt (mindegyiket másik) tehát nem is az én kóklerkedésem a hiba oka. Kacsint

Gyanús , hogy 8 hónapon belül 2 csapágyat is megeszik a motor.

S itt jön a lényeges kérdés : mi okozhatja a csapágy ilyen extrém gyors elfáradását ?

Rosszul felrakott szíj, rosszul felrakott vezető csapágy (ezt nem hiszem, hiszen 2 különböző ember csak nem rakja ugyanúgy rosszul fel), esetleg a klímakompresszor csapágy a ludas (pl. lóg, vagy valami) ? Vagy esetleg máshol kell keresni a problémát ?

Egyelőre elképzelésem sincs....találkoztatok már hasonló parajelenséggel ?

Az ötleteket előre is köszönve várom.
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #961 Dátum: 2013. Augusztus 03. - 13:12:33 »

A feszítőt kompletten cserélték? Legutóbbi vezérlés cserénél nekem is kompletten kellet cserélnem mert a feszítő görgő háza "megnyílt" így nem futott rendesen síkba hanem picit ferdén vezette a szíjat. 
Naplózva
Guldenburg
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



« Hozzászólás #962 Dátum: 2013. Augusztus 06. - 14:00:36 »

A feszítőt kompletten cserélték? Legutóbbi vezérlés cserénél nekem is kompletten kellet cserélnem mert a feszítő görgő háza "megnyílt" így nem futott rendesen síkba hanem picit ferdén vezette a szíjat. 

Első alkalommal biztosan komplett csere történt, saját szeműleg láttam. Másodjára már nem tudom, csere után kaptam vissza a gépet.

A 2. alkalom szakműhely volt (BOSCH) , így elvileg mehetek vissza reklamálni, ugye ? Ők szerelték be az általuk beszerzett csapágyat, garit kell a munkára ill. az alkatrészre adniuk....
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #963 Dátum: 2013. Augusztus 06. - 14:11:18 »

A feszítőt kompletten cserélték? Legutóbbi vezérlés cserénél nekem is kompletten kellet cserélnem mert a feszítő görgő háza "megnyílt" így nem futott rendesen síkba hanem picit ferdén vezette a szíjat. 

Első alkalommal biztosan komplett csere történt, saját szeműleg láttam. Másodjára már nem tudom, csere után kaptam vissza a gépet.

A 2. alkalom szakműhely volt (BOSCH) , így elvileg mehetek vissza reklamálni, ugye ? Ők szerelték be az általuk beszerzett csapágyat, garit kell a munkára ill. az alkatrészre adniuk....

igen
Naplózva

70/4334431
tatra
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Hozzászólás #964 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 09:50:06 »

Üdv.
Új vagyok a fórumon,most sikerült vásárolnom egy 2007-es lacettit, lenne pár kérdésem ha megengeditek.
A motorból a vezérműszíj felöl visítás hallatszik de nagyon,az előző tulaj lecseréltette a szíjat,kb 1000 km van benne.
Más autómon is hallottam ezt a hangot akkor túlhúzták a szíjat és a vízpumpa csapágy sírt pedig új volt.
Ennél a típusnál is előfordulhat ez?
Köszönöm a válaszokat.
üdv.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #965 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 09:51:43 »

Üdv.
Új vagyok a fórumon,most sikerült vásárolnom egy 2007-es lacettit, lenne pár kérdésem ha megengeditek.
A motorból a vezérműszíj felöl visítás hallatszik de nagyon,az előző tulaj lecseréltette a szíjat,kb 1000 km van benne.
Más autómon is hallottam ezt a hangot akkor túlhúzták a szíjat és a vízpumpa csapágy sírt pedig új volt.
Ennél a típusnál is előfordulhat ez?
Köszönöm a válaszokat.
üdv.


bármi előfordulhat mivel a vízpumpa benn van a körben és azzal kell feszíteni nézesd meg mihamarabb mielőtt gond lenne vele
Naplózva

70/4334431
tatra
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Hozzászólás #966 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 10:59:44 »

Köszi a gyors választ.
Beszéltem már szerelővel azt mondta "ezeknek mind ilyen hangja van"és nem lehet csak lazítani rajta újra kell állítani mindent.
Igaz nem chevi szerelő,de én nem értek hozzá úgy gondolom laikusként hogy ez egyszerűbb kellene hogy legyen hiszen szépen megy az autó minden be van állítva minek szétszedni tökig.
Meghallgattam viszont a városban egy másikat annak semmi hangja nincs.
Sajnos a környékünkön /Szombathely/nincs márkaszervíz.
Naplózva
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #967 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 11:09:15 »

Köszi a gyors választ.
Beszéltem már szerelővel azt mondta "ezeknek mind ilyen hangja van"és nem lehet csak lazítani rajta újra kell állítani mindent.
Igaz nem chevi szerelő,de én nem értek hozzá úgy gondolom laikusként hogy ez egyszerűbb kellene hogy legyen hiszen szépen megy az autó minden be van állítva minek szétszedni tökig.
Meghallgattam viszont a városban egy másikat annak semmi hangja nincs.
Sajnos a környékünkön /Szombathely/nincs márkaszervíz.
Nem mindegyik márkaszervizben van lelkiismeretes szerelő, van ahol amelyikről rossz tapasztalatokat mondanak, ahová kocsit inkább ne vigyen az ember. Az a baj, hogy jól az fogja megcsinálni aki ért ezekhez a kocsikhoz, de van aki nagyon nem ért hozzá vagy csak nem lelkiismeretes... Kár hogy Sebike nincs közel hozzád, hozzá el tudnád vinni, legalább be lenne jól állítva... Ott is kell lennie egy hozzá értő szerelőnek...
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #968 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 11:12:11 »

Köszi a gyors választ.
Beszéltem már szerelővel azt mondta "ezeknek mind ilyen hangja van"és nem lehet csak lazítani rajta újra kell állítani mindent.
Igaz nem chevi szerelő,de én nem értek hozzá úgy gondolom laikusként hogy ez egyszerűbb kellene hogy legyen hiszen szépen megy az autó minden be van állítva minek szétszedni tökig.
Meghallgattam viszont a városban egy másikat annak semmi hangja nincs.
Sajnos a környékünkön /Szombathely/nincs márkaszervíz.

a mindegyiknek van hangja az h..yeség,mindenképp meg kell nézni mi adja a hangot és akkor legalább kiderül mit is cseréltek ki a vezérlésben vagy mit nem..
a lazításhoz beállításhoz nem kell szétszedni tökig
Naplózva

70/4334431
tatra
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Hozzászólás #969 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 11:24:55 »

Látom "sebike" Kaposvári vagy.
Na én Kaposújlakon vettem a járgányt.
A szervízkönyvébe olvastam a vezérlés cserét de lehet hogy átverés az egész.
A közelembe nem ismersz valakit akire rábízhatnám?
Köszönöm szépen a válaszokat.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #970 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 13:14:47 »

Látom "sebike" Kaposvári vagy.
Na én Kaposújlakon vettem a járgányt.
A szervízkönyvébe olvastam a vezérlés cserét de lehet hogy átverés az egész.
A közelembe nem ismersz valakit akire rábízhatnám?
Köszönöm szépen a válaszokat.


nem
Blanc autónál??
Naplózva

70/4334431
tatra
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Hozzászólás #971 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 14:00:09 »

Üdv.
Azért köszönöm majd keresek valaki hozzáértőt.
Remélem addig nem lesz baja.
Igen ott vettem,fekete wtcc.
üdv.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #972 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 14:06:40 »

Üdv.
Azért köszönöm majd keresek valaki hozzáértőt.
Remélem addig nem lesz baja.
Igen ott vettem,fekete wtcc.
üdv.


én őket nem szoktam ajánlani sok romot hordtak be franciából
Naplózva

70/4334431
tatra
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Hozzászólás #973 Dátum: 2013. Augusztus 17. - 14:21:53 »

Üdv.
Nekem se voltak meggyőzőek.
1 napot volt bent náluk az autó.
Kadarkúti volt a tulaj.
Remélem minden rendben lesz vele.
üdv.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #974 Dátum: 2013. Augusztus 18. - 11:50:53 »

Ezzel a síró vezérmű szíjjal már én is megjártam. Írtam is annak idején róla. Vezérlés csere után jött elő (szíj, görgő, feszítő, vízpumpa). Igaz nem egyből. Hidegen nem volt hangja, de amint bemelegedett igen. Újabb szíj/vípumpa/stb. csere, de a hang maradt. Feszítés az előírás szerinti volt a szerelőm elmondása szerint.
A vége az lett, hogy egy picit lazított a szíjon. Így már nem sírt. 60-70 ezret így is gond nélkül elment.
Nem ugrott át.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 99   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!